Češkoslovaški volčjak [Ceskoslovenský Vlcak, Czechoslovakian Wolfdog]

westyca · 139500

xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Jaz na to tudi pomislil ne bi, zanimivo :) haha Silver, težek karakter. :D



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Silver je zelo zanimiva in originalna, ful faca, ampak mi ena taka naenkrat v bajti povsem zadošča.

Bratec na obisku:
https://www.flickr.com/photos/116482612@N04/albums/72157655941401424


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Veni je že velika.  :) Koliko kaj tehta?

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Ne vem, nazadnje je 17 kil, zdaj mora imeti že kakšno več. Sicer pa so za svojo velikost lahko psi.




Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Noro dobro!
Čudoviti volkci v prekrasni naravi.
Najlepša mi je tista s smrčki, kako se je Veni dotaknila bratca?  :-*



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Wau, kako lepe slike!  :o
Samo.... tisto valjanje po blatu, pa  :-X Jim pustiš? Jaz sem svojo psico striktno že od malega navajala, da se po lužah in blatu ne hodi in sploh ne približuje! Priznam: zaradi svojega udobja. Že tako ali tako prideva ob slabem vremenu domov popolnoma umazani in blatni. Da bi se mi pa valjala po lužah in blatu še v lepem vremenu, pa "not go"!  >:(Ko pridete domov - se zunaj posušijo in jih potem razčešeš ali gredo blatni v stanovanje? Oprosti za morda nenavadna vprašanja.... Ampak: grozno obožujem pse. Skoraj toliko pa tudi čisto stanovanje. In priznam, da je v slabem vremenu potrebno več truda, da ostane stanovanje čisto. Sem preveč občutljiva na razen pesek, listke, vejice.... in hvala bogu, da psica ne "meče" ven dlake.

Vsekakor pa so slike in modeli na njih krasni!!!



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Kadar mi gremo na daljse poti, kjer je voda za pit le iz nahrbtnika, je zazeljeno, da si hladijo tace v vodi, pustim tudi da pijejo iz luz itd. Ce pa smo samo na sprehodu doma, pa najraje vidim, da gremo mimo oz. se sprehajamo tam, kjer vem da ni luz ter blatnih kopeli (se prav zapeljemo do gozdicka, da gremo na sprehod po makedamu).

Tole na slikcah spodaj je vse dovoljeno, ce one zelijo (se tako tudi regenerirajo, vsaj ta crna hitro):





Je pa tudi odvisno, kaksno dlako ima pes oz. okrasnim psom gre svinjarija tezje dol, pri psih, ki imajo dlako narejeno za doloceno delo, pa zna "vse" samo dol pasti.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Mene kup dlak, nekaj blata in sline sploh ne moti. Tudi moje superge, hlače, jakna, so blatni, dlakasti in slinasti in jih ne dajem sproti v pranje. Tistih dežnih hlač in vetrovke pa sploh nikoli, superg tako ali tako ne. Njih opere dež. Kdaj pa kdaj, ko se mi zazdi, vetrovko zunaj pustim, da se prezrači in to je vsa umetnost. S čiščenjem in pospravljanjem si vzamem ravno toliko časa, kot se mi zdi nujno potrebno, kar je v praksi metla in sesalec, ko se naberejo kloce-skupki dlak in ko se melje pod nogami zaradi zemlje in sedaj še zaradi drv, ki se vozjo sem pa tja (peč je vkuhinji). Kopalnica je druga kategorija, tam redno čistim in brišem. Vsi ostali prostori pa so za nekoga nasmeteni. 

Moker in blatast pes se po potrebi parkira na hodnik na preprogo in ko je suha, se skrtači in pomete blato in je to to. :) Ji pa umijem s tekočo vodo šape, blazinice, to pa. Od tam ven zemljo na drugačen način težko dobim.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Packanje po blatu je ne samo dovoljeno, ampak se mi zdi zabavno, zato se zanalašč ustavimo, da si lahko dajo duška. Preden pridemo domov so že suhe, večina blata odpade in se jim packanje po blatu nič ne pozna. Nekaj malega posušenega blata sicer ostane in se potem v bajti skrivnostno spremeni v prah. Lahko pa izbiraš, kaj imaš raje: skrtačiš pse preden gredo v bajto ali pa brišeš prah.


