Veterinarji

Tara · 35078

Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
: 12 Avgust 2006, 19:02:04
Upam da tema še ni odprta :-[.

Mene zanima če je kdo iz Bohinskega konca ali če ko pozna veterinarja v Bohinjski bistrici in kje je tam še kakšen najbližji vet?   Nujno!


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #1 : 12 Avgust 2006, 20:05:33
V Lescah je Zlata Čop, za ostale kje bližje pa ne vem


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2 : 12 Avgust 2006, 20:30:36
Zadnjič smo se peljali od jezera čez Pokljuko na Bled in tam ob poti je bil en veterinar (mislim, da v  eni od tistih vasi preden zaviješ nazaj na Bistrico).


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #3 : 12 Avgust 2006, 20:37:22
V Lescah je Zlata Čop, za ostale kje bližje pa ne vem
Enako  :-\ Vem samo za Zlato Čop...


troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #4 : 12 Avgust 2006, 20:41:27
Smo ravno z bohinja.
Veterinarska ambulanta je pred boh. bistrico iz smeri jezero proti boh. bistrici(odprta je vsak dan od 18h do 20h) na levi strani.
Druga je malo naprej od  srednje vasi(mimo gostilne Rupa) na desni strani iz smeri jezero sr. vas!
lp aleš

dobro opravite!



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #5 : 12 Avgust 2006, 21:15:25
Hvala vsem! :)

Najbrš gremo v Bohinj za kak dan, pa rabim čimbližje veta za nujne primere. Zlata Čop vem da je fajn ampak se mi zdi malo daleč. Kaj veste približno koliko je časovno do nje?
Upam, da je ta pri bohinjski bistrici kaj sposoben :-\ Je bil kdo pri njemu?


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #6 : 12 Avgust 2006, 22:16:26
Do Zlate je odvisno od prometa in od tega, v katerem koncu Bohinja ste. Do Bleda je navadno okrog 20 minut (raje računaj več kot to), če poznaš cesto in če ni prometa. Potem pa še tam okrog 15 do Zlate...


troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #7 : 13 Avgust 2006, 10:23:09
Kaj pa je tako posebnega da "neznanim" veterinarjem ne bi zaupala svojega psa?
Pričakuješ kakšen resen poseg?Mislim da za preventivo če greš tja(v bohinj) ne potrebuješ nevem kakšnega strokovnjaka.
Konec koncev je le izšolan za to.
Ne poznam vzrokov samo naglas razmišljam ;).
lp



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #8 : 13 Avgust 2006, 18:21:02
Troy- Nezaupliva sem ker poznam primere ko vet še osnovnih prijemov ne zna :-\

Moja psička je alergična na čebelje peike in če pade v šok so v igri minute. Zato rabim nekoga da je dovolj blizu in da ima dežurstvo in ,da ve kaj in koliko psu dat v takem pimeru. Vem da se sliši smešno, ampak tudi taki veti obstajajo ki z šolo v ret nimajo pojma :-\


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #9 : 13 Avgust 2006, 18:54:02
Ce bi se kaj takega zgodilo, tako nimas casa hodit drugam (npr. do Lesc)... Pac, letis k najblizjemu.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #10 : 14 Avgust 2006, 11:30:14
Če veš da je alergična in je alergija tako huda, naj te veterinar nauči kako psu v sili sama pomagaš. Ljudje  s takimi težavami imajo zdravilo v brizgah ki so preproste za uporabo vedno s seboj. Pri psu bi se verjetno morala nučiti odpreti ampulo in dati injekcijo.


troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #11 : 14 Avgust 2006, 11:34:55
Če je stvar v alergiji na čebelji pik, potem se probaj zmenit tako(kot pri človeku);
da imaš dozo cepiva kar pri sebi in ji v nujnih primerih daš kar sama(inekcija,tablet,...)
tako je pri ljudeh, tudi moj oče ima tako alergijo.
Pozanimaj se kako je s tem pri veterinarju, ki te lahko tudi poduči kako ni kam z inekcijo.
lp

me je že Lanabela prehitela ;) 



