Za pesjanarje > Vzreja

branje rodovnika

<< < (2/12) > >>

Lilit:
V rodovniku v bistvu ni vpisano skoraj nic. Kvecjemu kaksni sampionski naslovi ali pa se to ne.
Rodovnik uporabljas tako, da vidis imena prednikov tvoje psicke in se potem pozanimas o njih. Preko interneta, preko googla, tako da druge vprasas...

Ce te bolezni skrbijo, vprasaj vzreditelja, kaj je naredil, da ti mladicki te bolezni ne bi imeli. Se pravi, ali je opravil preglede pri starsih - ce je, naj ti pokaze potrdilo - ali imajo predniki opravljene zdravstvene preglede in podobno.

Gina:

--- Citat: lorry na 19 Avgust 2006, 19:10:48 ---saj sem v bistvu mislila bolj na bolezenske znake, če je notri vpisana, da je vse ok. npr., imela bom bokserja pri katerih so značilne težave s hrbtenico, zobovjem... to sem imela v mislih.  8)

--- Konec Navedka ---
Pri dandanašnjih bokserjih so večji problem kot displazija in zobovje težave s hrbtenico - spondiloza in pa srce, ponavadi v rodovniku označeno spond in pa cardio, ampak pri večini je navedeno le HD-kolki. Vestni vzreditelji, ki jim je mar za pasmo samo, dajo pregledat hrbtenico in pa test srca - eco doppler in iste zdr. teste zahtevajo od plemenjaka s katerim parijo. Je pa na žalost tako, da zaenkrat to še ni obvezni element pri pridobitvi vzrejnega dovoljenja ( vsaj ne dolgo nazaj je bilo še tako  ???) in le malokateri se tega poslužujejo.
Pa dobro je vedeti tudi, kako dolgo življensko dobo so dočakali predniki, kako je z zdravjem že odraslih potomcev obeh staršev, koliko je bilo napak v preteklih leglih ( zajčje ustnice, volčja žrela, kriptohizem....).
Vse to so pomembni podatki ki se jih splača malo raziskat, pa še kaj bi se našlo. ;)

lorry:
scyithe mi je že predlagala naj malo po spletu pobrskam. ja kaj naj pa napišem pod iskanje? ime staršev ali kaj?
saj me ne skrbi za mojo bodočo psičko preveč ampak bolj me zanima kot kaj drugo...  ;)

scythe:

--- Citat: lorry na 19 Avgust 2006, 22:14:43 ---scyithe mi je že predlagala naj malo po spletu pobrskam. ja kaj naj pa napišem pod iskanje? ime staršev ali kaj?

--- Konec Navedka ---

Ja. Imena staršev, imena babic, dedkov, prababic, pradedkov.... :)

Sanja:
najlažje bo, da gledaš oz iščeš imena psarn, ki so vzredile prednike - Za Elmota sem sicer prvo iskala po imenih, pa so se mi samo kaki rezultati razstav pojavljali. Ko sem šla pa po psarnah, sem pa našla zraven še slike in opise.

Navigacija

[0] Kazalo Sporočil

[#] Naslednja stran

[*] Prejšnja stran

Pojdi na polno verzijo