Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1170752

1_girl

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #2760 : 30 Maj 2017, 19:59:54
Mi smo pa ravno danes nabavili taveliko Foresto in upajmo, da bo učinkovala. :)
Grda je pa res, kot sam hudič. Na črni odraščajoči kratkodlaki psički izgleda prav grozno. Izgleda precej velika za njen ozek vrat, barva prav izstopa na njej in odtisnjene številke na zunanji strani ovratnice. :) Upajmo pa, da se nekako uspemo znebiti klopov, ki jih je letos res ogromno. :)



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #2761 : 31 Maj 2017, 20:42:50
Poročajte kako se vam obnese. Meni je tudi grozna, zato imam na mlajši psički kar manjšo, čeprav ima okrog 11kg, pa še vseeno deluje :)




1_girl

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #2762 : 01 Junij 2017, 08:19:35
Evo bomo, ko jo bomo malce bolj sprobali. Sedaj jo ima na sebi dober dan in nismo našli nobenega klopa (tudi takega, ki bi lezel po njej nismo našli-običajno takega zelo hitro najdemo. Tudi če gremo le hitro na potrebo pred blok, se najde).   :-\

Bomo pa še vseeno počakali malce dlje časa preden poročamo :)

Glede velikosti smo tudi mi razmišljali. Psička ima trenutno 8.3kg in obseg vratu cca 25cm (stara pa je 5 mesecev), tako da bi nam še kar nekako manjša prišla v poštev. Je pa res, da zelo hitro raste in da ne vemo točno kolikšna bo njena končna teža. Računamo, da lahko tudi nekje do 15kg. In ker bo ovratnica preživela celotno njeno odraščanje, smo se potem odločili raje za večjo, delno tudi zaradi obsega. Trenutno ima kar tanek vrat, glede na ostalo telo in računamo, da ga zna še precej poširiti. :)

Sicer pa *star* imate zelo lepo psičko. :)



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #2763 : 02 Junij 2017, 15:12:42
Je pa res, da igra dokaj veliko vlogo dlaka, če ima psička gosto dolgo dlako, je verjetno res boljše, da ima večjo. Pa spet je vse odvisno tudi od psa, kok je dejansko dovzeten za klope. Jaz računam, da bo moja imela tam okrog, 13-14kg, pa imam še vedno tamalo ovratnico. Ker tista velika, je izgledala res obupno na njej :P



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2764 : 20 Junij 2017, 11:49:56
No, jaz sem sclibor namontirala na drugega psa, sovaščana. Bibi je pa dobila Ampulo Ex Spot....zdaj pa, ampulo je dobila v sobto zvečer...A danes že lahko kaj čofota po vodi-ta pes ne plava, gre do trebuha, da se napije vode. Ali je še kak dan, dva treba počakat? En malo sem pozabila, trenutno pa ne uspem najti spodobnih navodil.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


1_girl

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #2765 : 23 Junij 2017, 10:56:25
Evo mi pa sporočamo kako se nam obnese Foresto ovratnica.  :)

Zaenkrat se nam obnese Super. Nobenega prisesanega klopa, nobenega nismo niti našli na njej, razen enkrat, ko smo šli ravno skozi tisti del parka, kjer je znano da je leglo klopov, smo pobrali 2 neprisesana. Sicer pa niti enega lezečega. Psička ima sicer kratko dlako. Edino kar pa sedaj malce cvikamo okoli vratu je dobila malce čudno dlako. Ko smo ji ovratnico vzeli dol je bil okoli vratu kar odtis ovratnice(dlaka, kot da bi bila na tistem delu krajša). Tudi če si jo razmršil je ostalo enako. Potem smo jo 2 dni pustili brez ovratnice (tudi takrat nobenega klopa) in ji jo dali nazaj gor. Po telesu je dobila malce bolj mastno dlako in na riti se ji je kar malce nakodrala. Ampak sedaj je toliko dejavnikov pri nas, da je težko z gotovostjo trditi kaj je vzrok+psička še odrašča. Edino okoli vratu je precej jasno, da je kriva ovratnica, ni pa na koži videti kakšne rdečice ali kakšne druge alergične reakcije. Še kdo? Jo ima pa zelo sproščeno sicer, tako da spravimo z lahkoto dva prsta spodaj, da je ne tišči tudi še kaj voha po tleh ali spi.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2766 : 23 Junij 2017, 11:25:51
Zakaj ste pa dali ovratnico dol?
Pri vsaki ovratnici-potlači dlako na mestu. Te za klope pa sploh, ker so pač 24h ves čas na psu in tudi precej tesno namontirane. Če nima občutljivostne reakcije (nadražena koža, praskanje po ovratnici...) Potem naj bo gor.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


