Hrana za zelo aktivne pse

rina · 31393

deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #30 : 23 November 2006, 11:02:42
Deteljica,

ti poznaš Tyro. Ona ima trenutno cca 27 kg, pri isti višini je imela prej slabih 20 kg.

Mislim,da jo poznam. Meni se ne zdi presuha , ko je imal pa 7 kil manj je nisem poznala- ampak najbrž je bila mlajša in še ne sformirana.
Vse polno psov začne razvijati  mišic šele po drugem letu pa tja do tretjega šele dobi polno obliko ( tud če nič ne ukreneš na področju pitanja morda nekaj mesecev kasneje in kakšen kg manj)).
Kar se meni zdi čist O.K. saj je tako bilo naravno mišljeno-da psu lahkemu zraste okostje ,se utrdi , potem se naredijo mišce in kite in šele v končni fazi pojača celotna masa.

Večina ljudi pa iz neznanega razloga pričakuje, da mora imet dobro leto ali malo več star pes isto maso (oz izgled) kot 4 letnik.
 
Če pa en pes naravno ostane "bolj hrtast" ko  je za pasmo optimum  pa mene čist nič ne moti. Očino mu tako piše v genih in mu ta teža ustreza. Od premalo teže še ni noben zbolel- od preveč pa mnogo.
In navadno so tako mal hiperaktivni  in turbo psi za katerih gibalni aparat in srce  je dolgoročno  še sploh pomembno da ne vlačijo naokoli odvečnih kg.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


shivas_

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 2
  • Izberi svojo ljubezen, in ljubi svoj izbor!
Odgovori #31 : 24 November 2006, 20:28:27
mene tudi ne moti, samo mi je veterinar rekel, da je res presuh, in naj mu dam hrano za aktivne pse. ni point v tem, da hočem da izgleda kot popolnoma odrasel pes, ampak mu dajem to zato, da ne bo imel kakšnih večjih problemov. je pa vse to, da je bolj  suh in neješč povezano tudi z njegovo boleznijo. poje vedno enako količino, kot prej ga nič ne pitam in ne pretiravam, ker vem da to ni dobro oz.  zdravo za psa. lp


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 24 November 2006, 21:40:17
Jaz se glede uporabe hrane za aktivne pse popolnoma strinjam z deteljico in tyro. Takšno hrano potrebujejo res izredno aktivni psi in še to samo takrat, ko dejansko so v dobi aktivnosti.
Sama sem samo enkrat naredila neumnost, da sem poskusila psa zrediti na ta način. Kaj se je zgodilo? Čez nekaj dni (zelo malo) vrečke na sprehodih niso bile več dovolj, skoraj bi potrebovala karjolo  :o Kar pes ni porabil, je moralo nekako ven, a ne? Tu pa verjetno že lahko govorimo tudi o preobremenjevanju notranjih organov kot so jetra itd.


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #33 : 29 November 2006, 17:55:47
Se strinjam z Yo in Tyro, tako hrano potrebujeo res aktivni psi in meni se zdi da psička od tyre je zelo aktivna. Reševanje in RO pa verjetno vsakodnevni dolgi sprehodi:)

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #34 : 07 Januar 2007, 20:05:44
Pri hrani za aktivne pse je potrebno biti zelo previden - različne znamke imajo namreč različno sestavo.

Večina hran je načeloma bolj bogata v proteinih in maščobah, ne pa vse.

Aktiven pes ali deloven pes potrebuje dobro kondicijo in zbranost, da opravlja naloge, ki mu jih da skrbnik. To ne pomeni nujno, da so to ekstra beljakovine in maščobe. AG performance ima normalen nivo beljakovin in mačob (25%/15%), ima pa povišano količino antioksidantov in vitaminov, ki držijo psa v formi in zbranega.

