Mali Italijanski hrt [Piccolo Levriero Italiano, Italian Greyhound]

jenny3 · 240682

jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
mi lahko kdo pove več o teh hrtih :o ...so se mi res prikupili, pa bi o njih rada izvedela kaj več... :-*  ;D


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #1 : 16 September 2006, 13:18:01
Bom jaz dodala opis ;

DOMOVINA: Italija
DATUM IZDAJE VELJAVNEGA ORIGINALNEGA STANDARDA: 30.3.1992
UPORABA: dirkalni pes
KLASIFIKACIJA FCI: Grupa 10- hrti
Brez delovnega izpita!

KRATKA ZGODOVINA PASME: Mali Italijanski hrt je zelo stara pasma hrtov. Ta pasma izvira iz starega Egipta in Grčije, pasmo pa so v Evropo pripeljali feničanski trgovci. Največji razvoj in razcvet pasme pa je zaslediti v času renesanse po plemiških hišah in dvorih Italije, Španije in
Francije. Ni redko, da malega italijanskega hrta najdemo tudi v mojstrovinah
italijanskih in ostalih slikarjev.

SPLOŠNI VIDEZ: Mali Italijanski pes je majhna pasma, s plečno višino nekje med 32cm in 38cm in največjo težo do 5kg. Ima dolgo glavo, ki se stožčasto zoži v priostren gobec. Glava znaša 4/10 plečne višine. Smrček je temne barve, oči so velike in temne. Uhlja ima majhna in nošena nazaj s padajočima konicama. Rep je visoko nastavljen ki je proti koncu rahlo zavit. Dlaka je kratka, zelo malo izpada in nima vonja. Dovoljene barve so:  črna, siva, skrilasta in rumena v vseh odtenkih. Bela barva je dovoljena le na šapah in prsih.

ZNAČAJ: Je zvit in igriv, nekoliko plah in zadržan in močno zaljubljen v svojega gospodarja. Je zelo prijeten družćabnik, ki potrebuje veliko ljubeznivosti. Izogiba se otrokom, ki so preglasni ter pregrobi, raje ima mirne ljudi. Je izredno občutljiv na mraz.
 

VIR:
http://www.hrti.si/html_si/X-FCI_skupina/Mali%20italijanski%20hrt.htm




Lp,  ;)

 




italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
pozdravljeni vsi hrtoljubi ;)
vidim, da je ta tema malce zaspala. škoda, na forumih so se vsi lastniki teh očarljivih kužkov nekam porazgubili  ::)
zelo si želim navezati stike, da bi lahko izmenjali izkušnje, saj je večina predstavnikov teh palčkov v naši državici v sorodu in prihajajo iz legel iste vzrediteljice.
no, mi imamo predstavnika te pasme  ;D
zaljubljena v to pasmo do ušes  :-*



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Dobrodošla J.,

Sem se že spraševal, kdaj  prideš še sem. ;D
Kako ste, je mali Gyasko O.K.? Se vidimo na razstavi v CE?

Pozdrav!



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Dobrodošla J.,

Sem se že spraševal, kdaj  prideš še sem. ;D
Kako ste, je mali Gyasko O.K.? Se vidimo na razstavi v CE?

Pozdrav!

pozdravljen G  :)

sem povsem po naklučju odkrila to spletno stran s forumom in sem se prav razveselila, ko sem opazila koliko 'hrtjih znancev' je tukaj  :)
sem porabila kar nekaj dni, da sem se prebila skozi vse vaše poste ;) zelo zanimivo branje!
gyasko je odlično! komaj že čakamo nedelje! tako, da se zagotovo srečamo! fino, da imajo vse pasme hrtov istega sodnika in en ring. tako ne bomo 'razmetani' po celotni hali ;) srčno upam, da ne bo prevelike gužve  ::)
kako je tass? sem si ogledala njegovo spletno stran! čestitke!  :) res je čudovit!
bosta pričela s tečajem agilitya? z gyaskotom se bova zagotovo vpisala v spomladanski tečaj v kd mb.
lep pozdrav na vaš konec! ;)



