Nov napad psov- tokrat v MB

cacy · 32754

Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #60 : 19 November 2006, 19:57:36
Prosim ja - jaz nic ne vem o tem, da bi v Kopru bilo kaj takega (sicer zivim 10 km ven, ampak Kp spet ni tako blazno velik...)

battito animale


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #61 : 19 November 2006, 20:33:39
Ne vem kaj imajo v Kopru, ampak majhni ograjeni skretki, v katere se nabaše čimveč psov na kup niso bogve kaj dobra rešitev. Prostor mora biti toliko velik, da se da pse pošteno sprehoditi. Ograje niso potrebne, saj tisti, ki jih psi ne ubogajo, jih tudi tu ne morejo spuščati. Celo v ograjenih skretkih jih ne morejo, če niso notri sami. Na takih zaprtih mestih z veliko koncentracijo psov so konflikti najpogostejši, še posebej če so prisotne igrače ali hrana.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 19 November 2006, 20:35:52
Saj pravim, da si zadeve nisem ogledala, ker je bila tema. Nisem pa spet dobila občutka, da gre za tako blazno majhno zadevo.
Se bom pozanimala in napisala, kar bom izvedela.


Kurja vas

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 1
Odgovori #63 : 19 November 2006, 20:44:58
Kaj sem hotel povedati Yo, točno to, kar je zelo lepo povzela Lanabela. Se pa strinjam tudi s tabo, ne gre, da bi pse spuščali kar povprek, tudi to sem hotel povedati.

Tale primer s koprskimi sprehajališči in namestitvijo košev za iztrebke je ravno to, kar si želim, korak v smer, ki pelje k večji osveščenosti.
Lažje bi bilo nabiti tablo s "prepovedano za pse", očitno pa je že bolj v zavesti to, da so tudi psi del našega vsakdana. Dolga pot je še do tega, da bomo ljudje bolj strpni, uvidevni, spoštljivi, prijazni itd. eden do drugega in da bodo taki tudi naši psi.
 



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #64 : 20 November 2006, 08:23:44
No jaz sem za to ,da so večji ograjeni prostori-ampak to že kar klubi, a ne . Treba bi se bilo zavzemati,da bi bila vadiššča na vake toliko km pod okriljem bližnjih klubov, ki bi poskrbeli za red in občasemn program- vključno z igro. Samo spuščenje vseprek po vzoru "dog parkov" se ne obnese.
Poleg tega ga pa kakor za kolesraje: poti  in ombočja,kjer so kulturni psi lahko spuščeni in taka kjer ne smejo bit(razmerje recimo 50 :50). Potem pa naj hodijo tapretrašeni za prepovedana ostali pa ,ki jih (kulturni) spuščeni psi ne motijo pa na prosta območja.
Za bit spuščen v teh območjih  naj bi psi imeli neko ala licenco (npr vsaj preiskus odpoklica al pa slavni BBH ,da bo vsaj čemu služil  ;)) . V primeru izgreda bi se licenco odvzelo (kot vozniško)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #65 : 20 November 2006, 14:33:21
Jaz sem pa samo 500m iz Kopra in prav tako še nisem slišala za kaj takega ali kje vidla kaj podobnega.

Kante za vrečke so res, ampak pred tremi dnevi je od petih bila opremljena z vrečkami šele šesta.

Sicer je pa v Kopru s psmi v bistvu luštno skakat okrog in je tečnih spuščenih psov bolj malo. In tudi moja je tam na vrvici.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Me`SheLLa

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 1
  • ...moja lubica...
Odgovori #66 : 21 November 2006, 10:38:16
Bila sem priča temu dogodku in moj komentar na to je samo sramota za našo policijo!!!
Če bi policaj, ki je bil v bližini NE sedel v avtu in takoj pomagal odstraniti pse do drugega napada sploh ne bi prišlo.
Kareta pa je prišla na kraj dogodka šele PO TREH PRIJAVAH, da šele po treh... mislim da tu ni več kaj komentirat!!!!

Ko pa je zgodba v javnosti so pa seveda odigrali vloge popolnih policistov, ki so ukrepali takoj in po zakonu. Za kozlat!


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 21 November 2006, 10:43:39
No, za tiste, ki vas je zanimalo. Tisti park naj bi bil tam, kjer Koprčani rečejo na Vojkovem (Vojkova ulica nasproti banke). Če bo kdo šel pogledat, naj pa napiše kaj več, kajti jaz imam samo to zelo "mimogrede" informacijo.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #68 : 21 November 2006, 10:45:57
Vsekakor bomo sli preverit :)

battito animale


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #69 : 21 November 2006, 12:22:48
Jaz vem, da je tam otroško igrišče...  ::)
Bomo pa vsekakor preverili.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 21 November 2006, 12:29:43
Jp, pa sporočite. Jaz sem info dobila od ljudi, ki sicer sploh niso pesjanarji, tako da...


