Hovawart

Marko · 232500

katrca

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #480 : 16 Junij 2013, 21:06:25
Živijo!

Evo, za nami sta prva dva dneva z novim družinskim članom Hektorjem Časova.

Zaenkrat se imamo super, ampak imamo edino en majčken problem, za katerega upam, da mi boste pomagali vi, izkušeni pesjanarji s kakšnimi dodatnimi nasveti... predvsem tisti, ki imate hovawarta zunaj v pesjaku.
Namreč, Hektor ful joka, kar je predvsem zame zelo hudo... vem, da ne smemo do njega, ko joka, ampak bi rada nasvet, kako ga mogoče najboljše zamotiti, da bo pozabil ter predvsem to, da ne bo pesjaka povezal s slabo izkušnjo!
Zelo veliko smo se v pesjaku igrali z njim, mu dali priboljške, ga pohvalili, z njim počivali v njem, ampak vseeno joka... koliko časa je pri vas trajalo, da se je umiril in nehal jokati zvečer?

Najlepša hvala za odgovore!

LP, Katja

Dog is the only living creature who loves his human more than he loves himself!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #481 : 17 Junij 2013, 16:54:07
Postopno ga navajajte. Naj ne bo že zdaj celi čas sam v boksu. Ni navajen samote. Postopno in počasi. Še bolje bi bilo, da je vsaj fazi odraščanja v hiši z vami. Nasplošno je fajn, če so psi ponoči v hiši in ne zunaj v pesjaku. Živim na vasi in psi lajajo na vsako srnjad, mačko, zajca, ježa, mimoidočega in potem greš ob 3-4h zjutri peš domu čez vas pa se sam vsuje val laježa...Pa naj ima tudi pes ponoči mir za spanje.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #482 : 17 Junij 2013, 17:57:59
Se še spomnim ko nismo imeli psov notri, kaka muka je poslušal mladička ko tuli od samote  :'( Celo življenje je bil navajen na družbo, zdaj pa kar naenkrat sam nekje na tujem, bogi srotek. Od začetka je res fino, če se le da, da je kuža v hiši z vami in v pesjaku le za postopno navajanje. Naučita se medsebojnega sodelovanja in sobne čistoče, ki pride prav ko mora pes bit po sili razmer (zdravstvene težave) v hiši. Zdej, če pa res ne gre da bi bi v hiši, mu pa poskusite čimbolj olajšat bivanje v pesjaku - fajn bi bilo če bi imel kako dekico in starega doma, žvečilke, igrače, čimbolj ga utrudite, v pesjak ga dajte čimkasneje, ven ga spustite čimbolj zgodaj. Čimmanj časa naj bo notri, čimveč ga naj preživi z vami, tako da bo v boksu praktično samo za spanje. Načeloma bi naj v parih dneh nehal tulit, upam da vam NE rata tega potrpet in boste popustili mičkenmu članu družine  ;)



hovakaj

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 264
    • Točke: 0
Odgovori #483 : 25 September 2013, 15:39:46
Kje pa ste vsi hovijevci? :D Nič novic?

Evo naši dve punci.







Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #484 : 09 November 2013, 10:34:59
Ti psi so meni res tako krasni  :-*

Pa še fotke Hovija Bona ( Bono mu je ime):
















image url


Res prelep pes, me zanima iz katere psarne je, pa nikoli ne srečam lastnika  :-X
Ima pa kolikor sem prek ograje opazila takšen nepodkupljiv karakter, ne nardi tistega česar noče, pa čeprav mu ponudim priboljšek  :P No, saj priboljšek vzame, a če se njemu ne da skočit na ograjo tega ne bo storil.  :)
Je pa ful prijazen do mene in moje psičke.

Rep ima zavihan večkrat čez hrbet pa me zanima ali je to ok oz. normalno za Hovije?
Ne vem če je rodovniški.
Pa glava se mi zdi tako "močna" bolj od ostalih Hovijev, sem laik na tem področju, saj v živo od Hovijev poznam le Bona.

