Jajca

Neyka · 25691

Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
: 25 Avgust 2005, 18:52:54
A mi nekdo razloži, zakaj se psu daje od jajca samo rumenjak brez beljaka? In zakaj (če že damo beljak) celega z lupino vret. Zarad kerih sestavin je tako. Vem sam, da kokoši jedo lupine od jajc zato, da dobijo snov za nove lupine + za pomoč pri prebavi (iz istega razloga jedo tudi droben pesek). K čemu pripomore neka snov v jajcu (bujnost, gladkost, svetlikanje,...?)

Kaj pa je v kvasu takega da pripomore k lepi dlaki? In k čemu pri dlaki pripomore (bujnost, svetlikanje,...?)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 25 Avgust 2005, 18:58:19
Ker so tale jajca ;D vedno aktualna sem odprla kar novo temo, da je preglednost večja ;)

Torej jajca vsebujejo Biotin, le ta pipomore k svetleči in lepi dlaki. Lupine vsebujejo veliko kalcija in drugih mineralov zato jih lahko zdrobiš in dodaš ostali prehrani.

Zakaj ne surovi beljak? Predvsem zato ker izniči učinek biotina, baje! pa naj bi se z surovim beljakom povečala tudi možnost za kakšne bakterijske okužbe. Jaz dajem vse surovo, tudi cela jajca ali pa samo surovo jajce (beljak + rumenjak) zmešam med brikete ali v mleko.

Nikoli zaradi tega nismo imeli nobenih problemov z kakršnimikoli okužbami.

Kvas pa je spet tema zase, vsebuje pa vitamine B-complexa.

Lp nina




seba

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 25 Avgust 2005, 20:48:29
Tudi jaz Blade-u dodam jajce v brikete ali kuhanim makaronam!!!In nima nobenih težav okoli okužb ali karkoli!!!! Obožuje tudi pečena mešana jaca!!! ;D

Have a nice day !!!!


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #3 : 26 Avgust 2005, 08:33:00
ali so za psa sploh zdrava pečena mešana jajca?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4 : 26 Avgust 2005, 09:27:23
ali so za psa sploh zdrava pečena mešana jajca?

Zakaj pa ne bi bila? Zraven spečeš še zelenjavo recimo bučke, papriko, paradižnik dodaš malo bazilike in postrežeš z rižom in mesom. Je lahko odlično kosilo ;) Ali pa samo dodaš briketom, če je pesjan bolj razvajen pa samih briketov ne mara (to po večini prakticiramo mi ::))

Lp nina



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #5 : 31 Avgust 2005, 09:56:53
naš pesjan tudi dobi jajčka kdaj pa kdaj.

Citiraj
ali so za psa sploh zdrava pečena mešana jajca?
vse je zdravo, če je v normalnih količinah. Jaz tudi kdaj dam rondotu mešana jajčka malo za pocrkljat! ;D

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #6 : 04 September 2005, 13:37:40
naš Indi tudi je jajčke ..  :) zelo rad jih ima ...



Lanyca

  • Gost
Odgovori #7 : 04 September 2005, 20:03:28
Lana tudi dobi kar celo surovo jajce do zdaj je še vse O.K. :D



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #8 : 17 September 2005, 10:30:35
aro in pajo sta včeraj dobila brikete zmešane z jajcem

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #9 : 17 September 2005, 11:06:06
Indi jih je 2× dobiu, cele ... beljak+rumenjak+lupina ... užival je ko jo je lovil ... hihi ...  :D



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #10 : 01 November 2005, 10:42:26
ej a lupino od jajc  tut dam sibu al jo vržem stran ?

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #11 : 01 November 2005, 10:59:21
ej a lupino od jajc  tut dam sibu al jo vržem stran ?




Ti mu kar daj vse skupaj!

ps(lupina je za boljšo in gostejšo dlako) ;)

lp Jure


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #12 : 01 November 2005, 11:11:33
Indi je pojedu tut lupino ...  ;D :D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #13 : 01 November 2005, 11:30:13
ej a lupino od jajc  tut dam sibu al jo vržem stran ?

Lupino zmelješ in daš zraven, lahko pa daš jajce kar celo, surovo, da se malo pozabava z njim ;) Lupina ima veliko kalcija in drugih hranilnih snovi, tako da mu ne bo škodila ;)

Lp nina



christy

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 01 November 2005, 19:41:59
Oj!

Danes sem še jaz dala Kristi kar celo jajce in jo je bilo prav smešno gledat kako se je mučila ;D ;D ;D. Upam da se bo tudi dlaka kaj popravila, ker je zadnje čase nesvetleča.

Lp,
Iva

Iva in Kristi


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #15 : 01 November 2005, 20:54:14
ko dam jes rondotu celo jajce ga začne kotalit in skakat za njim....toliko časa da se jajce nekam zaleti da poči potem pa vse ven poliže, lupino pa pusti. oh moj kekec. samo glede lupina...a to ni nič nevarno, da bi se kaj zahakljajo, ker so kar ostri delčki ko se prelomijo!???

