Dva rotvajlerja napadla dekle.

Gost · 13641

Lanyca

  • Gost
: 24 Avgust 2005, 18:45:26
No pa odprem tu temo to sem slišala že pred mesecem ampak zdaj je bilo na oddaji preverjeno.
Dva rotvajlerja sta s čistega mira zvečer na cesti napadla 17 letno dekle. Obe sta bili psički mama in hčerka. Mama je mrtva, lastnik jo je mlatil po glavi s kolom. Ko sem slišala sem si ustvarila o lastniku slabo mnenje. A ko pogledam z druge strani, kako pa bi lahko drugače psa spravil stran. No ne bi ga trebalo ravno tako mlatiti no v glavnem ne vem če je padel v jarek ali kaj je bilio. Lastnik pravi, da je hotel iti ven in napasti tudi njega. Mala pa je zbežala psičko mislim zdaj jo bo dal uspavati. No to dekle so peljali v bolnišnico in poznalo se ji bo kar nekaj brazgotin. Ampak če tako brez veze napadeta ne vem kaj je lastnik počel z njima. In mel ju je v pesjakih. Ja ko je čistil pesjak sta ušla.
No tudi vi povejte svoja mnenja o tem.
Lp Lanyca ;)



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #1 : 24 Avgust 2005, 18:52:08
Jaz bom rajši tiho,ker imam mogoče za nekatere prehudo mnenje...uglavnem...sram naj bo lastnika,policijo in še koga...psici (po mojem menju) pa je lastnik kar lepo izpustil...ker kreten pa ob 11h čisti pesjak....

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #2 : 24 Avgust 2005, 19:47:10
Tudi jaz te teme nebi komentirala, ker sem se imela že precej vročih debat na to temo. :-X
Povedala bom samo to, da po mojem mnenju nista bili psički nič krivi. Saj tudi pes ponavadi ne napade brez razloga >:( Sploh sem pa enakega mnenja kot T.M.T: kater kreten gre ob 11h zvečer čistit pesjak??? :-\

Lp, Marusa


Lanyca

  • Gost
Odgovori #3 : 24 Avgust 2005, 19:50:51
Ja v bistvu pa maš prav ja. Na to pa nisem pomislila je po tv kazalo pesjaka in ni luči poleg. No ob 11h je tema. Ne bo verjetno z baterijo norel okrog :-\



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #4 : 24 Avgust 2005, 19:53:02
ja on je verjetno rekel da sta mu pobegnili, da ne bi bil preveč kriv ... po moje pa je peljal psici na sprehod brez povodca ... sam kruto je pa to da je starejšo psičko (mamo) s kolom pretepel ... in je v jarku umrla ... krivičnoo >:(



Lanyca

  • Gost
Odgovori #5 : 24 Avgust 2005, 20:03:26
Pravi, da jo je hotel stran spravit, ampak zakaj jo je potem še mlatil naprej, če je njen lastnik bi jo lahko malo sunil ali kaj ne pa da jo je ubil. Svinja! :-X :'(



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #6 : 24 Avgust 2005, 20:19:48
rekel je da je še njega začela napadati! samo to ni način da jo ubije

mogel bi jo imeti na povodcu ... pa če ve da sta napadalni, ko pospravlja boks ju naj da na verigo in ne moreta nikamor! :-X ??? >:(



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #7 : 24 Avgust 2005, 22:24:37
Jaz sem 100%,da on ni šel na noben sprehod...on je psa spustil prosto po prešrnu...

Nasty in zakaj po tvojem mnenju naj bi psici bili napadalni?Ker ni bilo vzgoje,ukvarjanja,sprehodov...skratka sme čez tega lastnika brez besed :X...še posebej krivično se mi zdi,ker so sedaj vrgli slabo luč na pse tipa bull in RW >:(

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Lanyca

  • Gost
Odgovori #8 : 25 Avgust 2005, 09:37:33
Ja ampak psa nista kriva, da sta taka kot pač sta. To je iz niju naredil lastnik.



