Nemški bokser [Deutscher Boxer, German Boxer]

Mašy · 1027413

karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #2070 : 22 Maj 2012, 11:38:34
Kaj se tako zelo ne mara stiskat? Ker k nama oba prideta v posteljo, in se pretegujeta na veliko :)) Kje bova pa midva spala,ko odrasteta pa ne vem...v njunem boksu najbrž ??? ;D

mi smo tudi tako mislili, potem smo pa nabavili comfort  ;D



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2071 : 22 Maj 2012, 11:47:52
 :) Ga imamo v planu..je pa fino slišat iz prve roke tako pozitivno izkušnjo..

Once you go boxer, you never go back :)


donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #2072 : 22 Maj 2012, 13:11:33
Kaj se tako zelo ne mara stiskat? Ker k nama oba prideta v posteljo, in se pretegujeta na veliko :)) Kje bova pa midva spala,ko odrasteta pa ne vem...v njunem boksu najbrž ??? ;D

Ja je totalni antistiskač :D...baje, da je čist po meni :P...heheheh...ne vem, a je taka po naravi, al sva midva jo enostavno tako vzgojila :(, ker sem bila na začetku zelo nepopustljiva glede boksa in ne spanja pri nama...ampak se mi zdi, da se čisto nič ne pritožuje, ker ponoči zaspi v boksu, potem se sred noči prestavi na kavč in je vse njeno :D...potem naju pride zjutraj zbudit v spalnico, če slučajno predolg spiva - čez vikend predvsem :P...čez teden jo pa zjutraj komaj dvignem s kavča :D
Drugače pa je na kavču le če je ena stran kavča njena..in če se kdo usede zraven nje takoj dol skoči..seveda zraven izpusti še tak pogled, da se ji sam smejim..tisto, kaj me zdaj motiš, pejt stran :D
Pokaže pa ljubosumnost, ko se midva al pa kdo drug stiska pa objema, ko stojimo al sedimo...takrat se pa mora obvezno zraven rinit pa stiskat pa lupčkat...

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #2073 : 22 Maj 2012, 13:41:51
Takole zgleda, ko zavzame pol kavča :)


Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2074 : 22 Maj 2012, 14:06:54
No, ja. Psi niso tako zakomplicirani, da bi "kuhali mulo" in se "maščevali" in se zato poscali na posteljo ipd.
Pred nekaj časa se je tudi moja sobno čista, odrasla psica-ker se je zbudila, nikjer nikogar, bila je sila-ali pa celo da ji je med spanjem ušlo (kastracija in te zadeve).

Psi se še raje polulajo na nekaj kar vpija urin, ker potem ni umazano po njihovem, luže se ne vidi, a ne.  :)

Sorodnik je imel 2 airedalca, bratca in sestrico...istočasno. Se moraš z vsakim posebej dosti ukvarjat, da ni potem v stilu "koga briga, kaj ti počneš in govoriš, midva imava večji žur in sva bolj povezana med sabo".

Jaz nikogar ne bi dala pod nož. Paziš in je to, to. Samca daš v boks za čas gonitve in samico, mogoče celo samca nekam na počitnice. Je pa pri samcih manj invaziven poseg-čeprav je vsak poseg še vseeno rizičen zaradi narkoze kot take.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #2075 : 22 Maj 2012, 14:30:25
No, ja. Psi niso tako zakomplicirani, da bi "kuhali mulo" in se "maščevali" in se zato poscali na posteljo ipd.
Pred nekaj časa se je tudi moja sobno čista, odrasla psica-ker se je zbudila, nikjer nikogar, bila je sila-ali pa celo da ji je med spanjem ušlo (kastracija in te zadeve).

Psi se še raje polulajo na nekaj kar vpija urin, ker potem ni umazano po njihovem, luže se ne vidi, a ne.  :)

Sorodnik je imel 2 airedalca, bratca in sestrico...istočasno. Se moraš z vsakim posebej dosti ukvarjat, da ni potem v stilu "koga briga, kaj ti počneš in govoriš, midva imava večji žur in sva bolj povezana med sabo".

