Obarvanje dlake pod očmi

Dee Dee · 2322

Dee Dee

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 2
: 05 November 2006, 15:45:57
Živjo!

Imam problem in sicer moji psički, ki ima že v naravi malce povešene vekice in ima rahlo vnete oči tečejo solzice vzdolž obraza. Problem se je pojavil, da se je v smeri, kjer tečejo solze dlaka rahlo že obarvala v rjavo. Ker pa je najina psička bele barve, ta rjava barva prav izstopa. Ko sva bili pri veterinarju Matkotu nama je dal Crystal oil, ki je narejen ravno za pse in mačke z belo dlako. Pri uporabi olja sem opazila, da je Dee Dee dobila rdečkaste lise po koži pod očmi. Skratka z oljem sem prenehala in ji zdaj kožo umivam z čajem zel navadne smetlike in ji kar paše. Boga moja revica, jaz sem ji hotela dobro, da ne bo izgledala kot da ima podočnjake, sem ji pa še bolj poslabšala.
Olja ne uporabljam več, ker je preveč agresiven, ampak nevem kaj naj sploh še uporabim. Ali pozna kdo od vas kakšen drug preparat, ki ni agresiven in bi pomagal pri odstanitvi rjave barve pod očmi?

+1



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #1 : 06 November 2006, 19:11:07
Mislim , da v Zooticu prodajajo neke kapljice  ;) ne vem, morala bi povprašati po večjih pet shopih



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #2 : 09 November 2006, 01:38:29
Mi smo za nasega maltija uporabljali en preparat (se ne spomnim zdajle imena), taka crna embalaza je pa z zlatimi crkami nekaj gor pise :-\ , ki nam je res pomagal. Sporocim, ko grem k babi in preplonkam :D Je dokaj blag in ni drazil oci, ceprav ima nasploh obcutljive. Vem pa da je ena prijateljica psu umivala oci z kamilicami in so se rjave lise pod ocmi mocno zmanjsale.

+1


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #3 : 13 November 2006, 09:43:19
Doma res nimam svetlega psa ampak sem že slišala da se da s fiziološko raztopino madeže lepo odstraniti  :) Za prvo silo lahko zmešaš  malo kuhinjske soli in vodo - če prepišem iz moje plastenke s fiziološko raztopino naj bi 1000ml vode vsebovalo 9g NaCl (kuhinjska sol). Če je doma pripravljen preparat popolnoma enak kupljenemu pa nevem  :-[

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com