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #9 : 25 Avgust 2005, 20:25:29
raje nebi komentirala.... >:(

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #10 : 31 Avgust 2005, 13:00:37
-ob 11ih zvečer pesjak pucat ::)......slab izgovor.
-da sta psici napadli dekle ali sploh katerega koli človeka nista sami krivi. vrjetno sta ble noč in dan zaprte v pesjank po možnosti jih je kdo še izival in ko sta imeli možnost narediti nekomu nekaj......ja logično da bosta. Če bi jih lastnik rihtal skrbel za njih kot se gre, vozil na sprehod, da bi bile navajene ljudi se tega ne bi zgodilo. mah.....
potem je pa tako ali tako najlažje psa ubit in dat uspavat ali karkoli je naredi >:( >:( >:( >:( >:( da bi se pa prej pobrigal.....ne to pa ne >:( >:( >:(l. sej čez dva dni bo imel pa že nova psa. >:( >:(...sej so vsi isti.

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #11 : 31 Avgust 2005, 13:39:28
Še nekaj.Kja pa imaš pesjak za pucat???Jaz ga pomedem 1x tedensko...pa na vsake toliko časa zribam in to je to...a je moral slučajno dreke vn pomest??? >:(

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #12 : 31 Avgust 2005, 13:50:22
meni se na splošno zdi svinjsko to da so tako grdo na preverjeno vse pokazali ... tisto agresivno lajanje pa vse to ...
[bFUJ



Lanyca

  • Gost
Odgovori #13 : 31 Avgust 2005, 14:50:21
meni se na splošno zdi svinjsko to da so tako grdo na preverjeno vse pokazali ... tisto agresivno lajanje pa vse to ...
[bFUJ
To maš pa prav na pse posebej še te pasme so vrgli slabo luč. Res je bilo prikazan, kot da so psi največje zverine. Nekateri ljudje ne bodo hoteli te pasme, ker bodo mislil, da so vsi tko napadalni. Če si ga bi lastnik drugače vzgojil, se mal igral z njima, hodil na sprehode... Skratka se z njima ukvarjal se to ne bi zgodilo.



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #14 : 31 Avgust 2005, 17:01:57
vse je odvisno od vzgajanja, tut maltežan je lohk krvoločn če ga ne vgajaš vredu ... recimo mi smo meli sosedo ko si šel mimo balkona (pes je bil na balkonu (maltežan)), je lajal, kazal zobe, renčal, skratka, kr težk je blo u miru it mimo, če je na hitr priletela si se jo prestrašu, čeprov ni bla tko velka ... ampak grozna za pogledat, zobje taki špičastiii ... :o



Lanyca

  • Gost
Odgovori #15 : 31 Avgust 2005, 19:01:49
Ja tudi pri nas mamo takega psa. Mislim v naši ulici. Ko greš mimo se tko vate zažene, pa ko sem bila z Lano na sprehodu je šel tudi njen lastnik pa jo je tko malomarno pustil in ona v Lano, kožo ji je malo odnesla z nosa tko, da ma zdaj na smrčku roza liso. Lana ji ni ostala nič dolžna, dlaka na hrbtu se ji je dvignila kot pri muci, ko se nasrši. Pa je skočila nazaj v njo samo potem je on potegnil svojega psa stran in šel mimo. Pa lahko bi se mi vsaj opravičil.



katya

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 4
Odgovori #16 : 02 September 2005, 18:36:28
Hmmmm,očitno ne veste ,da je pes še vedno pes...Naša Gana je najbolj sladka psica ampak ne dam pa roko v ogenj,da nebi ugriznila,če bi se počutila ogroženo!!! Dejte vsi skupaj mal bolj razširit obzorje razmišlanja,pretehtajte vse možne stvari in vendar ugotovite,da je PES PES...Lastnik je naredil edino to napako,da je zaupal svojima psicama.Ampak konec koncev ali ne počnemo tega vsi???

:)Tvoj ljubljenček je odsev tvoje osebnosti!!!


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #17 : 02 September 2005, 19:41:47
ja mogoče sta mu res pobegnili, samo da je šel pucat pesjak tako pozno ...  ???



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #18 : 02 September 2005, 20:50:04
To maš pa prav na pse posebej še te pasme so vrgli slabo luč. Res je bilo prikazan, kot da so psi največje zverine. Nekateri ljudje ne bodo hoteli te pasme, ker bodo mislil, da so vsi tko napadalni. Če si ga bi lastnik drugače vzgojil, se mal igral z njima, hodil na sprehode... Skratka se z njima ukvarjal se to ne bi zgodilo.

Če se na pasmo ne spoznajo in mislijo, da so taki kot so bili prikazani potem lahko rečem samo hvala bogu, da psa ne bodo imeli. Pa ne samo Rottija ampak nobenega psa, ker zanje ni niti maltežan, pudelj, ali prinašalec. Kje pa piše, da prinašalec ne bo ugriznil ali pa novofundlandec? V določenih primerih bo, bo pa zato najbrž rabil malo več časa..