1_girl

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #2767 : 24 Junij 2017, 08:06:56
Zato, ker smo sprva pomislili, da je morda kakšna alergija ali kaj. Tudi sicer vem, da sem enkrat nekje prebrala, da nekateri dajejo na vsake toliko časa za 2 dni dol ovratnico. Kolikor vem, se vsebina ovratnice vpije v maščobno tkivo, tako da po odstranitvi je še vedno nekaj časa na kužku. Neke velike škode mislim, da ne morem narediti, če jo vzamem za dva dni dol, razen da morda za ta čas malce zmanjšam učinek?  Saj sedaj jo ima spet non stop gor.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2768 : 24 Junij 2017, 08:18:28
Moj jo je imel 14 dni dol in ni bilo problemov  :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2769 : 24 Junij 2017, 08:33:43
Ah jaz sem jo vedno gor pustila, razen, pri izčesavanju dlake.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


_ZOYA_

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • ♥Maltese Maly♥Schapendoes Gavin♥Mix Ajda♥
Odgovori #2770 : 25 Junij 2017, 00:39:04
Zakaj ste pa dali ovratnico dol?
Pri vsaki ovratnici-potlači dlako na mestu. Te za klope pa sploh, ker so pač 24h ves čas na psu in tudi precej tesno namontirane. Če nima občutljivostne reakcije (nadražena koža, praskanje po ovratnici...) Potem naj bo gor.

Pri dolgodlakih ovratnica ne mora biti skos gor. ;)

Shiny Angels Blue Star-Maly
Gavin Fibby Jingle Slomar Tuft-Gavin
Ajda-Ajda


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #2771 : 25 Junij 2017, 20:03:17
Mojima dvema se tudi pozna odtis ovratnice, ampak se niti ne sekiram in jo imate vedno gor.
Drugače je pa moja bradata škotska ovčarka imela ovratnico non stop gor cca 8mesecev tudi, takrta ko je imela še dlako do tal, pa ji ni niti potlačila dlake, niti zvozlala (foresto ovratnica), tako da se mi tudi pri dolgodlakih ne zdi panika glede teh insekticidnih ovratnic, saj pri forestu je bilo tako, zdaj ko je pa pobrita, se ji pa pozna.  ::)



Prue

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #2772 : 26 Junij 2017, 10:30:58
Se pravi so ovratnice ok tudi za bogato odlakane pse.. Kako tesno na vratu pa morajo biti?
Ali so primerne tudi za mladičke?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2773 : 26 Junij 2017, 11:04:33
Tesno kar precej, da se lepo prilega ob kožo, bolj od ovratnic za obeske in sprehod. Ampak ne toliko da ga "duši". Bi pa te ovratnice znale biti dražeče, če ima pes težave s sapnikom, grlom.

Piše na teh insekticidnih zadevah, da so od 3. meseca dalja. Morda se najde kakšna ampula, ki jo lahko uporabljajo mlajši-ne vem. Sama bi morda prvi mesec v domu poskusila z elektronskimi obeski, pa kakimi Biospotixom mogoče, voda/kis (4/1)...

