Kako ga navaditi na česanje?

Melizia · 7649

Melizia

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 1
: 09 September 2006, 09:52:06
Imam skoraj 3 mesece starega Višavskega terierja. Ker mu je začel izpadati puhek, sem ga začela česati. Ampak problem je v tem, da mi on ne pusti da bi ga celega prečesala. Z muko mi pusti da ga malo počešem (5 sekund) potem pa začne se upirat, cvilit...in jaz ga raje spustim, da nebi dobil strahu pred česanjem. Mi lahko poveste svoje nasvete, izkušnje...

Lp

+1



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #1 : 09 September 2006, 10:00:08
a je možno, da imaš pregrobo krtačo?

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #2 : 09 September 2006, 10:11:44
Najprej mladiča navadi na česanje in potem ga razčesi. Narahlo s krtačo (mehkejšo za mladiče) parkrat po kako minuto na dan, pa tudi če ni še čisto razčesen, v glavnem, da se počasi navadi in da ne dobi odpora.
LP

+1


kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 09 September 2006, 10:13:36
Poskusi s priboljški. Jaz sem dobila dolgodlako muco, ki se tudi ni pustila česat, me je kar nekajkrat opraskala, pa sem imela v žepu ene palčke za muce, pa ko je zapihala, sem ji jo hitro dala, pa sem jo lahko spet česala. Samo od začetka samo pa hrbtu, pa po vratu. Zdaj pa, ko ji pokažem priboljšek, že sama gre na prostor za česanje.Problem je, če so vozli, samo tak majhen kužek jih gotovo nima, ker potem pa res cuka, pa je živalci res zoprno.
Ko smo imeli koker španjela je pomagal isti trik.
Lp, T.

+1



Melizia

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 09 September 2006, 10:21:48
a je možno, da imaš pregrobo krtačo?

ne nimam pregrobe...je prav za mladičke...

Uglavnem, hvala za nasvet. Bom danes probala s priboljški. Pred petimi minutami sem mu dala krtačo da jo je lahko malo povohal in tudi ugriznil, pa se mi je potem spet pustil 5 sekund. Ga bom počasi navajala.



tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #5 : 09 September 2006, 10:40:37
Doma imam yorkija, ki ni smel niti videti krtače, kaj šele, da sem ga probala česati. Pač terierčki...  ::)
Potem pa sem ga naročila pri pasjem frizerju, kjer so mi ga porihtali (do 7. meseca je že bilo kar vozljev  :-[ ) in od takrat sploh več ne rabiva hoditi tja. Porihtali so mi ga 100%. Frizer mi je rekel, da so terierčki ful trmasti in da bodo pustili samo to , kar je njim po godu. Če pa jih prisiliš (beri kot pokažeš, da nimajo druge možnosti, kot pa da se prepustijo), je stvar dosti lažja. Frizer je rekel, da se moj yorki v začetku ful upiral, pol pa se je frizer umaknil za kakšnih par minut ter ga pustil privezanega in ko je prišel nazaj, je bilo bolje. Ko se je pričel znova upirati se je spet umaknil za kakšno minuto. V glavnem, moj brihtnež je potem ugotovil, da če bo skozi pri miru, bo prej stvar končana.  8)
Zdaj je star 1 leto in od takrat res ni več problema, pa še zdaj je velik fant in je rad lep.  ;D

Lp



Melizia

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 1
Odgovori #6 : 11 September 2006, 20:45:06
še zmeraj ne pusti...probala sem z briketi, priboljški...ne pusti in konec.



kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #7 : 11 September 2006, 21:19:53
Ko mu daš priboljšek, ko ga je - takrat ga podrgneš, danes 5 sek., jutri pa spet 5 sek., naslednji dan pa že 10 sek., to gre bolj počasi. Mora zakapirat, tako kot če ga učiš dati tačko, sedi...Počasi, a vstrajno ! Saj ni treba takoj celega, najprej ga navadi po hrbtu, pa počasi naprej. Pri muci je trajalo 3 mesece, da se pusti, pri psički pa dosti hitreje.
Lp, T.



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #8 : 12 September 2006, 16:42:34
Probaj ga najprej tam, kjer mu tudi pri čohanju paše (pod vratom, na hrbtu, po trebuščku...), pa se bo kmalu navadil da je v bistvu česanje, kot neko čohanje in crklanje  :) Moja je ful vesela že če samo zagleda krtačo ozr. glavnik.



Melizia

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 1
Odgovori #9 : 13 September 2006, 18:58:16
danes se mi je presenetljivo pustil česatih celih 15 sekund  :o :o pred temu je pa seveda krtačo celo prevohu in pregrizu  ;D



kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #10 : 14 September 2006, 12:22:49
Meni se mama muca zdaj lepo pusti. Ampak tamala mucka pa mora vedno najprej malo krtačo pogrist, ker misli, da je igra. Ko bo kuža starejši bo tudi lažje, majhni pa mislijo samo na grizenje.
Lp, T.



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #11 : 20 Oktober 2006, 23:57:20
Jaz sem svojo psicko navadila na cesanje tako, da sem jo cesala vsakic preden sva sle ven in tako je povezala cesanje z izhodom, kasneje pa je zacela prav uzivati v cesanju...



