Šampon

*nastja* · 148327

Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #300 : 29 Januar 2010, 19:36:08
Jaz sem pa zelo zadovoljna z Biogroomovim Crisp Apple šamponom.



Moja dva precej pogosto kopam in mi je všeč, da po tem šamponu nimata problemov niti s prhljajem, niti z alergijami, dlaka je svetleča, mehka pa še fuuuul lepo dišita še cel teden po kopanju :)



HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #301 : 29 Januar 2010, 19:46:32
Imaš kratkodlaka psa?
Moj je ful nagnjen h kožnim alergijam.. glede na to, da ta šampon kar pogosto uporabljaš, je verjetno primeren tudi za občutljivejše tipe kože?  :)

LP



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #302 : 29 Januar 2010, 20:00:06
Jap, oba sta kratkodlaka. Šampon je blag in naraven, čisti brez, da bi s kože spral naravna zaščitna olja, primeren je tudi za mladičke :)



HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #303 : 29 Januar 2010, 20:03:15
Kje pa se ga da kupiti in kakšna je cena? :)

LP, Tina



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #304 : 29 Januar 2010, 20:19:19
Mr.Pet, 15€  :)



HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #305 : 29 Januar 2010, 20:37:22



Bugamara

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #306 : 21 Oktober 2013, 21:53:21
Mi lahko pove kdo kaj več o Clorexyderm šamponu (2%, prodaja se pod imenom forte)?

Danes sem ga kupila, ampak me je po branju navodil - piše da se pred uporabo na brejih psicah potrebno posvetovati z veterinarjem - začelo skrbeti, da je preveč agresiven?
Kupovala sem šampon za občutljivo kožo in za pogosto kopanje, ker imam v hiši umazanca, ki se poleg vsega še najraje namaka v vseh stoječih vodah, teče po najvišji rosni travi... in posledično ima občasno rahlo vneto kožo (med prsti na tačkah, po trebuhu) in bi ga rada zaradi tega pogosteje kopala in z nečim, kar mu bo kožo in dlako očistilo in tudi razkužilo, hkrati pa je ne bo dodatno razdražilo ali ji škodovalo - da bi hkrati tudi vnaprej preprečevala kakršnakoli vnetja kože. V trgovini so mi zagotovili, da je to to kar iščem, bi pa vseeno še rada preverila tu.Z iskalnikom nisem našla ničesar o tem šamponu.

Hvala za vsako informacijo.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #307 : 21 Oktober 2013, 23:02:40
Prepogosto kopanje s samponom izsusi kozo (sploh ce sampon ni narejen tako, da koze ne izsusi in primeren za pogosto kopanje), ker vecina samponov iz dlake izpira mascobo. Sicer bi bilo fino, da bi napisala kaksno vrsto dlake ima pes, je dlaka dolga ali kratka, s podlanko ali enoslojna. No, pa vseeno, po prebranem na internetu je omenjen sampon primeren ravno za tezave s kozo, samo verjetno ga je potrebno uporabljat v mejah normale, verjetno ti pise kaj v navodilih glede tega - samo to ne pomeni, da peres psa vsak teden. Tudi jaz imam prasicka doma, ampak ce se umaze je dovolj, da ga sperem z vodo, sampon uporabljam zelo redko (2-3x letno), ker umazanija ni nikoli tako huda, da nebi samo s tusom slo dol.
Glede vnetij koze - bodi pazljiva, da mokra oz. vlazna mesta po sprehodu temeljito osusis, sfrotiras z brisaco, ce je precej nagnjen k vnetjem pa mogoce celo s fenom. Najbolj kriticna so mesta, kjer dlaka ostane mokra, potem se dolgo susi in hitro se zna pojavit kaksen hot spot oz. vnetje. Pri nas smo za zdravljenje hot spotov uporabljali jodov sampon - betadine jod - nanasali in spirali vneta mesta par dni dvakrat dnevno, pa je minilo.

