Iz stanovanja na vrt

ninci · 5856

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
: 06 November 2006, 12:02:15
Ok zdaj ko smo iz stanovanja prenesli naše riti v hišo, je želja Frajerja po tem, da bi užil malo svobode še večja. Če ga peljemo ven na povodcu jaz ne morem zraven nič naredit, ker ga moram pač stalno držat, če ga nekam privežem se navije okoli količka ali drevesa, da se skoraj zaduši in to tudi vstrajno ponavlja >:(. Če grem na vrt in on čez okno vidi, da sem zunaj mijavka kot odtrgan in včeraj, grem stavit da iz same ihte, je polulal pasje ležišče, ker sta bila psa na vrtu on pa notri, sam. Sem v dilemi, ali naj ga zunaj spustim in vidim kar bo bo, naj poudarim da nismo ob glavni cesti, hiša je na koncu slepe ulice, v ulici 5 hiš, ostali psi tudi niso ravno blizu, na drugi strani ulice, pa še to privezani ali v pesjaku. Torej iz te strani ni nobene bojazni... stalno pa me žre kaj če bi kam zalutal v trenutku ko ga ne bom imela na očeh in ne bi znal nazaj do hiše. So zanj glede na to da je kastriran največja nevarnost mogoče drugi mački iz okolice? Res sem v dilemi ali naj mu dam te malo svobode, ki si jo je že v stanovanju tako želel ali naj ga imam še naprej zaprtega. Zjutraj se je dvakrat zaletel v šipo okna, ko je na vrtu videl ptiča :-\ čisto se mu odtrga.

Hvala za vsakršno pomoč :-*, ki bi razrešila mojo dilemo  :(

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1 : 06 November 2006, 12:21:53
Ninc polagoma bo treba ga privajat, muc okolice ne pozna in glede na njegov močan lovsko nagon bi se lahko med lovom na ptiča, miš ali kaj drugega v novem okolju tudi izgubil. Jaz bi na tvojem mestu še vedno parkticirala z vrvico, poskusi še z fleksijem za mačke, ali pa če ga mogoče na katerega od njegovih pasjih kolegov navežeš. Glede nato da je Frajer kastriran bi zanj bili okoliški mački, ki so si do zdaj lastili vaš vrt kot njihov teren, v veliki verjetnosti bili problem zanj, to opažam pri mojih dveh (sta obe sterilizirani) vendar tujcev na svojem terenu aka domačem vrtu ne prenašata, obedve dobita hud napd pop!"%itisa in jih novinc v primeru da mi ne uspe posredovati dobi po šnoflji. Se pa drugače mačori kar hitro prilagodiji situaciji samo če hočejo, moja Lila občasno z nama z Larsem hodi na sprehode. Mata pa z obedve z Mitzy krasen način opozorjanja da želita not, trkanje po kuhinjskem oknu ali terasnih vratih, rolete niso ovira :D
Ti pe že sedaj želim da bi čim manjkrat morala pospravlajti kake njegove rezultate uspešnih lovov ;) :D


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 06 November 2006, 12:28:19
Saj ga imamo na fleksiju :-[ potrpljenja pa pri njegovih poskusih po svobodi že v stanovanju ni bilo nikoli preveč. Zdaj je pač še toliko težje, ker stalno gledam kje je in kam ga bom zaprla ko odprem vrata na teraso ali ko gremo s psi ven, pa da ne bo šel v garažo, kjer trenutno prebiva 5 mačkonov, ki so ostali tukaj po selitvi neodgovornega lastnika, pa...

