Hovawart

Marko · 233026

HoViHOW

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 08 Maj 2007, 11:11:47
Pravzaprav je pri nas v Velenju tako, da sta samo dve psarni, mi pa smo imeli samo leglo, brez psarne... Naša ponosna mamica je Taja, mladički pa bodo imena dobili danes... Na žalost imamo samo črno- rjave psičke in enega blont, črnih pa nič, tako da slike črnega hovija ne morem poslati. Bom pa mogoče že danes poslala naše male hovije...



HoViHOW

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 09 Maj 2007, 10:13:40
Da popravim napako... naša psička jr vzrejena v psarni, zato ni samo Taja, ampak je Taja Časova :D



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #32 : 09 Maj 2007, 14:56:42
Kakšni so pa podatki od očeta mladičkov?  ;)


HoViHOW

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 10 Maj 2007, 11:15:20
Očka naših malih hovijev pa je Amun von den Pyramidenhovis. Skotil se je v Avstriji, drugače pa jje zdaj v Mariboru. Ima odlične prednike, oče Jambo vom Wittlerdamm in mati Conquita vom Garten der Freiheit. Prav tako pa ima odlične prednike tudi naša psička, in sicer očeta Aragon vom Haus-in-Nussgarten in mati Kimberly, tako da imajo naše male kepice veliko "avstrijske krvi", prav tako pa bodo po vsej verjetnosti imeli tudi odlične gene, tako da se bomo kasneje skupaj veselili doseženih rezultatov :D:D:D



hovakaj

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 264
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 12 Maj 2007, 09:56:48
Čestitke za novo leglo. Bravo Taja!!!!!!   ;D ;D

Prav lepo je slišati, da se število hovijev v Sloveniji veča.



HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #35 : 14 Maj 2007, 13:22:45
Taji in njenim vzrediteljem vse čestitke ob srečnem dogodku...  :)



hovakaj

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 264
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 25 Maj 2007, 07:10:49
No slike mladičkov so objavljene tukaj!!

http://www.hovawart-klubvpm.si/vzreja/legla2007.html

HoviHow, lahko pa pripišeš še imena svojih mladičkov.

Lep pozdrav


HoViHOW

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 27 Maj 2007, 17:43:43
Naši mladički pa so: Neron, Nay, Nex, Nelo, Nan, Nera, Nessa in Nani...



hovakaj

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 264
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 17 Junij 2007, 14:10:36
HoviHow, mogoče kake nove fotkice, da se malo poveselimo in raznežimo še mi?? ;D

Sedaj so verjetno že pravi divjački.  :o

lp


Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #39 : 18 Junij 2007, 19:28:51
Sem bil prejšnji teden na obisku pri mladičkih.   ;D ;D Sem jih moral malo počohati.  8) ::) Seveda sem pa prej počakal, da so vsi oddani, tako da me nebi preveč navdušili in bi jaz postal lastnik kakšnega nadebudnega mladička.  ::) ::)  ;D

Da še vam naredim malo luštov.  ;D :P :P









hovakaj

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 264
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 01 Julij 2007, 09:41:22
Joj, carte male, jaz sem že kar pozabila, da je bila moja Alessa kdaj tako majhna  :o :o :P ;D

Upam, da si jih prečohal še za nas, ;D


hovakaj

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 264
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 07 Avgust 2007, 16:35:52
Pozdrav!!

Hoviljubitelji, 2.9. je srečanje! A pridete??

http://www.hovawart-klubvpm.si/srecanja/sostanj07.html


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #42 : 08 Avgust 2007, 22:35:53
Saj tega je že dolgo ampak bom malo pogrela...

V Zagrebu na EDS je howawart ugriznil lastnika. Ker sem cedila sline nad njufki, nisem videla kaj se je dogajalo...je kdo videl? Je bil kriv sodnik, prepirljiv pes, kaj drugega. Za kasneje vem, da je sodnik zelo grdo pristopal k psom, niso ga marali in če se ne motim jih je nekaj zmetal ven zaradi "renčanja"

Ob tem se mi poraja še par vprašanj...kakšen je tolerančni prag? So zelo občutljivi na to, kako človek pristopu? Na kaj moraš biti pozoren pri vzgoji? Kaj zatreti že v kali? Če bi želela recimo reševalca...na kaj bi morala biti pozorna pri vzgoji (za reševanje se rabi karakterno stabilen in dela željan pes - recimo ne vem točno  :-[)

