Nemški bokser [Deutscher Boxer, German Boxer]

Mašy · 1027590

Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #60 : 29 Januar 2006, 20:12:18
Ajo smo dobili v Polzeli in nima rodovnika ::)
To sem vprašala zgolj iz firbca, če si slučajno mislila, da se bom obesila na rodovnik. ;)
Namreč tud Gina je brez rodovnika, bom pa definitivno ko bom kupovala naslednjega psa, vzela mladiča od preverjenih vzrediteljev, ki jim je res nekaj za pasmo samo, z vsemi pripadajočimi papirji....Pa ne, da bi naša frajla imela kake velike zdravstvene zaplete ( zaenkrat!), če seveda odmislim ogromno glist ob prihodu in verjetno z vsem tem in drugimi dejavniki pogojene prebavne motnje, neješčnost....Srečujem pa mnogo lastnikov bokserjev "čistokrvnih brez papirjev", ki nimajo te sreče, saj ne samo da imajo njihovi bučmani zdr. težave, tudi karakter ni tak, kot naj bi bil pri zdravem, lepo "gor spravljenem" psu ( plahost, agresivnost...), tudi od standarda pasme same se zelo razlikuje ( saj Gina tud ni glih odličen primerek.... :P)

Glede tega soncek, ko praviš, da Aja ni nikoli sama doma...jaz bi jo na tvojem mestu začela čimprej privajati, vsaj za kratek čas na začetku. Ne samo, da jo boš kasneje, ko bo večja in še bolj navezana nate, veliko težje, lahko se zgodi, da te v flatu čaka zelo neprijetno presenečenje, saj so bokserji nasploh znani po uničevanju stvari in vsega živega...tud Gina glede tega ni bila izjema. >:(
Drgače pa Aja zgleda taprava afnica :), namreč pri meni imajo "tigrčki" neko posebno mesto. ;)

Lp


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #61 : 30 Januar 2006, 08:41:10
Ojla

Gina in Sonček, obe dobrodošli na PeSjanarju :D Me veseli da bo še kakšen bokseraš poleg Mašy in S.A.R. na forumu... da jima ne bo preveč dolgčas ;)

Glede ločitvene tesnobe pri bokserjih pa sem že parkrat prebral da je zelo priporočljivo bokserje že od mladosti navajati na boks, da potem ni kakšnih "lepih" presenečenj ko prideš domov :D Baje je zmanjkalo tudi že pol kavča in podobno :D

Ravno zadnjič mi je kolegica ki ima sicer zlato prinašalko pravila, da se njena spravi tudi na knjige, in je iz police ven zmetala tkorečeno vse knjige in scufala veliki leksikon na prafaktorje :) Verjetno ji ni bil všeč.  No poanta je v tem, da imajo psi neverjetno domišljijo ko je potrebno se zaposliti :D

Lp, Črt



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #62 : 30 Januar 2006, 09:11:04
ko smo mi dobili Pikico je bila zelo pridna. Vendar je obvezno,k ko je bila sama doma, pa čeprav sem šla samo do trgovine, razmetala smeti in še kaj drugega. Vedno mi je naredila vsaj za 15 min. dela. so res energični ja!



Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #63 : 30 Januar 2006, 12:00:47
Glede ločitvene tesnobe pri bokserjih pa sem že parkrat prebral da je zelo priporočljivo bokserje že od mladosti navajati na boks, da potem ni kakšnih "lepih" presenečenj ko prideš domov :D Baje je zmanjkalo tudi že pol kavča in podobno :D
Ravno zadnjič mi je kolegica ki ima sicer zlato prinašalko pravila, da se njena spravi tudi na knjige, in je iz police ven zmetala tkorečeno vse knjige in scufala veliki leksikon na prafaktorje :) Verjetno ji ni bil všeč.  No poanta je v tem, da imajo psi neverjetno domišljijo ko je potrebno se zaposliti :D