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #308 : 22 Oktober 2013, 08:21:47
Lih vsak dan tud z najbolj milim šamponom ni za kopat. Razen če moraš naredt intenzivno zdravljenje. Tko kot je Ovcka napisala - tuš in dobro osušit. Kopanje s šamponom po potrebi. Clorexy lahko BP porabiš. Je res eden milejših za take zadeve in fajn kožo pomiri, če je občutljiv pa se rad praska. A to še vedno ne pomeni, da ga lahko po vsakem sprehodu šamponiraš  ;)
Ko alternativa ti lahko pride prav še Plivasept peneči. Gre sicer za razkužilni detergent za roke kupljen v lekarni. http://www.moja-lekarna.com/p-4662-plivasept-peneci-dezinficiens-500-ml.aspx
Iz prve roke - je enako uporaben kot Clorexy. V primeru srbeža med prsti lahko narediš kuro namakanja v raztopini. Ter seveda potem temeljito spereš.

Od vsega najbolj pomembno pri takih občutljivčkih pa je SUŠENJE DO SUHEGA. Psa mirno navadit na fen, če še ni. Ko enkrat osvojiš rutino gre to tik-tak, ker bo pes sodeloval.
Lah verjameš, da danes 4 pse prej očedim kot sem pred leti 1 samo  :D Sam use sem naučila točno tisto, kar je nujno za njihovo nego. Da ne zgubljaš nepotrebnega časa še s pogajanji. ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Bugamara

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #309 : 22 Oktober 2013, 08:45:19
Pasma je francoski buldog, torej kratka dlaka.Do zdaj sem ga kopala 1x mesečno, ampak se mi zdi da bi ga lahko na dva tedna. Šampon bom razredčila in bo verjetno ok.
Zakaj pa piše na šamponu da se moreš posvetovat z veterinarjem pri uporabi na bolni/breji živali?

Drugače pa umivanje niti fenanje ni noben problem, ker gospod lepo počaka da se pošlihtava - gre kar sam v bano -  tudi dnevno nego (gubice,tačke, ušesa) lepo pride ko vidi robčke in se vsede, potem pa mu tako paše da ko končam še kr sedi pa me gleda :).



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #310 : 22 Oktober 2013, 09:48:10
Zakaj pa piše na šamponu da se moreš posvetovat z veterinarjem pri uporabi na bolni/breji živali?
Ker se je vedno pri bolnih/brejih smiselno posvetovat o smiselnosti tretmajev  ;)
Ne morš verjamat ampak obstajajo piloti, ki mučajo s šamponom tik pred zdajci ali kopajo gnojne rane s skrajno neprimernimi sredstvi...pač preventiva.  ;)
Na običajnih šamponih tega ne piše, ker ti ga ne prodaja vet. Približno tko kot kapsule b-kompleksa iz drogerije nimajo spešl opozoril, med tem ko b-kompleks od krke jih ima. :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #311 : 22 Oktober 2013, 10:02:59
Pa btw, jaz tako kratkodlake pasme kot je francoz nebi kopala s samponom na dva tedna. Niti na en mesec. Vsake 3 mesece mogoce, pa se to samo zaradi tega, da bi malo disal, ne zaradi drugega. Sama imam zlatega prinasalca pa se kopava (kot sem ze napisala) 2x max 3x letno, s tem da cez poletje veliko plava v jezerih (pa se ne spiramo potem). Pa ima dolgo dlako, ampak po kopanju s samponom ni potrebe ker ne smrdi, ce se pa umaze ga sperem samo z navadno vodo in gre vse dol.

Pac naceloma vsak sampon unicuje ph koze/dlake, unicuje mascobo ter zascitni sloj dlake in v tako kratkem casu (14 dni) se niti nima sanse obnovit.

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #312 : 22 Oktober 2013, 10:07:10
Jaz pudlo z dolgo dlako šamponiram max na cca 2 meseca. Pred striženjem. Ostalo opravi krtača in voda po blatnih sprehodih.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #313 : 22 Oktober 2013, 10:39:46
Francoza res ne rabiš tako pogosto šamponirat. Bo na vsake kvatre dovolj. Razen, če ima kake težave s kožo (to bi najprej poskusila rešiti s prehrano, kakimi zeliščnimi, oljnimi dodatki v prehrani).

