Naj nam ne bo vseeno...

T.M.T · 32897

T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
: 23 November 2006, 19:13:30
Dragi pesjanarji,premalo se zavedamo kam plovejo naše barke...ozračje se vse bolj segreva,smo na poti do vročinske dobe,Slovenci živimo obupno---si predstavljate da tako začnejo živeti Kitajci,Japonci itd.?V minimalno 30letih se bo ozračje toliko segrelo da se bosta Arktika in Antarktika stopili!Morje se bo dvignilo za cca. 30m kar pomeni?Papa Grčija,obale Amerike,Avstralije,Evrope,Afrike...zaradi vročine se bodo posušile rastline,Evropa bo postala puščava,gozdovi bodo zgoreli...kam bo šel ves CO2?

Pa kaj če se stopi Antarktika,pa kaj če...za sabo vse skupaj potegne ogromno stvari!Živali,rastline,življenski prostor...kje bomo živeli?Resda bo Arktika in Antarktika primerna za življenje,zemlej pa tam ni!Kje bomo sadili krompir in pšenico,kaj bomo jedli?Ne bodimo egosti,pomislimo širše ne le nase.Ne recite "boli mene k****!Bodo že drugi uredili!"Kaj če bi vsi rekli tako?Vsak posameznik...en sam ne bo naredil nič!Tega ne moremo preprečiti,lahko pa upočasnimo...ne recite "Bodo že znanstveniki pogruntali,ko bo kriza"Ko bo kriza bo prepozno!

Pomislite na naše otroke,vnuke,pomislite na živali!Ne onesnažujmo okolja,pazimo na zrak,reciklirajmo,varčujmo...za prihosnost vseh nas!

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #1 : 23 November 2006, 19:22:32
ja, mene je tut prow pretreslo, zdej ko sem šla gledat ta film, Neprijetna resnica... :-\ :( :-\ :-\ :-\
Ja sej, ko bo kriza, bomo lahko samo gledal, kaj se dogaja, nč ne bomo mogli narediti...

Tako je to: če žabo vržeš v vrelo vodo, bo takoj zaznala nevarnost in skočila ven, če jo daš pa v mrzlo vodo, ki jo počas segrevaš, se bo prlagajala, dokler se bo lahko, pa bo.

Pa zelo so me pretresle tudi slike ledenikov , ki se tako strašno manjšajo... :-\ :-\

Res:NAJ NAM NE BO VSEENO!!!!

LP, Ana & Bono  :-* :-*

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2 : 23 November 2006, 20:53:01
Se strinjam z obema in zelo priporočam ogled filma Neprijetna resnica.

Moramo se zavedati, da vsak posameznik pripomore k temu. To ni stvar Američanov, Kitajcev in ostalih, to je stvar vseh nas, vsi se moramo potruditi za ohranitev našega prečudovitega planeta!



Tukaj pa 10 preprostih stvari, ki jih lahko naredi vsak od nas!


•  Zmanjšaj temperaturo svojega doma za 1°C in s tem zmanjšaj letno do 300 kg emisij CO 2 v svojem gospodinjstvu, saj se povprečno 70 % energije v gospodinjstvu porabi samo za ogrevanje. Ta izračun temelji na predpostavki, da se prihrani od 5 do 10 % energije na zmanjšano stopinjo celzija temperature

•  Ko menjaš stari hladilnik, kupi novega z energetsko nalepko A+ in zmanjšaj emisije CO 2 za približno 210 kg na leto, saj takšen hladilnik porabi štirikrat manj energije kot navaden aparat.

•  Zamenjaj pet navadnih žarnic v lučeh , ki gorijo 5 ur na dan, z nizko energijskimi (CFL) žarnicami in zmanjšaj emisije CO 2 za približno 250 kg na leto.

•  Na kratke razdalje se vozi s kolesom ali pojdi peš in bolj pogosto uporabljaj javni prevoz . Kar 75 % vseh osebnih prevozov naredimo za razdalje do 5 kilometrov, 20 % pa za razdalje manjše od 1,5 kilometra.