Jaz nikogar ne bi dala pod nož. Paziš in je to, to. Samca daš v boks za čas gonitve in samico, mogoče celo samca nekam na počitnice. Je pa pri samcih manj invaziven poseg-čeprav je vsak poseg še vseeno rizičen zaradi narkoze kot take.

Ubistvu sploh ni nujno, dase bo sprožil "nagon" med njima. Naš pudelj Eve še povohal ni ko se je gonila, pa je običajno PRIKLOPNIK tako goneči kot negoneči psici  ;D



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #2076 : 22 Maj 2012, 19:26:27
Hja, jaz imam tudi zdele doma eno hudo gonečko  :o  In moja starina od enojajčnega samca je niti povoha ne!??  ???  Če nebi opazila, da je sprva malo krvavela, bi jo spregledala ko nič in bi tale gonitev šla mimo čisto po tihem  :P
Tak da ja, na žalost/ali na srečo, niso vsi samci neki zelo zainteresirani za goneče psičke, pa čeprav so te noč in dan z njimi in se jim nastavljajo ko tahuj pocestnice  :-[  >:D

Mi imamo tudi comforte, in to kar veliko število... Mojim zverinam zelo ugajajo, meni pa tudi! So dokaj poceni, zelo trpežni in se dajo lepo čistit  8)  Kaj več, bi si od blazine še lahko želel!??

In to, da psi niso zamerljivi in ne kuhajo mule pravlahko da velja za druge pasme, za boxerje pa žal ne!!!  :o  Boxerji znajo biti silno občutljivi, neverjetno zamerljivi, še predobro si nekaj zapomnijo in potem lahko tedne kuhajo mulo na ta račun, če je pa zamera res huda, te pa tudi direkt po nogi poščijejo!!!  >:(  Res so kot mali otroci, preveč inteligentni za svoje dobro  :o
In to ni le neko počlovečenje psov, pri boxerjih gre res za en tak poseben odnos, zelo človeški znajo bit in če se kaj v življenju nočeš je pa to zamerit boxerju!!!  :P  Pa verjamite, govorim iz lastnih izkušenj, saj že leta živim z enim takim zelo občutlivim in grozno zamerljivim boxerskim osebkom...  :-[



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #2077 : 22 Maj 2012, 19:49:41
In to, da psi niso zamerljivi in ne kuhajo mule pravlahko da velja za druge pasme, za boxerje pa žal ne!!!  :o  Boxerji znajo biti silno občutljivi, neverjetno zamerljivi, še predobro si nekaj zapomnijo in potem lahko tedne kuhajo mulo na ta račun, če je pa zamera res huda, te pa tudi direkt po nogi poščijejo!!!  >:(  Res so kot mali otroci, preveč inteligentni za svoje dobro  :o
In to ni le neko počlovečenje psov, pri boxerjih gre res za en tak poseben odnos, zelo človeški znajo bit in če se kaj v življenju nočeš je pa to zamerit boxerju!!!  :P  Pa verjamite, govorim iz lastnih izkušenj, saj že leta živim z enim takim zelo občutlivim in grozno zamerljivim boxerskim osebkom...  :-[

Se popolnoma strinjam!! Se mi zdi, da so prav posebna sorta naši bokserji...in ja še kako znajo kuhat mulo!! Čeprav veliko ljudi trdi, da psi tega niso sposobni...
Ena od prigod je bila, ko sva z mojim ležala na kavču in je Donna letala s kavča v hodnik in nazaj - je imela svojih 5 min histerije :P in zadnji skok se ji je ponesrečil in je naredila salto ob kavču, ker ga je zgrešila :P in sva se smejat začela na fertik...ko je uspela vstat s tal, naju je tako pogledala, da si bom ta pogled zapomnila za celo življenje - tisto, kaj se mi smejita, nesramneža, in je jezno odkorakala v svoj boks, brez da bi naju gledala, se v boks usedla in nama prav hrbet obrnila in tako sedela 5 min brez da se premakne...in če to ni užaljenost pa ne vem kaj je!!!?

