Povodci

Nelly · 91891

Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
: 09 Avgust 2006, 03:25:40
Lep pozdrav!

Tole bo bolj vprasanje za lastnike tezjih in bolj robustnih psov.  ;)Pri nas imamo problem da je hudicek "mali" v roku 2 mesecev unicil ze 2 povodca. Do sedaj sem uporabljala povodec narejen iz plezalne vrvi (dvojnega) najvecje debeline. Vendar noben ni zdrzal dolgo, vedno mi ga pretrga. Ali strga stran krogce na katere se pripne, pri zadnjem je pa prav na pol pretrgal vrv. Povodec prej ni bil nic natrgan ali poskodovan, vlece pa tudi drugace ne ... obcasno se pa zgodi, ko kje kaj zadisi, da nahitro potegne. Nad temi povodci sem obupala.

Kaksen povodec priporocate za tako mrcino, ker sem ze pocasi navelicana vsak mesec kupovati nov povodec in vedno razmisljati ali bo psa zadrzalo, ali bom spet dobila povodec v glavo ;) Obstaja kaj takega, da bi zadrzalo enega "ubogega" njufka ? :D Kaksna priporocila?


Ce je tema ze bila se opravicujem, sem iskala pa nisem nasla...


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #1 : 09 Avgust 2006, 11:39:27
Jaz prisegam na povodce od Irene Šeruge :) Pletene. Ravno sedaj se mi je en uničil-po skoraj 4 letih (pa ima psica tudi čez 60 kg). Se mi pa ni strgal ali kaj podobnega, ampak se mi je odlimal tisti del, kjer je narejena zanka za držat povodec (in je samo 1 karabin). Verjamem pa, da je to posledica "uporabe" povodca tudi v dežju. Aja, cena je pa 1.400 sit in kupiš jih lahko na vsaki slo. razstavi.



Taja_the_vizsla

  • *
    • Prispevkov: 105
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 09 Avgust 2006, 11:50:07
Kolk milimetersko vrv si pa imela, da ti jo je strgal? Največja debelina je 10,5mm in ta naj bi zdržala dobri 2 toni.

lp vid



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #3 : 09 Avgust 2006, 12:52:46
Nelly,jaz uporabljam flexi,dolg 6m šitok 1,5cm že 1 leto.Pa pol leta imam en cigu migu povodec,najlonski,širok isto,ki je bil le 500sit (povodec+ovratnica) pa je super.
Pri nas je bil problem pletenih povodcev grizenje,pa smo ga odvadli.

Drugače naj bi bili usnjeni dovolj trpežni ali pa ketnica,dolga 1m.Če pa bi ti odgovarjal flexi pa kupi kakšnega kvalitetnega,za 70 kg psa pa naj bi zdržal.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #4 : 10 Avgust 2006, 16:01:00
Jaz mam navadnega pletenega pa me je tudi že včasih potegnil pa še kar drži vse skupaj. Pa imam enega že dve leti. Ampak sem pred letom kupila še enega kao istega pa ni več narejen takoo kvalitetno. Redkeje je pleten  >:( >:( Neonča še vedno zdrži in ni še nič uničen ali karkoli ampak bomo videli kako in kaj.

Usnjeni so baje močno ampak ga ne kupim niti slučajno - sem videla že dovolj ljudi z ožuljenimi rokami. Prav tako ne kupim več ozkega pletenega povodce (ploščat, kot ovratnice) - sem ga mela pa me je obžulil.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #5 : 10 Avgust 2006, 19:10:09
No mi smo zgleda končno našli povodec in ovratnico, ki mojo ljubico brez problema zdrži  ;)
S prejšnjimi (povodci in ovratnicami) se je dogajalo tole in podobno:


Vsakič sem reagirala takole :o  :o  :o  , ker sem po vsaki slabi izkušnji kupila drugačen povodec/ovratnico s priporočili prodajalca....
Trenutno v uporabi povodec in ovratnica firme Rogz for dogs (zootic - city park). Testirana tako, da sem Thebo privezala za "kandelaber" in me je morala čakati 2 ali 3 minute (vedno nori, ko pridem nazaj). Rezultat zelo pozitiven. Če bo sprememba pa seveda sporočim  ;).
lp
T.

8)


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #6 : 11 Avgust 2006, 17:51:04
Jaz sem pred malo več kot pol leta kupila tak povodec ki se da okol pasa, da ne trpijo roke. In enkrat Indi potegne pa sem šla po tleh  :-[ Naslednjič je pa odtrgal tisto kar to skupaj drži in zdaj ga je mami zašila tako da zgleda tako kot navaden. Drugače pa je najlonski.

