PHOTOFILTRE/PHOTOFILTRE STUDIO

Gost · 41002

Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #30 : 10 Januar 2008, 20:16:08
Kako pa nardiš tako da najprej eno npr. eno glavo izrežeš pol jo pa daš na ozadje, tako nekako kot ima Taj

Ojla Esta! :)

Evo nekako takole gre:
 
1. Odpreš Photofiltre in odpreš željeno sliko.
2. Željen del slike obrežeš z Lasso tool-om (glej sliko...KLIK)
3. Ko si obrezala željen del, klikneš na desni gumb miške in prikazalo se ti bo pogovorno okno, tu izbereš Crop.
4. Sedaj ti prikaže samo izbrani del.

5. Nato odpreš nov Photofiltre in tu odpreš željeno ozadje.
6. Greš v prejšni Photofilter in zopet klikneš desni gumb miške in sedaj izbereš Copy.
7. Greš spet v na novo odprti Photofiltre in klikneš spet desni gumb miške in izbereš Paste.
8. Ko se ti slika pojavi na ozadju, se bo pojavila z obarvanim oziroma belim ozadjem, zato moraš sedaj še enkrat klikniti desni gumb miške in v pogovornem oknu izbereš možnost Paste options. Tu pa obkljukaš možnost Transparency (zelena kljukica).
9. Sedaj imaš samo izrezani željeni del na izbranem ozadju. Če so robovi kje ostri, izberi smudge tool (ikonca: rokica, ki kaže s prstom navzdol) in željeno debelino le tega, z njem pa obrišeš in zabrišeš robove, da prilepljeni del izgleda bolj realno.


To je nekako to... upam, da nisem kaj pozabila... :-[ če bo pa še kakšna težava ali vprašanje, me pa brez problema lahko kontaktiraš tudi na ZS. ;) :)


Lp
Tina


PS: Alya, a sva naenkrat pisali... :D :D



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #31 : 10 Januar 2008, 20:29:55
Še 1 stvarca mene zanima....
Katera funkcija v photofiltru pa je, da izgleda fotografija/slika kot bi bila naslikana oz. narisana?  :-[

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #32 : 10 Januar 2008, 20:34:46
*Sara*... :)

Zato, da fotografija izgleda kot slika, je več funkcij, ampak meni osebno je najboljša Comics Strip,
kako prideš do njega pa glej slikco ---> KLIK... ;)

Upam, da bo šlo... :)



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #33 : 10 Januar 2008, 20:45:49
Hvala  :-* , ja mislim da bo zdaj šlo :D

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #34 : 12 Januar 2008, 22:00:41
Hvala :-* :-*

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #35 : 05 Marec 2008, 16:45:34
& spet eno uprašanje :).
Kako  na sliki "izpostaviti " en objekt..tako da se ga jasno vidi (izostri?) in okolica je zabrisana?

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Chanel.

  • *
    • Prispevkov: 687
    • Točke: 3
  • Hovawarti ex Horto Albo
Odgovori #36 : 05 Marec 2008, 17:00:10
Kako  na sliki "izpostaviti " en objekt..tako da se ga jasno vidi (izostri?) in okolica je zabrisana?
Če si s tem mislila da narediš da je [primer] pes v ospredju oster, ozadje zamegljeno lahko narediš takole.
Slika za pomoč - navodila so napisana po njej.
1. klikneš ikonco ki sem jo označila z rdečim okvirčkom. potem označiš psa [+ naprimer travo okoli psa]
2. ko imaš psa označenega, ga lahko narediš bolj ostrega s klikom na eno od ikonc v rumenem okvirčku [tam, kjer je samo ena piramidica ti izostri malo - če klikneš večkrat je že vredu, tista kjer sta pa dve piramidi pa izostri bolj močno - priporočam prvo ].
3. potem klikneš na desno tipko na miški in klikneš možnost "invert selection".
4. ko to klikneš, zamegliš ozadje s klikom na kaplijico - označeno z modrim okvirčkom. [ikonca z dvema kapljicama ima enako moč kot dve piramidi za ostrenje]
5. potem klikaš to ikonco dokler ti pač ne postane všeč. če pa je meja med psom in ozadjem preostra [se močno vidi da si zameglila] pa klikneš kapljico v meniju na desni strani in potem z miško zamegljiš predele, da se ne vidi več tako.

upam, da je dovolj jasno napisano.  :-[


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #37 : 05 Marec 2008, 17:03:38
Točno to sem mislila...hvala  :-*  :-*

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Chanel.

