Surova hrana

irenchy · 1180734

botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #90 : 30 Januar 2008, 15:31:04
Zato, da potem vzame en kos in ga zgrize, brez tega da vmes še zadeva pade na tla. Pa če bi ji dala celega, bi ga nesla na kavč ali vposteljico in tam razgrizla :P Pač razvajena je :) Če dam na 4 kose vrat pa ima še vedno za grizt, ampak ne umaže vse okoli po nepotrebnem.
Ta mala, ki ma pa dobro kilo, pa itak ni druge variante, ji moram vse na malo sesekljati, sicer ali noče pojesti ali ne more. in sem ji dala na koščke recimo pol cm x pol cm, in je lepo pojedla, zgrizla, ker se da lepo zgrizt, ker recimo košček mesa itak samo pogoltne, nič ne grize.


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #91 : 30 Januar 2008, 20:59:13
Moram povedat,da Gaja je samo meso in občasno dobi kako kostko,zaradi želodca. Tako,da samo obere kosti.
Paxx pa dobiva kosti in sicer na dan 600 do 700g hrane,ker je kar aktiven:
-25-30 dag kosti z mesom(svinjske,goveje nasekane) ali piščančje hrbte,stegna,perutničke,vratovi,svinjski parklji,...
-eno ribico 10 dag(škarpeno,brancina,sardele,oslič cel) ali pa kak lep kos govejih reber(10 dag)
--10 dag piščančjih ali govejih jeter,govejega srca,...drobovina pač
-5 dag zelenjave ali sadja(korenje,špinača,jabolko,banana,...kar pač kupim tisti dan)
-surovo jajce(ne vsak dan)
-dve žlici olivnega olja,žlico ribjega olja,če je maščoba na rebrih npr.,je ne odrežem stran
-nesoljeni oreščki(arašidi,orehi,lešniki)
-žličko kvasa v prahu
-multivitaminske tabletke-to sva imela že prej,tako za pocartat malo
To dobi v enem dnevu-kosti ponavadi zjutraj,ribo,meso ali drobovino pa zvečer,zelenjavco in oreščke pa grizlja čez dan  :D
Ribe dobi vsak drug dan,ne samo enkrat do dvakrat na teden,zelenjavne kaše ne pripravljam za njega,ker je zelenjavo surovo.
Zgleda veliko in drago,ampak je cenovno precej ugodno.
Kakec je ok,dlaka tudi(bledi rdečkast odtenek),zobki so čisti,...
Gaja se bo pa kmalu poslovila od surovega mesa in šla lepo na brikete in kuhano hrano ;) Pa ne zaradi drugega,ampak zato,ker se mi zdi,da briketki bolje denejo njenemu želodčku,čeprav je zadah res izginil,se pa pojavi vsakič,ko dobi ribo ali drobovino.
Paxx pa bo šel ščasoma na en obrok briketov in en obrok tega. Ker je bolj praktično  ;)








MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #92 : 01 Februar 2008, 11:04:29
Miša, zapestnica zna še vedno priti ven.

Naj jo kar ima, ce jo je ze pozrla  >:(

Tole s surovo hrano in kostmi pa vidim, da je zacelo zanimati tudi druge. Upam, da na splosno veselje kuzkov.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #93 : 01 Februar 2008, 12:52:31
Tole s surovo hrano in kostmi pa vidim, da je zacelo zanimati tudi druge. Upam, da na splosno veselje kuzkov.
Jap,Miša,meni se zdi kar fajn tale stvar,Paxx pa bi kar zlezel name,ko zagleda da odpiram hladilnik in pričakuje vsakič kaj slastnega  :D
Sem zelo vesela in zadovoljna,da se mu je prebava uredila.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #94 : 01 Februar 2008, 13:52:50
Si bom dovolila "ukrasti" Urški tale link:
http://www.secondchanceranch.org/training/raw_meat/crane.html
Če se lotiš nečesa tako temeljitega kot je postavljanje prehrane svojega psa na glavo, je dobro pogledati obe plati.