Imam pa še enega, ki je pa malo močnejši. Tudi najlonski ampak se vseeno že cufa. Tako da bo mami spet mogla šivat. V kratkem pa moram kupit še enega pletenega. Res močnega.  8)



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #7 : 11 Avgust 2006, 22:48:47
pri pletenih so ponavadi karabini zanič...razen če ga naročiš od Šeruge...te so pa vredu ;D

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #8 : 12 Avgust 2006, 11:26:13
Nelly, jaz imam nekaj malo bolj posebnega, najlonski mehak debel pleten povodec. Nič takega, kar bi se dalo kupiti v petshopih na žalost.

Trenutno imam iz tega materiala 10m sledni povodec, pa zdrži tudi ustavljanje rotta v galopu, pri tem, da ti ne poškoduje rok in da tudi če je moker lahko z njim normalno delaš. Imela sem 10m povodec od ga. Šeruga, pa je šel karabin adijo v galopu.  Iz enakega materiala imam tudi kratek, 30cm dolg povodec za korekcije pri poslušnosti.

Seveda pa iz tega materiala obstajajo tudi povodci normalne dolžine.

Kupljeno pri Marcelu v Celju (Škofja vas), kontakt je tule http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=1889.0


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #9 : 24 Avgust 2006, 22:10:15
Jaz uporabljam za mojo zverino tale povodec:

Povodec mi res dobro "služi". Star je cca. 3 mesece, prej sem imela takšnega kot je na sliki od Tecke. Povodec sem kupila v Baumaxu, zanj sem dala malo več kot 4.600 SIT. Zaenkrat sem z njim zelo zadovoljna.

Lp,  ;)



p.s. slika bo popravljena, ko bo moj-album začel delat!



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #10 : 25 Avgust 2006, 01:06:48
Hvala vsem za nasvete, predvsem tebi Urska, bom v prvi priliki poklicala in se pozanimala. Nadvse mi je vsec to, da pravis, da ne reze prevec rok. Ker se je ze zgodilo, da mi je kozo na zapestju dobesedno olupil stran z povodcem - res da je bil moker pa vseeno.

Res se enkrat hvala za info.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #11 : 25 Avgust 2006, 07:56:49
Kdor ima psa, kjer oprema v nobenem primeru ne sme odpovedat mu povem rešitev, ki sem jo uporabljala jaz.
Od ovratnic zagotovo zdržijo kvalitetne usnjene z navadnim zapiralom ,ki pa mora imet debel jeziček in obroč stran od mesta zapiranja. (pit bul stil ). Tudi halti mi ni nikoli odpovedal. Kovinske in bodeče ovratnice pa so npr. pokale kot iz papirja, platnenih pa nismo niti upali preiskusti  >:D.
Za povodec pa edino, kar zagotovo zdrži- plezalna vrv, ki zdrži eno tono cuka (dobite pri alpski opremi 10 ali 12 mm premer) in lavinski karabin za plezalce (tisti malo večji).
Moja zver je v času svoje polne moči namreč dokazala, da ga ni karabina na tržišču s pasjo popremo, ki zdrži polni nalet besne zveri  ;)(cuk, ne poteg) . Počila je tudi avionska kovinska zajla, ki naj bi zdžala ne vem kaj vse.
No, ne pozabite pa,da mora bit kvaliteten tudi objekt ,kamor psa privežete. Jaz sem enkrat s tako popolno opremo privezala psa na vikendu na vogalni tram drvarnice (20x20 cm premera). Oprema psa je zdržala, se pa je drvarnica resno zamajala, ko se je zapoletel  :o.


Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #12 : 25 Avgust 2006, 08:09:15
Vidim, da ste že poskušali s plezalno vrvjo. Mora bit zavezana z lavinskim vozlom, ne prišita ali kaj podobnega - na mestu karabina in zanke za roko.
Strga se le, če je nagrizena, od cuka ne, če je originalna, saj mora zdržat nalet v prazno do 100 kg težkega planicna v prostem padu, celo če je kakšna skalca vmes , ki načne površino.
Je pa res , da požgejo roke, če se potegnejo skozi dlan. Moraš imet delavske  rokavice če kaj šolaš, kjer bi do te možnosti prišlo.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #13 : 25 Avgust 2006, 11:59:27
Mi imamo poleg ostalih treh povodcev en povodec ki je res super (malo slabša slikica) ampak se je tam pri karabinu strgal in smo dali en šravf in sedaj super drži  ;D Zdržal je že vse živo, je pa tudi zelo prijeten za roke ker je okrogel. Kupljen je bil v Tookanu.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #14 : 25 Avgust 2006, 13:19:47
šibka točka vseh kupljenih vrvic so karabini in spoji.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #15 : 25 Avgust 2006, 13:21:48
Kakšna pa pride cena takega povodva iz plezalne vrvi in karabina? Je dražje ali približno enako stane?

