zascita na oknih

maja01 · 7038

maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
: 30 September 2006, 14:43:25
Zanima me, kako imate tisti, ki zivite v visjih nadstropjih, zascitena okna, balkone ... Skratka vse odprtine skozi katere bi mackon lahko "poletel". Nas "balkoncek" je sicer zaprt s plasticnimi ploscami (samo zacasno), ki so trenutno dovolj - do visine pribl. 70 cm, bom pa zaradi Makisa morala stvar povisati (no, itak je zadevscina zacasna, ker je narejena doma, na hitro in iz materiala, ki sem ga imela se od prejsnjega balkona), tako da bi bil ograjen del v koncni fazi visok toliko kot celotna ograja to je 110 cm. Res namrec ne bi rada, da mi sfrci za kaksno muho, ki jo bo videl  ::) Razmisljam pa, da bi celotno odprtino zascitila se z neko mrezo. Vendar se ne vem kaksno in kako ;D. Vse ideje dobrodosle ...
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #1 : 30 September 2006, 15:16:07
Maja, a si videla pri meni, kako imam?

V bistvu imam narejen okvir in nanj napeto mrežo. Ampak jaz imam še tisto, ki komarje ne spusti notri, vendar ti svetujem, da vzameš plastificirano, ker platneno, ti bo maček ob prvi priliki raztrgal, ko se bo gor obesil (in verjami, da se bo :o) Pa tisto, ko imajo tiste ježke, da nalepiš na okenski okvir in na mrežo pa samo skupaj stisneš, ne deluje, bo dol strgal. Isto imam na balkonskih vratih, ampak ti bi verjetno muca na balkon spustila, samo da čez ne pade, to te zanima. A to bi imela samo do 110 cm, ali cel balkon, da tudi s police ne bi mogel pasti? Mogoče greš iskat eno mrežo, ki ima dovolj ozka okenčka, da ne gre glava čez, ali pa les nabiješ okrog in okrog (do višine110cm). Kar je pa višje pa zastekliš ali pa daš isto mrežo kot prej, samo da jo moraš na okvir pribit, da lahko vogale skupaj zvariš.
Lp


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #2 : 30 September 2006, 15:51:54
ne, ne ...nisem mislila tiste na jezke od Tese (ali od kogarkoli je ze), nekaj bolj resnega. Nas balkon v bistvu ni balkon, ampak francoski balkon oz. kakorkoli se ze rece tistemu, kar so samo vrata, in potem 10 cm od zidu neka ograjca ... Takole izgleda: http://maja01.moj-album.com/slike/21879/RYIuAJDla6F_kmIX.jpg

Ena varianta je sicer (in najbolj enostavna), da pac naredim lesen okvir, na katerega napnem mrezo in tega potem namestim v okvir vrat. Ampak, jaz bi vseeno rada imela tistih 10 cm "lufta", pa tako Makisu kot zverinicam ful pase lezat na tistih 10 cm. V bistvu sem razmisljala, da bi ta del kjer je ograja, zagradila s pleksijem, potem bi pa od stropa do vrha ograje napela neko mrezo. Ne vem pa kaksno (kolko mora bit mocna za macka, dihurji so itak lazji) in kje se to sploh kupi? Obstajajo kaksne take mreze iz vrvi - so dovolj mocne (pri tem, da debelina ni grozna)? Aja, razmak med "kvadratki" mora bit pa cim manjsi ... Sicer, ce bo res samo od vrha ograje navzgor ni panike, ker tamali do tja ne morejo prit...


-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Nemški_o

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 30 September 2006, 18:38:04
Maja, tako identično ograjco, dejansko vrata si lahko kupiš v Kadi ali pa Ikei. Namestijo se enostavno med bangerji, brez vijačenja in luknjanja, cena je pa 50 eu.

