kavkaški ovčar [Kavkazskaia Ovtcharka]

puNć* · 67467

Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 07 September 2009, 11:11:03
Doberman ti smešno izgleda naraven zato, ker ga je človek toliko časa deformiral in naravnega psa nisi vajen. Meni so psi najlepši taki, kot so skoteni. Ne pa da jim neke kosti gledajo iz repa (vtis iz Vrtojbe 08 v ringu pri dobermanih). Pa tudi ni potrebe, da bi psi izgledali, kot so včasih, saj nismo v srednjem veku. Tvoji boljši polovici verjetno se tudi ni potrebno dušiti v stezniku samo zato, da bi izgledala tako, kot so nekoč ženske izgledale.
Sem pa zasledila tudi nekaj kavkazcev s celimi uhlji, prav tako pa tudi eno samičko (če me spomin ne vara), ki jo je dal kupirati kar novi lastnik.  :-\

88spartan: Če nisi vajen pastirskih psov, se za nakup še ne odloči. Če ima številka v tvojem nicku kaj veze z EMŠO-m, pa sploh ne.  ;D
Pastirski psi vse prej kot neumni, ampak nepodredljivi. Nekako funkcionirajo drugače, kot psi komercialnih pasem, ki smo jih tu najbolj vajeni. Tiste zgodbe na srbskem forumu so res zanimive, sploh glodanje lastnika, če ga ne spusti do drugega samca in razne "akcije", ki jih lastniki izvajajo, ko so psa v krdelu uvrstili nad sabo.


88spartan

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 07 September 2009, 13:16:18
Tnx, tist citat sem neki že prebral.... ;), mi je znan.

Psa? Ja, smo imeli 3(mešanec ala nemški ovčar, čistokrvni nemški ovčar in mešanec nekih terjerjev). Vem jaz to dobro. In jaz "poznam" teoretično KO-ja, praktično še pač ne, bom pa vsekakor nabavil KO-ja, vzel bi tudi SOA, mogoče tud sivasa kangala, šarplaninca ampak KO je na prvem mest. Pa ne bom reko zdej, da bi res rabil ravno KO, res je sem doma bolj v kmečkih oklišev tako da kar se prostora tiče, sploh ni problem(gozdovi, travniki, krave, ovce, kokoši  ;D), sicer osebno nimo kmetije ima pa stara mama, ki je par metrov od nasa oddaljena ;), tako da se že ve kakšen teritorij bo imel ;D. Pa sej pravim, da bi zdej krvavo rabil KO-ja, res ne, sej tu pa tam se pojavijo kakšni potepuški psi, ki pomorijo kako kokoš AMPAK ni nuje, zdej. Mene bolj privlači sama pasma. Jaz pravim, da so taki psi primerni za tiste, ki
 majo na prvem mestu "pošlihtano na dilah"+ psihična moč in fizična, kdor "mele", da ne rabiš fizične moči, se naj vgrizne v jezik(moje mnenje), ravno zato ker se pravi KO ne bo 100% podredil in včasih bo ravnal po svoji presoji in ne bo dovolj ukaz!

Jaz psa nameravam neki osnov šolat in vem da se 100% ne podredi, kar je tudi eden izmed znak da je pravi KO, ampak jaz se ne bojim psa in pričakujem da se on mene tudi ne bo ;) AMPAK vseeno jaz nameravam psa vredu vzgojit in ga tudi bom(to je cilj in ravno zato se ne bojim KO-ja).

Glede nicka; je je povezava, absolutno ampak problem je, da ne veš kdo so bili pravi špartanci. Špartanci so bili plemeniti bojevniki, ki so dali življenje za svoj narod, res pa je da so bili neverjetno/nadpovprečno izurjeni(fizično in psihično), neusmiljeni do svojih "sovražnikov", neustrašni, pametni  in daleč od tega, kot da bi bili neki surovi divjaki!!! Špartanec je po moje lik pravega vojaka in to so bili čist normalni in pametni ljudje, verjetno ne poznaš nobenega specialca vojske ali policije,  no jaz sem jih spoznal par in to so čisto normalni ljudje, bolj kot si marsikdo misli!!! Majo zelo dobro pošlihtano v glavi in to niso divjaki, ki komaj čakajo, da ubijajo ja in so nareti zato ampak oni dobro vejo kaj njihova naloga. Če nimaš pošlihtano v glavi tako in tako ne moreš bit specialec ;)



Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 07 September 2009, 13:43:43
EMŠO je povezan s številkami. Moraš imeti tudi finančne zmožnosti in pa seveda izredno mero zrelosti za imet takega kosmatinca. Sploh, če ga je težko fizično zadržat in kaj kmalu pride do kakšnega klanja. Verjetno zavarovanje pride prav do neke mere, ampak vseeno... Se mi zdi zelo velika odgovornost imeti takega psa.
Me pa ful zanima, če ima kdo tega psa v urbanem okolju.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #63 : 07 September 2009, 18:08:19
To je preprosto prepovedano po zakonu in definirano kot mučenje. Če ljudje nimajo niti malo sočutja in zdrave pameti, se jih mora pač omejit.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Zdenka

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 20 September 2009, 19:19:38
Se mi zdi zelo velika odgovornost imeti takega psa.
Me pa ful zanima, če ima kdo tega psa v urbanem okolju.

Pravilna definicija_ velika odgovornost je imeti KO.
Od trenutka ko pride k hiši se je potrebno z njim veliko ukvarjati, ga socializirati. Naša Ajša je stara 9 let in do sedaj nismo imeli nobenih težav.  K nam domov prihaja kar veliko ljudi, od znanih in neznanih. Ne smeš kar stopiti na dvorišče ali v stanovanje, ampak mora biti poleg negdo od domačih. Ko je spoznavanje mimo je vse o.k..
KO  potrebuje gospodarja,ki je umirjen (boh ne dej da ste živčni) in dosleden. Na sprehodu ali kjerkoli drugje nikoli nismo imeli problemo zaradi drugih psov.
In pri psu, ki je socializran ni potrebne nobene fizične moči, meni v vseh teh letih nikoli ni bilo potrebna......
Pri veterinarju ji še nikoli nismo dali nagobčnika, pa ima kar nekaj težav z ušesi.



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 20 September 2009, 22:14:30
In pri psu, ki je socializran ni potrebne nobene fizične moči, meni v vseh teh letih nikoli ni bilo potrebna......

Psica se na sprehodu ni niti enkrat zagnala v kakšno drugo psico? ???

ps.
Ali ima vaša Ajša rodovnik?



Zdenka

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 24 September 2009, 07:18:41
ne, niti enkrat se ni zagnala v nobenega psa; Moja tašča jo je dolgo vodila na krajše sprehode zjutraj in sama ima manjšega psa, nikoli je ni vlekla.....
Od vsega začetka je lepo hodila ob nogi, tudi  spuščena je brez problemov, je pa res da moraš imeti takega psa zmeraj naa očeh, nikoli ga ne smeš pustiti brez nadzora. Je izredno dober čuvaj, "nevarna" je samo doma, na dvorišču, tako da je bolje da brez naše prisotnosti ne stopiš na dvorišče.
Na žalost nima rodovnika, kajti ima zelo hudo displazijo kolkov in že kot mladičku so ji dali 3 do 5 let življenja. Sedaj ima zelo velike probleme s tem, tako da jo zelo čuvamo, dobiva primerno hrano, tablete in tudi sprehodi zanjo predstavljajo problem, tako da jo pustimo bolj na vrtu.
Ajša je najbolj čudovot pes in tudi zelo crkljiva, tako da je raje pri nas notri, kot zunaj.......
Ta pasma ni za vsakega, ko smo mi šli pogledat Ajšo, nas  je lastnik 2 uri prej matral, predno smo videli mladičke. Pokazal nam je filme o teh psih, kaj delajo z njimi, kakšen karakter imajo in še marsikaj nas je tudi izprašal, šele nato nam je sploh pokazal mladičke......
In ko je bila majhma je venomer z nami hodila, peljali smo jo na tržico (sobota in gužva..), na smučiščih je bila z nami....., res smo se zelo potrudili, da smo jo socializirali. Ko je bila stara 9 mesecev smo z njo obiskali pasjo razstavo in smo tam srečali lastnika kavkaščega ovčarja in se je prav čudil, ajti imel je mladičan enako starega, a si nebi upal iti z njim v tako gnečoo.  In verjela sem mu, kajti imel ga je za čuvaja, zunaj v pesjaku in tudi verjetno še kaj.... Ajša pa je z nami od malega, nkakor sem rekla najraje v stanovanju in res je naš družinski član.



Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 20 Oktober 2009, 09:49:59
Mene pa zanima, v čem so poglavitne razlike med šarplanincem in kavkazcem?


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #68 : 27 Oktober 2009, 20:32:25
V obalnem zavetišču čaka na nov dom mešanec s kavkaškim ovčarjem z imenom King:

http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=8889.0






Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 27 Oktober 2009, 23:42:58
Mene spominja bolj na leonberžana in nič na kavkazca.  :-[


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #70 : 28 Oktober 2009, 00:34:10
Mene spominja bolj na leonberžana in nič na kavkazca.  :-[
V tem primeru se ve kdo so starši psa. Bil je predan v zavetišče in ja, je sigurno mešanec s kavkaškim ovčarjem.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #71 : 21 November 2009, 18:30:47
Helov!
 Se v kaki SLO liniji ali kombinaciji pojavlja agresivnost do ljudi oz. pretirana nezaupljivost in nestrpnost do psov istega spola?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 21 November 2009, 18:39:53
Dober dan! Moji sosedi imejo kavkaske ovcarje vendar nerodovniske to pomeni da imajo mesancke vendar samca majo od zacetka ze radi potem so kupili psico vendar psa ne dobita dovolj gibanja ker zivita v kletkah velikih 1x2 metra mogoce malo vec, in gresta na sprehod 2x na dan po 5 minut.Lani so pa imeli leglo in je imela psica 8 mladickov letos so tudi imeli leglo  ampak zaradi tega ker se s psico veliko ne ukvarjajo jih psica ni navajena in oni so mladicke prevec po rokah vlacili in jih je zato psica ubila.Zato so odsli lovcu in rekli naj jo ustreli..on je sel in enostavno psico vstrelil in jo zakopal.Letos so pa kupili novo psicko ki je stara 4 leta in navajena veliko prostora in sprehodov in ljubezni vendar tega ni delezna in v kletki cel cas laja.Zdaj so se pa odlocili da bodo tudi to psico ustrelili ker prevec laja in nemore imeti mladickov.Seveda bodo kupili novo psico da bo se ona trpela pri njih.

kaj bi vi naredili,mislil sem jih prijaviti vendar ne smem ker nism polnoletn starsi pa pravijo "to je del zivljenja"


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #73 : 21 November 2009, 18:52:49
Helov!
 Se v kaki SLO liniji ali kombinaciji pojavlja agresivnost do ljudi oz. pretirana nezaupljivost in nestrpnost do psov istega spola?
čara, meni se zdi, da boš pri taki pasmi težko dobila samca, ki bi imel rad isti spol- se pravi se to pojavlja pri več ali manj vseh, katerih lastnikom je za to vseeno, pri meni to ne bi bil nek kriterij za izbiro psa- bi pač veliko delala na ignoriranju in pozitivnih izkušnjah.  ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #74 : 21 November 2009, 19:31:21
To razumem, da niso navdušeni nad psi. Pač nagobčnik in delat, delat, da ga obvladaš na komando da vsaj ignorira tiste pse, ki v njega ne rinejo. Bolj me skrbi odnos do ljudi, pač ne poznam kaj prida predstavnikov (vem za 2 samca). In  oba sta zelo nezaupljiva do ljudi, tudi renčita na ljudi in sem skoraj prepričana, da bi ob stiku in prepočasni reakciji prišlo do ugriza, mam tak neprijeten občutek ob psu.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #75 : 21 November 2009, 19:40:30
Mislim, da se s pravilno in intenzivno socializacijo, da zelo lepo preprečiti agresijo ali pretirano nezaupljivost do ljudi. Socializacija torej do psihične zrelosti (2,3 leta) pa vzgoja od začetka. Jaz poznam samca (rodovniškega), ki so ga od začetka zelo veliko vodili v mesto in druga neznana okolja, v gnečo, kjer je veliko ljudi in motečih dejavnikov, pa je pes pri petih letih zelo stabilen in bi recimo ugriznil človeka samo, če bi bil izzvan. Je pa treba pri teh pasmah v zakup vzeti njihovo pastirsko zgodovino in veliko navezanost na "čredo". S pravilno vzgojo in avtoriteto, zgodnjo in aktivno socializacijo po mojem ne bi smelo biti problemov v odnosu do ljudi.