LP


katrca

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #485 : 13 November 2013, 13:15:16
Hejla,
da pokažem še js našega hovija, kako poje jabolko: http://www.youtube.com/watch?v=nh4992_A9Ug

Tisti, ki imate hovija zunaj, kako kaj preživlja zimo? pri kateri temperaturi ga date na toplo oz. kaj naredite, da mu je v zunanjem boksu toplo in udobno?
Naš bo dobil ovčjo kožo (v upanju, da je ne zgrize  ???), vendar ga bomo dali na toplo, ko se bo spustil minus.

Dog is the only living creature who loves his human more than he loves himself!


La.nula

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Aston
Odgovori #486 : 17 November 2013, 00:21:36
Samoyed lover: To je samček od HoviBono na tem forumu :) je pripeljan iz tujine (rodovniški), sem že pozabila iz kje in njegovo rodovniško ime. Vihanje repa je pri hovijih normalno, ne sme pa biti prašičje zavit - se že smatra za napako. :) Glavo ma za moje pojme popolno. Je samec in te morajo imeti močnejšo glavo glavo od samičk (ne premočno). Psičke imajo ponavadi bolj elegantno.

Katrca: Je to "faca Hektor"? (da vem "kam te dat") Moj Aston je zunaj ponavadi skoraj celo zimo, razen ko je manj kot -15°C. Ne prenaša preveč toplih prostorov ker mu je hitro vroče. Še nismo imeli problemov da bi ga zeblo, sicer ni ravno pristaš snega in dežja, ampak mislim da pozimi celo bolj uživa :) Drugače mu imam letos namen v kočo dati seno, ker baje je zelo izolativno pa še diši potem (ampak najprej morava bolhice rešit).
Drugače je vsako zimo imel kakšno deko, brisačo in še kakšno cunjo - ampak...je vse ven iz koče zmetal in spal na lesu + še strgal občasno da si je po svoje prikrojil.
Pes ki je zunaj itak dobi zimsko dlako in se že sam zaščiti pred mrazom, tako da kaj preveč komplicirati glede tega ni treba ;D Sploh hoviji so tako prilagodljivi, da včasih sploh neveš da ga maš doma :D


La.nula

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Aston
Odgovori #487 : 17 November 2013, 00:35:23




Samoyed lover: tak rep je dovoljen in pravilen. Tu je Aston šarmiral beaglico Ajšo s svojo pojavo :D


Še nekaj slik tu:
http://www.flickr.com/photos/101110016@N03/sets/72157635497346151/


katrca

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #488 : 17 November 2013, 13:49:17
La.nula, Ja to je naš Hektor :), o super, torej če so zunaj, dobijo super dlako, sej Hektor že ma prav debelo in zdej ko je blo par dni hladnih, je on lagano ležal izven koče, sicer pa ima pokrit boks, les po tleh in pokrito ter izolirano kočo, ki je dvopredelna, da mu not ne piha... hehe poznam to, da vse strgajo, Hektor je že drugo deko spravil v kose in zato ne dobi nove, dokler ne bo zelo mraz :) sicer pa za zimo iščem slamo, ki je baje zelo fajn topla ali pa seno, kot si mi ti priporočala, s tem se vsaj ni za bat, da bo požrl in mu bo zaradi tega slabo :) Ful hvala za odgovor!

Tvoj Aston je pravi lepotec res, ful mi je všeč njegova buča, še bolj pa učke :) krasen je! :)
Prideš mogoče kej na razstavo v Celje pogledat (sama ali z astonom)?

Dog is the only living creature who loves his human more than he loves himself!


La.nula

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Aston
Odgovori #489 : 17 November 2013, 17:18:56
Se mi je kar zdelo da si to ti..sem pol šla še malo gledat po tej temi, pa sem opazila da si se tudi predstavila :D ja nč, kaj naj rečem lepotca imate! ;D

Jaz sem tako komplicirala glede tega kaj naj mu še dam v kočo da ga ja ne bo zeblo, ampak sem ugotovila da mu dam na razpolago nekaj dek/cunj in pol sam raznosi po koči kakor hoče. Na vikendu v koči ima slamo, te pa nikamor ne raznaša :) tako da se mi zdi najbolj praktično dati seno in ga na 1 mesec zamenjati. Sej to so čuvaji, kmečki psi - pa naj tako živijo :D Aja, slamo pejt k kašnemu kmetu iskat.