Lp nina



mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #19 : 02 September 2005, 21:14:45
Ok, Katya, pes je res samo pes, ampak ne vrjamem da sta psa dekle napadla kar z lepega. Je mogla že kaj takega naredit. Ali pa sta bila psa nesocializirana.
Ampak mene najbolj razjezi ker naredijo iz vsega tak bum samo zato, ker sta bila psa pasme rottweiler. Misliš, da bi se govorilo toliko o tem če bi bila psa recimo pudlja? Dvomim.

Lp, Marusa


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #20 : 03 September 2005, 10:56:59
hehe ... ja sam rotti je lahk čist scrkljan kuži če ga tko navadiš ... ;D :D



Lanyca

  • Gost
Odgovori #21 : 03 September 2005, 11:59:08
Ja to itak vsak pes je lahko tak, ne.
 Mary
jaz mislim, da bi toliko ali še več govorili tudi če bi bila pudla. Potem bi govorili" Joj pa pudla sta kar tko napadla pa ne morem verjet je pudli pa niso taki!" pa podobno. Ne vsi kaki , ki ne vejo kaj dosti. :D ;)



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #22 : 26 December 2005, 13:52:39
Ni za v tole temo-ni do RW.Gre za en napad.

Torej a ma slučajn kdo doma Direkt?No včeraj sm na netu najdla (bilo je v Direktu) en članek,ko je/so (???) mislim da šarplaninec ali pa kraševec napadli enega moškega-ogrizli,ki je skakal po njihovem dvorišču.
Sedaj se že 3 leta tožarijo na sodišču.Na vratih je bil napis POZOR HUD PES človek pa je celo 3x spremenil izjavo:1x je pribil,da je šel gledat mladičke,2. da je šel samo mimo...

Men se zdi,da lastnica ni nič kriva no :-\.Mogoče jo celo kdo pozna---baje je bila zelo znana na razstavah...a slučajn kdo kej več ve?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #23 : 26 December 2005, 14:08:43
Ne.Nimam Direkt-a  :-[ .
Sam ::) se definitivno strinjam s tabo T.M.T :o , ker , če je res pisalo POZOR HUD PES...potem bi tisti moški že lahko vedel kaj mu sledi, če kar vstopi na dvorišče ;) :).
Razen , če je nepismen :-X !

Ker že sam znak POZOR HUD PES pomeni, da je na dvorišču/v hiši hud pes !


lp Jure


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #24 : 26 December 2005, 14:13:03


Ker že sam znak POZOR HUD PES pomeni, da je na dvorišču/v hiši hud pes !

lp Jure

Yure ima prav. Če nekdo vdre v naše stanovanje in mu Smart in Rumba kaj naredita sem krivec jaz, ker ni na vratih table Pozor hud pes. Če je na vratih tabla je avtomatsko kriv vlomilec.

Je pa tega tožarjenja najbrž kar precej. Ljubitelji psov proti nasprotnikom, bi se temu reklo, ker je lahko že samo grd pogled psa od daleč povod za kakšne neumnosti.

Lp nina



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #25 : 26 December 2005, 14:50:09
Ja sam "kao" je zdej tko, da more met vsaka bajta oz. stanovanje to obvestilo .. tut če pes ni hud .. moj ati je reku da bo naredu leseno z Indijem pa spodi napisu: kadar lajam ne grizem .. LOL  ;D



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #26 : 26 December 2005, 15:12:00
ko smo mi imeli rotta se je enkrat en človek kar sprehajal po našem dvorišču (tisti, ki ste že bili pri nas veste, da mamo ograjeno ;)) no v glavnem naš kuža ga je napadel..ampak ne pogrizel samo pustil ga ni da se premakne za korak ne nazaj ne naprej ;D. ko je oči prišel ven je bilo vse vredu...bil je sicer naš prijatelj ampak pač se je psu zdelo čudno in tudi prav da ga nikamor ni pustil saj ima tam domofon in bi laho pozvonil, ker če si pozvonil in šel notri rondo(rott) ni nič težil. no tisti nas je tožil ampak nič dobil, ker pred vrati je visel napisal ˝pazi hud pes˝. sicer se je še nekaj izgovarjal na to, pač kaj je narobe da se sprehaja po tujem dvorišču itd. itd. ...sodišča z svojimi neumnimi prijavami ni prepričal!..zahteval je še, da Rondota(ritta) pripelem sabo da bojo vidli kok je agresiven...si lahko predstavljate kakšno veselje je bilo..sploh pa ker so bili vsi tam neki ljubitelji živali in sploh ;D ;D ;D

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Lanyca

  • Gost
Odgovori #27 : 26 December 2005, 15:23:50
Ni za v tole temo-ni do RW.Gre za en napad.