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #95 : 11 Februar 2008, 13:11:03
No,nam se tale dieta počasi izteka-Gaji se je že,Paxxu pa še ne,se bo pa kmalu.
Da poročam o plusih in minusih(zaenkrat):
plusi pri Paxxu:
-prebava 1A :) Kakci ok,kompaktni(končno),ni jih bilo veliko,ne čisto beli,ne čisto presušeni(verjetno zaradi zelenjave in oreškov). Šel je dvakrat na dan.
-dlaka ok,izginjat je začel rdeč odtenek
-zobki beli :)
-energija je ostala ista
-analke prazne,samodejno
-cenovno ugodno
-pri Gaji vse ok,razen zadaha po drobovini in ribah

Minusi:
-prhljaj,dodat sem morala extra ribjega olja,da je bilo ok potem
-preveč časa porabljenega za nadzor pri hrani(obroki znajo trajat tudi čez pol ure,jaz pa ju ne puščam samih pri hranjenju-sploh ne s kostmi)
-niti ni tako preprosta,kot jo opisujejo na strani-treba se je kar potrudit,da skupaj spraviš vse,kar pes dejansko rabi
-svinjarija po tleh(drugega pač ni bilo za pričakovat,se ne pritožujem,samo povem)
............................
V glavnem,kar se tiče psov,je bila ta dieta solidna,na meji z odlično. Kar pa se tiče praktičnosti,pa je skoraj pogrnila.
Ni tako preprosto-daš psu kost in to je to. Zahteva več.
Moja odločitev:
pol briketov,pol RMB za naprej.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #96 : 07 Marec 2008, 11:41:29
No pri nas je tudi že minilo nekaj časa od začetka hrenjanje z surovo hrano...rezultati - presenetljivi. Predvsem v smislu, da po surovi hrani recimo ta mala nikoli ni bruhala ali imela kakšne težave, iztrebek je super.
Ta večja požrešnica pa je itak zadovoljna, samo da vidi meso :)
Načeloma smo na piščančjih hrbtih, perutničkah in vratu, občasno dam drobovino, ...sem jo nazadnje na fino sesekljala in zmešala z mletim mesom in sta kaj pojedle, drugače surove drobovine ne pojesta. Ribe imamo pa sardelice iz konzerve, za enkrat tudi surovih nista hoteli, bomo še sprobavali...nazadnje sem jima morala ribe na malo olivnega olja spečti, izkoščičiti in potem sta pojedle, s tem da je ta mala čez pol ure vse ven pobruhala  :-\

Tako da včasih mine teden brez tega da imata brikete na jedilniku, mi je pa zanimivo, da recimo tudi ta mala brez problema poje zdaj brikete ko jih dobi (predvidevam zato ker so lososovi :))


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #97 : 07 Marec 2008, 11:43:54
Aja to sem še pozabila, da za male pse ni tako problematična priprava surove hrane, meni vzame recimo 10-15 min zjutraj in isto zvečer, toliko da naseckam kar imam pa da ta večji držim kosti da zgrize (recimo držim kost od peruti, da zgrize hrustance in del kosti na obeh straneh, kar ostane na sredini ta mali delčel pa vržem stran, ker vem da bi ga celega pogoltnila).


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #98 : 07 Marec 2008, 12:54:04
No,mi še kar vztrajamo  :)
Čeprav sem rekla,da ne več dolgo,ampak...  :-\
Torej-Paxx ne dobi briketov sploh,Gaja pa dobi pol/pol,se pravi en obrok briketov,drug obrok meso,kostke,...
 Prhljaja je vedno manj,s tem tudi ribjega olja,dobi ga samo še 3x na teden,ne vsak dan.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #99 : 07 Marec 2008, 17:37:08
No to so dobre novice. :)

Mene bi pa zdaj predvsem zanimalo, ali ima kdo še kakšne zelo negativne izkušnje z surovo hrano ali pa kakšna posebna opozorila - ne mislim klasičnih, da se lahko kost zatakne kje ali kaj podobnega, ampak kaj drugega v zvezi z nevarnostjo take prehrane.