Lp nina




Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3 : 06 November 2006, 13:34:28
A potem sta s Črtem dobila še "vselitveno" darilo, res zelo prijazno od bivšega najemnika >:( Ninc če se Frajer zelo dobro razume z Smartom ali pa Rumbo ga probaj na enega od njiju navezat tako ga boš imela pod nadzorom, lahko probaš še z ograditvijo kakšnega dela vrta s kovinsko ograjico vendar tako da ne more uiti ven (za tole rešitev vem da je izredno teška).
Še na nekaj bi opozorila čist iz lastnih izkušenj, sama veš da so mačke zelo fribčne, zato boš vseeno v skrbeh zaradi sosedovih pesjanov, ker mački v svoji vnemi raziskovanja ali lova na nevarnosti, še posebaj če se pesjani dobro razumejo, radi pozabijo nanjo pozabijo, pa meje do koder ali kam lahko gredo za njih povečini tudi ne obstajajo.
Glede potrpljenja imam jaz z Lilo iste težave ko bi šla ona rada ven bo to dosegla v najkrajšem možnem času, edino pri meni je bolj taktična ;), Mitzy se drži bolj hiše in takoj ko se vrata odpro je že v garaži, Lily je pa bolj pustolovka ona ma pa kar mal večju radius okoli hiše, sicer še vedno toliko blizu da ko jo pokličemo za papico hitro prileti.
Pri enih znancih sem videla kako so del vrta prilagodili mačku, po celotni dolžini so napeljali kovinkso vrv, nekje v višini kolen in toliko stran od dreves, da jih je maček z vrvjo dosegel ni pa se mogel tist zatič kje zatakniti, in maček je potem šponal gor in dol po vrtu, občasno splezal na prve veje jabolk ali hrušk, ujel kdaj kako miško ali rovko, 1x mu je uspelo cela ptiča :o, res pa je da so oni vrv ob prvem hujšem mrazu pospravili in spomladi spet napeli.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4 : 06 November 2006, 13:47:47
A potem sta s Črtem dobila še "vselitveno" darilo, res zelo prijazno od bivšega najemnika >:( Ninc če se Frajer zelo dobro razume z Smartom ali pa Rumbo ga probaj na enega od njiju navezat tako ga boš imela pod nadzorom, lahko probaš še z ograditvijo kakšnega dela vrta s kovinsko ograjico vendar tako da ne more uiti ven (za tole rešitev vem da je izredno teška).


Prejšnji "najemnik" je bil od Črta brat >:(. Mačkoni so pa iz tele teme: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=2031.0

Da bi ogradila se mi zdi skoraj nemogoče, ker vse kar se preskoči razen če ga dam v neko kletko ??? Na Rumbo ni šans da ga navežem, pri Smartu je pa tako on malo pogleda naokoli in se Frajer vmes uleže, potem pride Rumba izziva Smarta se začneta lovit in Frajer za Smartom leti po zraku ::) ni ravno prijetno za Frajerja najbrž, poleg tega so leteči mački Rumbi v največje veselje, ker misli, da bi se Frajer pač rad pridružil igri ::)

Lp nina



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5 : 06 November 2006, 14:25:14
Ninci če jaz prav razumem je bil mačkon navajen bivanja v stanovanju? To da bi zagradila okolico in ga imela zunaj je pri mačku skoraj nemogoče. Pri nas smo prakticirali, da je bila Pika kar non stop noter, razen ko je šla mami ven na vrt je šla mačka z njo. Ampak se niti ni posebej oddaljila nikoli.
Pri nas sem tudi opazila, da se mačkoni radi znašajo nad kastriranci.
Jaz bolj navijam za to, da je mačkonček še vedno noter, razen če imata kako teraso, kjer bi lahko bil spuščen, pa vseeno ne šel nekam daleč.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #6 : 06 November 2006, 14:26:56
Vem da tole ni smešno ampak se ne morem nehat smejat, ker si zadevo lahko zelo v živo predstavljam :D, še ena pogruntavščina ki sem jo vidla pri mojih kolegih Avstricih ko so bili na dopustu, menda jih imajo tako privezane tudi na vrtu, oni so imel sicer bol lenega pesjana Njufa, je pa ta bogi mačkon poleti prepešačil cel kamp :o :D ko se je pesjan z nami okrog ganjal in ko je občasno za kako seksi pesjanko zadihal :D ;) Pa vsake toliko so morali pesjana opozoriti na mačka da se ni ravno nanga poču :D, drugače pa je bil mačkon za ostale pesjane nedotakljiv, ga je peso dobro čuval.

Ninci drugače sem pa trenutno brez idej in ti potem priporočam da ga ven vodite kot do zdaj, vajini živci bodo malce trpinčeni ampak za dobro Frajerja bosta tud to potrpela ;) Pri meni sta obe direkt s ceste k nam prišle in si nas izbrale za svoje, Mitzy bi se z veseljem notri udomačila, vendar se s fotrom še pregovarjata glede tega, Lily pa je neomejeno gibanje zelo pri srcu, čeprav sta 95% v bajti, v moji sobi, garaži ali dnevni. Mi je Lily tudi že spila živce ko je teden dni ni bilo domov, kot smo kasneje izvedeli je na svojem vsakodnevnem obhodu srečala zlo prijazne otroke, ki so se ustrašli da je moj rakun lačen in brez strehe nad glavo in je teden dni bivakirala pri njih, je pa potem ob prvi priliki zbrisala domov >:( ::) No zdej jo vsi sosedje poznajo in ji včasih kak priboljšek dajo pol pa ona lepo sama dam odraca. Smo mel pa tud nažalost že slabo izkušnjo, sicer jo je Lily dobro odnesla, sta ji pa v spomin na ta "lep" dogodek ostali dve železni šini v tački, sem mislila da bo potem raje doma, oja pajade že drug dan bi se ona šla potepat, sva do konca zdravljenja obe ostali brez živcev >:( ;)


