Sladoled

Marko · 26080

piki_ca

  • *
    • Prispevkov: 394
    • Točke: 0
  • PiKc&Gali
Odgovori #30 : 25 Junij 2007, 20:52:46
nasa Pika ma tut rada sladoleeed :P obožuje ga 8)(se vid da se je po men vzela :-[) zmeraj ko grem na sladoled dobi svoj kornet in svojo kepico in potem je zadovoljna :D

lp ksenja

**A dream is something in your mind and in your heart - where it will stay forever unless you bring it to life...**
Pika&Ksenja


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #31 : 25 Junij 2007, 21:08:42
Nič sladoleda-ni zdrav, prej škodljiv. dobi sadje.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #32 : 17 Julij 2007, 08:47:01
tudi midva spadava v klub ljubiteljev sladoleda ::)
če je oči zraven mu ga dam samo na koncu če ga pa ni potem pa tudi umes.
Neyka in Trigi sem slišala da ni dobro sladoleda ko si ga enkrat odprl dajat v zmrzovalnik ker potem sladoled dobesedno vse bakterije povleče nase in potem boli trebušček.
razen če je sladoled zaprt in nima stika z ostalo hrano ;)

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #33 : 17 Julij 2007, 10:49:51
Še en ljubitelj sladoleda, s tem da moramo gledati kateri sladoled kupimo ker vse znamke niso dobre :o :D ::) Lars dobil majhno skodelico sladoleda in seveda to z veseljem poliže in pride za vsak slučaj preverit če smo ga še kaj zanj pustili, najbolj so mu všeč sladoledi na mlečni osnovi in sledečih znam Ljubljanske mlekarne (za lučko Max sedimo ali ležimo tudi debelo uro pri miru :D), Mövenpick, Leone pa od Mercatorja pa mogoče še kaka svetla izjema ;) drugače samo vihamo smrček in prhamo. Seveda pri nas dobijo sladoled tudi obe mački ::) ;), seveda če dobijo vsi trije hkrati moramo pazit da vsak dobi na svojem koncu dovolj daleč narazen, da kdo ne krade drugemu (kar se še itak prerado zgodi ker vsi tako hitijo lizat svoje da bi še drugemu kaj stegnili :o :D ::))
Drugače je pa Lars pravi profi v lizanju lučke ali korneta :D


lajka

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 28 Julij 2007, 08:52:18
Pri Lajko no nekakšnih manir ni   ko dobi sladoled v treh grižljajih ga ni več liže pa samo palčko. :-[



Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #35 : 16 Avgust 2008, 12:12:53
Pa sladoled je dober za pse?

Balu redko kdaj dobi, mislim da je do sedaj dobil 2x
Je pa imel po jagodnem drisko, po vanilijevem pa ne.

Sicer ni dobil cel sladoled ampak, polovico/četrt od mene.

Aja, Tara pa ne mara sladoleda ona ima raje kornet(v kateri je bil sladoled, ga moram vn pojest  :)) Sicer pa če ostane malo sladoleda gor, tudi poje.

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #36 : 16 Avgust 2008, 12:39:19
Mi tudi jemo sladoled in prazne kornete,ampak zelo malo,ker ne vem,če je dobro.

Me pa zanima enako kot mojo soimenjakinjo,če je sploh OK,če pes je sladoled??



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #37 : 16 Avgust 2008, 17:19:36
Kot za vsako sladko zadevo, itak da ni dobro pes je. Ampak mislim da mu nič ne škodi, če recimo dobi čisto malo sladoleda na palčki, tisto kar ostane gor, recimo za parkrat polizati. Jaz mojim dajem samo toliko da malo okusita in nič več. Vseeno je to polno sladkorja in če so mlečni potem je še ta problem, saj lahko faše drisko zaradi mleka. Če bo pa parkrat polizal potem pa mislim da ne more biti večjih težav ;)

Sicer pa nobena človeška sladkarija v večjih količinah ni primerna za pse.


maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #38 : 12 September 2008, 17:42:23
Nara dobi sladoled le takrat, če ga kaj ostane na palčki in ga z veseljem poliže.
Ji je pa nekdo dal sladoleda kar veliko, ko je bila še mladiček in je bruhala in imela drisko  :-\ , tako da...



Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 12 September 2008, 19:15:55



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #40 : 12 September 2008, 19:19:07
Buda nikoli ne je sladoleda, ker ma na žalost lastnico, ki ga ne mara. Izjemoma se mi ga je letos na morju zaluštalo in je bila nuja v največji vročini letet do sladoledarja. Na koncu sem dvakrat polizala, Buda pa je prejel svoj čisto prvi sladoled  :D Nisem vedela, da bi ga moral polizati, tako da ga je v hitrem postopku požrl. Na srečo ni bilo nobenih prebavnih motenj, sam sladoleda pa verjetno spet dolgo ne bo jedel.  ;D



Sinica

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 23 Junij 2009, 23:29:27
Za začetek poletja obujam tole temo.
Povedala bom svoje mnenje, lastniki psov ste pa itak vi in delajte z njimi kar želite.
Meni se zdi sladoled škodljiv za pse in ga Athena zato ne bo dobila. Kot je škodljiv Pedigree, pa sem prepričana, da bi ga pojedla, pa ji ga ne mislim dat "za pocarkljat". Tudi mislim, da je to s sladoledom bolj "image", nam se pač zdi kul, ker je tako mrzel in sladek in oh in sploh, psu pa to nič ne pomeni. Pa ne mi  zdaj s komentarji v stilu "ja pa ti ne vidiš njenih prosečih učk ...." blablabla, ena načela pa morajo bit. In pri sladoledu se mi ravno to zdi poanta vsega. Ko bomo enkrat psu nekaj od nas dali, nas bo tudi naslednjič prosil, pa ne pri sladoledu, ker pes ne ve, da je to Sladoled in da je to Izjema.
Še enkrat: To je moje mnenje, ki sem ga tukaj izrazila, in upam, da ne bom napadena, ker nisem tako zelo kul in ker bo Athena doživljenjska mučenica, ker nikoli ne bo poskusila sladoleda.

Mr. Pino Ortega Royal Glade - my crazy guide dog!


lira

  • *
    • Prispevkov: 174
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 02 Avgust 2009, 10:31:00
jaz se sploh ne strinjam s tabo. brie ne fehta ne pri mizi, ne ce jes kaj kar tako v rokah, razen, ko je v igri sadje ali sladoled. tocno ve, da je to stvar, ki si jo deliva in niti enkrat se se ni zmotila. in sladoled ji je definitivno ful vsec, bolj kot kaksna druga hrana, pa ceprav je kanta za smeti in poje itak vse. ji pa dajem lucke za polizat do konca, ali pa ji naredim sladoled v kongu, iz jogurta, sadja, briketov... ne vem, zakaj bi bilo to skodljivo, saj to ne predstavlja niti desetine njenega dnevnega obroka. uziva pa ful :o


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #43 : 02 Avgust 2009, 14:22:20
jaz pa mislim, da se sladoleda s pedigreejem ne da primerjat, ker je pedigree kup odpadkov, sladoled je pa smetana, cuker in razne arome in čokolada. nič tako škodljivega, da ga ne bi mogel pes tu in tam dobit.

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #44 : 02 Avgust 2009, 20:33:18

Še enkrat: To je moje mnenje, ki sem ga tukaj izrazila, in upam, da ne bom napadena, ker nisem tako zelo kul in ker bo Athena doživljenjska mučenica, ker nikoli ne bo poskusila sladoleda.