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #71 : 21 November 2006, 13:13:21
Nov napad (včeraj)

Krško - V Kostanjevici ob Krki je včeraj dopoldne pes pasme kavkaški ovčar pogrizel 37-letnega moškega, ki se je peljal s kolesom. Policisti so z zbiranjem obvestil in razgovori ugotovili, da so psa izpustili iz pesjaka in je nato napadel 37-letnika ter ga pogrizel po nogah, zadnjici in rebrih.

Krška policija bo zoper lastnika psa podala obdolžilni predlog na sodišče.

 
vir: www.delo.si



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #72 : 21 November 2006, 13:30:44
Ja namesto psa na vrvico in na sprehod, je najlažji izhod odpri vrata pesjaka in naj se pes sam sprehodi, pri tem pa pazi da so odprta tudi vrata ograje, če je seveda bila parcela sploh ograjena >:(


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #73 : 21 November 2006, 13:58:17
ja spet bodo eni ugotavljali, da je bistvo stvari, da mora bit pes na sprehodu na vrvici.
a mi lahko prosim najdete en primer od zadnjih 20 ih v posvečenih medijih, ki se je zgodil ker je bil pes neprivezan na sprehodu?
Prav vsi so pobegnili oz so bili ne brez vrvice ampak popolnoma brez kontrole  -en iz avta , dva s parcele, en iz boksa itd itd - edini ki ni pobegnil je bil tisti mešanec iz Postojne , ki je bil varno privezan na verigo pogrizel eno punčaro, ki je prišla v njegov doseg .

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #74 : 21 November 2006, 14:14:15
Ne deteljica meni se ni tukaj šlo za vrvico, če je pes tako dobro vzgojen da na prvo komando naredi kar se mu reče in da ne rine v vsakega, mene ne moti če ni na povodcu. V primeru da pa pes tega ne obvlada naj bo pripet. Mene je tu bolj zmotilo, da je pes po vsej verjetnosti več ali manj v pesjaku in da se zleta samo takrat ko ga spustijo, nima pa rednih sprehodov.
Poleg tega sem mnenja da tale ni tako dobro vzgojen da bi brez vrvice naokrog šaru, čeprav če ga ima kak ki mu fizično ni kos tudi vrvica ne pomaga.
Naš prejšni pes kljub temu da doma še ni bilo ograjeno ni prestopil meje ki je ločevala našo parcelo od ostalih, tudi smo imeli na sprehodih vrvico s seboj bolj kot okrasni rekvizit, drugi psi ga niso zanimali in tudi če je bil v teku se je na prvi žvižg ali klic obrnil in se vrnil.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #75 : 21 November 2006, 14:31:07
Ne deteljica meni se ni tukaj šlo za vrvico, če je pes tako dobro vzgojen da na prvo komando naredi kar se mu reče in da ne rine v vsakega, mene ne moti če ni na povodcu. V primeru da pa pes tega ne obvlada naj bo pripet. Mene je tu bolj zmotilo, da je pes po vsej verjetnosti več ali manj v pesjaku in da se zleta samo takrat ko ga spustijo, nima pa rednih sprehodov.

ja v to sem prepričana. In stavim , da večina psov ,ki pogrizejo vse živo ob pobegu (ala rotija lani) običajno ni na nobenem sprehodu- ne z  ne brez vrvice, ampak jih kvečemu spustijo mal naokoli.
Meni se postavlja vprašanje, zakaj 70 % lastnikov psov sploh rabi imet pse?
prepričan asem namreč d ajih re sne rabijo imet,saj jih ne zanimajo , niti se z njimi ne ukvarjajo.
Zagotovo njihovo življenje brez psa ne bi nič izgubilo.Največji problem zadnjih let je torej po moje, da je psov preveč. Preveč glede na resnične interese lastnikov po druženju in ukvarjanju z njimi.
naslednja ugotovitev- da je preveč zahtevnejših "pasem" in zadnja da je preveč psov ,ki nimajo rodovnika in s tem je onemgočeno karkoli delat na selekciji značaja.
Dokler bo trend šel v to smer nesreč ne bodo zmanjašti nobeni še tako domišljeni zakoni o vrvicah , nagobčnikih in kaj vem čemu.