Lanyca

  • Gost
Odgovori #7 : 08 November 2006, 20:28:09
Pri nas pa so lahko mačke zunaj ali noter, kjer hočejo.
Noja sosede mamo kar prometne in čez cesto avtopralnica samo drugače je naša ulica kar mirna.
Moja mam misli oz. pravi, da so mačke v ujetništvu če so samo notri ::) in da to zanjih ni lepo življenje.
V tvojem primeru Nina, ko ni bil Frajer še nikoli zunaj tako, da bi bil prost ga če ga boste mislili imeti tudi zunaj ga je nejbolje postooma navajat.
Mi smo imeli gluho mačko enkrat samo notri, ker bi jo zunaj lahko avto povozil, če ga ne bi sišala,...
Pa je zelo hotela vn delala je podobne stvari kot Frajer pa smo ji zelo dolgo vrvico kupili za mačke in smo jo privezali pa je ila kar happy in se ni dol z povodca silila.
Držim pesti. :)

lp



tjasa

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 09 November 2006, 21:10:07
Zdravo!

počasi ga navajaj tako da ga od daleč opazuješ kaj počne, d aboš sploh videla kakšne namene ima! tako so meni svetovali  in verjemi ratalo je!
Mi smo našo malo počasi navajali na zunaj. od začetka je bila zunaj tako da je bila  skoz na očeh . tako da se je navadla, vendar sej je navadla tako da bi mogel biti skoz eden zraven nje, drugače se boji biti zunaj in tudi od hiše se ne odlaji več kot 100 m! ima skoz vrata odprta tako da vsake toliko časa pride da se pokaže. drugače je pa v hiši.




mačkon

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 12 Februar 2007, 21:44:49
tudi jaz imam mačkona ki smo ga kastrirali in ga imamo samo v stanovanju. Mačkon se mi smili, ker bi zelo rad šel ven pa ga ne spustim, ker me je strah da ne bi kam zalutal. V hiši imamo tudi psa in in z mačkom se kar dobro razumeta razen kadar je na sporedu hrana takrat pazim da nista skupaj ker bi se za mačka slabo končalo. Kadar greva s CHARLIJEM(psom) ven maček mijavka in imam občutek da bi šel rad z nama na sprehod. Nekjkrat se je tudi polulal v pasjo košaro po mojem samo iz jeze ali pa si je ozačeval teritorij. Prihaja pomlad in tudi mi bomo več časa preživeli zunaj tako da bo Boni v stanovanju sam ali pa bo na balkonu.                      POMAGAJTE!!!!!



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #10 : 12 Februar 2007, 21:54:28
Jaz bi ga vseeno malo ven spustila. Pri nas muc živi notranjo-zunanje življenje. Ko želi, ga spustimo noter/ven, in še nikoli ni nikamor zalutal ali podobno. Je tudi kastriran, tako da s pretepi ni problemov. Mislim da mački zelo dobro vedo kje so doma in se prej ali slej vrnejo. Našega enkrat dva dni ni bilo, pa se je potem (lačen) vrnil.
 Jim je pa itak dobro jasno kje je hrana in crkljanje  8)