Tega, da ga nikoli ne bo poskusila ne moreš reče, ker je bil moj pes najbolj srečen pes, ko si je s palico poškodoval nebo. Jesti je moral sladoled, ker je imel vse zatečeno. Tako kot ga tebi predpišejo, recimo ko si daš odstranit modrostni zob.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #45 : 02 Avgust 2009, 23:51:11
Tudi jaz imam enega takega doma  :D, je "na recept" jedel sladoled.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #46 : 03 Avgust 2009, 09:38:16
Pri mandljih ti res svetujejo sladoled. Ko ti pa zob ven ruknejo. Pa nikakor ne. Meni je prav zabičal, da niti slučajno ne smem kaj takega.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #47 : 03 Avgust 2009, 21:27:11
zanimivo, meni je tudi rekla, da NAJ jem sladoled :)

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


Love_kokerspaniel

  • Gost
Odgovori #48 : 03 Avgust 2009, 22:14:03
Sladoleda prav za Chappija še nikoli nisem kupila . Ponavadi dobi kdaj na koncu lučko ali pa če se oštejemo in kupimo kakšen sladoled ki je bljek  :) kot npr tale :



In ko Chappi je sladoled zgleda približno tako :  :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 03 Avgust 2009, 23:16:27
No, če je pa ravno smetana, sladkor in kakšno sadje problem, se da pa tudi v domači kuhinji skupaj spackati zdrav in okusen sladoled, ki je primeren tudi za pasje želodčke :)


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #50 : 03 Avgust 2009, 23:50:51
Daltonu iz gobca kar kaplja, ko čaka da mi do konca (no ja malo seveda gor pustimo) poližemo lučko ali izpraznimo banjico. Pa se drugače nikoli ne slini.  :P



arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 04 Avgust 2009, 16:16:09
Lp :) Tudi moj Arch se kar slini ko čaka da bo dobil palčko od sladoleda sevad s kančkom sladoleda za polizat.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 30 Avgust 2009, 08:48:30
Luna dobi na koncu malo korneta (jaz se trudim pojest ven ves sladoled, ker sem mal skrta, haha) ali pa sladoledno palcko za polizat, doma pa posodico in banjico od sladoleda. Nikoli nobenih tezav. Bi ji dala tudi celo kepico, ampak ta pes redko katero hrano sploh grize, torej bi tudi sladoled pogoltnila. Pri palcki od lucke pac lahko kontroliram, da lize. Ampak je tudi to povsem zadosti in ne rabi svoje kepice  ;)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #53 : 10 Junij 2010, 14:09:30
naša dobi mal sladoleda, palčko, mal korneta     sicer je pa sladoled baje za pse precej uredu stvar

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #54 : 10 Junij 2010, 14:15:23
jaz pa mislim, da se sladoleda s pedigreejem ne da primerjat, ker je pedigree kup odpadkov, sladoled je pa smetana, cuker in razne arome in čokolada. nič tako škodljivega, da ga ne bi mogel pes tu in tam dobit.

pedigree je res zanič. baje je treba ogromn psom zarad tega spraznt želodc. Zanč mi je rekla prjatlca da tud chappi ni uredu. mi itak kupujemo arden grange, čeprou ga je teži dobit in jih kužica ne mara preveč ampak kaj čš briketi so briketi tko k ohrovt ni torta tko briketi niso konzerve/vrečke. te pa useen kupujm od pedigree pa tega zlo mal dubi sam za pucrklt

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


MANDY

  • Gost
Odgovori #55 : 10 Junij 2010, 22:06:24
 :D Tudi pri nas se liže sladoled, in sicer na koncu se lepo počasi poliže palčka na obeh straneh. Glede kako požrešna je naša Bella je prav hecno kako počasi liže sladoled.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 08 Avgust 2011, 10:35:29
Jaz sem pa za rojstni dan (pasji) pripravila pasje lučke. S paličnikom  sem zmešala mleko in banano, dodala na roke zdrobljene priboljške in vlila v jogurtove lončke ter noter dala še palčko. Čez noč sem pustila v zmrzovalniku, zdaj pa so nared, le posksil jih še ni. Saj ni nič narobe če to liže?



sračka

  • *
    • Prispevkov: 87
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 08 Avgust 2011, 11:16:28
naši kosmatinci dobijo po sladoledu prebavne motnje,drisko..... :'(



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 08 Avgust 2011, 11:51:32
Dix tudi, niti več ne poskušamo ker je glede tega zelo občutljiv, Dino pa ne in včasih dobi od mene.