In ker je tukaj kar nekaj vzrediteljev - kako v leglu ocenite mladiče kakšen karakter bodo imeli (od pasme do pasme se razlikuje)? Nevem če je čisto jasno vprašanje ampak recimo čisto banalen primer - pes ki največ spi bo miren, tisti ki največ teka naokrog bo živček. Živček je pozoren na ljudi, je zelo primeren za šolanje (recimo to ugotovi vzreditelj ko dela s spom), mirnemu je vseeno zato kaj se dogaja okrog njega, rabi močega lastnika, da ga bo obvladal in privadil nase. Recimo na kakšen način spoznavate svoje mladiče in na kakšen način jih oddajate novim lastnikom?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #43 : 09 Avgust 2007, 08:48:33
V Zagrebu na EDS je howawart ugriznil lastnika.

Po poročanju kolegice (je bila na licu mesta s svojo hovawartko) je pes ugriznil sodnika. Tega potem kar nekaj časa ni bilo, vrnil se je in menda neustrezno ocenjeval še preostale pse.

Na drugi del tvojega posta pa ti bo odgovoril kdo drug. Imam sicer priložnost biti kar pogosto v družbi s hovawartom, od njene lastnice sem dobila nekaj podatkov. Predvsem zanimivi so testi karakterja za vzrejno dovoljenje (v Avstriji?). Glede na to, da te zanima njihova reakcija na tujega človeka, samo ta podatek: pri psu opazujejo igro s tujcem.

Nočem več pisati, čeprav imam še nekaj informacij. Da ne bo prišlo do kakšne pomote.

lp


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #44 : 09 Avgust 2007, 11:48:38
Vem da je prišlo do ugriza - me pa zanima kaj ga je povzročilo in nekako sem iz tega potegnila tudi ostala vprašanja o karakterju :) hvala ti vseeno  :-*

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


hovakaj

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 264
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 20 Avgust 2007, 10:03:10
Pozdrav!
Javljam se natemo o ugrizu. Ker sem bila prisotna ( je že Uroda napisala) in bila na vrsti, ko se je nesrečni sodnik vrnil iz bolnišnice, je seveda tudi moja hovika odreagirala nepričakovano. Sodnik je hotel psom sam gledati zobe, kaj točno je naredil, da je zelo izkušen pes, šampion brez opozorila skočil in ga zgrabil ne vem. Bila sem oddaljena samo ene 3 m od dogodka in zdelo se mi je, da je grobo psu odpru gobec, mogoče mu je celo ustnico pritisnil ob zob, to pa bi lahko opravičilo nenadno pasjo reakcijo. Po tem je bil pes popolnoma skuliran in miren, nič ni lajal ali kakorkoli pokazal agresijo. Zares se je vseskupaj zgodilo tako hitro da enostavno ne veš... No kakorkoli že, sodnik se ni preoblekel, prišel je v ring s srajco ki je bila močno zakrvavljena, ravno tako hlače od pasu do tal so bile krvave, smrdel je po dezinfekciji...malo strahu z njegove strani in zadeva se je pač odvila kakor se je. Moja psica je bila stara 1 leto, še neizkušena in ji je bilo verjetno vseskupaj z 2 urnim čakanjem, da se sodnik vrne očitno preveč. Ko sva prišle v ring je bilo vse ok, zobe sem ji pokazala sama, ker on ni mogel več sam, vse še ok, prvi krog sva odtekle še vedno ok, nato je pristopil in se nagnil čez njo da jo pretipa, pod nos ji je pomolil ravno tisto na debelo obvezano roko in krvavo srajco, psica se je ustrašila odskočila 1m stran in zalajala. Dvignil je roke in rekel da je moj pes agresiven. No to je bilo tudi vse  in odšle sva ven iz ringa. :'( :( Bila sem res žalostna , pa kaj morem, se tolažim z mislijo, da bo drugič bolje.