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Drži, tukaj je kar nekah hrtov, ki so bili drugje nezaželjeni ali kako drugače... ;)

Tassova spletna stran je potrebna temeljite obdelave in predvsem ažuriranja, a nekako nikoli ni dovolj časa, da to storim  :-[

V nedeljo se vidimo v CE, čeprav glede na statistiko sodeč ne bo veliko hrtov. Pripravi se na veliko gnečo!!!



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Drži, tukaj je kar nekah hrtov, ki so bili drugje nezaželjeni ali kako drugače... ;) 


 ::) ::) ::) sem sledila 'zgodbicam', ja  ;)...škoda, da prihaja do 'trenj' na spletnih straneh, kjer želi človek izvedeti čimveč novega...ampak kaj hočemo   ::) :)


V nedeljo se vidimo v CE, čeprav glede na statistiko sodeč ne bo veliko hrtov. Pripravi se na veliko gnečo!!!

torej se vidimo v celju in kakšno rečemo ;)
uživajte!






SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Zaradi barve meni izredno ljub in všečen italjanček.... :)


Slika posneta na CAC Ce 2008, zaradi svetlobnih pogojev na žalost slabše kakovosti....



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
ojla, G!
sem šele danes videla slikco! najlepša hvala zanjo  :D
no, na tej slikci se lepo vidi, kako je naš maneken še nekoliko neproporcionalen  ::) tako, da bomo z naslednjo razstavo še malce počakali ;)
vsekakor pa luštna izkušnja in zmeraj super, ko srečamo stare znance in se naklepetamo ;)
se morda srečamo na cacib ce?
lp



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
se morda srečamo na cacib ce?
lp

Ja, pridemo firbcat. Upam, da ne bo takšne gužve....



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
super! tudi mi pridemo očke pasti ;)
upam, da bo veliko prijavljenih hrtov ;)



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
da malo obudim temo o italijančkih, pripenjam nekaj sličic našega sivega princa  :)
z gyasijem sva začela obiskovati tečaj agilitya in moram reči, da sem zelo navdušena kako hitro napreduje. končno sva odkrila pasji šport, ki je obema v veselje.
zelo sem presenečena, ker se mnogo bolj odziva na motivacijo in name. zelo hitro dojema tudi razne trikce, ki se jih učiva doma  ;D
pravzaprav se mi zdi, da ga trike naučim enako hitro kot svojo labradorko  ::) v bistvu gyasi v učenju mnogo bolj uživa...

še nekaj sličic našega manekena  :-*










casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Prekrasen! Kakšna nežna glavica. Navdušena sem.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Izredno lep!  :-*

Koliko kg ima?


Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Izredno lep!  :-*

Koliko kg ima?



hvala za kompliment ;)

gyasi ima okoli 5 kg. teža mu ves čas nika za nekaj dag, tako da je imel že tudi 5.4 kg  ;D
sodi med večje italijančke, kar ni najbolj ugodno za sodniške oči  ::)

na zadnji slikici je s svojo polsestrico panyo, ki je mnogo bolj drobcena ;)



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Ja vidna je razlika že v sami strukturi glavce.

5 kg, madonca, naša pokojna muca jih je imela skoraj toliko  ;).

Nisem razumela prejšnjega posta, da je še nekoliko neproporcionalen - glava in trup ali kako?

Si pa predstavljam kako šibata na agilitiju  :D.

Ali te je kdaj stran, da bo kaka noga šla, ko so tako drobni?