Ne glede na formulo in vrsto hrane, pa hrana za aktivne pse ni primerna za neaktivne, ker je v formuli za aktivne vedno povečana količina nečesa, kar lahko povzroči težave psom, ki niso aktivni. Saj je tudi pri ljudeh enako.



andariell

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 1
Odgovori #35 : 08 Januar 2007, 23:05:58
Se strinjam...Enrgy oz Preformance hrane so hrane za zelo zelo sktivne pse, to ne pomeni, da se pes veliko giba, ampak da opravlja rutinirane in nadzorovane treninge. Taka hrana lahko psu škoduje, v kolikor se ne giba dovolj. Vsekakor je potrebna previdnost.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #36 : 08 Januar 2007, 23:29:02
Jaz lahko povem še to, da pri nas v klubu noben od tekmovalcev ne hrani svojega psa s performance hrano, ampak jih je 99% na ProPlan losos in riž, ker ga psi izredno dobro prebavljajo.

Pri uporabi hrane za aktivne pse sem videla že pse, ki so imeli po krajšem obdobju mirovanja kožne težave. In to dvomim, da je bilo povezano z alergijo, saj se je vsem pojavilo po mirovanju, pa niso jedli iste hrane. Ob zamenjavi hrane za isti okus, samo manj kalorične, so težave čudežno izginile.


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #37 : 09 Januar 2007, 16:13:21
Urška, tudi to je res. Veliko psov je lahko na hrani istega proizvajalca imelo pri močni beljakovinski hrani težave, pri bolj lahki hrani pa teh težav ni bilo in torej to ni bilo povezano s sestavinami (npr. piščanec), ker je bila obojna hrana iz iste sestave.

Seveda to ni nujno vedno tako, vendarle pa močna hrana ni primerna za pse, ki niso dovolj aktivni in redni sprehodi niso dovolj. Lps



Trdonja

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 12 September 2007, 13:20:35
Vprašanje imam.
Ali mi kdo ve povedati kakšne so priporočene dnevne vrednosti, ki naj bi jih pes zaužil? Maja?


Gre za to da imam aktivnega psa, ki je tudi v polnem treningu, pa ne verjamem da je hrana za aktivne pse pravilno proporcionirana. Našla sem samo podatke in priporočila proizvajalcev, ki pa mislim da niso korekten vir.

LP



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #39 : 12 September 2007, 14:21:26
Vprašanje imam.
Ali mi kdo ve povedati kakšne so priporočene dnevne vrednosti, ki naj bi jih pes zaužil? Maja?


Gre za to da imam aktivnega psa, ki je tudi v polnem treningu, pa ne verjamem da je hrana za aktivne pse pravilno proporcionirana. Našla sem samo podatke in priporočila proizvajalcev, ki pa mislim da niso korekten vir.

LP

Priporočeno je, da pes poje toliko , da je videt primerne teže  :P
Po mojem mnenju noben pes v današnjih časih ni tolk aktiven, da bi rabil nekaj za aktivne pse. Če veliko trenira, daš mal več, itak se pa priboljškov nabere ;)
Pod aktivne in špotrne,da res arbijo nekaj ekstra oz močnješo hrano. Jaz bi uvrstila sem samo vlečne za res dolge proge in kakšne ovčarje,ki res ves dan zganjajo črede.
Vse ostalo (razni IPO, agility , poslušnosti, orientacijski tek , freesby ipd)  je za pasji organizem še vedno samo rekreacija in ne rabijo nobenih posebno močnih krmil . Na dolgi rok se malo manj vedno bolj obnese kot malo več.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Trdonja

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 12 September 2007, 15:33:58
Predvsem dvomim v razmerje beljakovine, OH-ji, vitamini....... ;)



Bilbi84

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 30 Julij 2014, 20:53:13
Glede vprašanja o potrebni količini hrane za psa naj sporočim, da se na vsaki vrečki nahajajo priporočene vrednosti za hranjenje glede na starost in/ali težo. Tem priporočilom je dobro slediti, da psu zagotovimo zadostno količino nujno potrebnih hranilnih snovi.


www.moj-dino.si. Dino premium hrana za pse. Brezplačna poštnina!



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #42 : 31 Julij 2014, 10:31:04
In potem svizec zavije. Dejstvo je, da je tabela zgolj okvir. bi rekla da 1/3 psov potrebuje večjo dozo, 1/3 manjšo od napisane in 1/3 ravno tam nekje.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!