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #76 : 21 November 2009, 19:45:35
Pa seveda pozabila še na en faktor: izbira dobrega vzreditelja in karakterno stabilnih staršev  ;)



Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #77 : 21 November 2009, 19:47:43
Upam, da bo nagobčnik kaj pomagal, ker zobje niso edino orožje 70 kilskega (explozivnega) psa.  :D
Jaz bi zelo rada videla tega psa v urbanem okolju (sploh kakšnega iz RI), pa mi še ni uspelo.  :-\


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #78 : 21 November 2009, 19:50:46
Upam, da bo nagobčnik kaj pomagal, ker zobje niso edino orožje 70 kilskega (explozivnega) psa.  :D
Jaz bi zelo rada videla tega psa v urbanem okolju (sploh kakšnega iz RI), pa mi še ni uspelo.  :-\
Če od malega delaš na kontroli, da imaš utrjeno avtoriteto in nadzor nad psom, upaš na najboljše- to je da ti ni treba zadrževati 70kilskega mrcine, ampak da se obnaša kar se da spodobno  >:D
A ne obstaja nobene, bolj urbane linije ?  :)



papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 21 November 2009, 19:53:46
Dober dan! Moji sosedi imejo kavkaske ovcarje vendar nerodovniske to pomeni da imajo mesancke vendar samca majo od zacetka ze radi potem so kupili psico vendar psa ne dobita dovolj gibanja ker zivita v kletkah velikih 1x2 metra mogoce malo vec, in gresta na sprehod 2x na dan po 5 minut.Lani so pa imeli leglo in je imela psica 8 mladickov letos so tudi imeli leglo  ampak zaradi tega ker se s psico veliko ne ukvarjajo jih psica ni navajena in oni so mladicke prevec po rokah vlacili in jih je zato psica ubila.Zato so odsli lovcu in rekli naj jo ustreli..on je sel in enostavno psico vstrelil in jo zakopal.Letos so pa kupili novo psicko ki je stara 4 leta in navajena veliko prostora in sprehodov in ljubezni vendar tega ni delezna in v kletki cel cas laja.Zdaj so se pa odlocili da bodo tudi to psico ustrelili ker prevec laja in nemore imeti mladickov.Seveda bodo kupili novo psico da bo se ona trpela pri njih.

kaj bi vi naredili,mislil sem jih prijaviti vendar ne smem ker nism polnoletn starsi pa pravijo "to je del zivljenja"


Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 21 November 2009, 20:02:54
Saj naj bi tudi pri nas obstajala, ampak med ljubitelji najbolj cenijo RI. Škoda, ker so tukaj gor tako redkobesedni. Pa tudi promocije jim verjetno manjka.
Sem jih pa gledala že nekajkrat na razstavah in so se mi zdeli neverjetno stabilni. Imajo pa jih ponavadi male, drobne ženske.  ;D
Drugače pa kot milo verzijo "kavkazca" včasih priporočajo raje SAO.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #81 : 21 November 2009, 22:27:16
Niti slučajno ne iščem te pasme. Samo vem za dva samca in za dva lastnika, ki se pri agresiji do psov in pretirani nezauljivosti do nepoznanih ljudi (renčanje, lajanje) zgovarjata na pasmo. In me je zanimalo, če je na tem lahko kaj resnice. Ali pa je premalo vloženega dela v dobro socializacijo (za enega sem 100%). Sama sem sicer mnenja, da se da marsikaj s psom narediti, tudi to, da obvladuje svoje nagone do neke mere in če sprejmeš tujca, da ga tudi pes (ne pričakujem cartljivosti do nepoznanih, ampak toleranco do bližine in kontakta z njegovim lastnikom).