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #12 : 14 Avgust 2006, 14:15:36
Ja sej nekaj sem se že pogovarjala z vetom o tem da bi prišla po inakcijo za sabo, ko kam grem, ampak se malo bojim ji sama dajat ker v tistem trenutku bi bila vsa panična kot ko se je zgodilo prvič :-\.  Drugače pa imam tudi neke tablete, ki jih imam vedno s sabo, tudi zase, ker sem tudi jaz alergična. Če ne bi pa ji nekako dala inekcijo, da zdrži vsaj do veta in pol bi že on vidu naprej.

Hvala! :)


Zaska

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
  • Deya
Odgovori #13 : 15 Avgust 2006, 15:58:18
Evo ravno to se je moji Deyi danes zgodilo (ima sele 2 meseca), med igro na travi jo je osa picila v gobcek (notri).
Zaradi otekline sem poklical veterinarja, ki je rekel, da naj bi oteklina izginila sama od sebe, v primeru velike otekline (alergije) lahko pride do zaprtja dihalnih poti in naj zato psicko opazujemo.
No kasneje sem se vseeno odlocil, da jo peljem na pregled. Tukaj pa moram res pohvaliti veterinarja iz Veterinarske ambulante Medicovet d.o.o Kranj (imena zal ne vem), ki je bil ze pred nama v kliniki (do klinike sem rabil 25min voznje in za povrhu se praznik danes = dren na cesti).
Sicer je Deya bila med voznjo ze OK, ampak je vseeno dobila inekcijo, po kateri je oteklina zelo hitro izginila.

LP,
z


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #14 : 16 Avgust 2006, 09:51:02
Jaz imam za oteklino medrol tablete, če je pa hujše pa laufat k vetu. Če je alergija se v roku 3min pokaže. Tara je namreč začela bruhat in je padla na tla, šok pač. Pičla pa jo je na glavo.


Zaska

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
  • Deya
Odgovori #15 : 16 Avgust 2006, 11:53:11
Uf, no pri Deyi ni bilo tako hudo, zatekel ji je gobcek in bila je zaspana, kar je pa menda normalna reakcija.

LP,
z


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #16 : 24 Januar 2007, 20:37:30
Prosila bi če mi kdo posreduje telefonsko dr. Zlate Čop in tudi njeno številko za nujne primere za vekende pa to..


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #17 : 24 Januar 2007, 20:39:41
Tara: spisek vseh dežurnih klinik in telefon (po regijah) imaš tukaj -> http://kri.pasji.net/klinike :)


Lp,
Mojca


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #18 : 24 Januar 2007, 20:47:43
Kolikor je meni znano se za dežurstvo na gorenjskem koncu izmenjujejo Klinika Loka, Medicovet Kranj in Klinika za male živali Lesce (od Čopove), tako da med dežurstvom ne bo vedno samo Čopova na voljo. Zato imajo tudi skupno dežurno številko mobitela. Jaz vozim svojo psičko v Kliniko Loka in sem zaenkrat več kot zadovoljna, za Kranj pa nimam informacij.


*alfa*

  • *
    • Prispevkov: 170
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 24 Januar 2007, 22:26:24
Mi smo bili 3 leta nazaj v Bohinju in se nam je zgodil da smo mogli iskat veta. Šli smo v Češnjico to je mimo Srednje vasi ampak nažalost nam je tam tudi psička umrla. Ne vem no meni se je zdel tisti veterinar  vredu , pomagal je po najboljših močeh vendar Alfa ni imela možnosti. :-\ Drugače je pa v Kamnjah(to je vas , če greš  iz Ribčevega Laza proti Bistrici mislim da 2. vas) za tistega veterinarja ne vem kakšen je ampak samo vem da ima tam ambulanto. Drugače pa mi hodimo k Zlati Čop tudi iz Ljubljane ker jo poznamo in je zelo vredu. Takrat ko nam je Alfa umirala smo tudi že hoteli iti v Lesce samo smo potem ugotovili da bo preveč časa vzelo.

lp urška


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #20 : 07 December 2009, 16:52:07
Danes sva bili s kolegico na kliniki na veterinarski fakulteti, ker se je odločila narest MDR1 test za svojega psa. Kri je nameravala vzeti pri drugem veterinarju in zadevo nesti na faks, ampak je pozabila, zato so to opravili na veterinarski fakulteti.