Najlepša hvala! ;D (lepota je v genih :P) Dej še ti kakšno slikco Hektorčka 8) (a ima kakšen vzdevek ali je kar Hektor?)

Če že, bi prišla sama. Z Astonom, sva mislim da, zaključila z razstavami...sploh v SLO. Ampak mislim da mi ne bo uspelo priti zaradi prevoza. Vi2 gresta na razstavo? :)


katrca

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #490 : 17 November 2013, 18:47:11
Ja, midva greva na razstavo, prvič  :-[, upam, da nama bo šlo, predvsem pa da bomo malo pogledali, kak to zgleda pa se meli fajn :)
La.nula, če prideš na razstavo, nujno javi :). Zakaj sta pa vidva z Astonom zaključila v Sloveniji z razstavami? Sej tako lepoto je prav, da greš pokazat tut izven meja naše države ;)
Hehe, ja, sej Hektor si tut vse razvleče ven po koči, kar mu ne paše, pa definitivno spremeni v koščke :) najraje pa grize navadne veje... je pravi drvar, ko vse na kup nosi :)

Evo, takle je pa naš lump :) fotke so malo starejše (kakšna dva meseca nazaj), ker se zadnje čase skoraj nič nismo fotkali :) (v kratkem bomo naredili tudi kakšno novo, če bo vreme dopuščalo  ;) )








Dog is the only living creature who loves his human more than he loves himself!


La.nula

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Aston
Odgovori #491 : 21 November 2013, 13:27:48
Jej! ;D ne skrbi, vse bo okej! Bom držala pesti! :-*
Eh, tudi najmanjše možnosti da vas pridem pogledat so se izjalovile. Me je prehlad ujel :-\ upam pa da to ne bo vajina zadnja razstava in vaju bom zagotovo enkrat prišla pogledat! 8)

Ja kakšen lepotec :o cuker! :-* Taki so sam za crklat :P


katrca

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #492 : 21 November 2013, 18:15:18
Škoda, da ne prideš, ampak tut js upam, da se boma mela fajn in da to ne bo zadnja razstava :) bomo vidli, kak se boma odrezala ;) Hvala, ko držiš pesti za naju  8), bova sporočila, kako nama bo šlo. Js upam le, da se bova znala prav pokazat, ostalo mi je vseeno :).
Upam, da kmalu pozdraviš prehlad  :-*, zdej je ta november, ko je tema že ob 17h in še vse nekaj razsaja...

Hja Hektor hmmm lepota, mogoče že, ampak falot pa tapravi :) danes bi se on kar z enim sosedovim psom stepel, je ratal prav samozavesten  ::)

Pa sej se ne mormo upret, da ga ne bi cartali skos nekaj, itak je en taki scrtljanček, bi kar lupčke talal naokoli ;)

Dog is the only living creature who loves his human more than he loves himself!


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #493 : 27 November 2013, 11:06:52
Samoyed lover: To je samček od HoviBono na tem forumu :) je pripeljan iz tujine (rodovniški), sem že pozabila iz kje in njegovo rodovniško ime. Vihanje repa je pri hovijih normalno, ne sme pa biti prašičje zavit - se že smatra za napako. :) Glavo ma za moje pojme popolno. Je samec in te morajo imeti močnejšo glavo glavo od samičk (ne premočno). Psičke imajo ponavadi bolj elegantno.[/b]