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #16 : 02 November 2005, 08:15:27
Manjša nevarnost da bi se psu kaj zataknilo ali kaj podobnega pri jedi lupine definitivno obstaja... je pa odvisno od psa ... ponavadi jo kar dosti zgrizejo tako da ni problemov ...

V končni fazi... pri čem pa ne obstaja nevarnost da bi se mu kaj zataknilo?? :) Palice, kosti, igrače, ...

LP, Črt



zajfa

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 08 November 2007, 22:13:36
Zanima me ali sme pes jesti rumenjak in beljak.
Moja tasca mu stepe celo jajce celo in on to popapa.
Mu lahko skodi?



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #18 : 08 November 2007, 22:24:49
Rumenjak lahko je surov, beljak pa naj bi bil termicno obdelan. V lupinah pa je ogromno kalcija, zato nekateri zmeljejo lupino in se to ponudijo psu.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #19 : 08 November 2007, 22:28:50
Jaz dajem cela surova jajca, z lupino vred, požrejo vse ::) Pred tem se pa prav fajn zabavajo z razbijanjem jajc 8)

Lp nina



zajfa

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 08 November 2007, 23:03:28
Hvala vam!!!!



arči

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 30 September 2008, 20:37:59
doma imam višavca pa me zanima če mu lahko začnem davati jajca? ker koliko vidim kaj pišete, so vredu pa tudi sama sem že nekaj glede tega slišala ampak nisem bila prepričana če stvar res deluje. a potem mu dam surovo jajco oz. samo rumenjak in lupino zmleto? v kakšnih količinah pa? za jest dobi dvakrat na dan. torej to pomeni zjutraj in zvečer ena jajčka? :)

"Dogs are not our whole life but they make our lives whole." [Roger Caras]


arči

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 30 September 2008, 20:47:40
pa še nekaj. a za njegovo vrsto dlake in glede na to da je bel so tudi v redu? nič ne bi škodovale?
res hvala za odgovore. upam da ne sprašujem preveč.

"Dogs are not our whole life but they make our lives whole." [Roger Caras]


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #23 : 30 September 2008, 22:59:05
arči, ne vem kakšno hrano mu sicer drugače dajete, a moje mnenje je, da je vseeno koristno, če se jim enkrat tedensko ali pa tudi še redkeje pač tu pa tam da rumenjak z zdrobljenimi lupinami (lahk tudi bret lupin - odločitev je vaša). Sama še od prejšnjega psa to prakticiram in bom tudi v prihodnje, čeprav dobiva kakovostne brikete v katerih so že vse potrebne snovi. Za njegovo dlako to ne more škodovati, kvečjemu koristiti (lupina pa je dobra za kosti, rumenjak za dlako).

lp


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #24 : 01 Oktober 2008, 11:00:36
poskus pa boš videla  ;) moj jih ni hotu jesti za nič na svetu ::)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


arči

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 01 Oktober 2008, 16:47:12
za jest mu dajem AG riž in losos. Bom pa probala še vseeno poskusiti ja. ;D Upam da bo jedel.

"Dogs are not our whole life but they make our lives whole." [Roger Caras]


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #26 : 01 Oktober 2008, 17:22:17
arči, saj to mu lahko med brikete zmešaš. Jaz tako delam pri moji ;)


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #27 : 01 Oktober 2008, 19:36:24
Ne vidim nobene logike v dajanju jajc psom. Ze v osnovi niso zdrave za cloveka, kje sele za pse. Poleg tega je IZJEMNO velika moznost okuzbe s salomonelo.
Se motim oz. nimam prav? Prosim razsvetlite me!!!!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #28 : 01 Oktober 2008, 19:44:40
Ne vidim nobene logike v dajanju jajc psom. Ze v osnovi niso zdrave za cloveka, kje sele za pse. Poleg tega je IZJEMNO velika moznost okuzbe s salomonelo.
Se motim oz. nimam prav? Prosim razsvetlite me!!!!


Moji trije vsi od majhnega jedo surova jajca, nikoli nobene okužbe z salmonelo ali čim drugim. Pa še zabavajo se z razbijanjem lupine in lizanjem rumenjaka in beljaka iz nje. Edina težava... pri večji količini surovega beljaka se izniči pozitivni učinek biotina. Torej dejansko na dlako nima vpliva, ampak tudi zabava nekaj šteje.  ;) Da bi bila pa kaj ekstremno škodljiva pa... tudi za ljudi ja seveda če se jih pripravi na ocvirkih, pa če imamo vse možne maščobe povišane pa če... ampak v normalnih količinah pa škodljiva vsekakor niso.

Lp, nina




thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 01 Oktober 2008, 19:54:56
Moja dva tudi dobita jajce enkrat na teden. Jaz jima sicer ne upam dat z lupino, ker me je strah, da bi se jima kam zataknila  :-[, ampak ko vidita, da jima žrvkljam jajce, se prav treseta od navdušenja :o