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #16 : 25 Avgust 2006, 15:29:24



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #17 : 25 Avgust 2006, 16:28:22
Nastya_lony, problem je v zadnjih treh črkah imena slike, ki je kletvica in jo forum avtomatsko spremeni v druge znake  ::) ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #18 : 26 September 2006, 14:22:40
Kje lahko kupim karabin? Imamo dva tedna star povodec (izgleda kot plezalna vrv), pes je potegnil in karabin se je na hitro poslovil od svoje aktivne vloge....(razpadel)....vem, da sem jih nekje videla, pa se ne morem več spomniti, v kateri trgovini......

Mogoče kdo ve?!

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #19 : 26 September 2006, 15:18:13
Karabine se dobi verjetno v Baumaxu ali Bauhausu. Pri močnejših psih je mogoče dobro razmisliti o kakšnen doma izdelanem povodcu iz plezalne vrvi in vponk... Pri nas ima nekdo takšnega in sem nekaj časa razmišljala, da bi si tudi sama omislila kaj podobnega.


BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #20 : 26 September 2006, 15:32:09
Tina, saj boš na lastne oči videla tega mojega slona, če se ne motim, sem te že videla v pasji šoli v Zagorju. Če je tudi oni, ki ima doma izdelan povodec, ki ga omenjaš bi bilo super, da mi pokažeš kdo je to.  Ko potegne naš njufko, vsak povodec gre. Je že nekje šibka točka - tale plezalna vrv je sicer v redu, vendar ko je cuknil enkrat se je stgalo tam, kjer je zašito skupaj, pa smo zvezali, nazadnje pa je šel še karabin par dni nazaj. Povodec pa sem kupila komaj dva tedna nazaj....

Zdaj imam spet prejšnjega, navadnega Rogz'n dogz (nekaj takega) mislim da je najlonski, tisti ima še kar močen karabin, pa tudi sicer je o.k., ampak tistega dva tedna starega bi pa vseeno rada nekako popravila, ker dovolj dolg oz. se da regulirat, pri tem zdajšnjem pa to ne morem počet.
Lp, Gabi

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #21 : 26 September 2006, 15:34:31
Jaz sem že pred dvemi leti in pol kupila povodec od Irene Šeruga in je še ko nov, kljub norenju moje psice. (Kupljeni v pasji trgovini, pa se niso dobro obdržal).
Na Trboveljski razstavi sem pri njej naročila novega in polzatezno ovratnico (v trgovinah se je sploh ne dobi za velike pasme). Zaenkrat je še vse celo, kljub večkratnim potegom.
LP


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #22 : 26 September 2006, 15:40:17
Irena Šeruga je tudi ena izmed možnosti - dobiš že narejeno in se ni treba matrat z vozli, vrvjo in vponkami.

BRUNO, sem videla tvojega 'slona' in verjamem, da potrebuješ kakšno močnejšo zadevo.

Pa da ne bo kdo mislil, da so samo močnejši psi sposobni uničit povodec ali ovratnico. Chica je uničila kar nekaj ovratnic in en karabin, ko sem imela privezano na treningu reševanja. Je tako zagreta za iskanje, da je hotla kar sama najti vse 'ponesrečence'. Obroček, kamor se pripne povodec se je enostavno raztegnil in poravnal, tako da je ostala palčka namesto obroča  :o In to je uspelo psički s 15 kg. Potem sem samo spremenila način pripenjanja in problem je bil rešen  :P


BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #23 : 27 September 2006, 08:11:41
No, pa sem našla karabin....In to kot kaže, kar močnega.....Tina, ne boš verjela kje! V Kisovcu v ta velikem Mercatorju....me je čisto presenetilo - mimogrede iz službe grem po kruh, pa kupim karabin...ha, ha. Zdaj bom pa nesla k čevljarju, da mi vse skupaj prišije nazaj, kot je bilo. Potem pa bomo videli. Na Ljubljanski razstavi pa bom poiskala tole stojnico od ge. Šeruga in nabavila kaj "ornk" - tam bo skoraj sigurno, si mislim. Upam samo, da bo vse ostalo zdržalo do takrat. Z ovratnicami sem pa tudi videla, da je kriza. 65 cm dolga nam je že čisto za silo in daljših v trgovini sploh niso imeli. Vendar mi je Nelly povedala, da imajo v pasji trgovini v Celjskem Cityparku tudi večje, tako, da se bom morala enkrat še odpravit na izlet tja - saj ni daleč. Hvala Tina in Kast za info - bo prišlo prav! Si pa ne bi mislila, da znajo bit tudi 15 kilske psičke taki vrageci....sama sebi se smilim v pasji šoli, ker me samo to skrbi, a bom ali ne bom zadržala pesjana, ko mu kaj stopi v glavo....pa vidim, da imajo potem tudi ostali podobne probleme - da tudi mali psi znajo fino potegnit.
Lp, G.

