Almo Nature - mačke

Tecka · 4574

Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
: 24 Oktober 2006, 16:42:39
Ko sva prešaltali s Thebo, sem tudi za Mandi vzela za poskusit.
Briketi so ena a, pojemo vse, pa še bi, če nebi bila "šefica" tako škrta  ;). Okusov na razpolago malo morje (za odrasle), sa človek kar ne ve katerega bi vzel.
Da o konzervah sploh ne govorim... Kosi mesa, ne tisto karnekaj. Bi še jaz pojedla kakšno tuno naprimer  :D. Mandi je tako navdušena, da če se ji kdo med hranjenjem približa, kar renči  :o, tega prej ni nikoli počela.

Sestavine (sem pri bratu zato prepisujem za odrasle mačke) piščančje konzerve : Piščanec 75%, voda od kuhanja 24%, riž 1%. Voda 80%, surove beljakovine 17%, surova maščoba 0,30%, surovi pepel 2%, surove vlaknine 1%.

Briketi (losos): Svež losos (>26%), 100% organski riž, koruza, perutninska moka, ribja moka, kokošja mast, jajca, ribje olje, lanena semena, kvas, 100% organski sir, DL-metionin, sadni oligosaharidi, juka, rožmarinovo olje, mešanica alfa-tokoferol. Obogateno z (na kg): vitamin A 25000 UI, vitamin D3 1200 UI,, vitamin E 160 UI, vitamin C, železo, cink mangan, bakrof sulfat, selen, beta-karoten, tavrin 1500mg/kg. Kalcij/fosfor:1,3-1,0. energija:4100 kcal/kg. Voda 8%, surove beljakovine 31%, surova maščoba 21%, surovi pepel 6%, surove vlaknine 2%.

Prepisala vse  ;D
lp
T.

8)


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1 : 24 Oktober 2006, 20:29:49
A nimamo teme ze odprte? Ker vem, da sem nekam pisala ... Skratka, jaz sem tudi zadovoljna, sploh z "mokro" hrano, tako konzervami kot s hrano, ki je v vreckah. Brikete pa uporabljam smao kot manjsi del nase mesanice.
lp, m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 24 Oktober 2006, 20:59:38
A nimamo teme ze odprte? Ker vem, da sem nekam pisala ... Skratka, jaz sem tudi zadovoljna, sploh z "mokro" hrano, tako konzervami kot s hrano, ki je v vreckah. Brikete pa uporabljam smao kot manjsi del nase mesanice.
lp, m.

Mogoče si pisala v pse ;)

Lp nina



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #3 : 26 Oktober 2006, 22:49:32
pa sem res ... Napisala sem pa tole:
jaz imam macjo hrano (konzervice, vrecke in brikete za tamale mackone) in jih jedo tako moje zverine kot mackon. Za Spelo sem vzela par konzerv. Kot je rekla Urska, hrana izgleda super (vidijo se koscki mesa in ne necesa "karnekaj"). Moje zverinice, celo izbircna Kuna, so kar "padli" po konzervicah in hrani v vreckah. Briketi (macji) izgledajo kar ok, jih pa mesam le kot dodatek k Felidae.
Pasje konzerve izgledajo tudi ok (ravno tako so notri kosi mesa), to da jih Spela je, pa ni ravno merilo  ;D, ker je itak pozre vse kar vidi ..

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 15 September 2007, 17:14:34
Almo Natura je njami. Ker smo še mali, obstaja samo en okus in to pojemo s slastjo. Sem pa kupila že za odrasle (za zunanje mačke) in mi je bil zelo všeč okus z bučkami  ;D No, mačkam.

Nekateri pravijo, da je Almo Natura preslana?



neechee

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 15 September 2007, 19:09:55
Ja tud js sm dobila odzive da je preslana, sploh tuna, da pa piščanec ni nič boljši. Probala sicer nism, kr sm, ekhm, vegetarijanka, mojga fanta pa ne prpravim do tega da bi jo probu ::) Sicer sm opazla pr Kiru bistveno izboljšanje pr prebavi, dlaki, u glavnem daje vtis da mu koristi - vprašanje je kako bo z njim dolgoročno. Almo nature se mi zdi še najbolj naravna hrana iz vrečke (naj se sliši še tako paradoksalno :D), na pogled, vonj, mislim, dejansko maš not koščke jajčke, unbelievable :o



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 26 Februar 2011, 10:11:50
Mi tudi za mačke večkrat kupimo konzerve almo nature, zdaj pa smo kupili almo nature adult divjačina, se mi zdi da ima kar dobre sestavine (nisem strokovnjak).
Holistična Almo Nature Divjačina&riž vsebuje velik delež svežega mesa, zaradi česar je mačkam bolj všeč in je lažje prebavljiva, obenem pa omogoča vnos beljakovin, ki so precej bolj kakovostne od mesne moke. Da bi vaši mački zagotovili čim boljše počutje na naraven način, so hrani dodani nekateri pomembni prehranski dodatki (naravni izvlečki iz drugih virov z  zdravilnimi učinki), kot so:
• Izvleček iz zelenega čaja, ki pomaga v boju proti prostim radikalom;
• Izvleček grozdnih pečk, antioksidant, ki je 20-krat močnejši od vitamina C in 50-krat močnejši od vitamina E;
• Lucerna, dober vir bistvenih mineralov;
• Maščobne kisline omega 3, pomagajo ohranjati mehko in bleščečo dlako.
Naravno konzervirano z rožmarinovim oljem in vitaminom E.

Sestavine: divjačinska moka, rjavi riž, piščančja maščoba, krompir, lanena semena, zelenjavna mezga, lucerna, izvleček grozdnih pešk, izvleček iz zelenega čaja, vitamini in minerali.

Vir: http://supercombe.si/almo-nature/235-almo-nature-macji-briketi-adult-venison-rice.html