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #2078 : 24 Maj 2012, 23:05:38
Evo malo z drugega foruma. Povezavo ne prilagam, da se razvije se ena ''huda'' razprava o rodovniški vs. nerodovniški, ampak čisto tako malo, da se preberejo cvetke nekaterih.

Ena taka cvetka, ki je mene najbolj nasmejala in definitivno zmaga je, da so mešančki inteligentnejši od rodovniških psov  :D

http://www.velenje.com/DISKUSIJEsporocila.php?stev=842100




Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #2079 : 25 Maj 2012, 00:26:01
Pa še eno vprašanje:
Kaj pomeni če imajo starši kolke A, ostali tudi, ena babica pa D? V kolikšni meri te lahko skrbi za mladička?



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #2080 : 25 Maj 2012, 10:05:05
Saga, ocena kolkov A je najvišja in pomeni, da ni znakov kolčne displazije  ;D
Ocena D pa je v bistvu lahko že huda kolčna displazija in se pari le pogojno take pse... Če so bili potem potomci te psice OK in imeli kolke A, je lahko bilo krivo, da ej imela kako poškodbo ali drugo napako, kar ni čisto prava kolčna displazija ampak se zaradi odstopanj od zahtevane oblike sklepa, položaja vratu in glavice stegnenice,... ne more drugače oceniti...

V bistvu je tako, da imata lahko oba starša A kolke, pa mladič konča z zanič kolki...  :'( Ampak to so res primeri, ko gre za hude napake v prehrani, pretirano fizično obremenitev ali da lastniki niso pozorni in mladič skače z višine in podobno, kar poškoduje rastne ploščice v dolgih kosteh. So tudi lahko druge malformacije ali posledice poškodb, za katere lastnik včasih niti ne ve, ker mladič ne kaže neke prizadetosti in ko odraste in delaš RTG kolkov šele doživiš šok  :-[

Jaz nebi pretirano skrbela če ima ena babica D... Če so res vsi ostali A je zelo mala možnost, da bo tvoj mladiček kot odrsel imel kolke kaj manj kot B...  ;)
Če že, gre pa za kruto igro genetike in okoliščin med odraščanjem, na kar imamo ljudje le malo upliva in smo brez moči...  :-\



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #2081 : 25 Maj 2012, 13:06:10
Mi niso šli ti kolki nikakor iz glave! Bom še vzdreditelja kontaktirala, da vprašam kako in kaj, želela sem pa imeti neko ''podlago'' za pogovor.
Najlepša ti hvala za odgovor in da si me malce pomirila! Sem bogo revo kar naprej opazovala in paničarila, če je slučajno 'čudno' hodila oz. sem si kar umislila, da čudno hodi...



von Aisneren

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 145
    • Točke: 0
Odgovori #2082 : 25 Maj 2012, 14:28:31
Psi in psice z oceno kolkov večjo od C2 dobijo vzrejno prepoved in se ne morejo pariti!

Veljavni vzrejni pravilnik za pasmo nemški bokser: http://www.klnb-klub.si/o_klubu/assets/VZREJNI%20PRAVILNIK-potrjen.pdf


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2083 : 25 Maj 2012, 14:33:09
A to v Nemčijo dajete oceno narediti?

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #2084 : 25 Maj 2012, 15:04:52
Psi in psice z oceno kolkov večjo od C2 dobijo vzrejno prepoved in se ne morejo pariti!

Kaj pa če se gre za poškodbo? Je vseeno?
Kaj pa če so bili kolki OK ko je imela 'babica' leglo, zdaj pa niso več? Se podatki 'posodabljajo' če daš psico na pregled in se ugotovi, da se je stanje poslabšalo? Za rodovnik mislim.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #2085 : 25 Maj 2012, 15:16:23
Se ne spoznam na bokserje sicer, ampak lahko, da takrat kolkov še ni bilo treba slikati za vzrejno in so bili slikani kasneje? Ali pa je babica iz države, kjer za vzrejo ne potrebujejo vzrejnih dovoljenj in pač parijo vzreditelji kakor se jim zdi...



