klinika tristokosmatih

cookie · 73312

cookie

  • *
    • Prispevkov: 55
    • Točke: 2
  • Cookie ma vas rad
: 23 Avgust 2006, 22:33:32
Zanima me ali že kdo od vas pozna kliniko TRISTOKOSMATIH, in kakšne izkušnje imate ??????????

Dodajam še podatke o kliniki

TRISTOKOSMATIH
VELIKA KLINIKA ZA MALE ŽIVALI
Kajuhova 5a
1000 Ljubljana
tel.01 544 36 58
fax.544 36 70
mobi 031 66 66 00
 
lp

mi to znamo


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 23 Avgust 2006, 22:36:06
 ;D So že nekaj časa v Spisku. Mi smo tam samo kastrirali enega mačkona in smo bili zelo zadovoljni. Na recepciji srečaš tudi eno našo forumašico :P pa baje imajo nekaj zelo dobrih veterinarjev. Če bi bila v Lj. nuja, da nekam na hitro grem bi šla k njim.

Lp nina



cookie

  • *
    • Prispevkov: 55
    • Točke: 2
  • Cookie ma vas rad
Odgovori #2 : 23 Avgust 2006, 22:40:24
Ja hvala za nasvet. Sem se zadnjič mimo peljal, pa sem se skoraj zaletel ko sem opazil da imamo v Mostah kliniko. Ja super če so še dobri. ni kaj , pa še blizu. Si skoraj ne moreš želeti lepšega ko je sila.

lp

mi to znamo


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #3 : 24 Avgust 2006, 11:45:26
Zakaj pa samo če je sila? :o
Na tej kliniki dela nekaj odličnih veterinarjev, še posebej bi izpostavila področje ortopedije! ::) Pomoje si lahko prav tu v nekaj letih obetamo eno vodilnih klinik v Ljubljani!

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4 : 24 Avgust 2006, 20:44:40
Ker imamo drugače rezervirano svojo kliniko na gorenjskem ;) z katero sem več kot zadovoljna. Tristokosmatih bi bila pa trenutno edina klinika v Lj. kateri bi zaupala (to sem tudi mislila z tem povedati ;)) , ker sem čez kar nekaj "velikih" klinik h katerim ljudje množično hodijo slišala kar veliko kritik. In če bi se nekaj zgodilo v Lj. in bi morali čim prej do vet.( ne bi imeli časa iti na "našo") bi šla definitivno k njim.

Lp nina




aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #5 : 26 Avgust 2006, 07:27:50
No zanimivo, da je v Lj nova klinika, res super :). Dobro, da vem, da ste zadovoljni s to kliniko. Sicer sem zadovoljna z vetiji kamor vozim Asko, a za skrajni primer je pa dobro vedeti, kje so še dobre klinike. Na gorenjskem koncu se pa je rezervna klinika točno tista kot pri tebi ninci, no seveda kadar sva na tem koncu ;) :)....lp


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #6 : 26 Oktober 2006, 18:29:00
Ne čisto taprava tema, ampak ne najdem boljše.

Do kdaj so ponavadi klinike odprte (konkretno me zanima Lesce Bled)? Moram poklicat in se naročit, pa nebi rada zdajle klicala, če slučajno delajo samo do 18. ure.

lp

Los je car!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #7 : 26 Oktober 2006, 18:31:45
Lesce samo do 18h ja.

Lp nina



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #8 : 26 Oktober 2006, 18:33:08
Ah joj. Hvala vseeno.

Los je car!


Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #9 : 27 Oktober 2006, 11:35:16
Zanima me ali že kdo od vas pozna kliniko TRISTOKOSMATIH, in kakšne izkušnje imate ??????????

Dodajam še podatke o kliniki

TRISTOKOSMATIH
VELIKA KLINIKA ZA MALE ŽIVALI
Kajuhova 5a
1000 Ljubljana
tel.01 544 36 58
fax.544 36 70
mobi 031 66 66 00
 