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #12 : 22 Oktober 2006, 22:47:29
Zaenkrat Ginny češem kadar prideva iz sprehoda, da je bolj zmatrana. Tako se lepo uleže in se pusti česati  :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #13 : 23 Oktober 2006, 10:51:59
Hoj.
Nekje sem prebrala, da lahko kužka navadiš na česanje s klikerjem. Tako da, če ga tudi sicer uporabljaš ... poskusi. Sicer sem pa jst začela Luma česat, ko je ležal ali spal, ker mi je sicer hotel pojest krtačo  ;D. Zdaj da navadno takrat mir, očitno mu paše. Če je pa res nemiren, pa ga hočem na vsak način počesat, ga dam na prostor in mu dam kostko za glodat. Takrat mu je popolnoma vseeno, kaj počnem z njim  :).



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #14 : 23 Oktober 2006, 11:45:29
Hoj.
Nekje sem prebrala, da lahko kužka navadiš na česanje s klikerjem.

lahko , a vse take stvari moraš pazit da imaš dolgo obdobje, ko dejavnost le nakazuješ oz čist po malem prijetno češeš. Nikakor ne smeš prezgodaj počesat celega psa ali pa česat zvozlanega.
Zloraba učenja s klikerjem ( za kakšne boleče vet preglede al pa kaj takega) lahko kasneje ovira uspešno uporabo klikerja za šolanje.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #15 : 23 Oktober 2006, 17:37:11
Zaenkrat Ginny češem kadar prideva iz sprehoda, da je bolj zmatrana. Tako se lepo uleže in se pusti česati  :)

Tako smo mi delali pri Taru, ki nekako ni prenesel krtače. Najprej smo ga znoreli na travniku in na sprehodu, potem pa smo ga počesali in je vsakič dobil priboljšek. Sedaj pa je že čisto v redu, razen ko imamo "generalno" česanje postane po določenem času živčen in ga malo spustimo potem pa nadaljujejo. Ampak to je pa čisto ok, ker se tudi meni ne da nevem koliko časa v eno vlečt krtače.



Sanči

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 1
Odgovori #16 : 04 November 2006, 21:02:09
Pozdravljeni!

Jaz pa fantovo psičko češem tako, da držim priboljšek pred njenim gobčkom (ona se avtomatično vsede) in potem se Tara zamoti s pribolškom in med tem časom jo jaz češem. Ona seveda potem dobi to poslastico. In s časoma česanje podaljšuješ. Pri njej je resnično to vžgalo.
Upam, da sem napisala dovolj razumljivo, ker se velikokrat zalotim, da pišem tako, da razumem samo jaz ;)

Lep pozdrav,
Sanja

+1



Sanči

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 1
Odgovori #17 : 04 November 2006, 21:08:08
Pozabila sem omeniti, da je psička še mlada (9 mesecev) in pravo živo srebro, zato smo tudi mi imeli kar nekaj problemov s česanjem. Pa sem ubrala ta način in zaenkrat deluje. Se da te pesjanarje kar lepo prelisičiti, še posebaj če so mahnjeni na hrano.

lp
Sanja



doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 21 Junij 2007, 23:10:30
Mene pa zanima kako je s tistimi "krtačami",ki so kot rokavice...
Ker sem videla v trgovini,da so gumjaste,pa me zanima kako delujejo... ???
Ker moja se tudi upira pri česanju,ker bi najraje krtačo dala na 100 delov pa sem mislim,da bi bilo s tem kaj lažje...Ker jo v bistvu božaš....booo
 :-\ ???



peapea

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 2
  • Didldadldudl Oskar je pa štrudl!
Odgovori #19 : 22 Junij 2007, 10:03:26
Verjetno se lažje navadi na tiste gumijaste krtače, ki si jih natakneš na roko. Bolj so prijetne kot kovinske (po moje bolj spominjajo na čohljanje s prsti) pa še zvokov ne spuščajo (kovinske malo "šumijo"). Za začetek je verjetno to bolje - bolj masaža kot kaj drugega. Ne vem pa kako se obnesejo pri dolgodlakih psih.

Jaz sem prvič uporabila krtačo (to gumijasto) prvi večer, sem dobila Oskarja in je izmučen od dneva zaspal. Ne vem zakaj, mogoče tudi zaradi tega, je postal pravi norec na krtače  :o. Krtača je postala ena od "the forbiden words" - če jo izrečeš se mu čist utrga. Jaz jo celo uporabljam kot nagrado.


In dogs we trust!


doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 22 Junij 2007, 11:24:49
Ja,res me zanima,če se da s tistim psa tudi kaj počesati...Da ga ne bom jaz 1 uro masirala,pa bo na koncu še vedno ista kuštra  :P ;D    ???

Moja prejšnja psička je bila malo manjše pasme in sem si jo dala na kolena in sem jo celo prečesala..Ona je včasih vmes kar zaspala  :D
Ta zdaj bi pa krtačjo kr pojedla in ni in ni mira. Morem najt ponavadi koga,ki ji daje nagradice in jo oba hvaliva,če je pridna..Čene je česanje bolj ena...štala  :D



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #21 : 12 Avgust 2007, 10:22:27
Jas pa svojo 4 mesečno psičko (zlati prinašalec) češem tako, da jo z eno krtačo češem, drugo (za ročaj) pa drži v gobčku in potem zamenjamo.Prej pa se je tudi vrtela in skakala okoli tako da jo ni bilo moč sčesati  ::)  To smo "iznašle" zato, ker zelo rada drži in prenaša stvari in je potem pridna in mirna brez problemov. Sedaj poskušamo tudi brez tega in nam gre kar dobro, začele pa smo na tak način.

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...