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #2086 : 25 Maj 2012, 15:17:57
Je potrebno vzrejno dovoljenje, zato vprašam.



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #2087 : 25 Maj 2012, 16:26:53
Različne države imajo različno vzrejno politiko in vzrejne pravilnike tako, da se v tujini se še dogaja, da parijo tudi s kolki D  ;)



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2088 : 25 Maj 2012, 17:29:01
Mi lahko kdo pove, kam dajete ocenjevat, da dobite rezultat x (črka)1,2 ?
Hvala.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #2089 : 25 Maj 2012, 17:35:05
V sloveniji naj bi se ocenjevalo samo z A, B, C,... brez številk, čeprav nekateri veterinarji to počno  ;)  Ni popolnoma dorečeno med samimi veti, tako da eni povzemajo nemški sitem A1, A2, B1, B2,... Potem so tu še drugi sistemi, ki so številčni 0,1,2,... ali I., II., III., IV.,...  ;)
Vsak hoče bit nekaj posebnega in pravi da je njihov sistem najboljši...  :-\



JuventusSC

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #2090 : 26 Maj 2012, 13:31:01
Edini veljaven izvid v Sloveniji je pri Zajc-Trstenjak. Kjer so stopnje tudi s številkami a1,a2,b1,b2,c1 ...


Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #2091 : 26 Maj 2012, 15:11:01
No Juventus SC, tole pa ne bo ravno držalo  ??? Na VF kliniki tudi uradno ocenjujejo, kolke, komolce, spondilozo, ... In tu se kolke ocenjuje z A, B, C,... Vsaj do sedaj je bilo tako, zna biti pa, da se je kaj spremenilo...
Tako da Trstenjak-Zajc ni edina klinika, ki lahko uradno ocenjuje rezultate!!! Je pa tudi res, da se kar ve, kdo bolje oceni in kdo ne, oz. s katerim veterinarjem se da še kaj "zmenit" glede rezultatov  ;)



von Aisneren

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 145
    • Točke: 0
Odgovori #2092 : 27 Maj 2012, 14:31:58
Vzrejna komisija KLNB Slovenije priznava zdravstvene ocene izvidov nam najbližje veterinarske prakse, ki ima  licenco matičnega kluba za pasmo Boxer klub München - Nemčija dr. Krebica iz Celovca, ,  veterinarske fakultete v Ljubljani in veterinarske klinike Trstenjak - Zajc Ljubljana.


Žverca tu ne gre za to s kom se da kaj zmeniti, to se mi zdi čista neumnost.  Odgovoren vzreditelj si želi realne ocene, tu gre za pasmo in ne kako dobre izvide ima pes, ki je pripeljan na oceno in če je primeren za nadaljno vzrejo. Je pa res, da so nekatere klinike bolje usposobljene kot druge in Trstenjak -  Zajc ima zares vrhunsko opremo vsi izvidi se odčitajo s pomočjo najmodernejše tehnologije in ljudi kateri so vešči dela z njo, če govorimo zgolj o srcu pa imajo veterinarko, ki je bila 2 leti na specializaciji za kardiologijo v Švici.  Kako je s tem na vet. fakulteti ne vem, ker tam še nisem delal testov in kako je s tem v Celovcu, če imajo licenco že morajo biti dobri, da jim matični klub zaupa. Po boljše izvide so včasih hodili v Zagreb, teh izvidov pa KLNB ne priznava več.


zoycik

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #2093 : 27 Maj 2012, 17:10:37
Samo, od kdaj pa to? Kolikor se spomnim, je KLNB pred tremi leti res skušal podeliti izključno pravico za slikanje kolkov Zajc - Trstenjaku, priznali naj bi še Krebitza, medtem ko naj ne bi priznavali rezultatov  veterinarskih fakultet v Ljubljani in v Zagrebu. Temu smo se člani odločno uprli in je obveljalo, da veljajo tudi slike slednjih dveh. Ste spet napravili kaj po svoje?