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #100 : 07 Marec 2008, 20:44:41
Meni se samo zdi,da psi ne dobijo vseh hranil in vitaminov,ki jih potrebujejo,samo s to prehrano  :-\



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #101 : 07 Marec 2008, 22:42:40
Kako pa so včasih psi preživeli samo ob klavniških odpadkih :)

Mene bolj skrbi to, da nebom recimo dajala preveč mesa in premalo ostalega, za ta malo psičko, ki ni variante da pregrize kosti (sprobala, videla, in ne gre, razen če je kost na drobno naseckana).

Pač karkoli kar je povezano z kakimi težavami ki se lahko razvijejo zaradi surove hrane...samo na glas razmišljam in me zanimajo mnenja.


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #102 : 07 Marec 2008, 23:56:20
Ja,to imaš pa tudi prav.... Samo več kot 20 let(al koliko že pravijo na povejnaprej?) pa tudi niso živeli  :D

Jaz sem na to pomislila zato,ker je Paxx dobil prhljaj,ko sem pa povečala dozo vitaminčkov pa olja,je bilo pa bolje.
No,da zdaj nima prhljaja,je krivo tudi to,da imava ene malo bolj fensi vitaminčke(tablete)  :-\
Drugače pa jaz zaenkrat lahko govorim samo o pozitivnih zadevah glede RMB,vsaj pri Paxxu.
Gaja je imela namreč zadah in to....  :-\

Aja,pa še en plus:izbirčnost izgine  :D
Gaja po novem je surova jabolka,korenje,kumare,regrat,.... Ni da ni  ;D



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #103 : 22 Marec 2008, 21:52:30
Zanimivo da je izginila izbirčnost :)
samo recimo jaz sem tudi mislila,da sedaj ko bom dala Tari recimo brikete (še vedno nismo porabili enega bogega 2,5 kg žaklja od NV losos), nebo hotela jesti. In na moje veliko presenečenje, jih brez težav poje, mogoče celo hitreje kot prej, ko je dobivala več briketov. Tako da jaz za enkrat ostajam na tem, s tem da sedaj smo par dni že na briketi + domača hrana, ker smo pozabili iti po zaloge za čez praznike  :-\

Edino za surove ribe pa dvomim, da bosta to moji dve kdajkoli pojedle, prav tako kot surovo drobovino. Ta mora biti ali popečene, ali pa skrita v mleto meso. Do sedaj sta surovo pojedle samo prašičje srce.


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #104 : 22 Marec 2008, 22:08:06
Jap,tamala je nehala prčkat po hrani in lepo papa vse,kar dobi  :D
Ribice grejo pri nas še najbolj,ker tako fino dišijo( :-X),da se jim ne morejo upret. Največkrat dobita sardine in sardele,pa osliča in včasih kako postrv,če sem ravno pri denarju.
Popečem včasih kaka jetrca,če jih mešam z rižem,samo to je zelo redko.
Gre načeloma vse surovo,pazim pa seveda,da je hrana res sveža-se pravi takoj porabim ali pa je cca.en teden v zmrzovalniku.



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #105 : 08 April 2009, 09:59:03
Pogled BARF psa... :D

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #106 : 08 April 2009, 13:33:30
Ni res moji jejo veliko surovega mesa in imajo vedno nežen pogled...

Poglejte tega vzreditelja! Samo surovo od 3. tedna dalje  :) GG

http://www3.sympatico.ca/kerr.glenroslin/diet.html
 


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #107 : 08 April 2009, 13:54:02
Ni res moji jejo veliko surovega mesa in imajo vedno nežen pogled...
 
Ma, Azu se heca  ::)



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #108 : 08 April 2009, 14:17:32
Tukaj mi pa hoče pokazat kam izginja perutnica... ::)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #109 : 08 April 2009, 14:27:22
Še en "barf" pes - pogled pa čisto odsoten ;)





agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #110 : 13 Junij 2009, 16:11:47
Mi tudi preklapljamo na surove kosti in meso. Zaenkrat smo začeli s piščančjimi hrbti in govejimi kostmi.. Psička je super zadovoljna ob vsakem kosilu :)
Meni dajejo te kosti (katerih se drži kar precej mesa- mami je rekla, da bom zdaj hodila jaz k mesarju, ker je tole čisto primerno za kakšno juho in file :D ) kar zastonj, mesarka pa ima doma čivavo, ki jo hrani s surovimi kostmi in mi tudi reže na približno primerno velike kose za mojo tamalo..

