Kostanj

Tecka · 5782

Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
: 09 November 2006, 12:47:30
Ali lahko kostanj moji pesjanki škodi? Obožuje namreč pečenega. Do te mere, da liže skledo v kateri je bil  :o
Sezone je sicer že skoraj konec, je pa dobro vedeti za dugo leto ;)
lp
T.

+1

8)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 09 November 2006, 12:50:42
Ali lahko kostanj moji pesjanki škodi? Obožuje namreč pečenega. Do te mere, da liže skledo v kateri je bil  :o
Sezone je sicer že skoraj konec, je pa dobro vedeti za dugo leto ;)
lp
T.

Ne. Smart ga je na srečanju pojedel pomoje kar eno merico, ker so mu ga vsi povprek dajali, vedno ga dobi tudi doma, pečenega ali kuhanaega, ko vidi, da se dela kostanj je prav penast okoli gobca ::) Nikoli nismo še imeli nobenih problemov, pazi pa malo koliko ga poje, ker je bolj težek za želodec.
Kostanjev les se uporablja tudi v kapsulah za živali proti driski, ki so zelo učinkovite ;)

Lp nina



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #2 : 09 November 2006, 14:48:25
Tudi pri nas Astorju kostanj ne povzroča težav, pa ga je v letošnji sezoni kar precej pojedel. Preveč pa itak ni dobro česarkoli. Tudi za ljudi ni dobro preveč kostanja. Naj bi bil pa sam kostanj dober za ureditev prebave - kakršne koli težave pač kdo ima.


Lena

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 3
Odgovori #3 : 09 November 2006, 17:33:24
Pa sem mislila da mam samo jaz požeruha na kostanj  :P Tudi Lena ni imaela nikoli težav zaradi kostanja, čeprav mi ga je z nočne omarice sunila polno posodico - nalupljenega  :o


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4 : 09 November 2006, 19:32:05
Tudi Aska obožuje kostanj in dosedaj ji prav nič ni škodoval :)...lp


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #5 : 09 November 2006, 20:09:49
Ron ga obožuje...ga pa ne dobi v prevelikih količinah...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #6 : 09 November 2006, 20:13:19
Atra se je morala zadovoljit sam z 'olupki' pečenega kostanja (njena požrešnost ne pozna meja in ji zato od nas iz rok ne dobi ničesar) tako da je dobila samo tisto kar je po tleh pobrala.

Drugače pa tetin border zelo rad je kostanj in mu ni nič hudega...samo plini ga dajejo :P

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #7 : 29 November 2006, 17:57:33
Naš pa kostanja niti ne povoha, smo mu ga dali ker je neki silu pa prosu pol ga je pa plunu:)

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #8 : 24 December 2006, 18:10:15
Pozno sicer .. ampak vseeno  :)

Naš kostanj obožujeeeee .. ko smo imeli lani kostanjev piknik sem mu ga devala, ampak sem se naveličala. Zato si je gospod kar sam postregel. Celo posodo in pojedel kostanj .. cel ... z lupino  :D Ampak je potem lupino kakal.  ::)


To leto, pa je kar po tleh pobiral lupine in jih jedel, ker je pač tako bogi da ni nič dobil. Ampak sem mu jih potem dala malo ker bolje da dobi olupljene, kot pa da to pusto lupino mljaska.  ::)


Lp