Kako razstavljati

*LuNa* · 18150

*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
: 10 September 2006, 20:59:04
Prijateljico malo nagovarjam, da bi se s svojo psičko udeležila razstave. Ker pa še na nobeni ni bila, niti ne ve, kako se razstavlja. ali kje obstaja kakšen link, kjer je opisano, kako se posamezno pasmo razstavlja oz. kje bi lahko dobila to informacijo. Gre pa za pasmo slovaški čuvač. Psička je stara že 1 leto in pol, tako da razstavljanje na "blef" najbrž ne pride v poštev.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #1 : 17 September 2006, 17:29:44
Nisem vedela kje tole vprašat...upam da je tu ok :-[

Jaz imam pri Atri problem, da med tekom glavo skoraj po tleh vleče. En in edini nasvet, ki sem ga do sedaj dobila je bil, da naj jo močno zategnem in ji s tem glavo dvignem ampak če jaz to naredim Atri se ona samo močno upre in se še bolj potrudi, da se vleče...

Ima kdo še kakšen nasvet mogoče?

Aja pa drugače teče ok in je na oceni tudi napisano da je ok v gibanju...samo vseeno se pa opazi, če pes teče z dvignjeno glavo ali pa če jo vleče po tleh  :-\

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #2 : 17 September 2006, 18:05:24
Mogoče pa kdaj lahko proba kdo od hendlarjev z njo in ti bo lažje svetoval, ko bo videl kako psička funkcionira.  ???

Na priboljške, da bi tebe gor gledala pa ne deluje?


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #3 : 17 September 2006, 20:08:14
Priboljški ne grejo.... :(

Drugače pa pri komu drugemo (recimo ko je Jasna enkrat šla) je tudi glavo dol imela samo bolj živahna je bila (ker je tako ali tako bolj "vesela" če jo kdaj kakšen "tujec" malo naokrog pelje).

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #4 : 17 September 2006, 22:04:33
Ce sta v soli delali poleg s pozornostjo, potem lahko probas s tem.

battito animale


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #5 : 18 September 2006, 12:55:23
Kolikor jaz vem naj te pes med tekom v ringu ne gleda... Samo to nisem ziher...se mi pa zdi da sem slišala...

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #6 : 18 September 2006, 12:58:32
Aja ??? no ok jaz sem bila res samo na 3 razstavah... ampak mi je na eni sodnik, potem ko sem odtekla krog, rekel: "No, zdaj pa se enega, pa naj bo pes pozoren nate." :-[

battito animale


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #7 : 18 September 2006, 22:07:27
Meni je včeraj na vzrejnem svetovala, da je boljše, če ji med tekom ne dajem priboljškov in jih ne kažem, ker potem me preveč gleda in zato sprednje noge ne postavlja pravilno. Zadnje se lepo gibljejo, sprednje pa poskakujejo, ker drugače ne more tečt, če mene gleda. Potem smo probali brez in je rekla da je zgledalo potem perfektno. Tako da očitno je res boljše, če te pes ne gleda, ker potem res pravilno teče.

Drugače imam pa tudi jaz podobne težave in mi kdaj kar sili z glavo po tleh. Probam jo privabit s pozornostjo potem pa mogoče malo hitreje teči, da nima časa vohljat. Zategovanje pa se tudi pri nas ne obnese, ker je še slabše. Tako da jo imam ponavadi čisto na popuščeni vrvici.

Kaj pa če bi probala imeti v roki igračko, da bi ona gledala igračko in samo tekla ob tebi?

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #8 : 19 September 2006, 09:24:21
Kolikor jaz vem naj te pes med tekom v ringu ne gleda... Samo to nisem ziher...se mi pa zdi da sem slišala...

Če te pes gleda med tekom, zelo grdo teče s sprednjimi nogami - ponavadi (vsaj pri meni se je) se tista osnovna poslušnost, ko te pes ves čas gleda, pokaže kot zelo nepraktična pri razstavljanju.