•  Pri nakupu novega avtomobila izberi avto z najmanjšimi izpusti CO 2 in prihrani od 50 do 300 % goriva. S takim avtomobilom boš pri prevoženih 15.000 km zmanjšal/a emisije CO 2 od 650 kg do 4 tone na leto. Preglednice avtomobilov glede na porabo goriva in emisije CO 2 najdeš na http://co2.temida.si/ .

•  Zmanjšaj hitrost iz 110 km na uro na 90 km na uro in tako zmanjšaj porabo goriva ter izpuste CO 2 za 20 %.

•  Jej manj mesa : živalske farme so velike onesnaževalke s toplogrednimi plini, predvsem z metanom in dušikovim oksidom. Ekološko kmetovanje je okolju in podnebju veliko bolj prijazno.

•  Posadi drevo , saj eno drevo v svojem življenju porabi 1 tono CO 2 .

•  Pod pri nevladno organizacijo, ki deluje na področju podnebnih sprememb in energetske učinkovitosti, vpliva na politike ter je aktivna pri osveščanju javnosti v Sloveniji ( www.umanotera.org , www.focus-ngo.org , http://www.ljudmila.org/sef ).

•  Naredi svoj podnebni dogovor na spletu ! Misliš, da vlada ne naredi dovolj v boju proti podnebnim spremebam? Pridruži se akciji podnebnega dogovora na info točki filma Neprijetna resnica ali pa obišči spletno stran http://www.focus-ngo.org/ ter ga ustvari kar na spletu.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 23 November 2006, 22:19:03
Nekaj vprašanj:

•  Zmanjšaj temperaturo svojega doma za 1°C in s tem zmanjšaj letno do 300 kg emisij CO 2 v svojem gospodinjstvu, saj se povprečno 70 % energije v gospodinjstvu porabi samo za ogrevanje. Ta izračun temelji na predpostavki, da se prihrani od 5 do 10 % energije na zmanjšano stopinjo celzija temperature

Kako to narediš v bloku? Jaz imam pozimi zaprte radiatorje in odprta okna, ker mi toliko segreva od sosedov.

•  Ko menjaš stari hladilnik, kupi novega z energetsko nalepko A+ in zmanjšaj emisije CO 2 za približno 210 kg na leto, saj takšen hladilnik porabi štirikrat manj energije kot navaden aparat.

Kdo državljanom jamči, da so sposobni tak hladilnik kupiti?

•  Zamenjaj pet navadnih žarnic v lučeh , ki gorijo 5 ur na dan, z nizko energijskimi (CFL) žarnicami in zmanjšaj emisije CO 2 za približno 250 kg na leto.

Cena glede na trajnost - podobno vprašanje kot zgoraj.

•  Na kratke razdalje se vozi s kolesom ali pojdi peš in bolj pogosto uporabljaj javni prevoz . Kar 75 % vseh osebnih prevozov naredimo za razdalje do 5 kilometrov, 20 % pa za razdalje manjše od 1,5 kilometra.

Problem cen javnih prevozov, dostopnost, redkost in "gužva".

•  Pri nakupu novega avtomobila izberi avto z najmanjšimi izpusti CO 2 in prihrani od 50 do 300 % goriva. S takim avtomobilom boš pri prevoženih 15.000 km zmanjšal/a emisije CO 2 od 650 kg do 4 tone na leto. Preglednice avtomobilov glede na porabo goriva in emisije CO 2 najdeš na http://co2.temida.si/ .

Dostopna cena za "povprečne državljane"?

•  Jej manj mesa : živalske farme so velike onesnaževalke s toplogrednimi plini, predvsem z metanom in dušikovim oksidom. Ekološko kmetovanje je okolju in podnebju veliko bolj prijazno.

Koliko več pesticidov, fungicidov in insekticidov se pri tem porabi?
In cenovna dostopnost t.i. zdrave prehrane? Sama nisem rabno mesojedka, ampak mesa in še nekaterih stvari ne smem jesti iz zdravstvenih razlogov. Če pogledam splošno finančno stanje v naši državi - če bi lahko jedla meso, testenine, kruh, jajca, mleko, se pravi splošne zadeve, bi bila na zeleni veji.

•  Posadi drevo , saj eno drevo v svojem življenju porabi 1 tono CO 2 .

Kam, a pred blok? Na privat zemljišče? Kr nekam, neglede na to ali sovpada v habitat?

Ja, se lepo sliši...