Drugo pa je, če je kvazi pasma, nerodovniški, tam pa lahko gre marsikaj narobe....

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #82 : 22 November 2009, 09:44:52
Veliko ljudi, ki si nabavi to pasmo, zgodnja in dobra socializacija niti ne zanima. Glavno, da imajo vsi polne hlače, ko gredo mimo ograje.  :D Včasih se tudi zgodi, da si ljudje izberejo pasmo, ki za njih ni primerna in je ne znajo vzgajati. Sicer je pa povprečen slovenec precej nevešč kinologije, tako da se ni za čudit raznim izgredom. Enega takega imamo tudi doma in me vsake toliko časa prime, da bi se poslužila sile.  :-\
Drugače pa sem nekaj strani nazaj nalepila en link do videa na youtube-u, kjer se ameriška vzrediteljica veselo sprehaja z žverco po mestu med ljudmi. Potem je pa še posnetek, kako izgleda, ko so na svojem teritoriju.  ;D
Je pa res, da so izredno teritorialni in baje, da sčasoma smatrajo kot svoj teritorij tudi kaj, kar dejansko to ni.  :) Objavi to vprašanje tudi na forumu RI.


jake13

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #83 : 24 November 2009, 20:55:02
Dober dan! Moji sosedi imejo kavkaske ovcarje vendar nerodovniske to pomeni da imajo mesancke vendar samca majo od zacetka ze radi potem so kupili psico vendar psa ne dobita dovolj gibanja ker zivita v kletkah velikih 1x2 metra mogoce malo vec, in gresta na sprehod 2x na dan po 5 minut.Lani so pa imeli leglo in je imela psica 8 mladickov letos so tudi imeli leglo  ampak zaradi tega ker se s psico veliko ne ukvarjajo jih psica ni navajena in oni so mladicke prevec po rokah vlacili in jih je zato psica ubila.Zato so odsli lovcu in rekli naj jo ustreli..on je sel in enostavno psico vstrelil in jo zakopal.Letos so pa kupili novo psicko ki je stara 4 leta in navajena veliko prostora in sprehodov in ljubezni vendar tega ni delezna in v kletki cel cas laja.Zdaj so se pa odlocili da bodo tudi to psico ustrelili ker prevec laja in nemore imeti mladickov.Seveda bodo kupili novo psico da bo se ona trpela pri njih.

kaj bi vi naredili,mislil sem jih prijaviti vendar ne smem ker nism polnoletn starsi pa pravijo "to je del zivljenja"

Hoj. Vidim da se po novem res pomembna sporočila ignorirajo in se raje zgovarja o vseh drugih "pomembnih" stvareh.
Tole je zelo zrelo za prijavo, ker pa naše službe ki so temu namenje, svojega dela baje ne opravljajo dobro (mogoče ga tudi ne morejo zaradi slabe zakonodaje, nisem siguren), bi bilo najbolje da bi se obrnil na kakšno društvo proti mučenju živali ki ti je najbljižje, oni ti bodo najbrž znali najbolje povedati.
Tukajle imaš seznam:http://www.mojpes.net/modules/pomoc/article.php?storyid=1  (upam da ni kaj narobe ker je iz mojpes.net)

Lepo od tebe da te skrbi in opaziš taka dejanja, zdaj pa samo še zberi toliko poguma in pokliči.

Lp, Jaka



Zdenka

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #84 : 25 November 2009, 10:09:47
Mislim, da se s pravilno in intenzivno socializacijo, da zelo lepo preprečiti agresijo ali pretirano nezaupljivost do ljudi. Socializacija torej do psihične zrelosti (2,3 leta) pa vzgoja od začetka. Jaz poznam samca (rodovniškega), ki so ga od začetka zelo veliko vodili v mesto in druga neznana okolja, v gnečo, kjer je veliko ljudi in motečih dejavnikov, pa je pes pri petih letih zelo stabilen in bi recimo ugriznil človeka samo, če bi bil izzvan. Je pa treba pri teh pasmah v zakup vzeti njihovo pastirsko zgodovino in veliko navezanost na "čredo". S pravilno vzgojo in avtoriteto, zgodnjo in aktivno socializacijo po mojem ne bi smelo biti problemov v odnosu do ljudi.

