Šampon

*nastja* · 148793

botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #270 : 18 Avgust 2008, 22:10:19
Še eno vprašanje, a je CC Show off primeren tudi za mladičke če kaj mogoče veš oz imaš kakšne info iz prve roke, sunset? Jaz mislim da načeloma bi moral biti primeren, ampak me tudi zanima če ima kdo kakšne izkušnje z tem.


barby(ka)

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #271 : 19 Avgust 2008, 11:31:33
Kakšna se vam zdi sestava tegale šampona?

aqua,sodiumlaurethsulfate,cocamidopropile,betaine,sambucus,oxide de titane,cocamide mea,glycerine,peg,25hidrogenated castor oil, parfum sodium chloridephenoxiethanol, benzoic acid, dehydroacetic acid, ci42090,(elderberry vegetal extract 0,2%)

Če katera kej razume..jst nism kemik ;D

Prišel bo čas, ko bo zločin nad živaljo kaznovan tako kot zločin nad človekom


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #272 : 19 Avgust 2008, 12:07:06
Za kvaliteto nimam pojma kakšna je... sem pa malo pobrskala po internetu in našla par razlag, kaj naj bi določena sestavina bila. Upam da kaj pomaga :)

aqua, sodiumlaurethsulfate, Cocamidopropyl betaine, sambucus, oxide de titane, cocamide mea, glycerine, PEG, PEG-25hidrogenated castor oil, parfum sodium chloridephenoxiethanol, benzoic acid, ci 42090, (elderberry vegetal extract 0,2%).

lahko, da je kakšen link napačen, oziroma da pod istim imenom obstaja tudi kakšna druga možnost.

lp nina


sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #273 : 19 Avgust 2008, 15:17:48
Še eno vprašanje, a je CC Show off primeren tudi za mladičke če kaj mogoče veš oz imaš kakšne info iz prve roke, sunset? Jaz mislim da načeloma bi moral biti primeren, ampak me tudi zanima če ima kdo kakšne izkušnje z tem.
Informacij iz prve roke žal nimam in tudi na embalaži ne piše nič v zvezi s tem. Ampak po mojem ne bi smelo biti nič narobe, če se ga uporabi za mladička.


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #274 : 25 Avgust 2008, 21:17:56
jaz imam pa eno vprašanje glede suhih šamponov... a je slučajno stvar uporabna tudi za rahel smrad, ko se pes po kakšni smrdeči stvari povalja in je "dišeča" samo manjša površina dlake (recimo samo okoli enega ušesa,...)?

lp Nina


sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #275 : 25 Avgust 2008, 21:27:40
Deluje tudi v tem primeru ja. Če odstrani svinjarijo, potem gre tudi vonj, ki ga je ta svinjarija povzročila. Če je vonj res zelo močan, pa je treba cel postopek večkrat ponoviti.


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #276 : 25 Avgust 2008, 22:44:51
no ja, če bi bilo res hudo (pa ne govorim o valjanju po kakšni gnojnici), potem jaz sploh nebi premišljevala o suhem šamponu, ampak bi psa kar na klasičen način razdišavila :) je pa super vedeti, da so suhi šamponi tudi za take stvari uporabni. Hvala :)

lp Nina


vonarb

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #277 : 04 September 2008, 17:38:59
Kawu linija šamponov vsebuje veliko različnih šamponov specializiranih
za  živali  sam sem jih našel na www.vet4you.com



dogman

  • *
    • Prispevkov: 47
    • Točke: 0
Odgovori #278 : 14 Oktober 2008, 20:35:46
kolko pa je treba dat suhega šampona za en madež?. Recimo, da ni treba psa kopati samo zaradi travnega madeža. a se dozira kot pena za britje ali je to kak prah? pa je varno, če pes potem tam poliže?



sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #279 : 16 Oktober 2008, 18:12:13
Jaz poznam bolj tiste "suhe" šampone, ki so v spreju in je treba madež kar precej namočit, če hočeš, da gre umazanija stran. Pošpricaš in potem dobro obrišeš in posušiš. Ponavadi se te zadeve kar hitro sušijo. Tistih, ki so v prahu, pa ne poznam.
Kar se tiče lizanja, pa ne vem, po mojem dobro in zdravo ravno ni ampak ne vem kako nevarno pa tudi ne. Najbrž je odvisno od sestavin.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #280 : 18 Oktober 2008, 20:22:19
Šampon v prahu močno odsvetujem za kakršno koli barvo dlake razen za belo. Poleg tega so precej neučinkoviti. Ravno umazanije z njimi ne odstraniš, pri belem psu mogoče madež prekriješ, drugače pa sprobano na črnem psu. Dlaka se mi je po tistem par dni zdela "sveža" in ni bilo vonja (ampak barva psa je bila motno črna (mat) in ne sijoča), potem pa se je vse skupaj zapacalo, na dlaki je bilo kar naenkrat še več umazanije in prahu.

Sprejev ne poznam, imam pa doma peno. Je uporabna za pozimi, ko je pes nujno potreben kopanja pa ga na morem skopat zunaj. Učinek je ok. Peno vmasiraš v dlako, do kože. Pustiš kakšno uro (pes naj se ne liže) in izčešeš. Ostane "sveža dlaka", prah, ki se dolgodlakcem nabira pri koži izgine (očitno pena "veže" prah nase in ga izčešeš), pasji vonj za par dni izgine. Za madeže ne znam povedat, na črni dlaki se ne poznajo.

Se je pa treba zavedat, da tale kemija vseeno ostane na psu in da ravno pogosta uporaba ni priporočljiva. Pravzaprav, če imate možnost psa skopat z vodo in šamponom prej priporočam to. Neona ob prvem malo toplejšem vremenu po šamponiranju vseeno peljem plavat, da se šampon spere iz njega.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


dogman

  • *
    • Prispevkov: 47
    • Točke: 0
Odgovori #281 : 23 Oktober 2008, 19:33:12
o.k., noge spereš s toplo vodo. ampak, če se vrag podrgne na primer po zemlji z glavo. nebi ga ravno kopal vsake par dni, če lahko nekaj časa uporabjam suhega, pa ga potem skopam s šamponom enkrat na mesec. itak se pa ponavadi umaže prav takrat, ko ni časa za kopanje.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #282 : 23 Oktober 2008, 20:56:20
Finta je bolj v tem, da čim bolj pogosto kopaš psa, tem bolj povečaš možnost da se dlaka in koža izsušujeta in se ne more naravno nadomestiti vlaga/maščoba kože in dlake. Zato je skorajda obvezna uporaba balzama pri kopanju, posebno pri dolgodlakih pasmah oz. tudi pri kratkodlakih če se pogosto kopajo.
In če imaš kvaliteten šampon in balzam, in jih pravilno uporabljaš, potem skorajda ne more biti težav pri normalnem psu.

Če se pes ful zamaže, ga pač skopaš normalno in pika. Tudi če je bil kopani dva dni nazaj in je ušel se malo povaljati v drek...mislim da tu ni debate.


dogman

  • *
    • Prispevkov: 47
    • Točke: 0
Odgovori #283 : 29 Oktober 2008, 16:26:07
v teh suhih šamponih je zihr kaka finta. Tako kot recimo Vanish za oblačila. :-\



_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #284 : 29 Oktober 2008, 17:29:59
no,da še jst mal komentiram ;D jst sem (ja točno jst,ena od tisth ki imamo plašnice ::)) poskusila E-Z Groom Crystal White šampon in Ultra rich creme rinse balzam :P mora rečt da sem zelo zadovoljna. dlaka je res čista (pa imam dolgodlakega belega psa,ki ga blato in vsa ostala svinjarija sploh ne motijo), svetleča,mehka,super lepo se česa, svilnata, pa glede na to,je vse se moja mrcina valja in potika, razmeroma dolgo ti učinki tudi ostanejo. aja,peni se skoraj nič, balzam pa tudi super nahrani dlako. tako da sem zaenkra zelo zadovoljna,in ga priporočam vsem,da poskusijo :) aja,pa šampon je hypo-alergen pa tudi cruelty free  ;D no,ne morem pa primerjat glede na otale znamke šamponov,ker jih še nisem poskusla (imam tudi v načrtu poskusit CC,pa Plush Puppy če bo prišel na naš trg),jih bom pa v naslednji rundi,ko tega porabim - sem namreč mnenja,da če več stvari ne sprobaš,jih ne moreš primerjat ;)