Kaj pa če poskusiš s kakšnim priboljškom, ki ji ga držiš pred nosom, ko tečeta? Vem, da je zelo nerodno, ampak meni ga je edino tako uspelo prepričati, naj me ne gleda in naj ima glavo vzdignjeno. Ali pa da ji rečeš nekaj vzpodbudnega (jaz imam: Kje je oči? - to vedno pali  ;D) pa bo začela iskat in bo glavo dvignila. Je pa spet treba pazit, da se ne razvname preveč (tako kot se je meni Čelina na zadnji razstavi  ::) ).

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #9 : 19 September 2006, 09:48:55
Če te pes gleda med tekom, zelo grdo teče s sprednjimi nogami - ponavadi (vsaj pri meni se je) se tista osnovna poslušnost, ko te pes ves čas gleda, pokaže kot zelo nepraktična pri razstavljanju.

Kaj pa če poskusiš s kakšnim priboljškom, ki ji ga držiš pred nosom, ko tečeta? Vem, da je zelo nerodno, ampak meni ga je edino tako uspelo prepričati, naj me ne gleda in naj ima glavo vzdignjeno. Ali pa da ji rečeš nekaj vzpodbudnega (jaz imam: Kje je oči? - to vedno pali  ;D) pa bo začela iskat in bo glavo dvignila. Je pa spet treba pazit, da se ne razvname preveč (tako kot se je meni Čelina na zadnji razstavi  ::) ).

ja saj točno to je vaja poleg ,kar je temno označeno  :) - kaj pa si ti predstavljaš pod poleg  :o?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #10 : 19 September 2006, 09:51:07
Naj ima glavo vzdignjeno in gleda naravnost, ne mene  gor  ;) Pri poleg pa gleda mene gor.  :)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #11 : 19 September 2006, 12:53:15
Naj ima glavo vzdignjeno in gleda naravnost, ne mene  gor  ;) Pri poleg pa gleda mene gor.  :)

lahko naučiš poleg tako,da gleda gor - naravnost oz nazaj . Glava je sicer precej gor v takem primeru, ni pa poševno, če te to moti
a tist "kje je oči" si mislila očeta? ker jaz sem razumela kot tvoje oči- to pa je potem poleg  ::) ;D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #12 : 19 September 2006, 13:13:27
Jaz sem psa najprej naučila teči kroge na plen (na tleh), najprej je seveda vlekel ko nor. Potem sem ga naučila, da se ne vleče ampak lahko samo napne povodec. Potem sva tekla več krogov mimo predmeta na tleh in je dobil nagrado najprej po drugem, potem po tretjem... krogu. Sedaj sva v fazi, ko mu dam povelje in teče ali ob meni (manjše razstave) ali pred mano (večje razstave), tako, da gleda naprej. Na povelje se tudi ustavi, gre v razstavno stojo, lahko ga prestavljam, kakor mi paše in kar želi sodnik. Stoji na povelje tudi brez motivacije, tako kot je treba.

Sedaj bi ga najraje naučila, da sam teče v krogu, jaz pa samo stojim na sredini, ampak dvomim, da bi mi to kje dovolili.  ::)


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #13 : 19 September 2006, 13:23:40
lahko naučiš poleg tako,da gleda gor - naravnost oz nazaj . Glava je sicer precej gor v takem primeru, ni pa poševno, če te to moti
a tist "kje je oči" si mislila očeta? ker jaz sem razumela kot tvoje oči- to pa je potem poleg  ::) ;D

 ;D ;D Ja, jaz sem mislila na mojega očeta  ;) Zato, da me pogleda v oči, uporabljam ukaz "učke" .