Doma imamo  9 let staro kavkaško ovčarko. Že od malih nog smo veliko, veliko delali na socializacije in danes jo lahko brez problemov peljemo brez povodca... Na povodcu nikoli ni bilo problemov, hodi lepo ob nogi, ne vleče.
Konča pa se ko je na svojem teritoriju, je zelo dober čuvaj. Problem nastane ko hoče negdo na dvorišče, brez naše prisotnosti je bolje da ne vstopi. Do naših prijateljev, obiskov je prijazna, redko katerega ne sprejme. V njenih 9 letih je bilo mogoče nekaj obiskovalcev, ki jih ni sprejela. Mi pravimo, da ima izreden čut za ljudske značaje....
Je pa to pasma, ki zahteva izredno močnega lastnika, ne toliko po moči kakor po karakterju. Moraš biti izredno dosleden, pes mora vedeti kdo je vodja "črede", nikakor ne sme to biti on.



tinaa.

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 26 Junij 2010, 18:09:22
No da mal osvežim to temo. Jaz imam tud kavkaško ovčarko staro 9 let, ampak nima rodovnika. Zaenkrat nima še nič problemov z zdravjem. Še vedno je zelo živahna. Kupila pa sem jo od nekoga, ki je pač ni hotel več met  ??? .. Zanima me pa, če kdo pozna kakšnega vzreditelja kavkaških ovčarjev, ker bi si kasneje kupila samca.  :)



jurij

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
Odgovori #86 : 06 Januar 2011, 14:12:18
Lepo pozdravlejni

@oktalz...imam eno vprašanje, in sicer ali živiš v Čirčah pri kranju, ker imamo tam  Luno kavkaško ovčarko?



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #87 : 06 Januar 2011, 15:44:04
Dober dan! Moji sosedi imejo kavkaske ovcarje vendar nerodovniske to pomeni da imajo mesancke vendar samca majo od zacetka ze radi potem so kupili psico vendar psa ne dobita dovolj gibanja ker zivita v kletkah velikih 1x2 metra mogoce malo vec, in gresta na sprehod 2x na dan po 5 minut.Lani so pa imeli leglo in je imela psica 8 mladickov letos so tudi imeli leglo  ampak zaradi tega ker se s psico veliko ne ukvarjajo jih psica ni navajena in oni so mladicke prevec po rokah vlacili in jih je zato psica ubila.Zato so odsli lovcu in rekli naj jo ustreli..on je sel in enostavno psico vstrelil in jo zakopal.Letos so pa kupili novo psicko ki je stara 4 leta in navajena veliko prostora in sprehodov in ljubezni vendar tega ni delezna in v kletki cel cas laja.Zdaj so se pa odlocili da bodo tudi to psico ustrelili ker prevec laja in nemore imeti mladickov.Seveda bodo kupili novo psico da bo se ona trpela pri njih.

kaj bi vi naredili,mislil sem jih prijaviti vendar ne smem ker nism polnoletn starsi pa pravijo "to je del zivljenja"

Anonimno priijavi na VURS (ce se ne zelis izpostaviti) in hkrati v vednost poslji drustvu/om za zascito zivali, ki bodo vztrajali, da dobijo odgovor - sicer bo lahko romalo v predal... pa se na policijo, VHS (ker so zakopali)...


AnnaNati

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #88 : 22 December 2011, 15:51:38
Js dobim tega psa .Načrtujem nakup bolj natančno ;)




Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #89 : 22 December 2011, 15:59:00
Js dobim tega psa .Načrtujem nakup bolj natančno ;)

Kdaj pa? Od katerega vzreditelja? Kako pa to, da si se odločila za takega psa? Drugače so pa full lepi, ampak se mi zdijo zahtevni za 12 let staro punco (jaz imam tudi toliko let, pa si ne predstavljam, da bi imela takega ogromnega psa).  :)

Dogs are best friends ever!