lp


Sicer lastnih izkušenj s Tristo kosmatih nimam, je pa kolegica zelo zadovoljna.
Namreč prvič se je srečala z njimi, v tistem najhujšem trenutku, ko se je morala posloviti od svojega osemletnega bokserja. Seveda je bilo to ( standard ) na nedeljo, pa se mi zdi, da še praznik povrhu. V glavnem, tisti dan so bili dežurni.... z njenim psom pa čez noč tako hudo, da ni bilo časa čakat. Pes ni več vstal, skoraj podhlajen, blede sluznice...
Po vseh pregledih in lab. testih so ugotovili, da mu je ogromen tumor na vranici predrl trebušno steno, krvavel je v trebušno votlino, odpovedovale so ledvice....Naj povem še to, da do pred tednom dni ( bruhanje, krvave driske, infuzija...) pes ni kazal nobenih znakov, da bi bilo kaj narobe. Zato si lahko samo mislite da je bil šok še večji oz. nepričakovan.
Tako da....ni bilo več pomoči ( sicer bi mu lahko zašili trebušno steno, odstranili tumor, ampak je bila škoda že tako velika - odpoved ledvic, da bi mu kvečjemu prihranili kakih par dni ).
Odnos osebja v tej kliniki, predvsem veterinarja, ki je bil dežuren je bil res izjemno človeški in ne le strokoven. Pustili so ji čas, da v miru preživi še nekaj časa z Majem, da se dokončno poslovi.Tudi evtanazija je bila izpeljana kar se da dostojno ( najprej pomirjevalo, šele čez čas strup ). Tudi zdravnikov stik s psom nadvse ljubeč, nonstop ga je božal ...
Tudi pri tem, da je potem psa odpeljala domov pokopat ni nihče kompliciral. Pa še plačala je minimalen znesek, glede na to, da je bila nedelja, pa praznik.
Čez mesec dni je dobila novo bokserko in tudi z njo vse zadeve opravi pri njih. Nazadnje je bila na sterilizaciji, ko so psički pred posegom poslušali srce so odkrili aritmije in šum ( ki je skoraj normalen pojav pri bokserju tja do enega leta ). Poseg so preložili, jo napotili na fakulteto k Domanjkovi, vet. je sam klical na kliniko in se zmenil za teste kar se da hitro. Mislim res... taprav pristop.
K sreči je s srčkom vse ok, tako da so tudi sterilizacijo speljali.

Jaz sicer na tej kliniki še nisem bila, imam pa izkušnje z dr. Miklavžinom, ko je še delal pri Zaninoviču. In tudi z moje strani - same pohvale. Ker so mi psico pri sterilizaciji malo zaš....( kljub temu, da sem omenila, da ima hude hormonske težave  so ji pobrali samo jajčnika, čez tri tedne je fasala hudo gnojno vnetje maternice ) sem se seveda vrnila. Kljub vsemu besu in jezi nad osebjem, mi je šel omenjeni vet res na roke. Psico mi je še enkrat operiral ( prvič posega ni opravil on ), računal samo anestezijo,  takoj drugi dan me je osebno poklical in povprašal po stanju, dal svoj mobi, da se lahko kadarkoli obrnem nanj. Čeprav ni bil on tisti, ki je zadevo prvič malomarno izpeljal, je s svojim imenom reševal "ponos in ugled" cele klinike. Se mi zdi, da so se pri Z. preveč skomercializirali. Zato sem prav vesela, da je kar nekaj dobrih zdravnikov od tam odšlo k Iris, oz. na Tristo kosmatih.

Lp


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 27 Oktober 2006, 14:11:15
Izjemno zadovoljna, še posebej zato, ker imamo končno nekje na kupu tudi "mačkarje", kar meni kot lastnici 4-ih mačkonov pomeni ogromno.
Tudi jaz lahko pohvalim dr. Miklavžina in njegov odnos. Ko sem klicala na dežurno številko ob 5.30 zjutraj, ko mi je Simba padel skozi okno, me je najprej pomiril, mi dajal točne napotke, kaj vse in kako naj pregledam, potem sem se dogovorila, kdaj bi prišla na kliniko (zaradi težav s prevozom), kjer naj bi me počakal. Pred prihodom na kliniko me je vmes poklical in me povprašal, če je s Simbo vse v redu, če so kakšne spremembe ipd. Na kliniki je potem mačka temeljito pregledal, mu naredil še RTG ter računal minimalno ceno. Njegov odnos je bil tako strokoven kot tudi zelo človeški. Tudi z mucem se je poigral, čeprav je bil le-ta še vedno v stresu.
Prav tako sem izjemno zadovoljna z delom dr. Iris Selan in pa seveda "mačkarice" dr. Vanje Knez.


Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #11 : 27 Oktober 2006, 15:29:07
Pa še en primer naj omenim, ko smo ravno pri izkušnjah z omenjeno kliniko.
Namreč, ko se je sosedov buldog dušil s koščkom hrane...bil je v momentu brez sape, popolnoma moder, sploh sluznice, nohti in pa deli telesa kjer je dlaka bela ( tam se je to še bolj videlo ), kar skup je lezel, ves mehak...seveda panika . Ko sem klicala "krajevnega" veterinarja je bil odgovor, da pač nima kaj pomagat, da tudi operirat ne more, ker nima inhalacijske narkoze in kisika, bla, bla...Šlo je res za sekunde. Med tem je lastnik že sam psa obrnil na glavo, ga stiskal...( pomisliš na vse mogoče-od tega, da bi mu poskušal potisniti tujek globlje, mu dat piti slano vodo, da bi bruhal...) Hvala bogu, da sem klicala na Tristo kosmatih, sicer ne vem kdo je bil dežurni vet na telefonu, ampak ... res človek na mestu. Ves tisti čas nam je dajal napotke, seveda najprej pomiril vse skup...potem pa akcija. Da ga je obrnil na glavo, kot otroka, je bilo popolnoma pravilno, po nasvetu ga je udarjal med lopaticama ( heimlichov prijem ), ga stiskal za trebuh, jezik smo mu držali čisto ven. Še zdaj ne vem kako mu je takrat uspelo, da ga je tako obrnjenega nekako stisnil pod ravno pravim kotom in tujek je zletel ven. :o Sreča.
Zdravnik je bil res ves čas na vezi in usmerjal lastnika. To je edin način v takem primeru, ko je tujek tako globoko zataknjen v sapniku.  Je pa tudi povedal, da če sami ne bi ukrepali, bi bilo za psa prepozno, saj preden bi ga pripeljali k prvemu vet-u, ki bi lahko prerezal sapnik in vstavil inhalacijo....bi trajalo kar nekaj časa. V glavnem, še ena pozitivna iskušnja.
Se je pa dušil z rižem in piščancem, nobena kost ali kaj podobnega. Je pa res, da žre kot požeruh in hrano kar golta, no zdaj jim je uspelo tega ga malo odvadit in pa vedno, ko dobi hrano je pod nadzorom. ;)

Lp


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 28 Oktober 2006, 13:25:06
No, imam žal še eno izkušnjo. Včerajšnjo. Čeprav je bila klinika že "zaprta", so sprejeli mojo Laylo (in še nekaj drugih - kot po murphiju se stvari vedno dogajajo takrat, ko je najmanj "treba"). Nihče, ampak res nihče, se ni pritoževal, ker so delali prek delavnega časa. Za Laylo so s vzeli 2 uri časa, naredili kompleten pregled, hemogram, levkogram, biokemijo urina, rentgen in se povrhu vsega še ukvarjali z njo. Jp, ena od redkih klinik, kjer pol vetov ne zbeži, ko pripelješ pitbula. In ena od redkih klinik, kjer je osebje tako zelo sočustvovalo z lastniki, ki so dali evtanizirati svojega dolgoletnega prijatelja. Prizora ne bom nikoli pozabila.

Ker iz pogovora vem, da lastniki kužka spremljajo forum, čeprav na njem, kolikor vem, ne sodelujejo, jim na tem mestu izrekam iskreno sožalje.


Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #13 : 28 Oktober 2006, 14:44:55
Yo - je z Laylo zdaj vse ok ?
Pa sožalje lastnikom, ki so se poslovili od kužka ?

Lp


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 28 Oktober 2006, 15:01:32
Yo - je z Laylo zdaj vse ok ?

Recimo, da je... Ima pač težave, ki so posledica njenega prejšnjega življenja. Trenutno se ukvarjamo z dihali, ki so zelo prizadeta in z nekaterimi težavami, za katere še nismo odkrili vzroka...


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #15 : 28 Oktober 2006, 16:43:35
Kakšne imajo pa kaj cene? (v primerjavi s kliniko v mestnem logu ali zaninovičem recimo)


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 28 Oktober 2006, 21:11:46
Jaz sem dala za pregled, hemogram, levkogram, biokemijo, rentgen in tablete enroxil 30 jurjev. V času dežurstva. Mislim, da so cene primerljive, samo kaj naj mi KKMŽ, če ne delajo, ko jih rabim oz. nimajo dežurstev?


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #17 : 29 Oktober 2006, 09:37:52
Tristikosmatih je nekje v Mostah, ne? A mi lahko kdo malo bolje opiše kje? Živim namreč v centru (Tabor) in mislim, da bi mi bila ta klinika najbližja za nujne primere (čim manj, upam), ampak takrat je malo težko ugotavjat, kje točno je. Hvala.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #18 : 29 Oktober 2006, 11:30:49
Kajuhova 5. Ce gres po Smartinski in zavijes na Kajuhovo, je to pribl. 50 m od semaforja, na drugi strani ceste.

Jaz imam tudi same dobre macje izkusnje z njimi (en brezupen primer, pa se je dezurna veterinarka vseeno potrudila max.; tri macja cepljenja - od tega dve macji "zverini", ki sta se sicer ravno takrat odlocili, da ne bosta kazali kaj znata, se je pa ekipa ful potrudila, ko sva z bolho povedali, da sta macka divja). Kadar bo potrebno (upam, da ne), bo sel MAkis ali sem, ali pa v Mestni log.
m.

p.s. Yo - kaj pa je z Laylo? Isto kot spomladi, samo napredovano stanje, ali imate kaksne nove probleme?