Torej a ma slučajn kdo doma Direkt?No včeraj sm na netu najdla (bilo je v Direktu) en članek,ko je/so (???) mislim da šarplaninec ali pa kraševec napadli enega moškega-ogrizli,ki je skakal po njihovem dvorišču.
Sedaj se že 3 leta tožarijo na sodišču.Na vratih je bil napis POZOR HUD PES človek pa je celo 3x spremenil izjavo:1x je pribil,da je šel gledat mladičke,2. da je šel samo mimo...

Men se zdi,da lastnica ni nič kriva no :-\.Mogoče jo celo kdo pozna---baje je bila zelo znana na razstavah...a slučajn kdo kej več ve?

Ja saj si je sam kriv tale človek. Ka pa vstopa tja kjer majo na dvorišču pse in ne ve kaki so pa še opozorilo je, da so psi in hudi. Mislim.
No, da jaz povem kako jepri nas Lana ni hud pes ampak so nam eni povedali, da je bolje če si nabavimo tablo, da če kdo vstopi pa ga pes slučajno napade, da lahko poveš, da je tabla kot opozorilo.
Tako, da ne morem pomagat če nekdo vstopi ga Lana ugrizne(dvomim je pravi strahopetec) pa me toži. Ne morem pomagat, kaj pa je vstopil opozorilo mamo čisto pri kljuki in gor piše POZOR HUD PES in je ZP nalepljen gor.
Dobro je, da bi si to naredili vsi lastniki psov.


Lp :)




KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #28 : 26 December 2005, 16:53:10
Samo menda ta tabla skor nič ne pomaga...tud če pride nekdo na dvorišče, pa imamo tablo, pa bo pes tistega ugriznil, se bo ponavadi razsodilo tujcu v prid... Zadnjič sem brala nekaj primerov, sicer ne vem kje se je to zgodilo, verjetno ne v sloveniji..
Da so bili lastniki hiše nekje na dopustu, psa pa so pustili doma. Vsak dan ju je hranila soseda...no pa je tja vlomil nekdo in ga psa nista pustila iz hiše, pri hrani pa sta se menjavala...ko so se lastniki vrnili domov, jih je vlomilec tožil in tožbo dobil...  ::)
Pa še nekaj podobnih primerov je...

Se pa strinjam ja, da nimajo ljudje kaj iskat na tujih dvoriščih, na tuji zemlji, sploh pa če je ograjeno...pri nas ima sosed avtocesto mimo naše hiše (hodi mimo in to vsak dan..ker je pač bližnica..ati mu pa seveda noče kaj rečt, da se ne bi še mi skregali z njim, ker so itak vsi sosedje med sabo skregani..)

Ok, malo smo falili temo..al pa tud ne  ;D ;D

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #29 : 26 December 2005, 20:51:00
Ni za v tole temo-ni do RW.Gre za en napad.

Torej a ma slučajn kdo doma Direkt?No včeraj sm na netu najdla (bilo je v Direktu) en članek,ko je/so (???) mislim da šarplaninec ali pa kraševec napadli enega moškega-ogrizli,ki je skakal po njihovem dvorišču.
Sedaj se že 3 leta tožarijo na sodišču.Na vratih je bil napis POZOR HUD PES človek pa je celo 3x spremenil izjavo:1x je pribil,da je šel gledat mladičke,2. da je šel samo mimo...

Men se zdi,da lastnica ni nič kriva no :-\.Mogoče jo celo kdo pozna---baje je bila zelo znana na razstavah...a slučajn kdo kej več ve?

Jaz imam tale članek pred sabo. Gre za tri šarplanince Danila Vidoša, ki so na domačem dvorišču napadli nekega tipa, ki je prišel na obisk k Vidoševi nečakinji, ki živi v isti hiši. Zaradi tega napada zdaj šarplaninec Tanaro (evropski mladinski šampion, dvakratni evropski podprvak, dvakratni svetovni podprvak, obiskal že več kot 70 razstav) ne sme več na razstave. Prihajajo pa ti psi iz psarne Maslop.

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com