Evo pa še ena fotka dveh malih italjanskih hrtkov iz Ljubljane:


Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0


o, luštna fotka! čeprav mi kužka malo žalostno izgledata...

ja, večina ljudi me vpraša ali ima moj kuža sploh 1 kg....no, ja....to je malo prehudo ;) sicer pa mislim, da je kar nekaj mačk težjih od italijančka  ::)

'neproporcionalen' je bilo mišljeno s tem, da še nima dovolj mišične mase in razvitega prsnega koša. zaradi suhljate konstitucije, izgleda še višji....italijančki se razvijajo do drugega leta, tako da upam, da se bo naša 'glistica' še kaj poredila in 'nabildala'  ::)

pri agilityu še nima ravno tiste hrtovske brzine  ::) smo šele v fazi spoznavanja ovir. pri teh rečeh si vzame naš gospodič čas. sem zadovoljna, ker je na vadbišču sproščen, motiviran za delo in zaenkrat zanj še nobena ovira ni tabu  8) medtem, ko mu dež predstavlja resen problem  ::)

me je kar večkrat strah, da ne bi prišlo do kakšne hujše poškodbe. med hrtovskim dirjanjem hitro kaj spregleda. sem se morala tudi sama dobesedno naučiti na kaj vse je treba paziti pri tako drobni pasmi...in se še kar učimo, ker me vedno znova še kaj preseneti  :( glede na to, da imamo doma še labradorko, je to kar velik kontrast ::) se pa odlično razumeta!  :-*



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Meni se zdi, da gledata oba malo začudeno, ker sem jaz tam svetila pred njuno kletko :).

Ali se boji dežja?

Midve noriva zunaj enako ali je sonce, dež ali pa sneg. Pridem domov s pol kg blata  :D.

Ali prideta na rastavo na Hrušico?

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Italijanček, tudi naši MT-jčki niso preveč navdušeni nad dežjem. Baje v pasjih šolah na izpitih nekje dovolijo, da je na mestu za "prostor" v primeru hudega naliva položena kakšna dekca ali pregrinjalo. Jaz jim ne zamerim pri tej kratki dlaki.

Ali imate pozimi oblečenega in kako prenaša poletje? Naš bi bil ure in ure in ure na soncu  :o

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
alba: na hrušico ne pridemo. bomo pa prišli kot obiskovalci na cacib celje. gyasija pa bom ponovno razstavljala šele septembra na cacib mb.

casper: mislim, da je večina (če ne kar vsi italijančki) občutljivi na dež. sicer gyasija tudi v dežju peljem na sprehod (malo ga zvlečem ven  :o), a ni ravno navdušen. ob dežju mu oblečem nepremočljiv plašček. še posebaj, če greva na daljši sprehod (v teh hladnjših dneh), da se ne podhladi. ker imajo tako kratko dlako pomoje čutijo vsako dežno kapljico in jim verjetno zato ni najbolj prijetno. tudi pozimi ga oblečem v plaček, ker pasma nima poddlake in slabo prenaša mraz. gyasi tudi ne uživa ravno v snegu. hodi tako previdno kot kakšna mačka in visoko dviguje tačke ;)
včeraj je bila zaradi dežja na agilityu prava žalost  ::) je bil tako nerazpoložen, da je še inštruktorica opazila, da ni 'tapravi'. sicer je vse naredil, a v tem res ni užival in se me je držal kot klop.
za sonček bi prodal dušo  ::) točno ve kje na našem vrtku se pojavi sonček. tudi vročino kar dobro prenaša.
kadar je zunaj sončen dan, potem točno vem, da me bo po vrnitvi iz službe pričakalo kakšno 'presenečenje'  ::) takrat je namreč strašno razpoložen in razigran. v primeru slabega vremena pa bi kar po ves dan poležaval in se crkljal  ::)



alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Pravi lepotec Gaysi, sicer pa kot večina hrtov ne obožuje dezja  :-\.
Kateri dan pa se boste prišli pogledati v Celje na razstavo?

Lp


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Pravi lepotec Gaysi, sicer pa kot večina hrtov ne obožuje dezja  :-\.
Kateri dan pa se boste prišli pogledati v Celje na razstavo?

