Krompir

Marko · 9005

Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
: 25 Avgust 2005, 08:50:17
... za kosilo je tisto kar imamo mi ... če je tist kar jemo seveda dobro zanj. Zelo rad ima grah ...  ;) krompirja ne mara ... riž pa obožuje. Baje je dobro tudi kakšno jajce za dlako  :)

Jaz Gani sploh ne dajem krompirja, ker baje ni dobro, če psa hraniš s kromprjem. Je zelo težka hrana za pse!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 25 Avgust 2005, 10:06:49
Jaz Gani sploh ne dajem krompirja, ker baje ni dobro, če psa hraniš s kromprjem. Je zelo težka hrana za pse!

Tole pa ni res :P  Ti kar probaj z krompirčkom ne bo nič narobe, garantiram ;) Je pa najbolje kot pire, samo da ne daš nič margarine ali masla ampak samo mleko. Lahko ga tudi skuhaš zraven mesa ali pa zelenjave ::)

Lp nina



Lanyca

  • Gost
Odgovori #2 : 25 Avgust 2005, 10:33:02
Mi damo Lani velikokrat tudi, kaj od kosila krompirja še nismo probali, ampak vem, da bi ga Lana rada jedla. ;D



M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #3 : 25 Avgust 2005, 10:53:35
Krompir je slab za prebavo. če ga dobi naj dobi samo pire pa še to v majhnih količinah! je nekje še link od prehrane ko poiščem bom prilepila sem.


Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #4 : 25 Avgust 2005, 11:04:21
Meni je JOhny prvič bruhal ravno zaradi krompirja ::) .. tako da tega več ne dobi :(
drugace pa zjutraj dobi cisto malo briketov, zvecer ap ponavadi brikete, vcasih konzervo in vcasih kaj kuhanega, npr. meso in makarone


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5 : 25 Avgust 2005, 12:03:39
No glede krompirja zdaj iščem linke, da vam dokažem da je ravno nasprotno zelo uporaben ;)

Eden izmed njih je recimo TaLe, kjer so krompir uporablja kot hrana za pse, pri katerih se ponavadi pojavlja alergija na žitarice, ki pa jih je v pasjih hranah polno.

In kratek povzetek iz Te strani:

"Note that cooked, mashed potatoes are fine for dogs, actually quite nutritious and digestible."

Toliko zaenkrat.

Lp nina

 



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #6 : 25 Avgust 2005, 12:08:12
Smo ti pa naštimali malo dela! Haha! Zdej vsej vemo, da ni nič narobe, če občasno dobi pesjan tudi malo krompirčka.  :D :D

Hvala Ninci!  ;) ;)


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #7 : 25 Avgust 2005, 14:41:59
Za nekater pse je krompir pretežak in težko prebavljiv in nemalokateri bruha. Neon sicer ne ampak ga niti ne dobiva v velikih količinah. Vsake toliko malo pireja med konzervo ali pa krompirjev zos (nevem pravga imena mislim da ni lih splošno znana jed  :-[ )

Ponavadi takrat kadar nam ostane posebej mu ga ne kuham. Mora pa vsak lastnik sam ugotovit ali njegov pes krompir prenaša ali ne. Verjamem, da je pa zaradi nekaterih sestavin pa za psa lahko tudi zelo fajn.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #8 : 25 Avgust 2005, 17:05:15
Za nekater pse je krompir pretežak in težko prebavljiv in nemalokateri bruha. Neon sicer ne ampak ga niti ne dobiva v velikih količinah. Vsake toliko malo pireja med konzervo ali pa krompirjev zos (nevem pravga imena mislim da ni lih splošno znana jed  :-[ )

Ponavadi takrat kadar nam ostane posebej mu ga ne kuham. Mora pa vsak lastnik sam ugotovit ali njegov pes krompir prenaša ali ne. Verjamem, da je pa zaradi nekaterih sestavin pa za psa lahko tudi zelo fajn.

To, da mora vsa ugotoviti kaj paše svojemu psu je logično.

Samo hočem povedat, da je mit o škodljivosti krompirja pri psih že zdavnaj pozabljen in da lahko vsak proba kako bo zadeva delovala pri njegovem psu. mogoče se pa super obnese ;)



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #9 : 25 Avgust 2005, 17:14:39
moj Indi ga ne mara ... riž pa obožuuujeeeee ;) :) :D



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #10 : 02 November 2005, 15:12:31
Meni je vzreditelj rekel da se krompir uporablja, tudi kot dieta, ce se kuza prevec poredi.  :)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.