Hrana za zelo aktivne pse

rina · 31396

rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
: 06 Avgust 2006, 17:37:22
Mene pa zanima če lahko hrana za zelo aktivne pse škodi "normalno aktivnim" psom.

Domači so ponesreči kupili hrano za zelo aktivne pse (Royal canin), za Witty. In dva tedna je tudi jedla to hrano ker mene ni bilo doma. Na dan  prehodi (teče nič) 5 - 10 km. Če ji dajam manjše porcije, je to ok?

lp, rina

Los je car!


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #1 : 06 Avgust 2006, 18:17:27
Vem da so mene opozarjali, naj pazim, da bo Aaron (ki je hrano za aktivne pse) dovolj aktiven, ker lahko drugače preveč vnešene energije in premalo porabljenih kalorij useka na kožo in nastanejo razne alergije.
Se mi pa zdi, da so tudi hrane za aktivne pse različnih znamk različno močne. Ker Aaronu je bila hrana za aktivne mislim da ravno od Royal Canina (pa nisem čisto sigurna, če res ta, ali kakšna druga hrana) premalo močna. Eukanuba za aktivne pa mu odgovarja.
Porcije bi bilo verjetno dobro zmanjšat (da bo manjša od tiste porcije za navadno hrano) in opazovat, če bi se slučajno začela kakšna alergija delat, da se takoj zamenja. Čeprav glede na to, da že dva tedna je to hrano, bi se verjetno alergija že pojavila, če bi ji bila hudo premočna hrana.


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #2 : 01 September 2006, 22:27:18
Kaj je dejansko lahko narobe, če pes je hrano za aktivne, pa recimo ne pokuri toliko energije kot jo dobi?
Čudno se mi zdi, da bi prišlo do alergije, ker alergija je vezana na snov, ne pa na količino hrane.

Zanima me, ker nameravam Luni dat hrano za bolj aktivne pse, pa recimo da je kakšen dan manj aktivna in ne vem ali bi ji to kaj škodilo. Sicer nameravam kombinirati z običajno hrano, ampak vseeno bi rada bila zihr. Imava pa AG performance.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #3 : 02 September 2006, 11:38:41
hrane za aktivne pse so bolj "nabite" - vecja je kaloricna vrednost, vsebujejo vecji % beljakovin in to je navadno to kar povzroci tezave ....
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


WolfSLO

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 02 September 2006, 13:19:29
Kaj je dejansko lahko narobe, če pes je hrano za aktivne, pa recimo ne pokuri toliko energije kot jo dobi?
Čudno se mi zdi, da bi prišlo do alergije, ker alergija je vezana na snov, ne pa na količino hrane.

Zanima me, ker nameravam Luni dat hrano za bolj aktivne pse, pa recimo da je kakšen dan manj aktivna in ne vem ali bi ji to kaj škodilo. Sicer nameravam kombinirati z običajno hrano, ampak vseeno bi rada bila zihr. Imava pa AG performance.

Hrana za aktivne pse ni tako zelo problematična, če z njo hraniš neaktivne pse le občasno oz. krajše časovno obdobje- ko ga želiš zrediti, pozimi zaradi mraza, ... Možno je, da se pri neaktivnih psih po daljšem časovnem obdobju (več let) hranjenja pojavijo problemi na jetrih, alergija pa se vidi ponavadi takoj.

Zelo aktivne pse pa moraš hraniti s tako hrano, ker vse drugo je lahko le pljunek v morje!


Lp

Kjer je red, svobode ni!


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #5 : 02 September 2006, 13:23:10
Obstaja kakšna specifična definicija tega pomena "aktiven" pes? Pomeni to psa, ki trenira 5 ur na dan, ki na več urnih sprehodih divja kot zmešan. Ali to pomeni psa, ki ne more biti pri miru niti sekundo in ga meče na vse konce in kraje? Pomeni to psa, ki je zelo aktiven, ko mora biti aktiven a zna tudi mirovati cel dan, če je treba...?
Žal nimam pojma.  :-[


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #6 : 03 September 2006, 13:48:28
Witty je po tej hrani dejansko dobila alergijo. >:( Ker je bila Witty takrat spet pri babi, sem ji naročila naj jo malo hrani, pa da lahko veliiiiko hodita. Pa se ni obneslo. Mislim, da mora pes za hrano za aktivne pse biti res aktiven, ne pa da cel dan počasi hodi naokoli. Mi pa imamo že normalno hrano, tako da upam da bo kmalu bolje.

Tale preostanek aktivne hrane, bi pa vrjetno prav prišel kakšnemu zavetišču. Shujšan pes malo poje - dobi veliko?