Raje večkrat vmes z gumijasto krtačo prezračit dlako in kožo, pa bo ok. Blato gre pa res enostavno dol pod tušem ali z viledo. Šampon bi uporabila kvečjemu med blazinicami po potrebi-če gre za vnetja, še večja možnost je, da se mu vname,  ker je dolgo vlažno.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #314 : 23 Oktober 2013, 19:53:12
Oj,
Da ne odpiram ravno nove teme (ceprav sem nekje ze videla podobno temo, a je ne najdem).
Glede na to, da bo pocasi spet treba temeljito scesat psa in skopati pred zimo, me zanima, ali kdo sam naredi sampon (se priporocam za kak recept) ali pa v sampon zmesa/doda se kaksno domaco sestavino, npr rumenjak, olivno olje ipd? Problem je namrec v tem, da nikakor ne najdem ustreznega sampona za psico, ter kljub temu, da sampo razredcim z vodo, se praska ko nora. In to samo po kopanju. Se mi zdi, da bi z redcenjem sampona in kaksnim dodatkom lahko malo zmanjsala to "agresivnost" sampona.
Sama sem ji nazadnje naredila "masko za dlako" iz rumenjaka, zlice olivnega olja, zlice medu,malo pomarance in tople vode, ji nanesla na dlako in pustila gor cca 10 minut in sprala. In praskanja ni bilo :D
In vidim, da sem se cisto zapletla, samo nimam pojma, kako naj to razlozim. Sem ze kar malo obupana glede tegale kopanja. Ce ima kdo kak pameten nasvet/recept, se mocno priporocam.
Aja, gre se pa za psico tipa terier (mesanka z bogvescim, dlaka je pa dosti podobna nlt-ju)

Lep pozdrav
Neza

ZgaGa


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #315 : 05 Januar 2015, 20:46:37
Zima je tu. Recimo. Temperature so ravno take, da se izogibam tuširanju in kopanju, če je mogoče. Problem je ta, da ima prijatelja iz  kmetov. In ta prijatelj, pač taca po gnoju, hodi po štali, leži v koči nastlani s slamo, zunaj pa na stari preprogi in potem se veselo valjata, grickata....in Bina smrdi.

So ti suhi šamponi-no rinse. Od Biogrooma, Pure Paws, NPI Pena OK za pogosto uporabo? Kako pogosto? Občasno jo prebrišem z vlažno krpo in pikico eteričnega olja evkalipta. Kar pa na žalost Bini grozno smrdi in se umika in kiha. Krpa s kisom, pa ne nevtralizira vonja, kvečjemu po kisu smrdi. Rabim pa to reč samo v tem času, ko je prehladno, da bi jo čez dan skopala.

Za normalno rabo imam en super šampon z vonjem medu.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #316 : 22 Avgust 2015, 14:38:02
Tole je brez dvoma eden izmed najslabših šamponov kar sem jih kadarkoli kupila. Še navaden Trixie šampon iz Merkatorja je boljše kot pa tole. Psa sploh ne očisti, da ne omenjam vonja (psa po uporabi).  :-X


Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #317 : 22 Avgust 2015, 14:46:22
Eni dragi pasji samponi so res slabi (ali pa ne ustrezajo prav dolocenemu psu) - pred leti sem kupila en sampon, ki je bil prav za crne pse (ne vem znamke): pes ni smrdel le nam, smrdel je tudi sam sebi...


TijaTika

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #318 : 08 Oktober 2015, 08:39:37
Živjo,

nisem brala vsega..sem pa zasledila, da iščete primerne šampone za vaše kuže.
Zato bi rada delila svoje izkušnje s šampončki. Jaz za našo mešanko (maltežan/pudelj, z občutljivo kožo) in kuže, ki jih kopam v "salonu", uporabljam šampončke Bubbles & Nature, ki so naravni, je kar nekaj različnih vrst šamponov (za bele, črne, rjave pse, za puppije, tudi za muce, šamponi za sijaj, hude alergike, za sijaj, volumen...) in tudi balzamov. Šamponi so koncentrati in se mešajo z 1:10, tako da iz 250ml dobimo 2,5 litra šampona. Noben od šamponov ne vsebuje natrijevega sulfata. Šampončki poleg dlake negujejo tudi kožo. Našo kužo kopam na en teden/14dni in ima vedno lepo mehko dlako, s kožo pa nima več problemov (ko sem imela šampon Jean Peau je bila katastrofalna..), uporabljam jih pa že več kot dve leti.

Tako-moje izkušnje...pa lep dan še naprej  ;D


The only way to do great work is to love what you do <3
https://www.facebook.com/pasjifrizeraj