Lp, Črt
Hmmmm...o tem bi lahko jaz kar dosti napisala :), saj če se danes spominjam se mi zdijo takratne vragolije celo prikupne in smešne, v tistem času pa mi ni bilo ravno do smeha, saj sem se vsak dan domov iz službe vračala s cmokom v želodcu, češ kaj za vraga se je pa danes spomnila. :o
Naj naštejem samo par tistih, ki so se mi najbolj vtisnile - knjiga "Psi za telebane" sposojena iz knjižnice, pouštri, gumbi iz vse posteljnine, polnila porcelanastih lutk, stranica postelje, cel paket tousta razdrobljen po vsem stanovanju..... >:(Gina je nekako bolj padala na penaste zadeve, nekateri pa se postopijo celo miz, stolov, štokov....Poznam bokserja, ki je do svojega devetega leta uničeval sve i svašta, celo prečke v otroški posteljici in se spravil vanjo dremati. ;D
Pri nas je to obdobje trajalo nekje do njenega šestega meseca, se pravi štiri mesece intenzivnega demoliranja.Potem se je nekako unesla kar sama od sebe, saj je nikoli nismo zasačili direktno pri dejanju samem, da bi bila kregana z razlogom.
 Zdaj je pa tako pridna, prava "dama". Celo dopoldne prespi brez problema.
Po moje v začetku je res super rešitev boks, seveda dovolj prostoren ....je pa res potrebno nanj navajati že od samega začetka.
Resno jo poskušaj navajati da bo sama doma, vsaj za kratek čas.




Lp


soncek

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 30 Januar 2006, 12:29:42
Gina - tudi Aja je bila polna glist, ko sem jo dobila, tko da je bla kar boga :( in ti dam čisto prav, da se je treba res pozanimat o leglu, ampak zdej je, kar je,...
Kar se pa tiče tega, da bi jo morala puščati samo...to je skoraj nemogoče, ker je babi vedno doma in kadar že slučajno kam grem, Aja enostavno pobegne v spodnje nadstropje (smo v hiši). Drugače jo imam pa namen puščati kar v stopnišču, bo še najmanj škode ???(čevlje in copate nam je tko že vse uničila). Res si ne predstavljam, kako bo, ko bom dobila službo. Babici jo pa nerada puščam, ker je ne obvlada (včasih, oziroma zelo pogosto jo napade nagajivost in grize, vleče, skače nate, itd). Sedaj že razmišljamo o ograji okrog hiše, da bo lahko v miru tekala okrog, brez možnosti, da bi pobegnila na "sprehod po njeni izbiri" ;) Res upam, da bo prišel čas, ko se bo vsaj malo umirila.



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #65 : 30 Januar 2006, 19:29:17
Midve sva ravno prišli iz sprehoda. Smo se malo poslikali.



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #66 : 08 Februar 2006, 11:43:23
prosim da mi kdo napiše kakšen naslov (čim več) od  dobrih vzrediteljev nemških bokserjev. sicer planiramo nakup šele v jeseni ampak rada bi se že prej pozanimala o vzrediteljih in dobrih leglih :)


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #67 : 08 Februar 2006, 12:41:21
A to misliš kupiti bokserja pri Slovenskih ali tujih vzrediteljih? Da vemo katere naj ti priporočamo. ;)

Lp, Maša



Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #68 : 08 Februar 2006, 12:45:57
lorry- zakaj pa jeseni, ko bo pa pomladi pri nas toliko legel, pa še to od vzrediteljev, za katere si lahko 100%, da bodo mladički zdravi in iz dobrih kombinacij ?
Drugače pa mislim, da je najbolje da se obrneš na Altervito, za katerega sem prepričana, da dodobra pozna bokseraško sceno, prihajajoča legla pri nas in v tujini, pa še rade volje ti bo pomagal. ;)
A bo spet punca ? :)

Lp


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #69 : 08 Februar 2006, 12:52:49
doma smo imeli 11 let bokserko Lise, ki je umrla lani novembra (borelioza).  :( mal prehitro se mi še zdi za novega kosmatinčka in doma smo se zmenili, da bomo novega družinskega člana kupili po dopustu.

bi pa rada naslove naše vzreje


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #70 : 08 Februar 2006, 12:54:27
ja, punco bi imeli...po možnosti rjavo (ne tigrasto)


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #71 : 13 Februar 2006, 17:38:55
Ooo, a ti si imela Lise (sožalje :'(). Midve sva se torej že spoznali na drugem forumu. ;)

Tudi jaz ti najbolj priporočam Altervito - www.altervita.net
Sicer pa imamo v Sloveniji po novem tudi psarno Suum Quique, a mislim da v jeseni ne bodo imeli legla, ker ga imajo sedaj: www.suumquique.com
Leglo imajo trenutno tudi v psarni Amoteamo - freeweb.siol.net/teolepo/amoteamo.htm
Kje bojo pa legla v jeseni pa ne vem. Jeseni namreč ni več toliko legel kakor spomladi, kot je že povedala Gina. ;)