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 29 Oktober 2006, 12:32:23
p.s. Yo - kaj pa je z Laylo? Isto kot spomladi, samo napredovano stanje, ali imate kaksne nove probleme?

Ma, napihovalo jo je full in sem se že ustrašila, da je torzija ali da je kaj pojedla. V bistvu ne vem, kaj je bil razlog, ker nismo našli nič ne v krvi, ne v urinu, pa tudi rtg ni pokazal nič posebnega. Ima pa blago vnetje, tako da zdaj jemlje Enroxil.


Bučka

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 4
Odgovori #20 : 29 Oktober 2006, 19:50:22
V bistvu ne vem, kaj je bil razlog, ker nismo našli nič ne v krvi, ne v urinu, pa tudi rtg ni pokazal nič posebnega. Ima pa blago vnetje, tako da zdaj jemlje Enroxil.

Zakaj pa so predpisali enroxil, če se nikjer nič ne vidi?



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 29 Oktober 2006, 20:01:34
Zakaj pa so predpisali enroxil, če se nikjer nič ne vidi?

Vnetje se je pokazalo na testu urina.
Nismo pa ugotovili, zakaj je bila napihnjena.
Kontrolo ima pa čez 2 tedna.


Bučka

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 4
Odgovori #22 : 29 Oktober 2006, 20:54:38
Vnetje se je pokazalo na testu urina.
Nismo pa ugotovili, zakaj je bila napihnjena.
Kontrolo ima pa čez 2 tedna.

Aja, mi ni šlo skupaj z dihali.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 29 Oktober 2006, 21:58:19
Aja, mi ni šlo skupaj z dihali.

Ja ne, sej te tri stvari so čisto ločene- Eno je problem z dihali, drugo vnetje (to me še najmanj skrbi) in zdaj še ta napihnjenost, ki ji ne najdemo vzroka.


Bučka

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 4
Odgovori #24 : 30 Oktober 2006, 09:05:13
Ja ne, sej te tri stvari so čisto ločene- Eno je problem z dihali, drugo vnetje (to me še najmanj skrbi) in zdaj še ta napihnjenost, ki ji ne najdemo vzroka.

Mogoče je kaj s srcem, nima tudi s tem težave?



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 30 Oktober 2006, 09:55:37
Ja, samo ni nič pokazalo v tej smeri.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #26 : 01 November 2006, 13:23:32
No, mi smo morali danes iti do veterinarja (navadno ne kompliciram, ko gre za Veni, ampak driska in bruhanje nista nikoli dobro znamenje pa je bilo treba iti)  in sem klicala po Ljubljani in okolici za dežurne veterinarje (sem najprej mojega standardnega veterinarja poklicala pa se ni javil, potem pa sem se na tole spomnila). Najprej se niso oglasili, potem so me pa kar oni nazaj klicali, tako da sem takoj šla do tja. Zaenkrat imam izredno dobro mnenje. Zvečer so me naročili še enkrat za pregled in jutri zjutraj še enkrat. Pa dosti blizu imam tole kliniko, tako da še en plus zaradi tega.  :o


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #27 : 22 November 2006, 12:02:05
Po novem deluje tudi spletna stran klinike na naslovu: www.tristokosmatih.si, kjer imate tudi spisek veterinarjev, ki delujejo na njihovi kliniki in še kakšno zanimivost ;)

Lp nina



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #28 : 08 Februar 2007, 16:02:08
Zadnje dva dni sem prebrala na sosednjih forumih kar nekaj kritik na tole kliniko.  :'( ??? Eno je bilo predoziranje z anestetikom in drugo je bilo tole: http://www.mojpes.com/forumbb/viewtopic.php?t=12959&highlight=kosmatih

Me zanima, kaj je bilo, ker sama hodim tja in imam zaenkrat dobre izkušnje pa res ne bi rada spet menjala veterinarja (sem jih že trikrat, ker sem bila nezadovoljna z njimi). Glede na to da je ena forumašica na recepciji, sem pomislila, da bi ona povedala, kaj je bilo, če kaj ve (lahko tudi na PM).


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #29 : 08 Februar 2007, 19:20:04
Glede 300 kosmatih sem tud sama od kolegice dobila slabe informacije, ko so dali psičko labradorko sterilizitat in so imeli potem še velike zaplete zaradi napačnih antibiotikov ali nekaj takega. Sami pa smo imeli z njimi zaenkrat samo zelo pozitivne izkušnje, čeprav jih nismo prav velikokrat obiskali. Na splošno sem mnenja, da vsak najde svojega veterinarja, kjer se dobro počuti njegov kuža in posledično tudi lastnik sam. Za skoraj vsakega veterinarja sem že slišala od zelo pozitivnih do zelo negativnih mnenj, tako da ... Je treba delati po občutku, biti zelo pozoren in upati na najboljše!