Čeprav briketom pa se še ne odpoveva čist. Sicer sva res kar precej zmanjšali dozo, vseeno pa bi bilo življenje brez njih dolgočasno  :D (beri: brez trikcev za popestritev vsakdanjika)


Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #111 : 24 Junij 2009, 17:45:59
Zanima me, s čim meljete kosti (perutninske)? Morda s mesoreznico  ???



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #112 : 24 Junij 2009, 20:12:39
Jaz nič ne meljem. Melje samo pes. :D

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #113 : 24 Junij 2009, 21:19:27
Zanima me, s čim meljete kosti (perutninske)? Morda s mesoreznico  ???

Če jo hočeš uničit.

Sicer pa kosti sploh nise neki blagoslov za pse. Sploh perutninske. Lahko pa vzameš sekiro, potem pa z vilcami naprej...

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #114 : 25 Junij 2009, 10:37:46
Mislim da je takšna hrana primerna za pse, ki znajo kosti lepo obrati in jih potem pustijo. Vsaj za stare pse lahko zagotovim, da večjo količino kosti v kakršni koli obliki zelo slabo prenašajo.


Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #115 : 25 Junij 2009, 17:31:32
Jaz nič ne meljem. Melje samo pes. :D

Tudi moj bo mlel, vendar trenutno je pač prisoten začetniški strah, da se ne bi kje kakšna kost zataknila, zato sem pomislila na možnost, da bi kosti mlela. 



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #116 : 25 Junij 2009, 18:50:37
Za našega seniorja so bile kosti prepovedane-kakršnekoli. Tudi Bini moram zelo pazljivo odmerit kakšno kost lahko dobi. Ona je ne obgloda-ampak požre. Tak da, še najbolje so temu namenjene žvake.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #117 : 27 Junij 2009, 22:33:34
Kona se zelo lepo naučila glodat kosti, ker sem ji jih dajala že od malega. in čisto spodobno "zmelje" kar ji dam, brez da bi me skrbelo da se bo kje zataknilo.
Jack pa je druga pesem ja ::) ampak on jih do 5 leta ni dobival, ker sem verjela, da je to za pse nevarno in nepotrebno ::)
Jack tako dobi hrbte in prsi (kar se piščanca tiče) Kona pa, kar pač je na razpolago, največkrat tudi hrbti.
In neverjetno, kako to psom spuca zobe :o

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #118 : 05 Julij 2009, 03:30:39
Unai je zadnjič tako pomalcal ovčje stegno (kost), da je bilo veselje. Kost je dokaj mehka in cedila je kri/mozeg, ful je užival, prebavnih težav nobenih. Prav tako zadnjič s kravjim rebrom, polovico je zgrizel, druga polovica še leži na balkonu in se počasi suši, zgleda je vseeno bolj trda. ;D

Če bo šlo tako naprej in če bom uspela najti kosti, ki jih lahko lepo zdrobi, bomo šli na še več surove hrane (zdaj jo dobiva tu in tam kot dodatek k briketom).

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


blacklove

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #119 : 29 Julij 2009, 10:29:00
Pozdravljeni!

Jaz bi prosila, če mi lahko kdo svetuje, kje v Prekmurju bi dobila poceni, vendar kvalitetno meso (piščančje, konjsko, goveje, telečje...) in kosti za svojo psičko.

Me pa še nekaj zanima, ker se šele lotevam tega. Koliko bi bila približna količina za 6 mesecev staro bulldoginjo, ki ima trenutno 17,14 kg (tehtano včeraj), ker se glede tega resnično ne znajdem in pa kateri deli mesa naj bi bili, ker res ne bi rada naredila kakšno napako  :-[

Upam, da je tukaj kakšen prekmurec, ki hrani s surovo hrano  ::)

Lp, Josipa

doglover