Pa da vam povem kako sta kaj naša boksota. Oba se imata super, sploh sta vesela da posije kakšen sončni žarek - takrat nam počivanje na soncu ne uide, a smo kljub lenarjenju še vedno polni energije. No, in kako kaj vaši navihanci - Gina, Aja, Pika, Tia,...? Uf, sem ugotovila da imate vsi doma punce, le mi imamo dva fanta. ::) ;)

Lp, Maša



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #72 : 13 Februar 2006, 18:47:04

 No, in kako kaj vaši navihanci - Gina, Aja, Pika, Tia,...? Uf, sem ugotovila da imate vsi doma punce, le mi imamo dva fanta. ::) ;)
Naša Pika je pa ravnokar s Kali v pesjaku. Čez kakšne pol urice grem pa z njima malo na sprehod. Drugače pa nič posebnega.
Lp, Ines!



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #73 : 13 Februar 2006, 23:14:22
hvala za naslove. če pa sama do jeseni nič ne bom našla bom pa še vprašala, če bo takrat kdo vedel za legla  ;)


staffbull05

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 23 Februar 2006, 22:03:14
Lorry,

poglej na stran http://www.contilia.com
Zelo zelo lepi bokseraški slinavci...

LP



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #75 : 24 Februar 2006, 19:54:17
Še včeraj smo bili brez snegca in smo se lahko igrali in valjali po travi... :)


Danes pa že od jutra sneži in je spet vse mokro. Tako, da smo malo jezni, ker se je ravno vse stopilo sedaj pa spet. No, pa vseeno (še ne preveč snežna) dopoldanska slikica ::):


Hja, ne glede na vreme pa noč prespimo na kavču ;D:


Lp, Maša



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #76 : 24 Februar 2006, 20:15:03
živjo Mašy  :) no da najprej pohvalim tvoja dva boxerčka... res sta lepa, sploh tisti ki ima bolj temno masko in majho belo pikico na nosku  :D nekaj bi te pa vprašala... koliko kg imata in koliko plečne višine imata? moja sestra ima namreč boxerčka pa se vsem zdi zelo velik pa niti eno leto še nima  :) koliko je pa zgornja meja pri plečni višini za samca? sicer ga nismo še merili ampak ko sem na ljubljanski razstavi psov gledala boxerčke so se mi zdili veliko nižji in z manjšo glavo kot naš...  :-\

lp



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #77 : 25 Februar 2006, 12:48:37
Ojla, šapa. :)

Bomo kilogramčke izmerili v roku treh dneh, velja? Ker sedaj se je Pago malo poredil, pa da ne bom dajala napačnih podatkov. Pa plečno bomo tudi še enkrat izmerili - torej v roku treh dneh dobiš oboje. Drugače pa je za samce 'značilno' do 63 cm, čeprav kakšni so tudi nekoliko večji. Morda bo "vaš" med tistimi malo večjimi. ;) Kje ga je pa tvoja sestra kupila? Pa kakšne barve je? Pa imaš kakšno slikico... ;D Sem firbec, kaj češ. ;)

Lp



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #78 : 25 Februar 2006, 20:26:54
Kje ga je pa tvoja sestra kupila? Pa kakšne barve je? Pa imaš kakšno slikico... ;D Sem firbec, kaj češ. ;)
kupljen je bil pri Boštjanu Princu v Gumnjiščah (vsaj zdi se mi da je nekaj takega :-[) in je rodovniški, ime mu je pa Harley  8) njegovemu fotru je ime pa Benneton... več pa nebi vedela  :-\ sta pa baje mama in oče visoka tako da ni čudno da je tudi naš tako velik  ;D je pa tigrast z zeloooo lepo masko  :) evo slikce:

tukaj je bil star okoli 3-4 mesece:









evo pa še slikan kakšen mesec nazaj:







ima nekaj čez 30kg (pri veterinarju je crknila tehtnica zato ga zdaj nazadnje ko so bili tam niso stehtali), koliko je pa visok pa ne vem. je pa čez 60cm. sestri sem naročila naj ga izmeri tako da bom še izvedela točno višino pa ti naknadno povem  :)

lp



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #79 : 25 Februar 2006, 20:40:44
Oooo, od Bennetončka sinček je. Ga poznam - fin kuža (Bennet mislim). :) No, pa tudi Harley je zelo lep in specialno ime ima (koš poljubčkov zanj :-*) - se mi pa zdi da ima malce daljši gobček, ne? Pa popravek -> Boštjan Primec. ;)