dogman

  • *
    • Prispevkov: 47
    • Točke: 0
Odgovori #285 : 30 Oktober 2008, 17:08:29
jaz poznam samo Crystal White, drugih nismo sprobali ampak verjamem, da je cela linija dobra. ko nam zmanjka tega sigurno probamo še druge. bomo pa sigurno sprobali tudi kak suhi šampon, samo se še cinca.



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #286 : 20 Maj 2009, 14:16:40
Živjo,

je morda kdo sprobal že Biogance šampone?

lp nina


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #287 : 20 Maj 2009, 14:37:42
Živjo,

je morda kdo sprobal že Biogance šampone?

lp nina

Link do slo. strani: http://www.biogance.si/  ;)



_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #288 : 20 Maj 2009, 18:45:31
jha, meni so v murglah hotli natvezit da je 100% naraven, pa mi je strokovnjakinja s področja naravne kozmetike povedala, da glede na sestavine je daleč od naravnega. tako da zaradi tega skorajšnjega natega nisem poskusila


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #289 : 20 Maj 2009, 19:03:47
Tudi mene je pritegnila ta omenjena naravnost... škoda, ker nikjer niso napisane konkretne sestavine.

Pozna morda kdo kakšen šampon, ki je med naravnejšimi?

lp nina


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #290 : 20 Maj 2009, 20:05:07
Menda je Dorwestov šampon naraven in tudi kvaliteten.



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #291 : 05 December 2009, 16:52:15
Ker tema ni najbolj frišna:


Lahko kdo na hitro priporoci en ali dva najboljsa sampona za mokro umivanje? Hvala!



shinegirl

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 1
  • Poodles bring happines :)
Odgovori #292 : 05 December 2009, 16:53:28
v mr. petu imajo enega kvalitetnega, namenjenega koži nagnjeni k ekcemu

Dan se nasmehne tistemu, ki se mu zna nasmehniti.


Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #293 : 05 December 2009, 16:59:57
Ubistvu jaz ne vem ce je k cemu nagnjena koza mojega tamalga ker ga se nikoli nisem umil ampak ali ce je "za kožo nagnjeno k ekcemu" pomeni da je pac neznejsi in je ustrezen tudi za druge tipe koze?



mamica_V

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #294 : 06 Januar 2010, 14:40:21
A pozna kdo linijo izdelkov za nego živali od Paul Mitchell? Menda so izredno kvalitetne zadeve, saj že en šampon stane 18 EUR in več.  :)



taji

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Neli in Kimi
Odgovori #295 : 06 Januar 2010, 21:30:32
Mi uporabljamo šampon in silky cream od Pure paws in smo več kot zadovoljni. Dlaka je mehka, svetleča in zelo lahko se razčese. Od takrat naprej tudi nimamo več težav s prhljajem in srbečo kožo.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #296 : 06 Januar 2010, 21:44:47
Večina kvalitetnih šamponov ima cene krepko nad 10 € za ta malo embalažo.

Se pa strinjam s taji, tudi mi imamo pure paws in smo več kot zadovoljni :)


HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #297 : 22 Januar 2010, 21:12:16
Kje pa pri nas prodajajo Pure Paws?

Namreč iščem za Hallerja šampon v obliki pene.. tista varianta za razstave - da stisneš peno gor in obrišeš.. :)
Mogoče kdo kaj priporoča?

http://www.grooming-products.com/index.aspx?source=katalog&kategorija=&nadgrupa=3&grupa=3&id=EZC1GE/1

Pozna kdo to oz. že ima izkušnje s tem?

LP, Tina




HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #299 : 24 Januar 2010, 21:40:51
Hvala! :)

Sem šla v Mr. Pet in imajo kar veliko izbiro.. sem že našla podobno zadevo.  ;D

lp