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4 : 23 November 2006, 22:22:00
Yo... če bi vse to naredili samo tisti, ki imajo za to ustrezne pogoje bi bilo stanje veliko boljše ;)

Lp nina



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #5 : 23 November 2006, 22:28:45
A je vseeno kako drevo ... ker se že menim  ;D .. sicer pa mi lepo skrbimo za drevesca, je ati lani posadil pri nas 30 smrek  :o pa še letos poleti enih 5. Pa še Indi ima blizu boksa 3 giant smreke  ::) Pa pomladi (al kdaj se sadi) bomo posadili jabolke  8).




zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #6 : 23 November 2006, 22:38:18
Kako to narediš v bloku? Jaz imam pozimi zaprte radiatorje in odprta okna, ker mi toliko segreva od sosedov.

Glede na tvoj primer poveš tole sosedom  ;)

Kdo državljanom jamči, da so sposobni tak hladilnik kupiti?

Nimam pojma... pač preveriš svoje zmožnosti in se odločiš kaj lahko in kaj ne.

Cena glede na trajnost - podobno vprašanje kot zgoraj.

Podoben odgovor kot zgoraj.

Problem cen javnih prevozov, dostopnost, redkost in "gužva".

Se strinjam, tukaj bi morala država veliko storiti, ampak mislim, da mesečna vozovnica ni dražja kot prevoz z avtom, ali se motim?

Dostopna cena za "povprečne državljane"?

Spet isto kot pri hladilniku, veliko ljudi si tega verjetno res ne more privoščiti - ne vem, ampak se je za pozanimati, ker marsikdaj razlika v ceni sploh ni tako velika

Koliko več pesticidov, fungicidov in insekticidov se pri tem porabi?
In cenovna dostopnost t.i. zdrave prehrane? Sama nisem rabno mesojedka, ampak mesa in še nekaterih stvari ne smem jesti iz zdravstvenih razlogov. Če pogledam splošno finančno stanje v naši državi - če bi lahko jedla meso, testenine, kruh, jajca, mleko, se pravi splošne zadeve, bi bila na zeleni veji.

Se spet strinjam, treba bi bilo spremeniti način kmetovanja, ampak glede na svetovno populacijo in denarne interese vodilnih v indrustrijah, je to zelo težko - ampak spet sem mnenja, da lahko vsak posameznik pripomore k temu. Če ne s kupovanjem takih izdelkov, pa z ozaveščanjem ostalih ljudi.

Kam, a pred blok? Na privat zemljišče? Kr nekam, neglede na to ali sovpada v habitat?

Primerno vrsto na primerno mesto ;) Ne vem iz česa sklepaš, da 'kr nekam, neglede na sovpadanje v habitat'

Sicer pa s tole temo ne bomo rešili sveta, bomo pa morda pripomogli k temu.


"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 23 November 2006, 22:49:05
No, odgovori zgledajo enostavni. Ampak v blokih ljudje ne ogrevamo stanovanj sami. In veliko ljudi si novih avtomobilov ne more privoščit. In zdrave hrane tudi ne - še posebno "kao" bio...


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #8 : 23 November 2006, 22:56:53
Mi smo pred kakšnim tednom posadili na vrt 3 nova drevesa! :) (Imamo pač možnosti za to, kdor jih nima jih pač nima in z drevesi ne more pomagat. Lahko pa proba na kakšen drugačen način.)

Pa še ena stvar, ki bi jo lahko kakšen več upošteval.
Ko gre več ljudi ob istem času na isti kraj, se namesto vsak s svojim avtom, peljejo vsi skupaj v enem. Če imamo seveda možnost.
Npr. pri prevozu otrok v šolo ali kam drugam. Starši se lahko dogovorite med seboj in peljete po več otrok skupaj, ne pa vsak samo svojega.
Če seveda se seveda starši razumejo med sabo in dovolijo drugim prevoz svojih otrok... se razume, ane.

lp

Los je car!


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #9 : 24 November 2006, 15:05:42
Priporočam pa da preberete november,GEO---GRENLANDIJA,nič ni več kot je bilo-intuitom postaja vroče

Moramo se zavedati, da vsak posameznik pripomore k temu. To ni stvar Američanov, Kitajcev in ostalih, to je stvar vseh nas, vsi se moramo potruditi za ohranitev našega prečudovitega planeta!

