Lulanje od veselja

bevciura · 19896

bevciura

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
: 23 Avgust 2006, 19:59:33
Mene pa zanima, če ima kdo podobno težavo: vsakič, ko je naš Bono (6-mesečni)  zelo vesel, da nekoga vidi, ga medtem ko pozdravlja, poškropi. :-\ To zna biti zelo zoprno, predvsem za mami, ko pride iz službe v "tabolš" obleki ::) ;) :D Namesto da bi mu veselje vrnili, smo bolj zaposleni z brisanjem za njim!! >:( >:(
Prebrala sem, da to počnejo le mladi kužki... :-\ ;)
Ali to mine samo od sebe, ali lahko kaj storimo proti temu??? ??? ??? :-\

Pa še nekaj "čakamo": mi ve kdo povedati, kdaj začne psiček "lulati po moško"? Če je 6 mesecev, bi lahko že, ne??? ???
Prijateljica mi je povedala, da njen kužek nikoli ni nehal "punčkasto" lulat?? ;)

Hvala za odgovore!!

Lp od mene in od poscankota... :P :D ;D :P :P :-* :-*



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #1 : 23 Avgust 2006, 20:19:54
Naš je tudi mene vedno polulal od veselja (sem si mogla tudi že noge prat, ker sem bila bosa :o), ampak zdaj včasih ja, včasih ne. Mislim, da mine s starostjo, ko lahko kontrolira te zadeve ob takih izbruhih emocij. Ali pa ga začneš ignorirati ob prihodu, tako da ni več tako vznemirjen, ko te vidi, pa mu potem tudi ne uide. Naš je zdaj 7 mesecev star in že dvigne nogo, ampak spet včasih ja, včasih ne. Včasih pa dvigne, pa ga zanese in potem opravi kot punčka, se mu verjetno še ne da ubadat s tem ravnotežjem. Ima pa tudi take čudne, da v bistvu ne dvigne noge, ampak jo nekako nazaj stegne. :o Pa mislim, da če pes vidi drugega psa kako to dela, začne oponašat. Recimo da ima vzornika pri temu. ;D Mojega je naučila kar moja psica, ki lula po moško. :D :D
Lp


bevciura

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 23 Avgust 2006, 21:05:27
Ej, hvala Bolha!!!
Kako naj ga ignoriram..???
Ja,to da naj bi imel "vzornika" mi je tudi ena druga prijateljica povedala... 8)  8)

Lp



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3 : 23 Avgust 2006, 22:15:30
Moj je zacel pri dobrih 7 mesecih... en dan se je kar odlocil in zacel dvigovat nogo, sploh ni imel problemov z ravnotezjem, in od takrat jo vedno dviguje. Razen obcasno, kadar je ful ful utrujen in ga ful lulat, takrat ne utegne... vcasih pa je smesen, recimo zjutraj, ko ima ful za lulat in potem stoji vec kot eno minuto z nogo vzraku :D

Je pa ful odvisno od psa do psa. En brat je zacel ze pri 4-5 mesecih, drugi pa se kaksen mesec kasneje od mojega.

battito animale


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #4 : 23 Avgust 2006, 22:21:16
Uriniranje od razburjenosti je normalen način vedenja, ki večinoma samo po sebi izgine z odraščanjem. Pri uriniranju zaradi razburjenosti pes med odraščanjem doseže boljši nadzor nad mišico zapiralko in nezaželeno vedenje izgine. ;)


Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


bevciura

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 24 Avgust 2006, 15:10:08
Res hvala za odgovore!!! 8) :)

Lp in :-* :-* >:D :-* :-* :-*



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #6 : 24 Avgust 2006, 19:31:15
Naš je začel po moško lulati prd pol leta približno. Ampak taprvič je napačno nogo dvignil. Oz je mislil polulati smreko ki je bila na levi, Indi je pa desno dvignil  ::)

Lulal od veselja pa ni nikoli.



