Zakaj psi jedo pasjo travo?

ssega1 · 29091

Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #30 : 13 April 2016, 07:02:23
Če se ti ne bo nehala s travo nažirat pa probaj še z dodajanjem OHjčkov. Redki jedo travo, ker jim je tako zelo všeč, večini nekaj fali.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #31 : 13 April 2016, 07:40:29
Jaz ne verjamem v to, da je okus trave tako božanski, da bi zaradi tega žrla. Sicer je smet kanta, požrla bi marsikateri drek, gumo, embalažo od raznih salam, robce, servete, ni da ni.
V kakem času je realno pričakovat zmanjšano željo po travi, če utrofim pravo recepturo? Včeraj sem današnje obroke nakuhala (jetrca, svinjsko pleče, korenje in špinača. No, špinača je podušena).

Ko sem v ponedeljek nesla urin na veterino (juhej, normalen PH in brez kristalov tokrat)...Sem omenila kako žre travo in že odkar jo imam. Njegova ideja je bila gastritis, čeprav po pogovoru naprej v to ni bil več čisto prepričan (ne bruha več že skoraj 2-3 mesece, normalno živahna...).

Čez dober mesec je na vrsti bolj celosten pregled in bomo še takrat predebatirali.

od OH pa verjetno kak oves, ječmen. Nekaj z nizkim GI.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #32 : 13 April 2016, 08:15:10
Ne razumem ali ti od nekdaj tako je travo, ali šele zdaj ko sta prešli iz briketov na domačo?

Pri nas je bolje že po prvem obroku z orng zelenjavo. Kislo/sladko zelje in repa (obogateno z ocvirki), bučke, ohrovt in brokoli,  cvetača, špinača.. Glede OHjev pa ne znam svetovat, dam kar imam. Ne pozabi krompirja.

Pa tole ti zna mogoče prav pridet, ne vem če že imaš - http://www.cenim.se/zivila.php




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #33 : 13 April 2016, 08:27:39
Ne, od vedno. Kadar ni snega žre travo kot krava.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 13 April 2016, 13:59:52
Pri psih, ki so čist samo na surovi hrani so glaven vir vlaknin kosti, s katerimi se regulira prebava. Če tega ni, potem je res potrebno iskat nekakšen nadomestek.



aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 13 April 2016, 14:20:38
Glede lakote je pa baje tudi odvisno od samega psa. Nekateri so imeli probleme z lačnim psom če so ga hranili 2x na dan. Potem so pričeli s hranjenjem 1x na dan, da je pes dobil en velik obrok in so se ti problemi nehali. Mogoče je za probat hranit 1 obrok večji npr. 900g drug obrok pa manjši npr. 300g. Jst se drgač full ne držim neki točnih gramatur enkrat dobi 300g večji dnevni obrok, drugič mi niti 1kg ne poje. Čist odvisno od dneva.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #36 : 13 April 2016, 18:46:57
hej, hej, hej. Moj pes pri svojih 32kg v celem dnevu dobi 600g, dokler je jedla brikete je pa dobila 240g  ;D Ne, ona rabi vsaj 2 obroka dnevno, 3-4 mesece je na treh obrokih 6h-15/26-21h. Ker se je pojavljala slabost zjutraj ali sredi noči. Pa še zaradi vzdrževanja teže je boljše. In pri treningih uporabljam hrano. In ko učim novo stvar (sedaj bo nov vonj + RO vaje) delam po 2x na dan. Zato tudi paše met 2 obroka.

Saj pravim, sedaj, ko je večji delež zelenjave in manj mesa, težav z lakoto ni.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #37 : 13 April 2016, 20:27:01
Če ti že tako dolgo žre travo pa žal ne bo v enem  obroku vsega konec  :-\ 5 let nazaj bi ti verjetno svetovali da pojdi na doma pripravljeno hrano, tako da tudi zdaj eksperimentiraj in se posvetuj z veterinarju, jo zna res že prebava bolj matrat.



aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 14 April 2016, 12:13:30
hej, hej, hej. Moj pes pri svojih 32kg v celem dnevu dobi 600g, dokler je jedla brikete je pa dobila 240g  ;D Ne, ona rabi vsaj 2 obroka dnevno, 3-4 mesece je na treh obrokih 6h-15/26-21h. Ker se je pojavljala slabost zjutraj ali sredi noči. Pa še zaradi vzdrževanja teže je boljše. In pri treningih uporabljam hrano. In ko učim novo stvar (sedaj bo nov vonj + RO vaje) delam po 2x na dan. Zato tudi paše met 2 obroka.

Saj pravim, sedaj, ko je večji delež zelenjave in manj mesa, težav z lakoto ni.

Aja na tako nizki gramaturi si. Jst mam psa pri 40kg na 1400-1500g mesa dnevno. Sem pa imela probleme z lakoto pri briketih, da je pes skos iskal hrano in fehtaril. Sedaj se je tudi to prenehalo. Mislm jst se nebi sekirala za tole travo. Če se nažira do bruhanja potem bi se vprašala kaj ji ne paše. Če pa jo je, ker ji paše sam okus,saj je trava sladka, potem se nebi sekirala, bi ji samo omejila njeno žretje.



Tija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 14 April 2016, 12:27:14
Premajhen procent verjetno, če je hujšal. 1 kg surovega in ne bi bil lačen.
Psi so si različni,jaz imam dva iste pasme pa imata "drug proocent".