Pa hvala vsem za odgovore. :)

Los je car!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #7 : 04 September 2006, 11:32:11
Obstaja kakšna specifična definicija tega pomena "aktiven" pes? Pomeni to psa, ki trenira 5 ur na dan, ki na več urnih sprehodih divja kot zmešan. Ali to pomeni psa, ki ne more biti pri miru niti sekundo in ga meče na vse konce in kraje? Pomeni to psa, ki je zelo aktiven, ko mora biti aktiven a zna tudi mirovati cel dan, če je treba...?
Žal nimam pojma.  :-[

Jaz sem zacela razmisljati o hrani za aktivne, ko mi je Grin shujsal ene 2 ali 3 kg, kljub hranjenju z isto kolicino hrane kot vedno.
(Potem sem zal mesec in pol cakala na tester, tako da sem ga vmes uspela zredit na normalno tezo s povecanjem obrokov navadne hrane.)

battito animale


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #8 : 04 September 2006, 11:40:10
Tudi jaz namreč razmišljam o tej hrani, samo nočem nakopat Astorju še kakšen dodaten izbruh alergije.
Namreč Astor je zelo hipearktivno bitje, ki je malo presuho za svojo pasmo. Sicer je to načeloma dobro za njegove kolke, ker pri tej hiperaktivnosti res ni dobro, da ima preveč kg, ampak vseeno me veliko ljudi čudno gleda "češ, da stradam svojega psa".  ::) Tako, da kakšen kilogramček ali dva mu ne bi škodila.
Je pa Astor drugače "normalno aktiven" - torej vsakodnevni sprehodi, po novem tek ob kolesu, divjanje doma... Vendar ne trenirava nič oz. se ne ukvarjava s kakšnim aktivnim pasjim športom. Vendar če ga primerjam s kakšnim borderjem, je seveda border veliko bolj  aktiven kot Astor.
Zato me zanima kakšna bolj specifična definicija "aktivnega" psa.  :-[


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #9 : 04 September 2006, 11:57:46
Zakaj pa ne povecas kolicino te hrane, ki jo ima?

battito animale


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #10 : 04 September 2006, 12:01:49
Zakaj pa ne povecas kolicino te hrane, ki jo ima?
Sem že, pa jo ne poje.  :-\ ("viška" mislim)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #11 : 04 September 2006, 12:08:09
Ne vem, kolegica svojega psa hrani s hrano za aktivne, in ce je premalo aktiven, se samo zredi, ne dobi alergije...
Kaj pa, ce bi mu dajala malo olja cez brikete?

battito animale


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #12 : 04 September 2006, 12:46:17
Kaj pa, ce bi mu dajala malo olja cez brikete?
Koliko in kakšnega? Na to namreč še nisem pomislila...  :-[


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #13 : 04 September 2006, 12:57:29
Jaz sem dajala zlicko oljcnega... mogoce bi bilo dobro tudi ribje, ima dosti vitamina B, ki spodbuja jescnost, samo pri ribjem olju moras pazit, da ne predoziras zaradi vitamina A in D.
Drugace pa je baje za pse se bolj kot oljcno dobro hladno stisnjeno soncnicno.

battito animale


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #14 : 04 September 2006, 13:03:59
Jaz sem dajala zlicko oljcnega... mogoce bi bilo dobro tudi ribje, ima dosti vitamina B, ki spodbuja jescnost, samo pri ribjem olju moras pazit, da ne predoziras zaradi vitamina A in D.
Drugace pa je baje za pse se bolj kot oljcno dobro hladno stisnjeno soncnicno.
Hvala!
Pa še nekaj...ammm, hladno stisnjeno sončnično ni najbrž to ki ga kupiš v trgovini (navadno olje)? Kje se ga dobi?  :-[ (sem pač malo tepke...  :D )


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #15 : 04 September 2006, 13:09:55
Najbrz ga imajo v vecjih navadnih trgovinah, v trgovinah z bio hrano, sigurno ga pa imajo v DM in Mullerju.

battito animale


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #16 : 04 September 2006, 13:11:56
v malo vecjih mercatorjih ga imajo (se mi zdi, da je tisto, ki ga imam doma od Gee).
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #17 : 04 September 2006, 13:17:10
Hvala obema! Bomo sedaj to poizkusili in upam, da bo ratu malo večji požeruhec.  8) Aja - to lahko dodam žlico olja na vsak obrok briketov?


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #18 : 04 September 2006, 14:13:29
Drugače pa obstajajo tudi tablete za zvečanje apetitia. To so VMP od Pfizera - jaz sem jih kupila v Alerju in stanejo nekaj čez 3000. O učinkovitosti ti pa še ne morem poročat, ker bomo danes začeli.  ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


WolfSLO

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 04 September 2006, 20:07:59
Drugače pa obstajajo tudi tablete za zvečanje apetitia. To so VMP od Pfizera - jaz sem jih kupila v Alerju in stanejo nekaj čez 3000. O učinkovitosti ti pa še ne morem poročat, ker bomo danes začeli.  ;)

Od kdaj po so to tableti za večanje apetita  ???

To so vitaminsko-mineralno-proteinski tableti! Osebno jih dodajam vsem odraščajočim psom, sem z njimi zadovoljen vendar nisem nikoli opazili povečanje apetita  ::) Sicer pa vsi moji psi tako ali tako pojejo vse  >:D

Kjer je red, svobode ni!