Točno tako ZOE!Najbol me pogreje,ko komu to omeniš pa reče "Ja pa kaj mi moriš s tem!Mene to čist nič ne briga,takt mene že ne bo več!"Egoisti :(

Še triler http://www.climatecrisis.net/trailer/ Neprijetne resnice

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #10 : 25 November 2006, 12:40:20
Nothing is scarier, than the truth!!!

Ravno danes sem poslušala po radio, ko se debatirali o tem. Prav strašljivo! Narava se nam bo maščevala za vse onesnaževanje. Če samo pogledaš včasih malo naokrog opaziš, da so na vsakem vogalu smeti, onesnaženost. Sicer pa se spremembe lepo kažejo v današnjih temperaturah. Ravne zdejle je sestra prišla k meni in mi rekla: ''Joj, 12°C je zunaj! Jaz bi rada videla, da bi bil zunaj sneg in mraz!''  :'(

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #11 : 26 November 2006, 21:15:20
Če ne bomo ukrepali bodo posledice katastrofalne  :( Na žalost se šele sedaj na veliko govori o tem (to se ni zgodilo kar čez noč). To (večje osveščanje ljudi, in kako lahko pripomorejo(mo) k temu da bi preprečile posledice) bi morali storiti že veliko prej.
 



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #12 : 26 November 2006, 21:21:08
tmt in to si vrgla pod zabavo, mene to glih ne zabava... :)

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #13 : 26 November 2006, 21:26:59
Danes, 26.11., je bilo zuanj 20°C. :o :'( Včasih je bil ob takem času že sneg.

Los je car!


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #14 : 26 November 2006, 21:37:26
ooh ... kdaj bo kej sneg?!!!  ::) :-\ Če bo sploh, glede na to da je še kar toplo  :-\ ::)



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #15 : 26 November 2006, 22:18:11
upam da snega še dolgo ne bo usaj dokler izpita za avto ne nardim, ker se mi ne da zmrzovat na poti v šolo  ;D

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #16 : 27 November 2006, 13:51:19
Samo res to ni normalno, danes pa 16°c. Naši polarčki bi že radi sneeeeeeg. *******

Čeprav če pogledamo tole sliko, je letos zapadlo največ snega v zadnjem času:
KLIK

Še en članek iz Večera:

Do leta 2050 ne bo več majhnih ledenikov, na velikih bo za trideset odstotkov manj ledu, so ocenili strokovnjaki Svetovne turistične organizacije, ki napovedujejo: "V gorah se bo bržkone občutno zmanjšalo število obiskovalcev, zlasti smučarjev na ledenikih. Hkrati naj bi se povečalo zanimanje za bivanje v visokogorju, kar pa je lahko problem za okolje."

Temeljna ocena pa je pravzaprav skrb zbujajoča: klimatske spremembe bodo v prihodnje škodile turizmu. Dogodki že zdaj prehitevajo. Poleti se je na številnih ledenikih v Alpah topila snežna odeja. Ta čas je denimo na avstrijskih ledenikih še premalo snega. Obratuje le manjše število žičnic. Na ledenikih v Ötztalu je samo 20 centimetrov snega, zadnjič je snežilo 15. oktobra. Od desetih žičnic jih obratuje le pet, od 146 kilometrov prog je odprtih samo 20,8 kilometra. Proga do Söldna je zaprta. Ledenika Rettensbach in Tiefenbach sta na nadmorski višini 2795 do 3249 metrov. V Pitztalu je možna smuka na ledeniku le do 14. ure. Na Kitzsteinhornu pri Salzburgu obratujeta samo dve žičnici. Spletna stran francoskega smučarskega območja La Plagne je sploh "zanimiva" - zadnji bilten o snežnih razmerah ima datum 29. april 2006. Ko smo poklicali v turistični urad, smo dobili kratek odgovor: "Sezona se še ni začela, na progah je še premalo snega." Pa je denimo L"arpette na višini 2385 metrov nadmorske višine. Naselje La Plagne je "rjavo", nikjer ni snega.