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #2774 : 28 Junij 2017, 10:17:38
Pri moji se res ni nič poznalo, je pa res, da imajo bradati škotski ovčarji dost priležno dlako in da se zato ni nič videlo, ne vem pa kako bi se poznalo pri "puhasti" dlaki. Mogoče malo "poležano" bi ziher bilo, ampak to mene niti ne bi motilo. :)

Dva dni nazaj je pa tamala izgubila foresto, tako da sem zdaj v dilemi, ali kupit novo, počakat še malo da se jo najde glede na to, da vem približno kje jo je izgubila. Pa bi ta vmesno obdobje poskusila s kakšnimi naravnimi zadevami? Če veste mogoče kako se obnese razpršilo od cvetke? Ampule ne bi dajala, mi gre na zivce, da ima potem dva dni mastno dlako, od biospotixa ovratnice tudi ne, ker ima pa precej močan vonj. Kakšni naravni tableti mogoče, spreji? Če ima kdo kakšne izkušnje.



Prue

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #2775 : 29 Junij 2017, 12:35:41
Ah mene poležana dlaka tudi čisto nič ne moti samo da deluje proti klopom :) Špic ima ovratnico vedno gor in se je sploh ne opazi. Mladiček, ki bo prišel čez nekaj časa bo pa Šelti, tako da pričakujem nekaj podobnega po odlakanosti :)



Đina14

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #2776 : 02 September 2017, 21:55:02
Pozdravljene! Imam eno vprašanje, nisem pa našla odgovora na forumu. Ali kdo uporablja kakšen sprej za prostor proti bolham? Sicer ima moja psička zaščita pred to nadlogo (Nexgard), ampak itak je 90% bolh v okolici. S čim popršite preproge v stanovanjih, prevleke ipd. Da je učinkovito in pa seveda najmanj nevarno za psa :) Najlepša hvala! P.S. Sesam in menjavam pregrinjala redno.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2777 : 03 September 2017, 08:45:45
Z ničemer. Sesam pogosto, večkrat na teden, ampak zaradi dlak. Zunanji predpražnik pa zaradi občasnega obiska ježev in kakega vaškega psa, ki je 1x celo imel bolhe. Posprejam z natur zadevami-biospotix.

Če pa je pride do infestacije z bolhami, pol kak frontline sprey ipd in generalke.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #2778 : 04 April 2018, 10:07:45
Kaj se potem trenutno najbolj priporoča za zascito?

Eno leto star ZP ki se rad valja po  sranju in pride domov tako umazan da ga je treba scistiti s slaufom. Ali bo to ful zmanjšalo stopnjo zaščite? Nekako bi raje ampulo kot ovratnico. Tablete ala nexgard sem pa povsem odpisal ker imajo baje grozne stranske učinke.

V zadnjih parih dneh mu klopi ker lezejo po glavi in res potrebujem nekaj...



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2779 : 05 April 2018, 14:02:30
Sama voda niti ne zmanjša toliko zaščite, razen prvih 5-7 dni po nanosu...Mogoče vzameš Scalibor ali Foresto...Na različnih psih, v različnih koncih, različno delujejo stvari. Jaz ti lahko rečem, da je bil dve leti Scalibor TOP ŠIT 0 klopov, zatem ni bil več OK, Foresto zanič 10 prisesanih klopov in lani je so bile ExSpot ampule super. Nekdo drug pa navdušen nad Forestom in spljuval Scalibor....

Sem pa exspot ampule nabavila iz Madžarske, ker jih nikjer v slo veterinah nisem dobila (dejansko sem preklicala 15-20 veterinarskih ambulant!)

Jaz hočem vedno sredstvo, ki ima repelentni učinek in ne maram dat po dva, tri nevrotoksine naenkrat...Zakaj bi, če ni treba? Advantix je tak recimo, repelentni so tudi Frontect, ExSpot, Vectra3D, Frontline Ti Act, Ataxxa, Prac-tic bi naj bil tudi repelenten.