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
 :D
Hvala za pojasnila vsem!
Prepričana sem, da določeni psi res res uživajo v valjanju po lužah, blatu, mokri travi.... Pri nas pa je to prepovedano - kot že zgoraj opisano. Žal v lastnem stanovanju res ne prenašam dobro posušene zemje (prahu), listkov, vejic.....  Je pa res, da ima tale moj "butični" pes tako dlako, da ji vse ostane notri in nič ne pade ven. Tudi ko se posuši - ne. In iskreno in prostodušno priznavam, da mi je vsekakor največja nadloga pri lastništvu psa ravno nega/grooming (psa in stanovanja), ko je slabo vreme. Btw: pa smo vsak dan zunaj, na Šmarni. Ne glede na vreme.
Se res opravičujem na OT.
"Volkci" so KRASNI!




tanali

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Lanabela, kako pa se Veni kaj obnese na reševalskih treningih?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1

Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Še malo packanja po blatu:
https://youtu.be/csf1HP2W5f0

Haha ta bi bla moji Rimi dobra družba :D bi ble obe usrane do vrh glave  :o

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Zelo lepe slike!  :o Haha, zopet čofotanje po vodi.
OT: Ne razumem zadnjih slik... Oz. se bojim, da pravilno razumem. :'( Dejansko lovci lovijo/ streljajo divjad? In le-ta: je gojena in so jo pripeljali prav za ta namen?
Uf, če je temu tako....  :'(  >:( Osebno se mi lov zdi barbarski. Se opravičujem, če napačno sklepam.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Bogi miš  :'(

Jenny, klasičen lov, kjer lovci dejansko lovijo in streljajo divje živali. Še pa nisem videla teh označb, naši bi se lahko tega spomnili ko se gredo racije nad divjimi prašiči.

Lanabela kako je s psicami kot krdelom? Je razlika med mešano-pasemskimi in zgolj samojedskimi, ali je bolj odvisno od karakterja psic? A kaj pogrešaš samojede?  :)



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Hvala za pojasnilo.
No ja, vsakemu svoje....  :'(



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Jenny K: seveda je pravi lov, na katerem se sistematično prežene srne iz grmovja na čistino, kjer se jih potem postreli kolikor je potrebno (= v celem letu probližno polovico vseh, ki živijo na tem polju). Kaj je bolj kruto: postreliti toliko teh (sicer čisto nič plašnih) srn, tako da jih je na tem omejenem življenskem prostoru  ves čas približno enako in imajo dovolj hrane da so zdrave in močne, ali pa jih pustiti pri miru, da se toliko namnožijo, da zaradi pomanjkanja hrane in prostora oslabijo in jih napadejo paraziti in poginejo zaradi oslabelosti in mraza?  Kaj je bolj barbarsko?
PS: v neokrnjeni naravi, bi lahko njihovo število uravnavali plenilci, ki jih tukaj ni in jih na tako majhnem prostoru tudi ne more biti. Njihovo vlogo prevzamejo ali lovci ali pa bolezni in paraziti. Meni so lovci še vedno veliko ljubši.

Nika: označbe za organizirani (beri množični) lov morajo bit. Ampak tile naši so bili malce leni in so označili samo poti na tisti strani, kjer so parkirali avtomobile. Tako da smo do oznake prišli šele proti koncu sprehoda (čeprav smo seveda lovce videli že prej) Če bi bila oznaka na začetku, bi šla raje na sprehod drugam.
Niso bile uboge miši ampak uboge poljske voluharice, ki jih v tej mili zimi kar mrgoli.


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Res se opravičujem, ker sem s svojim "modrovanjem" zasmetila temo....
Se strinjam s tvojim razmišljanjem, Lanabela. Realno in objektivno gledano je dejansko tako, kot praviš.
Pa vseeno... no, jaz vem, da ne bi mogla biti lovec in streljat na živali.  ;)
Še to me zanima, Lanabela: se ne bojiš, da bi tvoje psičke staknile od mišk oz. voluharic lepto? Jaz sem se pred -mislim da tremi leti?!? ko je mrgolelo poleti miši- takrat prav bala, da ne bi psica kod pobrala in takrat sem jo preventivno tudi cepila proti lepto....



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Ne saj čisto razumem, tudi meni je žal za srnami, ki jih pazimo celo leto in ki so napol udomačene, ampak tako pač je.
Moje psice miši samo lovijo in jih ne požrejo, izjema so samo voluhari, te pa res pojedo. Proti leptospirozi so cepljene. Sicer pa je najboljša obramba proti tej bolezni dober imunski sistem.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Lanabela kako je s psicami kot krdelom? Je razlika med mešano-pasemskimi in zgolj samojedskimi, ali je bolj odvisno od karakterja psic? A kaj pogrešaš samojede?

Si zgrešila ali ignoriraš s kakšnim posebnim namenom?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Nič ne ignoriram, samo pozabila sem na ta del. Seveda pogrešam svoje pokojne psice, kdo jih pa ne. Samojedov kot takoh pa niti ne, saj imam še vedno Laki in bo pri hiši vedno kakšen samojed. Krdelo deluje zaenkrat zelo v redu. V osnovi ni neke velike razlike (vodja in pomočnica sta še vedno isti) je pa igra precej bolj dinamična in zanimiva. Veni je vpeljala nekaj novih elementov, ki so všeč vsem trem.


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Še jaz, kako se Veni kaj karakterno razvija, kakšne spremembe sedaj ko odrašča? Kakšna je sploh karakterno?  :)