Mali Italijanski hrt [Piccolo Levriero Italiano, Italian Greyhound]

jenny3 · 240647

casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #510 : 13 September 2010, 09:45:07
Frida, ko se je umestila na moj velur  ;D

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #511 : 13 September 2010, 09:59:06
 :o Ma kaki - to je začetek ofenzive  :)

A ne vidiš, da je še čist na kamenčkih - škoda, da je nisi slikala potem, ko ga je popolnoma osvojila  :D :D



nico

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #512 : 13 September 2010, 13:29:59
Če bi bli še kake pol ure gor, bi se verjetno zavila v velur in se pokrila z njim čez glavo!!! Zna se razkomotit naša punca!



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #513 : 16 September 2010, 14:28:04
casi in fridica sta res lepi par! gyasko je kar malo ljubosumen ;)


naš pesjanko pa danes praznuje svoj 4. rojstni dan. čas noro beži, mi pa smo hvaležni za vse lepe trenutke, ki jih lahko preživimo skupaj. gyasko, najboljši kuža si!  :-*








italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #514 : 16 September 2010, 14:34:11
tako pa se gyasi razume s svojim dvonožnim 'bratcem'  8)
vsake toliko ga je namreč treba malo polubčkati  :P




bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #515 : 16 September 2010, 20:46:05
 :o Gyasko vse najboljše!  :-* :-* :-*



nico

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #516 : 17 September 2010, 06:30:56
Ja vse najboljše!!!



HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #517 : 17 September 2010, 10:18:45
Vse najboljše Gyasi!!!  :-*



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #518 : 17 September 2010, 11:25:54
casi in fridica sta res lepi par! gyasko je kar malo ljubosumen ;)


ja, se nam boste mogli kdaj pridružit, ane....  8)

Sicer pa: VSE NAJBOLJŠE GYASKO! Kolk sta luštna z Brinčkom.  :-*  :-*

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


BekaLisna

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #519 : 03 November 2010, 13:11:04
Pozdravljeni!
Mene pa zanima, če kdo pozna gospo iz Hrvaške (Marijana Pošta), ki vzreja male IG-je.
Ima kdo mogoče že njenega kužka? Ima v redu psičke?

Hvala!



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Da malo oživimo temo.

Fridica nežno lupčka našega fanta.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Sedaj naj se pa kdo dotakne vozička, če upa  :P

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


Miss.Cavalier

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Heiii!!!


A veste za kakšna legla ???



marduk

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Zdravo,

ne vem če še kdo sledi temu forumu, vendar srčno upam na odgovor :). Zanimam se za italijanskega hrtka, ker mi karakterno zelo ustreza. Zanima pa me cena pri nas v SLO (ne zato, ker bi mi bilo težko dati določeno vsoto za psa, ampak ker sem študentka in bi rada do jeseni našparala denar - pri kritju veterinarskih stroškov, mi bodo po potrebi na pomoč priskočili starši, za sprotne stroške pa bom zaslužila z delom, tako da pes ne bo pri ničemer prikrajšan). Upam, da mi lahko kdo pomaga z odgovorom, lahko tudi na ZS.

Hvala in lep pozdrav :)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
To najbolje, da vprašaš vzreditelje, bi pa na uč rekla da tam okrog 1000€



marduk

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Saj bi, samo če ne odgovarjajo na vprašanja kot so kakšna je cena. No saj po eni strani jih razumem, ker včasih ljudje sam pogledajo izgled pasme, potem pa bi si že kar kupili psa, če bo ugodna cena. Mene zanima predvsem zato, ker vem, da pasemski psi (sploh pri dobrih vzrediteljih) niso zastonj, zato pa bi rada vnaprej vedla ceno, da se pripravim. Zanima me tudi, če ima kdo izkušnje s kakšno psarno iz tujine? Npr. Asseto Corse ali Gil-Endor?

Prej sem imela dalmatinko, zdaj pa se mi zdi, da mi karakterno in na splošno glede na moj način življenja odgovarja ta pasma, ker bi rada imela psa čim večkrat poleg sebe (se mi zdi, da je lažje, če imaš manjšega psa - od teh malih psov pa mi je najbolj pri srcu IG).

Hvala za odgovore :)



edilovesdogs

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Živjo upam, da še gleda to temo ker je kar zaspala!
Četudi sem pozna so mi te mali italijanski hrti zelo pri srcu!
Vem, da mi boste rekli naj si pozanimam na internetu, ampak vseeno:
a mi lahko povedte tisti ki imate to prikupno živalco:
Kolikrot na dan ga hranite (in kolk gramov usakič)
z katero hrano ga hranite
kolikokrat rabi iti na sprehod in za koliko časa
slišala sem da je tih pes, ali je to res? Ker si želim psa ki ne laja skoraj nič razen kdaj pa kdaj če želi kaj
Koliko časa po tem ko poje ga peljete na wc in kolikokrat ponavadi vzunaj naredijo potrebo?
Ali imajo veliko zdravstvenih problemov?
Pa šw to: Ali lahko ostanejo sami doma okoli 6ur ( če je odgovor ne, ga bi lahko moja mati ali oče vzela s sabo v službo ker lahko imajo pse)  :-) hvala!!!



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Ta vprašanja niso čisto nič specifična za hrtka, ampak za vse pse - futra se s kvalitetno hrano, mladiča 5x na dan, ven se ga pelje pred/po obroki/igri/spanju, sicer so pa bolj mačka tip in res ne lajajo veliko ter rabijo vsak dan en orng lauf zunaj, notri so pa potem zadekani nekje v kavču. Meni niso všeč predvsem zaradi njihove krhkosti, stalno je treba pazit da ne stopi narobe, ker si takoj lahko kosti zlomi. Pri veterinarju sem srečala enega, ki se je med laufanjem spotaknil in si zlomil obe sprednji tački, pri čemer je treba vedet da je oskrba tega draga, dolgotrajna in predvsem težka za psa in lastnike. Whippet je samo malo večji, po karakterju podoben in manj občutljiv.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Pa že v štartu je treba vložit veliko energije in lahek stenast štrikec, ker ne glede na ljubkost, majhnost in varljiv videz lenobe v hiši. Jih mačke in kake šumeče vrečke, zajci zelo premamijo in ko zalaufajo....So hrti in imajo izražen nagon lova, katerega se da spravid pod kontrolo, če začneš takoj sistematično delat in če energijo lova usmiriš v frizbi in še bolje coursing. Za umetno vabo.

Takole mi je povedala ena lastnica italjančka.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


edilovesdogs

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
hvala
zdej pa mam kr nekaj negativne energije ;-;



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Glede na to, da imam čast redno opazovati enega precej zdolgočasenega italijančka, lahko rečem, da tudi veliko lajajo, če nimajo dovolj zaposlitve. Ta pes ogromno laja, večinoma iz dolgčasa in strahu.