Lp, Maša



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #80 : 25 Februar 2006, 21:09:31
Oooo, od Bennetončka sinček je. Ga poznam - fin kuža (Bennet mislim). :) No, pa tudi Harley je zelo lep in specialno ime ima (koš poljubčkov zanj :-*) - se mi pa zdi da ima malce daljši gobček, ne? Pa popravek -> Boštjan Primec. ;)

ups  :-[ primec ja... sestro sem klicala 5min preden sem objavila prejšni post pa se mi je zdelo da je rekla princ...  :-[ ja harley nima tako potlačenega gobčka kot drugi boxerčki. je pa zelo priden ampak ga zadnje čase malo puberteta matra  :D zato gre tudi v šolo... moji sestri se začnejo drug teden predavanja, potem pa kasneje še vaje s harleyom v šoli  :) 



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #81 : 25 Februar 2006, 23:43:58
Meni je pa ful simpatičen Harley, ker ima daljši gobček  :-*

Sta pa seveda tudi Tayson in Pagec carja, kar pa Mašy itak ve  ;) :-*

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #82 : 26 Februar 2006, 06:56:37
Mene pa zanima, koliko beline je zaželjene pri bokserju, ker vidim, da jo imajo eni več, drugi manj, eni pa sploh nič.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #83 : 26 Februar 2006, 09:08:18
Mislim, da okrog tretjine.



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #84 : 26 Februar 2006, 11:08:48
Ja, bela barva ne sme presegati več kot tretjine telesa. :)

Lp



Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #85 : 26 Februar 2006, 12:07:13
se mi pa zdi da ima malce daljši gobček, ne?
Ja, men se tud zdi, je pa včasih to optična varka, pri bokserjih, ki imajo toliko beline po gobčku.
Je pa cuker ... To, da ga pa puberteta meče, se pa kar navadite, zna pri bokserju trajati kar dolgo, včasih kar celo življenje.   :o
Zato pa pravijo, da je večen otrok, saj so ponavadi igrivi in nori kar do konca. ;)

Lp


Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #86 : 26 Februar 2006, 12:12:53

Tkole se pa naštimata naša frajla in njen kolega Maj. ;D
p.s. - fotka je zelo slabe kakovosti. :-[

Lp


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #87 : 26 Februar 2006, 12:52:50
Ja, men se tud zdi, je pa včasih to optična varka, pri bokserjih, ki imajo toliko beline po gobčku.
Je pa cuker ... To, da ga pa puberteta meče, se pa kar navadite, zna pri bokserju trajati kar dolgo, včasih kar celo življenje.   :o
Zato pa pravijo, da je večen otrok, saj so ponavadi igrivi in nori kar do konca. ;)

hehe ja kr fejst ga že meče... zdej malo preizkuša mojo sestro in jo hoče prevladati zato gresta pa drug teden v šolo  :) pri njej si veliko več upa kot pri njenem fantu. no ampak ji bodo v šoli pomagali z vzgojo. je pa zelo priden in zelo učljiv. pri 4ih mesecih je znal ukaze ki jih kakšni psi še pri enem letu in več ne znajo  :D drugače ima pa res malo daljši gobček kot drugi boxerčki in ni optična varka zaradi beline ;)



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #88 : 19 Marec 2006, 09:32:55
Ajajaj, tako sem še mlada pa že pozabim, da sem obljubila mere. ::) No, kar se tiče plečne je pri nas nekako takole: Tyson okoli 64 cm, Pago pa okoli 65 cm - ni pa tole 100%, ker je bilo tole merjenje kar težko, saj se enostavno nista umirila. Kar se tiče pa teže smo Pagca prejšnji teden, ko smo ga šli cepit stehtali pri veterinarju in je imel 36,5 kg (je pridobil nekaj kilogramčkov v zadnjem času - saj prej je bil itak suhec), Tysona pa nismo nič zvagali ampak ima okoli 39 ali 40 kg - samo od je pač malce bolj rejen in od kastracije ima še nekaj kilogramov več. :-[

No, lep pozdrav iz sončne Straže! ;)



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #89 : 25 Marec 2006, 11:23:17
Hm ... bokseraši - a vsi uživate na sončku, da nič ne napišete? ;D No, saj mi tudi uživamo. :) Evo, nekaj slikic si lahko ogledate TuKaJ, več pa jih sledi zvečer.

Sedaj pa spet letimo na sončka... lp