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #7 : 24 Avgust 2006, 21:05:36
Bevciura predlagam ti, kot so ti že napisali, da psa ob prihodu domov popolnoma ignorirate-to pomeni, da ga ne božate, hvalite,... ampak se delate kot da ga ni dokler se ne umiri! Če obvlada sedi ali prostor naj se najprej npr. usede, ko pa se pomiri ga pohvalite. Tako boste zmanjšali napetost, pes pa bo počasi dojel da vaš prihod zanj ne pomeni takoj igranja,... in zato ne bo več tako razburjen!
Veliko uspeha, lp

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #8 : 25 Avgust 2006, 13:53:14
No, evo nisem več pod Bevciura. JUPI!!! :-* :-* :P 8) :o :D

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #9 : 30 September 2006, 22:01:25
Veste kaj? Bono je že 6x dvignu tačko!!!!  ;D ;D :-* :-* Prvič se je opotekel in padel! ::) ;D ;D
Lula od veselja skori ne več!
HVALA, HVALA ZA ODGOVORE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lp, Ana & Bono

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #10 : 01 Oktober 2006, 10:59:37
Nasa prva psica nikoli ni prenehala z lulanjem iz veselja. Kadarkoli je fotr prisel domov, ji je uslo. Prav tako hcerka od Tise. Se pri 6letih se obcasno polula. Pa nas tamal je tudi tako srecen ko kdo domov pride, da se mu pac mora oprostiti tistih par kapljic. Tudi ce so po najboljsih oblacilih :)

Kaj pa ce pes dviguje taco, lula pa ne? Nas je zacel malo markirati in ko zavonja urin drugega psa, dvigne taco, sam polula se pa ne. A to kar nagonsko stori, pa sploh ne ve, da je zraven treba tudi lulat?



mero

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 1
Odgovori #11 : 01 Oktober 2006, 15:49:58
Ko sem odraščala, smo imeli doma kužka, ki je ob navalu veselja lulal - majčkeno. To ga nikoli ni minilo. A se zato nismo kaj dosti razburjali, sprejeli smo ga pač takšnega  8)
Kar se pa tiče dvigovanja tačke je pa pri moji psički - ja psička dviguje tačko kot fantek tako:
če opazuješ vidiš, da so prva markiranja kar obilna, potem pa je vse manj zaloge in polula le še kakšno kapljici. In glej ga zlomka, ko je že brez kapljic, zavoha novo pasjo novičko - in kaj zdaj?
"Ziher je ziher", dvigne tačko, "morda se bo pa le še našla kakšna kapljica. Nič? OK, sem pa poskusila"   :-\;D



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #12 : 01 Oktober 2006, 17:38:17
Uh ja, Tisa tut taco dviguje. Sploh jo je zanimivo gledat, ce je pred njo markiral kak velik pes.. Eno taco ima v luftu, z drugo se pa odriva da bi cim visje prisla. Zgleda ima visoke cilje :D



*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #13 : 04 Oktober 2006, 21:20:33
[quote author=Nika link=topic=2275.msg71142#msg71142 date=115969317

Kaj pa ce pes dviguje taco, lula pa ne? Nas je zacel malo markirati in ko zavonja urin drugega psa, dvigne taco, sam polula se pa ne. A to kar nagonsko stori, pa sploh ne ve, da je zraven treba tudi lulat?
[/quote]
Ja, Bono ima pa od danes zjutraj, ko sva bila na sprehodu, eno prav posebno foro. ::)
Začne lulat čepe in ker je pač dost za polulat ;D zadnje 2,3 sekunde dvigne taco! ::) ::)
Ampak samo zjutraj. ???
Ampak kakor koli že, hecno za umret! ;D :D

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


Station

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 10 Januar 2007, 08:19:19
Moja Ssisi se pri starosti več kot eno leto še zmerom vsakič polula od veselja :(
Glede ignoriranja pomaga če so ignoriram vsaj 10minut, vendar ni problem v meni. Problem je da živim še z več kot 10imi sostanovalci in da je drugi "ne znajo" ignorirat :). Včasih je dovolj da koga ne vidi eno uro pa je že čisto vsa ponižna. Dobesedno beži stran od človeka ki ga ni videla že nekaj časa. ko jo pokličeš pa se priplazi čisto prihuljeno, kot da bi ji bilo zaradi nečesa strahovito žal. Moram pa povedati da je najdenka se pravi da je vzrok težav verjetno v temu.