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #14 : 19 September 2006, 14:06:15

Sedaj bi ga najraje naučila, da sam teče v krogu, jaz pa samo stojim na sredini, ampak dvomim, da bi mi to kje dovolili.  ::)

pravzaprav mislim,da nikjer ne piše,da mora bit sploh kdo s psom v ringu  :o- razen ,če gre za junior handling ,kjer ocenjujejo handlerja :P menda je pomembno samo, da sodniku nikol ne zastiraš pogleda na psa  ;D
kar mu ga, če stojiš na sredi  ::) al pa greš na pir , zagotovo ne  :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #15 : 21 September 2006, 18:27:57
no tako...cel ta teden sem probavala kako bi Atro najbolje pripravila do tega, ad bi tekla z dvignjeno glavo in danes je ratalo  :o Sem imela okrog pasu torbico s priboljški  ::) pa v roki brikete pa cvilila sem kot zmešana pa je ful ponosno tekla. Tako da zdaj morava to samo še nekako 'spremenit', da mi ne bo treba cvilit tako glasno  ;) priboljški bodo pa ostali  :)

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


delfinčika

  • Gost
Odgovori #16 : 11 Oktober 2009, 20:33:12
hm mene zanima ali je res da psi na razstavi ne smejo bit kastrirani oz. sterelizirani?



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #17 : 12 Oktober 2009, 16:26:43
Delfinčika: glede kastriranih samcev je res in se nikjer ne smejo razstavljat. Sterilizirane psičke pa so ponekod dovoljene-vedno piše na prijavnici, ali so dovoljene sterilizirane psičke.


HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 12 Oktober 2009, 19:39:22
Kako pa je z rodovnikom v razredu najmlajših?
Psa imam namreč iz Italije, kjer pa traja kar dolgo,
preden dobiš originalen rodovnik.
To se razume ali znajo zatežit?



1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #19 : 12 Oktober 2009, 20:00:44
HALLY- pri meni je popolnoma enaka zgodba. Ni problema ponavadi, do zdaj razen na Češki specialki... ::)
Napiši "LOI v delu" pa je ;)



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #20 : 12 Oktober 2009, 20:26:33
Ja Italijani res rabijo dolgo za rodovnike. Jaz sem na mojega čakala 8 mesecev  ::) Ni problema glede prijav-napišeš tako kot ti je Urška rekla. Tudi v razred mladih sem svojo psičko tako prijavila in ni bilo problema. Edino za prijave šampionata je dobro, da potem sporočiš številko.


delfinčika

  • Gost
Odgovori #21 : 15 Oktober 2009, 15:43:37
Delfinčika: glede kastriranih samcev je res in se nikjer ne smejo razstavljat. Sterilizirane psičke pa so ponekod dovoljene-vedno piše na prijavnici, ali so dovoljene sterilizirane psičke.
sj js  itak za psičko rabm.
No hvala drgač



NikaBarro

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 01 Maj 2011, 14:23:13
je dovoljeno, da psu govoriš medtem ko tečš, npr. Priden Barro, pridi pridi, pa take podobne?

My dog makes my day perfect!!


1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #23 : 01 Maj 2011, 14:36:27
Je dovoljeno ;)

lp U.



ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 01 Maj 2011, 19:07:39
A priboljške lahko tudi med ocenjevanjem daješ?Ali moraš to bolj skrito narediti?



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #25 : 01 Maj 2011, 19:46:40
Lahko dajes, samo nekateri sodniki pac tega ne tolerirajo.. Takrat ti pa itak rece, da spravi priboljske  :P Jaz ponavadi tako, mu drzim priboljsek pred nosom, ko mi stoji (mi takrat lepse stoji, ko se malo stegne naprej), ko pa pride sodnik blizje pa umaknem (oz. takrat mu ne dajem, pac drzim tako, da se ne vidi, da so ravno priboljski), pa da si sodnik prevec ne umaze rok, ko mu sari po gobcu.. :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #26 : 01 Maj 2011, 20:14:51
ursa_9 - verjetno nisi opazila, sem odgovorila na tvoj ZS ;)




1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #28 : 08 Februar 2013, 11:13:52
 ;) :P