lp, maja



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #11 : 13 Februar 2007, 07:24:15
Jaz bi ga spustila ven, ker se ne strinjam z mnenjem, da mora mačka biti notri, pod nadzorom, bla,bla,bla,... Naših pet muc je zunaj in notri, pa naj se zgodi karkoli. Mačkino življenje je povprečno dolgo dve leti in jaz nisem nikakršna revolucionarka, da bom spreminjala statistiko z zapiranjem mačk v hišo, pa naj si kdorkoli misli, kar hoče, meni ni mar. Naše so vse sterilizirane, vsaka od njih ima različno velik teritorij. Medtem, ko ena ne gre dlje kot 20 m od hiše, pa drugega najdemo tudi 500 m daleč.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #12 : 13 Februar 2007, 07:49:15
No pri nas je sedaj takole... Frajerja občasno spuščamo ven od hiše se praktično ne oddalji. Najslabše je bilo, ko sva midva hodila za njim in mu sledila, da ja ne bi kam zalutal ::) Maček pa je seveda stalno gledal kako se nama bo izmuznil, ker se je zgleda bal da ga bova stlačila nazaj v dnevno. Kot sem že rekla tule zanj ni nevarnosti, sploh glede na to, da hodi okoli hiše, če ga zunaj pustimo samega pride nazaj ko mora na wc (kot da tega ne bi mogel opraviti zunaj ::)). Z mačkoni okoli hiše se dobro razume in je full zadovoljen v mačji družbi.
Še vedno je večino časa noter vsak toliko pa ga spustimo za uro ali dve, da se malo poigra z ostalimi in pregleda okolico.Ima pa neverjetno dobro orientacijo, če ga spustimo ven skozi balkonska vrata bo tam tudi prosil za notri, če ga spustimo skozi vhodna bo potem tam mijavkal za notri... da bi se zgubil glede na to da je kastriran in se drži hiše me praktično ne skrbi.

Lp nina



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #13 : 13 Februar 2007, 10:37:46
Fant tudi živi na podobni lokaciji in vse je potekalo na podoben način. Največja nevarnost pri njegovem mačku so drugi mački, ki ga podijo s svojega teritorija. Povprečno na dva meseca je na antibiotikih zaradi mačjega ugriza.
Da bi pa kar na enkrat not zaprli bi se mu pa zmešalo verjetno.
Zdaj ma tudi enega kolega in že 2 meseca ni bilo nič. Me zanima če bo staknil kaj v kratkem, ker se mačke gonijo in majo zbirališče ravno pred njegovo hišo.  :-\
Zna bit, da se je naučil kako se zbeži hi hi hi

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


janka

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
  • Moja srčica Katarina
Odgovori #14 : 13 Februar 2007, 17:09:33
mislim da ga lahko pustiš še sploh če je kastriran,dokler naš maček ni bil kastriran ga tudi po teden dni nisem vidla zdaj ko je   kastriran pa je samo okli hiše, in tudi mislim da ni več znimiv ker ne markira.majhen pa je samo notri ker nebi  rada da mi ga povozi avto, ker živimo blizu ceste.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #15 : 13 Februar 2007, 17:40:47
Ni kaj filozofirat. Zelo mala verjetnost je, da bi se maček izgubil, kajti imajo veliko boljši smisel za orientacijo kot ljudje ali psi - ta predsodek je v naših glavah. Edina nevarnost je cesta. Vsak maček bo našel pot nazaj. Če prej ne, ko bo ratal lačen ali pa mu ne bo všeč vreme in bo hotel nazaj na toplo.  ;)  Tudi tole o nevarnosti drugih mačk je (oprostite) malo hecno, da rečem v blagi obliki. Eni mački so bolj dominantni, drugi manj. Eni dobijo batine, drugi jih zadajo. Zato še ni treba mačka zapirat v sobo. Naj si sam izbori svoj prostor pod soncem. Tudi otroka ne boste šli zapirat v sobo ves popoldan, ker se je enkrat stepel in jih dobil. Tako je življenje.

Kristinca & Florinca


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #16 : 13 Februar 2007, 18:24:22
pri nas ima soseda dva kastrirana mačka in sta totalni faci! Res čudež od mačka, ker si vse upa in pa tudi zelo brihtna sta... Obadva sta bila v stanovanju, ko sta bila še mala, zdaj sta spuščena in nimajo problemov.... vedno se zadržujeta okoli hiše, občasno jo mahneta po svoje za kakšen dan ampak v glavnem sta doma...tako da mislim, da ne bo problema. če ga boš spustila.

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #17 : 14 Februar 2007, 09:21:14
Če se navežem na Florinco...  ;)
Naš kastriranc je od mladička dalje samo dobival. Najprej od naše mačke pa od svoje sestrice, zdaj pa še od drugih.
Ampak on je ta riziko očitno sprejel in raje miške nosi domov, kot da bi se tepu, čeprav jih dobi.

Mislim, da glede na to, da ni avtov, in če si tako želi ven naj gre.
Cepljen itak je, kastriran tudi... Po vsej verjetnosti se ne bo oddaljeval, razen v smer ptičkov in miši ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P