Katrca: Je to "faca Hektor"? (da vem "kam te dat") Moj Aston je zunaj ponavadi skoraj celo zimo, razen ko je manj kot -15°C. Ne prenaša preveč toplih prostorov ker mu je hitro vroče. Še nismo imeli problemov da bi ga zeblo, sicer ni ravno pristaš snega in dežja, ampak mislim da pozimi celo bolj uživa :) Drugače mu imam letos namen v kočo dati seno, ker baje je zelo izolativno pa še diši potem (ampak najprej morava bolhice rešit).
Drugače je vsako zimo imel kakšno deko, brisačo in še kakšno cunjo - ampak...je vse ven iz koče zmetal in spal na lesu + še strgal občasno da si je po svoje prikrojil.
Pes ki je zunaj itak dobi zimsko dlako in se že sam zaščiti pred mrazom, tako da kaj preveč komplicirati glede tega ni treba ;D Sploh hoviji so tako prilagodljivi, da včasih sploh neveš da ga maš doma :D



Najlepša hvala za odgovor :-*
Res je prekrasen! Danes sem bila s psičko pri njem ( in tudi včeraj), je skočil na ograjo in se izjemno cartal, facaa :-*
Fotke povedo vse:














how to take a screen shot


hovakaj

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 264
    • Točke: 0
Odgovori #494 : 29 November 2013, 11:09:02
Lana to pa ne bo držalo. Od HoviBono samčka več ni, je odšel lani na drugo stran mavrice. Bi pa rekla da je tole Bono Hovi Raj (no bi lahko bil) V Celje jaz pridem, samo ne s hovijem :P  Katrca, bom pa z veseljem pocartala Hektorja, našega nečaka :D


katrca

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #495 : 30 November 2013, 13:35:21
Hovakaj, super, da se spoznamo, Hektor je pa vedno za cartanje in talanje lupčkov tak da ste dobrodošli, če bomo pa preveč not v razstavo padli, nas pa le pocukajte za rokav :)8)

Dog is the only living creature who loves his human more than he loves himself!


La.nula

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Aston
Odgovori #496 : 01 December 2013, 16:50:50
Hovakaj, maš prav. Sem šla potem pogledat na working dog pa je res Bono, kakšen drug pa že težko je. :)

Kakšni so rezultati iz Celja? ;D Sem gledala statistiko in je bilo 6 hovijev :o


hovakaj

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 264
    • Točke: 0
Odgovori #497 : 02 December 2013, 11:43:21
No, mogoče bi lahko bil tudi Kan pod Poncami, se mi zdi da njega tudi kličejo Bono :D


hovakaj

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 264
    • Točke: 0
Odgovori #498 : 02 December 2013, 11:46:45
Bilo je 5 hovijev iz psarne grofje Celjski v soboto, v nedeljo pa sta se jim pridružila še Hektor in Hero Časova. Vsi so se lepo predstavili.


katrca

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #499 : 03 December 2013, 17:02:21
Evo, se javljamo po razstavi.
Smo preživeli, Hektor je bil ful priden in se je ful lepo pustil pregledati, sodniku je pa moral še par lupčkov dat  :D, dobil pa je oceno zelo perspektivno 2  ;).

Dog is the only living creature who loves his human more than he loves himself!


hovakaj

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 264
    • Točke: 0
Odgovori #500 : 06 September 2014, 17:56:40
Da malo osvežimo temo o Hovijih :D
Avera in njen bratec Acido.





LiliTheLab

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • Black beauty
Odgovori #501 : 06 September 2014, 21:13:03
Kako dolg jezik  :P Lepa sta  :D

"Rep psa maha s srcem." (Martin Buxbaum)


La.nula

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Aston
Odgovori #502 : 14 Junij 2015, 16:20:23
Letos še nihče ni nič napisal v našo hovi temo...očitno se je vse preselilo na modro-belo socialno omrežje :P

Torej, hovawartovci smo že nekaj časa nazaj dobili svoj pasemski klub - HOVAWART KLUB SLOVENIJE (link: http://www.hovawart-klub.si/) Na spletni strani lahko najdete podatke o prihajajočih leglih, vzrediteljih, aktivnostih članov, prireditvah itd.  :)


No, pa še malo fotk moje mrcine ;D

Velikokrat pozabi svoj jezik...




Več fotk pa na najinem blogu. :)