Hmmmmm, karakter, ja karakter imajo kar trden, napisala bom za mojo, ker veš da niso vsi psi enaki. Pomembno je, da ko je hovi majhen spozna ČIM VEČ novih oseb in stvari, novega okolja....zvokov, raznih situacij...ker so že po naravi NEZAUPLJIVI.
 Moja je naredila sedaj izpit A in odpoklic nama štima ok, samo do otrok in starejših gospodov je pa malo bolj nezaupljiva in previdna, najprej se zdere, nalaja , potem gre povohat in če ji je oseba všeč se umiri, drugače pa se kar odmakne in se ne pusti prijeti. To počasi sedaj popravljamo, je pa težko napake odpravit in je potrebno zelo veliko truda in dela s psom. Do drugih psov ni agresivna, je pa previdna in ne čaka na napad drugega, če med tem ko se psa povohata oni drugi zarenči, bo takoj vsekala nazaj. Je zelo dominantna in se do sedaj ni podredila še nobenemu psu, ne psici. Ima pa odličen nos.
Nisem sigurna, če je kak hovi izšolan za reševanje, čeprav recimo moja vaje ko jih delajo pri nas v šoli ( ker je inštruktorca v šoli tudi inštruktorca za reševanje) ponovi kar vse za tistimi psi ki so izšolani in kar dobro in z veseljem naredi, pa nič ne vadiva reševanja.
 Pomembno je pa to, da si VEDNO dosleden, da NE popuščaš NIČ!!! ker vedno probava kdo je glavni!!!!!!!!Pokaži da si to TI !!!!!!!! VEDNO!!


by


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #46 : 01 September 2007, 19:20:31
Po videzu so meni najbolj všeč črni z rjavimi ožigi.
Na drugem mestu je "blond",na koncu pa črna.



hovakaj

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 264
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 08 September 2007, 20:19:30
Imeli smo piknik, bilo je super. :o

V kolikor vas zanima vljudno vabljeni ogledu reportaže s piknika v nedeljo, 09.09.2007 ob 19.00 uri in v torek, 11.09.2007 ob 18.00 uri v oddaji ŠTIRI TAČKE NA TV PIKA.

 



marušiika_in_diva

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 17 Oktober 2007, 16:20:00
Lep pozdrav!  Tudi midve z mojo psičko Divo sma bile na pikniku in smo zelo uživali.    Na žalost sem zamudila oddajo.  :-\ 
Se pa že veseliva naslednjega, se mi zdi da je v Velenju. Se vidimo.! ;D ;D

Človek je izbiral prijatelja in izbral je psa.   Mejte se radi!!


hovakaj

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 264
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 09 December 2007, 18:11:23
Končno zopet leglo hovijev!! :P Alessa bo spet dobila polbratce in sestrice!! 8) ( ima aktivnega očka  ;D )

http://www.hovawart-klubvpm.si/vzreja/pricakovana.html


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #50 : 09 December 2007, 18:12:32
čestitke



MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #51 : 09 December 2007, 18:56:38
O super, nisem vedela da je Bellfast Alessin očka :)



Lp
Helena


hovakaj

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 264
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 17 December 2007, 20:09:02
Mundus, Bellfst ima veliko legel,   http://www.hovawart.si/galerija/mladicki.php    tule so našteta, no tole je  v Sloveniji njegovo zadnje leglo, saj ima vsak plemenjak dovoljene 3 skoke v 1 državi.

Ima pa naša Alessa tu v Sloveniji še 2 brata, eden je v Celju, ime mu je Akimo, eden pa v Murski soboti( se mi zdi, z njimi ravno nimamo kontakta) ime mu je Alosha. Oba sta črnorjava.

lp


Chanel.

  • *
    • Prispevkov: 687
    • Točke: 3
  • Hovawarti ex Horto Albo
Odgovori #53 : 27 Januar 2008, 19:42:51
Danes je Alessa dobila 5 polbratcev.
4je so črni in eden črnorjav.  :o :o



MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #54 : 27 Januar 2008, 20:08:48
Čestitke :-* :)

Lp


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #55 : 27 Januar 2008, 20:12:23
Oooo čestitke!  :-* :o

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #56 : 27 Januar 2008, 20:19:53
Čestitke! :o :-*



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #57 : 28 Januar 2008, 05:23:50
Čestitke :o


HoViHOW

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 29 Januar 2008, 18:17:54
Iskrene čestitke vzrediteljem! Prav lepo je videti male kepice in se spominjati mesecev nazaj, ko smo tudi mi uživali v družbi naših mladičkov! Naužijte se njihove prisotnosti, saj ko bodo odšli od vas, bo kar malce težko!



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #59 : 01 Februar 2008, 19:48:41
Čestitke  :D :o