Lahko ima tudi zelo zoprno reakcijo na ampulo ali ovratnico (kožne razjede). Možno je. Jaz malo zmanjšam možnost  reakcije, da razporedim vzdolž cele hrbtenice in še 1 kapljica pod brado, tam nekje pri ovratnici.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2780 : 06 April 2018, 05:46:20
Je kdo letos že kupil scalibor in kje? Od naših ga nihče nima.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2781 : 06 April 2018, 07:30:52
Fak, a res? Drugač jaz sem sicer ampule ExSpot vzela prek spleta petissimo.si, majo scalibor na zalogi, vsaj tk piše.  Pa se še spomnim da so eni veterinarji na FB objavili slikco in so meli Scalibor.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #2782 : 06 April 2018, 08:33:11
Pri nas absolutno le Foresto, že leta....
Moji psi jo imajomvedno gor, celo leto, menjavam na 8 mesecev.
Sedaj ga naročam v Italiji, imenuje se Seresto, včasih je akcijska cena precej znižana.



1_girl

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #2783 : 07 April 2018, 20:16:08
Iz katere spletne strani pa naročate Seresto? :)

Glede Prac-tica-mi smo ga imeli lani. Mislim, da pri njem ne gre za repelentni učinek? Skratka imela je konstantno prisesane posušene klope. Preostale ampule smo dali znancem pa so nam pred kratkim tudi že rekli, da so našli dva klopa. Tudi v navodilih piše, da klopa le posuši.

Mi smo zaenkrat še vedno daleč najbolj zadovoljni s Foresto.



1_girl

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #2784 : 08 April 2018, 09:02:57
Aja mene pa še zanima kako kaj zaščitite vaše ljubljenčke pred srčno glisto? Letos bi šli z našo psičko prvič na morje. Vem, da je Milprazon za srčno glisto in tudi Stronghold. Sicer imamo nameščen Foresto za ostale zajedalce.
Kateri pripravki so še kaj učinkoviti za srčne gliste? Kateri naj bi bil najbolj zanesljiv? Brala sem tudi o nekih sirupih.

Hvala in Lp



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2785 : 08 April 2018, 18:41:15
Milbemax, Interceptor (ne vem, če se ga še da dobit pri nas, čez lužo vsekakor je).  Nekak bolj zaupam tem oralnim antiparazitikom kot ampulam. Bohvezakaj.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


1_girl

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #2786 : 09 April 2018, 19:48:11
Najlepša hvala, bom še malce pobrskala za tema dvema pripravkoma.  :)

Lp, 1_girl



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #2787 : 10 April 2018, 22:16:51
Pri nas je prava katastrofa. V zadnjih 14 dneh nekje 5ali 6 klopov prisesanih in odstranjenih v manj kot 24 urah. Potem so pa še mali črni klopi ki se mu kar SPREHAJAJO po  vrhu glave, pravkar sem jih 5 tako pobral v manj kot uri. Z roko jih pobiram in mečem v skret.  :'(

Nujno se ta teden nekaj vzamem.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2788 : 11 April 2018, 05:46:54
Pravijo, da foresto boljš dela in se scaliborja ne splača imet.. Hvala za spletni naslov, nisem niti iskala ker sem mislila, da te zadeve ne smejo bit v javni prodaji.



zoa

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #2789 : 11 April 2018, 18:52:08
Jaz sem pa nehala vso to kemijo uporabljat. Pred sprehodom jo nasprejam z Biospotix spreyem in se klopi enostavno ne primejo nanjo. Sem pa tja najdem kakšnega,ki leze po njej in ga pač odstranim. Pa sem praktično vsak dan v gozdu in na travi.
Imam pa vseeno eno rezervo pipete doma,če bi ravno kako bolho našla na njej.