Pravi naziv za njih je otroška vratca.



mero

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 01 Oktober 2006, 16:03:37
Pa ste prepričani, da je potrebna mreža... Moja osem let stara mačka sta se naučila, da lahko gledata skozi okno samo z notranje strani. Dovolim jima dati prve tačke na okenski okvir pri odprtem oknu. Na balkonu pa sem jima naredila ob zidu poličko, s katere lahko opazujeta okolico in ni nevarnosti, da bi zdrsnila z ograje.
Mislim, da mački kar tako ne padajo.



kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 01 Oktober 2006, 19:46:48
Tudi sama sem prepričana, da je potrebna neka zaščita, saj nikoli ne veš, kdaj bo priletela na ograjo kakšna muha ali ptiček, mačka pa za njo, posebno, če je mlada. Se mi pa pri tej ograji ne zdi dobro, če bi jo zapirala z mrežo, ker se ne vidi preveč lepo. Zdaj izdelujejo steklene balkonske ograje, ki bi jo naredila v višini obstoječe, na vrhu pa bi jo pod kotom pribl. 60° zasukala nazaj proti zidu za tistih 10 cm. S tem bi jo dovolj povišala. Svetloba v prostoru bi ti pa ostala, ograja pa ne bi motila izgleda. Samo je pa dosti dražje kot ena mreža. Ideja ;).
Lp, T.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #6 : 02 Oktober 2006, 20:28:46
Pa ste prepričani, da je potrebna mreža...

Ja, sem prepricana. In ja, macki (nekateri) padajo kar tako... V sosednjem bloku zivi macek, ki je iz osmega nadstropja telebnil ze 3x - k sreci mu (se) nikoli ni bilo nic. Pa kaksno drugo macko, ki si zamislja, da je veverica poletusa, tudi poznamo. Makis pa tudi kaze take tendence...

bomo se malo razmisljali ...

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


mero

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 1
Odgovori #7 : 02 Oktober 2006, 21:16:16
Potem imam pa srečo z mojima mačkoma.  :)
Res pa je, da sem ju kar na začetku odvadila skakanja na ograjo balkona in na polico na zunanji strani okna.  :o   >:(  :)



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #8 : 03 Oktober 2006, 10:26:54
Tudi mi smo imeli takšno "padalko". 2x je padla iz 7. nadstropja, hvalabogu brez posledic...
Drugače pa ima Jani prost dostop na balkon tudi brez nadzora, ker nima želje po skokih na ograjo (v 17ih letih tudi enkrat ni poskusil in dvomim, da bi na stara leta začel), Mandi pa ne (te želje izraža ob vsaki priložnosti), vsaj dokler mi ne zasteklijo balkona...
Maja01: Pri sosedi, kjer imajo tudi "padalko", ki je s padcem ni poceni odnesla (ima ploščice v kolikih zaradi "poleta") so šli po mrežo Živex in jo namestili na balkon do višine, ki je njihova muca ne doseže... Sicer ne zgleda ravno lepo, je pa muca varna. Če ti kaj pomaga.
Drugače pa imam jaz podoben problem... Mandi sem dobila na oknu, ki jih sicer ravno zaradi njene varnosti odpiram samo na "kukerle" (kako se pravilno reče???). Namreč skoči gor in se sprehaja po zgornjem robu navznot odprtega okna. Zaprtih vseh oken v stanovanju 24/7 ne morem imeti, Mandi pa tudi ne morem "stat za ritjo"... Kako bi zaščitila okna, da preprečim nesrečo in še vedno lahko zračim? Ideje prosim ;)
lp
T.

8)


kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #9 : 03 Oktober 2006, 11:21:36
Mi rečemo na KIP. Imam enako odprta okna, da ne moreta mački ven, samo mi imamo nad oknom na vrhu tako široko preklado (okno se odpre ravno toliko, kot je širina zidu nad oknom ), da mački ne moreta skočiti na okno. Mogoče lahko nad okno montiraš kakšno poličko ali nekaj podobnega, kot je za sušiti perilo,kadar rabiš, da stegneš in zapres odprtino. A nimaš kakšnega vodila zaves nad oknom ? Lahko pa zunaj na okenski okvir montiraš krpan žaluzije, alu, ki so močnejše, pa vodila imajo pri strani, da ga mačka ne more s tačko odmakniti, pa reguliraš lamele.
Lp, T.



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #10 : 03 Oktober 2006, 12:54:04
Zaves nimam. So imele vse moje mačke do zdaj idejo, da so namenjene za plezanje...  ::) Bom probala kakšno zadevo "namontirat". Me je kar groza, ko pomislim kaj se lahko zgodi...
lp
T.

8)