Češkoslovaški volčjak [Ceskoslovenský Vlcak, Czechoslovakian Wolfdog]

westyca · 139151


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Krasne slike, res!  :o
Veni me pa na teh slikah (suha trava) spominja na enega kojota v preriji....  ;)




resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Lanabela - tvoje slikce pa res rada pogledam in se v mislih za trenutke preselim med veselo druščino  :o. Kar potegne me, da bi malo norela z njimi, tacala po blatu in se ruvala  :P  ::)







Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Lep video!
A Vani kaj kaže znake plahosti ali je še vedno samozavestna kot je bila?
Kako se obnaša do drugih psov? Je bolj podredljive sorte?
Kako se pa obnese v množici, gužvi?


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Tujci in gneča brez problema, drugi psi tudi, s tem, da nekaterih redkih izjem, ki se ne znajo primerno vesti  ne mara. Je še vedno podredljiva, vendar se zna postaviti nazaj, če je treba. Ne motijo jo zvoki, streli, nevihta....kar se zgoraj naštetega tiče je samozavestna in ima odlično samokontrolo. Se pa boji: jaškov, vseh površin, ki se premikajo pod nogami, velikih neznanih predmetov, postavljenih koles za katere sumi, da bi lahko padli nanjo...kar se tega tiče pa zna bit plašna in ima čisto volčji flight refleks.




OmaDawn

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Pozdravljeni!

Sporočam vam, da je bilo pred kratkim ustanovljeno Društvo Volčje Srce - ljubitelji volčjih pasem in zaščitniki volka v naravnem okolju. Danes bomo sodelovali na festivalu nevladnih organizacij LUPA 2016 http://www.cnvos.si/article/id/13894/cid/74 v Ljubljani na Novem Trgu. Z obiskom lahko pokažete podporo prepovedi odstrela volka, za kar podpisujemo tudi peticijo, ali pa samo kakšno rečemo o volčjih pasmah. Na lokaciji bo prisoten tudi kakšen čehec :)

Lp, Ivan





Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Na pa naj bo enkrat za spremembo še ena čehinja na poligonu. En čist začetniški RO trening - ni glih za bahat se, posnetek je slab, polno je napak, pa še cepljena sem proti hitrosti - ampak počasi bo že. Glavno je, da ima Veni RO zelo rada, precej raje od mene.
https://youtu.be/DEcG6Aj2BsQ


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Saj vama sploh ne manjka veliko. Prav tako je bolj kot cas (ki naj bo pod 3 minute) pomembna natancnost, kar pa je ocitno, da delata na tem :)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Posamezne vaje so že za silo, je pa treba še narediti cel parkur lepo tekoče, tudi bo še trajalo, da bova naredili cel parkur brez vmesnih priboljškov, najdlje bo a verjetno potrebno, da se znebiva tistega povodca, ki ga vleče za sabo (ne nameravam delat s povodcem v roki).
Moram pa rečt, da sem delala že z zelo različnimi pasmami, ampak čeh je pa čist razred zase.


Volčje Srce

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Pozdravljeni!

V nedeljo 27. novembra organiziramo manjše srečanje lastnikov češkoslovaških volčjakov. Vsi, ki jih pasma res zanima in se morda odločajo lastništvu pripadnika te ali druge volčje pasme so vabljeni, da se nam pridružijo in zadevo spoznajo iz prve roke. Zainteresirane prosim, da to sporočijo na zasebno sporočilo ali pa društveni kontakt [email protected], kjer dobijo vse potrebne informacije.

Lp, Društvo Volčje Srce

Ljubitelji volčjih pasem in zaščitniki volka v naravnem okolju


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
redno zgodnjejutranje prepevanje ob radijski budilki :) Tokrat Veni poje z Meto Močnik:
https://youtu.be/4uBx6T8FZxk



Volčje Srce

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Pozdravljeni!

Naše društvo je  27.11.2016,  organiziralo srečanje namenjeno lastnikom češkoslovaških volčjakov in ljubiteljem volčjih pasem. 

Naj povemo, da je bilo srečanje izvedeno uspešno in da se ga je udeležilo kar veliko število ljudi in njihovih psov. Tako mi, kot naše zverine smo uživali in se morda tudi česa naučili. Imeli pa smo tudi posebnega gosta, saarlosovega volčjaka. 

Radi bi se zahvalili Lanabeli za udeležitev in da je s seboj pripeljala tudi njeno Veni, ki je mimogrede prekrasna!
Nekaj izbranih fotografij iz srečanja:


















imagen

Ljubitelji volčjih pasem in zaščitniki volka v naravnem okolju


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Hvala za kompliment  ;D Zahvala gre predvsem organizatorjem in gostiteljem za zelo prijetno srečanje, krasni so bili pa prav vsi prisotni psi.


Volčje Srce

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0

Ljubitelji volčjih pasem in zaščitniki volka v naravnem okolju


solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Na sosednjem forumu sem zasledila, da je možno podpisati peticijo proti odstrelu volkov.

Kje lahko podpišemo tisti, ki nismo bili na razstavi?



Volčje Srce

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Lep pozdravček iz Gradiškega jezera! :)




Naj omenim še, da se bliža novo srečanje lastnikov volčjih pasem, v kolikor je kdo zainteresiran za udeležbo, naj sporoči. Na srečanju bo mogoče tudi podpisati peticijo proti odstrelu volkov.


Lp, DVS

Ljubitelji volčjih pasem in zaščitniki volka v naravnem okolju


Volčje Srce

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
V nedeljo 28.5. Bomo prisotni na pasji razstavi CAC Hrušica 2017 med 09.30 in 17. uro. Vabljeni na spoznavanje volčje pasme Češkoslovaški volčjak. Vabljeni pa tudi na podpis peticije proti odstrelu volkov,

 Lp


image hosting no account

Ljubitelji volčjih pasem in zaščitniki volka v naravnem okolju


Volčje Srce

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Danes smo sodelovali na CAC Hrušica. Iskrene čestitke našemu članu Majku za odličen nastop in osvojitev naziva šampion Slovenije (CH-SLO). Zanj je navijala tudi Vila, ki je poleg moralne podpore pridno igrala ambasadorko pasme. Hvala vsem, ki ste nas prišli obiskat in podpisat peticijo :)








Lp, DVS

Ljubitelji volčjih pasem in zaščitniki volka v naravnem okolju


Volčje Srce

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Prejšnji teden smo sodelovali na Festivalu ljubiteljev živali, ki ga vsako leto organizira Žurnal. Predstavljali smo dejavnosti Društva Volčje Srce in pasmo Češkoslovaški volčjak ter podpisovali peticijo proti odstrelu volkov. Ambasadorji pasme Vila, Majk in Veni so vzorno in potrpežljivo prenašali radovedne poglede in neskončno čohanje :) Posebna zahvala Anji, Gregorju in družini ter Ireni za pomoč skozi cel dan in pri predstavitvi pasme pred občinstvom. Obiskovalci so se lahko naučili tudi pravilnega pristopa do volčjakov. Predvsem pa je bila to prijetna izkušnja, kjer smo navezali nekaj novih stikov in bili deležni zelo pozitivnega odziva :)


Lp, DVS

























Ljubitelji volčjih pasem in zaščitniki volka v naravnem okolju



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Z mojo Sky. Atila je res izjemno stabilen, miren predstavnik pasme. Z lastnico sta obiskovala RO. Je pa tudi izjemen čuvaj najmlajšega člana družine.