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #2094 : 27 Maj 2012, 17:21:30
Von Aisneren, žal jaz povem kot je  :-[
Med poznavalci se točno ve kje in kdo bo bil pripravljen tudi kaj spregledat in malce priredit realno oceno RTG izvidov  ;)

Jaz sem odločno za to, da tu ni kaj prirejat, kar je je, ker mene res zanima zgolj zdravje pasme!!! Samo pomoje tudi sam dobro veš, da vseprevečkrat ni tako in da so lastniki potencialnih plemenk in plemenjakov pripravljeni narediti marsikaj, da bi pridobili boljšo oceno...  :'( 
Hja, južnih sosedov se ne upošteva več, ampak vseeno se da iti v tujino... Poleg tega, lahko slikaš kolke v tujini in pri nas amo oceniš, ali obratno  ;) Ne vem sicer koliko se to počne med samimi boxeraši, ampak na splošno je pa tega kar precej  :-\

In ja, Trstenjak-Zajc ima super moderno opremo in RTG slike dobiš lahko v digitalni obliki in potem neseš ali pošlješ kamorkoli doma ali v tujino... Samo jaz osebno najbolj zaupam oceniti kolke nekomu, za katerega vem, da ima licenco, ampak je svojega lastnega plemenjaka ocenil za neprimernega in ga za vedno izključil iz vzreje  ;)  Tak ocenjevalec, ki še lastnega psa podvrže najstrožjim kriterijem in ima tako močno moralo in etiko, da niti pri sebi ne pogleda čez prste, takega jaz hočem  ;D  Vedno in povsod  ;)



JuventusSC

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #2095 : 28 Maj 2012, 07:14:43
Ooops, se opravičujem za napačne informacije =)


zoycik

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #2096 : 28 Maj 2012, 15:23:20
ATIBOX 2012 absolutni zmagovalec: uroš v.d.burg singidunum. Ja, da zmagaš na ATIBOXU moraš nsjprej soditi na OBF (skoraj vsi, ki so sodili OBF so bili kasneje  uspešni na ATiBOXU (Ernesto, Vaclav, Ingeborg, zdaj Zoran) :P :) :-[

 



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #2097 : 28 Maj 2012, 17:47:14
Zoycik!
A imaš slučajno kaj prste vmes pri izboru zmagovalcev Atiboxa!??  :o
Ker tole je pa več kot naključje  ;)
No, ja, Avstralci imajo hobotnico, ki napoveduje izide nogometnih tekem, Slovenci pa vas za napoved zmagovalcev Atiboxa  :o  Škoda samo, da ne morem stavit na boxerje kdo bo pobral lovoriko...  :-[

(samo hec, ni žaljivo mišljeno!  :) )



zoycik

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #2098 : 28 Maj 2012, 22:33:20
Ja. Imam. Ravnokar so mi poslali mail in me vprašali kdo bo sodil naslednji OBF. Kaj češ, nisem jim mogel odgovoriti, ker še ne vem koliko bi računal  >:(
So bili pa ravnokar pri meni in SINGIDUNUMI in SUUM CUIQUE. Luštna debata.



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #2099 : 28 Maj 2012, 23:08:22
Prosim recite, da bo letos tudi OBF  :o  Lani je bil to eden lepših trenutkov zame kot  boxeraša  :)  In letos nas bo zagotovo še več entuziastov  ::)

Singidunu so poželi res velik uspeh  :o   Samec je res fantastičen, ni kaj... Prav rada bi ga videla v živo...  8)
Suum CuiQue so pa tudi kar nekaj dosegli, če ne drugega, se je s tem vsaj malo zabrisal grenak priokus po Ljubljanski razstavi...  :-\