No ja... Upam da bo minilo, čeprav ne zgleda da bi kaj manj lulala



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #15 : 10 Januar 2007, 09:14:32
To ni lulanje od veselja, ampak lulanje zaradi izkazovanja podrejenosti.
kakršnokoli oštevanje samo škodi.
Lulanje pospeši predvsem govorjenje in sklanjanje nad psa.Če jo že kdo kdaj boža,naj počepe ali se usede na tla in gleda stran.
Kot že sam opazil pomaga samo ignoriranje do umiritve- poskušaj razložiti še ostalim,da si pes ne želi pozornosti v tem trenutku in da ga je v bistvu strah in je v stresu. Poleg tega si najbrž tudi ostali želijo nepoulano stanovanje ;).
Ni nujno povezano s tem ,da je najdenka, ker eni so že po naravi zelo "revčki", res pa je da taka vedenja psotanejo tudi navada.Ko so enkrat stabilizirana sploh ni treba da je prvotni vzrok še prisoten.
Poskušaj tudi z drugimi stvarmi psički poraviti rang in okrepiti samozavest.


Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #16 : 05 Julij 2007, 20:11:16
To ni lulanje od veselja, ampak lulanje zaradi izkazovanja podrejenosti.
kakršnokoli oštevanje samo škodi.
Lulanje pospeši predvsem govorjenje in sklanjanje nad psa.Če jo že kdo kdaj boža,naj počepe ali se usede na tla in gleda stran.
Kot že sam opazil pomaga samo ignoriranje do umiritve- poskušaj razložiti še ostalim,da si pes ne želi pozornosti v tem trenutku in da ga je v bistvu strah in je v stresu. Poleg tega si najbrž tudi ostali želijo nepoulano stanovanje ;).
Ni nujno povezano s tem ,da je najdenka, ker eni so že po naravi zelo "revčki", res pa je da taka vedenja psotanejo tudi navada.Ko so enkrat stabilizirana sploh ni treba da je prvotni vzrok še prisoten.
Poskušaj tudi z drugimi stvarmi psički poraviti rang in okrepiti samozavest.



Se popolnoma strinjam...
Poznam psičko ki se je polulala vedno, ko je na sprehodu srečala koga ne poznanega.
Težava se je sčasoma rešila sama, ne vem kako..
Lp


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #17 : 09 Julij 2007, 08:46:17
no, pri nas pa je bilo ravno obratno. Lulala je tako, da nas je s tem na nek način izsiljevala.
Ko smo se učile  vajo, da se usede in počaka, dokler jas ne odprem vrat pesjaka in jo pokličem k sebi se je med učenjem polulala 2x, čisto malo, samo zato da bi jo zaradi tega izpustila. To je delala nekaj dni, potem pa je zakapirala, da s tem ne bo nič dosegla in je s tem prenehala. Sedaj nam gre vaja 100%, pa tudi lula v pesjak zato da bi s tem izsilila da jo spustimo ne več ;)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Station

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 25 December 2007, 14:01:08
No minilo je že ogromno časa in sisi še vedno mora lulat ko sreča koga, ki ga pozna in ga ni videla že veliko časa (ljudi in pse) čeprav je tega malo manj. Je pa zanimivo da se zaveda da je to problem in če npr. kdo pride na obisk je vsa ponižna in se noče niti približat ampak sili ven. Ko jo spustim ven se gre takoj polulat :o in potem gre normalno (z velikim navdušenjem) pozdravit prišleka. Problem je edinole ker jo nekateri hočejo takoj pozdravit in silijo v njo. Je pa veliko boljše.



rebecca

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 25 Februar 2016, 20:17:42
Zdravo,
imam psička pasme labradorec, starega 4 mesece. Vsakič, ko kdo od družinskih članov pride domov, ga "od veselja" polula, enako se dogaja tudi pri tujcih, ki jih ne pozna. Prav tako ugotavljam, da v zadnjem času nenadzorovano lula (npr. medtem ko hodi, medtem ko gloda kost, medtem ko leži..). Je možno, da se je prehladil (zelo rad se kopa in je sredi februarja skočil v ribnik. Sicer sem ga sfrotirala skodaj do suhega in zavila v koco, ampak vseeno)? Ali obstajajo drugi razlogi za to?
Hvala za odgovore.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #20 : 26 Februar 2016, 07:39:48
Lulanje od veselja je normalno in ponavadi mini samo od sebe, lahko pa delate na umirjanju psa ko kdo pride, če vas zadeva res moti. Pri nenadzorovanem lulanju se je pa fajn it pokazat veterinarju.