Pomagali bi samo zakoni o obveznih izpitih pred nabavo psa- ker bi neresne minilo že v tem času
in zakoni o prepovedi razmnoževanja in prodaje živali brez rodovnikov.
.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #76 : 21 November 2006, 14:42:32
Čim več ljudi s takšnim mišljenjem!!!

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #77 : 21 November 2006, 14:43:00
Citiraj
Meni se postavlja vprašanje, zakaj 70 % lastnikov psov sploh rabi imet pse?

Zakaj ker so poleg velike hiše, hudega avtomobil, super motorja, žene manekenke, bla bla  bla.... psi ki ga ravno vsak ne more imeti dober in krasen statusni simbol, da pokažeš da imaš nekaj kar drugi nimajo >:( Sej ni važno če je pes potem skoz v pesjaku in svobodo okusi vsak tretji ali šesti dan ali po možnosti enkrat na teden, mesec, leto..., če se z njim ukvarjaš ali mu samo zvečer porineš skledo hrane po možnosti ostankov od kosila >:( Vse to ni važno ker lahko sosedu ali neznancu na cesti zabrusiš da ti imaš hudega psa ki ga lahko raztrga če tebi ne bo kaj pasalo.  Pa še zastonj si zdraviš svoj ego, ni treba pri psihiatru sedet in mu mastno plačat da te posluša >:(
Ostali razlogi fovšija, pa ker je kuža tak lep ali si ga sposoben tako fizično kot psihično obvladat ni pomembno, v glavnem da je kuža lep... >:(, pa še se jih najde


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #78 : 23 November 2006, 20:54:49
Imajo ograjena t.i. igrišča za pse. Imaš varno ogrado, v kateri so ločeni 2 ali 3-je prostori z dvojnimi kao vrati (da ti pes slučajno ne uide ponesreči) in da lahko pse med sabo ločiš glede na to, kateri se razumejo in kateri ne. Žal nisem uspela videti, kako to zgleda v praksi (mislim, ko so noter psi), ker sem bila v Kopru ponoči in sem samo šla mimo enega takega "igrišča", pa so mi malo razložili, kaj in kako. In baje, da je tam tudi vedno nekdo, ki skrbi za red in čistočo. Bom ob priliki malo bolj povprašala, če koga zanima. Tudi sicer so sprehajalne poti (ob morju, kjer veliko ljudi sicer sprehaja pse) opremljene s posebnimi kantami za pasje iztrebke in vrečkami za pobiranje le-teh.

No, danes sem se zapeljala po Vojkovem nabrezju, in ni tam nic takega. Zal :-\ Sta dve otroski igrisci, precej ograjeni, mogoce si to videla?

battito animale


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 23 November 2006, 22:04:02
No, danes sem se zapeljala po Vojkovem nabrezju, in ni tam nic takega. Zal :-\ Sta dve otroski igrisci, precej ograjeni, mogoce si to videla?

Sem še enkrat vprašala, eno naj bi bilo igrišče samo za otroke, drugo otroke + pse in tretje samo za pse.
Zdaj me pa že tako firbec matra, da si bom šla ogledat to podnevi.
A je možno, glede na to, da gre za nepoznavalce, da so tam kakšni poligoni za pse?


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #80 : 23 November 2006, 22:08:21
:o Kaksni skriti koticki so v tem Kopru ;D

Poligon za pse ni ob tisti cesti, je pri zelezniski postaji. Razen, ce je se kaksen nov...


battito animale


yan

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #81 : 24 November 2006, 07:47:13
Sicer moj primer ni iz medijev ampak vseeno. Letos poleti sem se odpravila s svojima psicama na vsakodnevni sprehod (psici sta vedno privezani, ne glede na to kje smo), pa nam pride nasproti moški s svojim spuščenim psom. Ga lepo prosim naj priveže psa, pa mi odgovori saj sta psici bo vse v redu je prijazen. No pa smo bili pol ure za tem na veterini zaradi ugrizov. Mogoče je pa psa razjezilo, da sem jaz imela svoje na vrvici? Moje mnenje je, da naj bodo vsi psi na vrvici (že samo iz spoštovanja do drugih - nekater se pač bojijo psov). Pamet o tem kdo naj bo na vrvici in kdo ne naj pa solijo samo tisti, ki so že bili udeleženi v napadu psa, ter so spoznali kako nemočen si v resnici, ne pa tisti, ki se jim samo zdi kako bi oni odreagirali oz. se jim to sploh ne more zgoditi (ker njihov pes pa ni takšen - zveni znano?)!



dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #82 : 24 November 2006, 21:19:48
Moja Dafna je ZELO prijazna -ampak jo imam VEDNO na povodcu res VEDNO in tudi mene to razjezi ko so ljudje taki flegmatiki

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/