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #24 : 27 September 2006, 15:23:19
Ja, v city parku (al nekaj takega je..tam ko je tudi interspar) v CE  v trgovini za zivali v zgornjem nadstropju  sem videla navadne kovinske zatezne ovratnice 65, 70, 75 in celo 80 cm. Se celo barvo lahko zbirate.. navadna kovinska, modra ter rdeca  :P Tisti, ki imate doma "velike buce" kar v nabavo  ;D ;D

Tisto plezalno vrv je pa tudi nas ze unicil.. imamo sedaj novo in k sreci se kar drzi. Saj bi menjala pa se mi dopade ravno zato, ker se da regulirati.. ker vsepovsod pac ni potrebe, da hodi strogo poleg.. da bi ga spustil pa tudi ni. Zdaj pa razmisljam kaj se mi bolj splaca.. da psa odvadim potegov ali nabavim mocnejsi povodec  :D


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #25 : 27 September 2006, 17:20:22
Ta trgovina za male živali v City Centru Celje (CCC) je drugače Zootic  ;)
So prav prijazni, sem enkrat poklicala če imajo tisto kar želim na zalogi, da ne bi zastonj hodila k njim, in jim ni bil problem pripraviti do večera.

Drugače sama najbolj uporabljam tak tenek pleten povodec za 1000 sit, predvsem za šolanje.
Zaenkrat -začuda, je še zdržal  ;D
Drugače uporabljam kjer se le da flex giant 8m, je  prav super zadevica in najbolj komot.
Za trenutke kjer ga pa ne morem uporabljati, ker zna bit v določenih situacijah dokaj nepraktičen, sem si nabavila tole bucchi zadevico:


Neka vrsta torbice z integriranim ročajem ter povodcem.
Kar praktična zadevica, imaš nekam ključe dat in tudi privežeš lahko psa komot kje, če je treba.


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #26 : 27 September 2006, 18:43:47
Kje pa se dobi tale bucchi? Mi je zelo všeč  ;D


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #27 : 27 September 2006, 18:53:13
Pri nas ga še nisem zasledila, tako da najbolje kar na ebay  ;)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #28 : 27 September 2006, 18:55:39
Zares soliden material dobiš samo v trgovinah z alpinistično opremo. Tisti povodci iz trgovine ki so podobni prusiku niti slučajno niso to. Tudi najboljši prusik pa ti nič ne pomaga, če pes grize povodce. Lana je bila sposobna sneti vsako ovratnico (tudi tisto na zateg) in pregrizniti vsak povodec, kadar smo delali ruševine in sem se šla skrit za drugega psa. Edina stvar, ki jo je zadržala je bila veriga za kozo privezat (podobna kot za teleta samo malo tanjša).
Za navadno uporabo pa so bili do nedavnega dobri kakršni koli povodci, saj psice sicer občasno vlečejo, kakšnega hudega cuka pa ni. Zadnje čase pa opažam, da so karabini, navidez ravno takšni kot prej, nenavadno krhki in se lomijo brez vzroka. Pred kratkim bi mi skoraj avto povozil Lano, ko je en tak karabin na skoraj novem povodcu kar nenadoma počil, psica ni opazila da je prosta in je šla naprej po isti poti  = direkt na cesto, poklicati pa je nisem mogla ker je gluha. K sreči sem jo zadnji hip za rep potegnila nazaj. To je bil v kratkem času že drugi karabin sesut na enak način.


BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #29 : 28 September 2006, 10:09:02
Ja, pa smo spet pri teletih.....saj navadna hoja ni problem, ko pa pes zagleda kakšnega zanimivega psa, mi pa poteg ne uide. In ti potegi so taki, da trgajo povodce, lomijo karabine.... Očitno bom morala začet zahajat še v trgovine z alpinistično opremo, ne samo v tiste, pasje...

Čeprav navaden povodec Rogz'n dogz nam je dosedaj vse te potege zdržal, problem je edino v tem, da je tisto res samo za normalno hojo (ni ne vem kako dolg), ta plezalna vrv je pa fina, ker se da regulirat, tako, kot pravi Nelly. Kolikor izgleda močna je izgleda napaka pri prešibkem karabinu in tam, kjer je šivano, vrv sama po sebi bi bila pa v redu.

Upam, da tudi kakšen izdelovalec pasjih povodcev bere pasji forum in mu je zdaj jasno, kje imamo vsi probleme. Ali pa delajo zanalašč take, da potem kupujemo še več povodcev v upanju, da bomo našli pravega...

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com