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #20 : 04 September 2006, 20:09:36
Tako mi je rekla kolegica s Hrvaške. Pri njenem psu je opazna razlika.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #21 : 05 September 2006, 09:59:28
Če te vitaminske tablete vsebujejo B-complex, torej večino vitaminov B skupine, potem definitivno večajo apetit ;)


Lp nina



shivas_

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 2
  • Izberi svojo ljubezen, in ljubi svoj izbor!
Odgovori #22 : 09 November 2006, 21:07:34
no jaz bom tudi prešla na hrano za aktivne, ker ima kan samo 20.6 kg in to ni normalno...čakam na testerje od aske ;) lp


Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #23 : 22 November 2006, 17:53:31
Zanima me, ker nameravam Luni dat hrano za bolj aktivne pse, pa recimo da je kakšen dan manj aktivna in ne vem ali bi ji to kaj škodilo. Sicer nameravam kombinirati z običajno hrano, ampak vseeno bi rada bila zihr. Imava pa AG performance.

Dneve, ko ne delaš, zmanjšaj količino te hrane na minimum, pa bo.


Lp, Ivana


shivas_

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 2
  • Izberi svojo ljubezen, in ljubi svoj izbor!
Odgovori #24 : 22 November 2006, 20:31:59
no sem mu kupila nove brikete, mislim da so mu všeč ker jih poje, zdej pa samo upam da se bo zredil  :) lp


_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #25 : 23 November 2006, 08:55:43
Tyro hranim že od začetka s hrano za aktivne pse, najprej je bila na Pro Pacu Performance Puppy, trenutno jo imam na Pro Planu Performace - za odrasle pse.

Tyra je že od majhnega hiperaktivna, in je bila vedno bolj pri suhicah.
Glede na to, da sva na poligonu cca 5x tedensko, sem se odločila za hrano za aktivne pse. Nima pa nobenih alergij ali prhljaja,  dlaka je lepa in svetleča.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #26 : 23 November 2006, 10:21:45
hrano za aktivnepse rabijo samo vlečni psi, pašni  in lovski psi ,kadar so cele dneve v polni uporabi.
pa še mogoče zunanji psi, kadar je pod -5.
Za rejenje psov je jaz ne bi dajala.
Sploh ne razumem nikogar , ki hoče na slio zredit svojega psa, samo zato ker se zdi nekaterim opazovalcem (jako strokovnim seveda al pa psihično motenim sodnikom za zunajost na razstavah) presuh.
Psi morajo bit suhi,če hočemo da bodo zdravi dolgo živeli.
če pa je en pes res kot okostnjak je treba pogledati kaj je z njim zdravstveno narobe ,ne pa ga pitat s premočno hrano.
ampak takih res ne vidiš zlepa. večina "kao neješčih in presuhih psov" ima po mojem mnenju ravno pravo težo.

Kdor hoče imet kaj zavaljenega doma naj si kupi vietnamsko svinjo!

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #27 : 23 November 2006, 10:25:22
Deteljica,

ti poznaš Tyro. Ona ima trenutno cca 27 kg, pri isti višini je imela prej slabih 20 kg. Ona poje zmeraj približno isto količino hrane, če ni lačna ne bo jedla in pika. Zato sem prešaltala na močnejšo hrano in bom verjetno ostala na tej hrani dokler bo toliko aktivna kot je.

Se pa strinjam z ostalim napisanim.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #28 : 23 November 2006, 10:36:13
Nekaj casa nazaj sem primerjala procente proteinov in mascob pri hrani za aktivne in pri hrani za normalno aktivne, in je bila razlika mogoce 2%... meni se to ne zdi velika razlika ???
(je pa res, da sem gledala samo eno firmo)

battito animale


_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #29 : 23 November 2006, 10:52:40
Lej... tole je primerjava med Purininima izdelkoma:

Performance

Ingredients
Chicken (22%), Dehydrated poultry protein, Rice (17%), Maize gluten, Animal fat, Maize, Wheat, Digest, Beet pulp, Yeast, Dried egg, Fish oil, Calcium phosphate, Potassium chloride, Sodium chloride, Calcium carbonate, Minerals, DL-Methionine. Copper (as Copper Sulphate) 12mg/Kg. Vitamin A 21000 IU/Kg, Vitamin D3 1600 IU/Kg, Vitamin E 165 mg/Kg, Vitamin C 70 mg/Kg. Antioxidant: Tocopherol rich extracts of natural origin
Typical analysis
Protein 31.0%, Fat 21.0%, Ash 7.0%, Fibre 1.5%, Calcium 1.4%, Phosphorus 1.0%.


Chicken and Rice

Ingredients
Chicken (20%), Rice (15%), Maize, Dehydrated poultry protein, Maize gluten, Wheat, Animal fat, Digest, Beet pulp, Dried egg, Yeast, Fish oil, Calcium phosphate, Potassium chloride, Sodium chloride, Calcium carbonate, Minerals. Copper (as Copper Sulphate) 12 mg/Kg. Vitamin A 21000 IU/Kg, Vitamin D3 1600 IU/Kg, Vitamin E 155 mg/Kg, Vitamin C 70 mg/Kg. Antioxidant: Tocopherol rich extracts of natural origin.
Typical analysis
Protein 27.0%, Fat 17.0%, Ash 7.0%, Fibre 2.0%, Calcium 1.3%, Phosphorus 1