Lp

N, pozdravljena ;)
v bistvu še ne vem točno kateri dan, ker se moramo dogovoriti še z drugimi. si želim, da se nas zbere čimveč s kužki, da se bodo lahko malo poigrali, mi pa se naklepetali  :D odvisno tudi od tega kateri dan bo prijavljenih več italijančkov, da si bomo malo oči napasli ;)
vi boste prišli kaj naokoli? upam, da bo še kdo od hrtašev tam  :)



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
italijancek tvoj Gaysi je krasen! :-*  Koliko ima plečne višine?



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Gaysi je res pravi lepotec :-*


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Koliko ima plečne višine?

kolikor sem mu sama merila višino, znaša že čez 40 cm. dopuščam možnost, da je bil zeeeeeelo pokrčen in sem se zato strašno zmotila  ::) standard za italijančke namreč dopušča višino do 38 cm. jah pač naš fant živi na visokih nogah ;)




levriero

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Lep pozdrav!

Ker sem po slucaju naletel na ta forum, se obracam na vas.

S punco si nadvse zeliva malega italjancka, najbolj blue barve. Lastiva si ze vipeta, zeliva si pa se malega brata.

Zanima me, kje v Slovebniji se lahko pozanimam o nakupu te pasme, mogoce kje in kako ste do njega prisli vi ? Vse kar imam so kontakti iz Graza in Italije, kjer pa ne komunicirajo radi najbolj.


Hvala vnaprej, LP!


Tjaz



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Lep pozdrav!

Ker sem po slucaju naletel na ta forum, se obracam na vas.

S punco si nadvse zeliva malega italjancka, najbolj blue barve. Lastiva si ze vipeta, zeliva si pa se malega brata.

Zanima me, kje v Slovebniji se lahko pozanimam o nakupu te pasme, mogoce kje in kako ste do njega prisli vi ? Vse kar imam so kontakti iz Graza in Italije, kjer pa ne komunicirajo radi najbolj.


Hvala vnaprej, LP!


Tjaz

Kontaktiraj Italijančka ali As you like it (na ZS); sigurno poznajo legla v SLO! :)



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Lep pozdrav!

Ker sem po slucaju naletel na ta forum, se obracam na vas.

S punco si nadvse zeliva malega italjancka, najbolj blue barve. Lastiva si ze vipeta, zeliva si pa se malega brata.

Zanima me, kje v Slovebniji se lahko pozanimam o nakupu te pasme, mogoce kje in kako ste do njega prisli vi ? Vse kar imam so kontakti iz Graza in Italije, kjer pa ne komunicirajo radi najbolj.


Hvala vnaprej, LP!


Tjaz

pozdravljen,
me veseli, da se še nekdo navdušuje nad to očarljivo pasmo ;)
v sloveniji je trenutno edina vzrediteljica mojca svetličic, od koder prihaja tudi naš gyasi. vem, da imajo trenutno leglo z eno psičko blue barve in belo liso na prsih. najbolje, da se obrneta kar nanjo. Z veseljem vam bo odgovorila na vsa vprašanja ali pomagala svetovati kako naprej. najdeta jo v ljubljani ;)
če vaju še kaj zanima, me lahko kontaktirata tudi na ZS.
obilo uspeha pri iskanju kužka ;)
pa poročajta, če bosta kaj našla!
lpj


pa še kontakt (podatek povzet s strani slovenskega kluba za hrte):
Piccolo levriero italiano
Song Pan - Svetličič Mojca, Gorska pot 34, 5280 Idrija
[email protected]

ali

PET VIZIJA Mojca Svetličič, s.p.
Šmartinska cesta 152
1000 LJUBLJANA
 
Mobile: +386 31/321 863
 





italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
meni zelo ljuba barvna kombinacija italijančkov....blue z belim ožigom na prsih  :-*

tako sladko izgleda še čisto majčken italijanček  :-*