  • *
    • Prispevkov: 687
    • Točke: 3
  • Hovawarti ex Horto Albo
Odgovori #38 : 05 Marec 2008, 17:10:20
Točno to sem mislila...hvala  :-*  :-*
Malenkost.  :)


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #39 : 05 Marec 2008, 17:15:18
Tole bo pa tudi meni prišlo prav. ;D



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #40 : 18 April 2008, 21:13:01
A kdo ve če se da v pfotofiltru narediti, da je slika z ene strani 'prozorna' potem pa vedno manj...
Nekako tako: (leva slikca)



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #41 : 29 April 2008, 16:00:12
Oj!
Že spet jaz  ::)
Kako v Photofiltru naložiš nove brushe? Ker meni se ne naložijo samodejno...
Lp, Tjaša



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #42 : 29 April 2008, 16:00:57
Kako to misliš?



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #43 : 29 April 2008, 16:03:07
Oj!
Jaz sem si iz neta downloadala nekaj brushov(čopičev) različnih oblik ampak kako se jih da v Photofiltre... Upam, da je zdaj bolj jasno!  :)
Lp,Tjaša



najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #44 : 27 Junij 2008, 09:01:16
Mal smotano uprašanje.

Kako pri photofiltre obrneš malo slikico da je malo postrani?

Upam da razumete uprašanje.

LP Anja
Naj album


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #45 : 27 Junij 2008, 10:08:40
Najprej v photofiltru odpreš sliko, ki jo želiš imeti postrani. Potem odpreš prazen dokumnent ali pa sliko, ki bo naj za ozadje. Tisto sliko kopiraš in prilepiš v ozadje. Potem na sliko (ki mora biti še vedno označena) klikneš z desnim miškinim gumbom, izbereš 'Transform' in 'Free...' potem pa pri 'Angle' in 'Scale' malo spreminjaš dokler ti slika ni všeč.



Saj si mislila to? :-[



najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #46 : 27 Junij 2008, 12:18:24
Ja,to sem mislila hvala!

LP Anja
Naj album


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #47 : 02 Oktober 2008, 21:10:36
ojla

da boste še meni pomagale  :D izrezovanje: je lasso tool edina možnost? mislim,se da na kakšen način natančneje obrezati sliko? :-\


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #48 : 15 November 2008, 12:01:31
Ojla Esta! :)

Evo nekako takole gre:
 
1. Odpreš Photofiltre in odpreš željeno sliko.
2. Željen del slike obrežeš z Lasso tool-om (glej sliko...KLIK)
3. Ko si obrezala željen del, klikneš na desni gumb miške in prikazalo se ti bo pogovorno okno, tu izbereš Crop.
4. Sedaj ti prikaže samo izbrani del.

5. Nato odpreš nov Photofiltre in tu odpreš željeno ozadje.
6. Greš v prejšni Photofilter in zopet klikneš desni gumb miške in sedaj izbereš Copy.
7. Greš spet v na novo odprti Photofiltre in klikneš spet desni gumb miške in izbereš Paste.
8. Ko se ti slika pojavi na ozadju, se bo pojavila z obarvanim oziroma belim ozadjem, zato moraš sedaj še enkrat klikniti desni gumb miške in v pogovornem oknu izbereš možnost Paste options. Tu pa obkljukaš možnost Transparency (zelena kljukica).
9. Sedaj imaš samo izrezani željeni del na izbranem ozadju. Če so robovi kje ostri, izberi smudge tool (ikonca: rokica, ki kaže s prstom navzdol) in željeno debelino le tega, z njem pa obrišeš in zabrišeš robove, da prilepljeni del izgleda bolj realno.


To je nekako to... upam, da nisem kaj pozabila... :-[ če bo pa še kakšna težava ali vprašanje, me pa brez problema lahko kontaktiraš tudi na ZS. ;) :)


Lp
Tina


PS: Alya, a sva naenkrat pisali... :D :D
Kako ''nov'' photofiltre?  ???
Ne razumem  :-[ :'(
(a lahko v slikarju narediš?  :-[ )

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #49 : 13 December 2008, 15:21:14
Če si s tem mislila da narediš da je [primer] pes v ospredju oster, ozadje zamegljeno lahko narediš takole.
Slika za pomoč - navodila so napisana po njej.
1. klikneš ikonco ki sem jo označila z rdečim okvirčkom. potem označiš psa [+ naprimer travo okoli psa]
2. ko imaš psa označenega, ga lahko narediš bolj ostrega s klikom na eno od ikonc v rumenem okvirčku [tam, kjer je samo ena piramidica ti izostri malo - če klikneš večkrat je že vredu, tista kjer sta pa dve piramidi pa izostri bolj močno - priporočam prvo ].
3. potem klikneš na desno tipko na miški in klikneš možnost "invert selection".
4. ko to klikneš, zamegliš ozadje s klikom na kaplijico - označeno z modrim okvirčkom. [ikonca z dvema kapljicama ima enako moč kot dve piramidi za ostrenje]
5. potem klikaš to ikonco dokler ti pač ne postane všeč. če pa je meja med psom in ozadjem preostra [se močno vidi da si zameglila] pa klikneš kapljico v meniju na desni strani in potem z miško zamegljiš predele, da se ne vidi več tako.

upam, da je dovolj jasno napisano.  :-[
???