Vse lepo in prav, a je za vse skupaj plačala 47,42€ od tega 16€ za nasvet, ki ga sploh ni bilo :o :o ??? ??? Seveda sva začudeno vprašali kaj ta nasvet pomeni pa je veterinarka rekla "ja to kar delamo na recepciji". :o


Najbrž se pritožit ne da nikamor, lahko pa je to komu v opozorilo naj gre kri vzet kam drugam, ker bo sicer za test, ki stane 26€ plačal 47€ :o :o

Se da mogoče vseeno kam pritožit? Da jih ni sram, kakšne počnejo in to študentom, ki se trudijo kar najbolje skrbeti za svoje pse >:(

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 07 December 2009, 16:57:19
mene pa zanima ce veste za kaksen DOBER veterinar v Novem mestu ali okolici ki je pripravljen se peljati prib. 20 km iz Novega mesta ce so kaksne komplickacije z mladicki??
sprasujem za prijatelja


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #22 : 07 December 2009, 18:51:37
Zoe, če jim nisi všeč, ti zaračunajo prav vsak d... če si jim, ti ga pa ne. Meni se je zgodilo podobno - vzeti so morali kri in pripraviti vzorec za poslat v tujino. Zaračunali so si odvzem (OK), pripravo vzorca (OK) in nasvet, kar pa ni več OK, (ker je če se prav spomnim) 18 € vreden nasvet predstavljal fotokopiran list papirja z naslovom klinike in njenega tekočega računa.


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #23 : 07 December 2009, 22:30:23
Mene pa zanima, ce so komu ze kdaj racunali delo, ko ste prisli samo po ampule proti klopom/bolham...? Jaz do sedaj nisem bila pozorna na to, sem pa zadnjic opazila, da so mi za to, da so odtrgali eno ampulo racunali 3€  ::)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #24 : 07 December 2009, 22:59:40
Potem moraš dejansko prej vprašati koliko vse stane in se ob ceni, ki je višja kot jo predvidevaš (test + odvzem krvi) obrneš in greš drugam.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Canis

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 2
Odgovori #25 : 08 December 2009, 07:48:17
Mene pa zanima, ce so komu ze kdaj racunali delo, ko ste prisli samo po ampule proti klopom/bolham...? Jaz do sedaj nisem bila pozorna na to, sem pa zadnjic opazila, da so mi za to, da so odtrgali eno ampulo racunali 3€  ::)

Ponekod računajo "izdajo zdravila brez recepta" in zaračunajo cca 3 €



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #26 : 08 December 2009, 09:23:24
OMG, mogoče ne bi bilo slabo, če bi napisali, kje to računajo ???
Mene še najbolj motijo računi brez specifikacije ::)


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #27 : 08 December 2009, 10:08:28
Jap, to delajo ali vsaj so v MB na Šentiljski...Sem šla pred par leti po tablete za gliste pa sem za izdajo plačala več kot za tisti dve tabletki... :o



thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 08 December 2009, 10:18:27
he he, Sibila, jaz tudi - sem naročila dva zantela in plačala nasvet - tko je pisalo na računu  ;D sem jih pa tud kar nekajkrat dobila zastonj, tko da nisem bla preveč huda  :)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #29 : 08 December 2009, 10:45:22
Saj 3 evre še gre. Ampak 18 € za fotokopiran list papirja z naslovom in št. tekočega računa (ob zaračunanih vseh ostalih stroških) je pa too much. Takrat sem za test, ki stane 30 €, skupaj s poštnino in vsem ostalim plačala krepko čez 100 €.