No razumem tega.
Kako ''nov'' photofiltre?  ???
Ne razumem  :-[ :'(
(a lahko v slikarju narediš?  :-[ )
No to sem že pogruntala.  ;D


...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #50 : 20 December 2008, 23:45:21
Če si s tem mislila da narediš da je [primer] pes v ospredju oster, ozadje zamegljeno lahko narediš takole.
Slika za pomoč - navodila so napisana po njej.
1. klikneš ikonco ki sem jo označila z rdečim okvirčkom. potem označiš psa [+ naprimer travo okoli psa]
2. ko imaš psa označenega, ga lahko narediš bolj ostrega s klikom na eno od ikonc v rumenem okvirčku [tam, kjer je samo ena piramidica ti izostri malo - če klikneš večkrat je že vredu, tista kjer sta pa dve piramidi pa izostri bolj močno - priporočam prvo ].
3. potem klikneš na desno tipko na miški in klikneš možnost "invert selection".
4. ko to klikneš, zamegliš ozadje s klikom na kaplijico - označeno z modrim okvirčkom. [ikonca z dvema kapljicama ima enako moč kot dve piramidi za ostrenje]
5. potem klikaš to ikonco dokler ti pač ne postane všeč. če pa je meja med psom in ozadjem preostra [se močno vidi da si zameglila] pa klikneš kapljico v meniju na desni strani in potem z miško zamegljiš predele, da se ne vidi več tako.

upam, da je dovolj jasno napisano.  :-[

Jaz sem tako delala samo, ko kliknem tisto piramido, ki aj bi bila kao za ostrejnje slika postane še bolj zamegljena, ko pa kliknem za ozadje kapljico pa se sploh nič ne zablura ampak ostane isto. :'(



shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #51 : 21 December 2008, 13:02:14
ko hočem psa izrezat ven. in ga potem kopirat mi še travo vseeno polek kopira čeprav je nisem označila :-\ zakaj to?

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


Chanel.

  • *
    • Prispevkov: 687
    • Točke: 3
  • Hovawarti ex Horto Albo
Odgovori #52 : 21 December 2008, 18:19:58
Jaz sem tako delala samo, ko kliknem tisto piramido, ki aj bi bila kao za ostrejnje slika postane še bolj zamegljena, ko pa kliknem za ozadje kapljico pa se sploh nič ne zablura ampak ostane isto. :'(
kaj pa če klikneš na desno tipko in daš invert selection in potem klikneš piramidico?
nevem, meni tako kot sem napisala use deluje.  :-\


Niky*Nika*Pika
česa pa tam ne razumeš?


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #53 : 21 December 2008, 18:25:14
Ko kliknem to piramidico se mi sploh nič ne pojavi ali kaj takega.  :-\

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


Chanel.

  • *
    • Prispevkov: 687
    • Točke: 3
  • Hovawarti ex Horto Albo
Odgovori #54 : 21 December 2008, 18:34:52
Ko kliknem to piramidico se mi sploh nič ne pojavi ali kaj takega.  :-\
čudno.. pa imaš označeno?
samo izostri tisti del ki ga imaš označenega.. doda bele (se mi zdi) črte.. ni ravno velike spremembe.


shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #55 : 21 December 2008, 20:03:33
še eno vprašanje. kako daš neki objekt za drugega? da ga prekriva? ::)

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #56 : 21 December 2008, 21:00:21
kaj pa če klikneš na desno tipko in daš invert selection in potem klikneš piramidico?
nevem, meni tako kot sem napisala use deluje.  :-\


Niky*Nika*Pika
česa pa tam ne razumeš?

A prilepš sem gor eno fotko, ki so jo tako obdelala, da vidim kako tebi pride?



Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #57 : 27 December 2008, 13:56:31
ojla

da boste še meni pomagale  :D izrezovanje: je lasso tool edina možnost? mislim,se da na kakšen način natančneje obrezati sliko? :-\
Seveda je več možnosti.

Zraven lass-a imaš trikotničke,kvadrat itd.
Klikneš to in potem pa isti potek dela.(copy,crop).  ::)

Pa spet jaz!  :-[
Mene zanima kje vi najdete te pisave?

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #58 : 28 December 2008, 11:38:42
Niky*Nika*Pika
pisave imaš tukaj...le downloadat jih je treba:

http://www.dafont.com/
http://www.1001freefonts.com/
http://www.jabroo.com/

lahko pa tud na google napišeš pač tisto pisavo ki jo iščeš in napišeš npr. "Scriptina font downoload free" in pol klikneš pač na 1ga :)

a jo znaš naložit?


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #59 : 28 December 2008, 11:39:30
Ne, ne znam.  :-[

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...