Težave bodo na višini okrog 1000 metrov

Ni naključje, da se bo na Kitzsteinhornu uradno začela sezona šele 18. novembra. "Panike sicer ni, vendar se že pripravljamo na čas, ko bodo ledeniki manjši, ko bo na njih premalo prostora za normalno smuko," poudarja dr. Kurt Genser, turistični direktor iz Mokrin. Ocenjuje, da v naslednjih letih v visokogorju še ne bo težav zaradi prermalo snega, prepričan pa je, da bodo mile zime povzročile težave smučarskim centrom na višini okrog tisoč metrov. "Morda bomo morali celo zapreti kako progo v dolino; klimatske spremembe nas bodo ujele, Evropi ne bodo prizanesle." Ali zasneževalni sistemi ne bodo rešitev? Genser: "Odvisno bo, kako nizke bodo temperature. Snežni topovi lahko delajo umetni sneg pri temperaturah od minus tri do minus pet stopinj Celzija. Na nekaterih ledeniških smučiščih v Alpah že postavljajo nove zasneževalne sisteme, tudi na smučiščih, ki so nad 3000 metrov nadmorske višine. Soočili so se s prvimi težavami z vodo. Problem pa bodo vsekakor gradbena dovoljenja za žičnice in tudi druge objekte. Okoljevarstveniki so že postavili visoke ovire. Na pitztalskem ledeniku pa preizkušajo inovacijo; s sintetičnimi pregrinjali naj bi poleti upočasnili taljenje ledu. Prvi rezultati, ki so jih objavili strokovnjaki z univerze v Innsbrucku, kažejo, da se je taljenje že ustavilo."

Tudi v nekaterih nemških in švicarskih smučarskih središčih že delno pokrivajo ledenike. Toda celotnih gorovij vendarle ni mogoče pokriti, jih s plahtami, denimo tudi iz flisa, rešiti za smuko. Genser: "To je utvara. Kajti visokogorska območja so posebno občutljiva za segrevanje ozračja in taljenje ledenikov."

Napovedi znanstvenikov so črnoglede. Napovedujejo, da bo morala kar polovica od 600 smučarskih središč v Alpah v prihodnje zapreti vrata. Genser je prepričan, da bo to udarec turističnemu gospodarstvu, vendar kljub temu drzno razmišlja: "Zimski turizem bo dobil drugačno vsebino. Morda bo v prihodnje zares manj površin za smuko, vendar bodo gore zanimive za druge zvrsti ponudbe; raziskavo narave, adrenalinske parke, velike koncerte, pohodništvo, gorski wellness. Bad Kleinkirchheim je že tak vzorec."

Zanimiv pa je Genserjev podatek: "Zimska sezona daje Mokrinam le do 20 odstotkov celotnega letnega prometa, v znesku okrog 13 milijonov evrov. "

"Črni scenariji" v Sloveniji

Gorazd Bedrač, pri prometnem ministrstvu vodja sektorja za žičnice, je prepričan, da bodo klimatske spremembe gotovo vplivale tudi na snežno odejo v Sloveniji. "Ledena doba je pred vrati," pravi in prepričan je, da bodo tudi v prihodnje hladne zime.

Bedrač razloži, da v slovenskih zimskošportnih središčih, vsaj večjih, že doslej niso spali, saj temeljito spremljajo klimatske spremembe, analize in ocene strokovnjakov. "Vsak upravljalec pa tudi že ima črn scenarij," pravi, a prepričan je, da naložbe v naših zimskošportnih središčih vendarle niso denar, vržen skozi okno.

Čeprav do leta 2050 ni več daleč.

Slovenski alpinist Viki Grošelj pa je zelo kritičen; v National Geographicu je zapisal, da načeloma sicer verjame v človekovo sposobnost, da bo vzpostavil smiseln odnos do posegov v gorskem svetu, kljub temu pa ocenjuje: "Ni videti, da bi turistično industrijo kaj prida skrbelo, kaj sploh sodi v avtentično gorsko krajino ter koliko ljudi in dejavnosti še lahko tak prostor prenese, preden se spremeni v višinski Gardaland, višinsko zabavišče in adrenalinski park."


Vir:http://www.vecer.si/

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #17 : 27 November 2006, 15:28:32
Lansko leto je prvi sneg zapadel 25.11 :(...letos pa ne duha ne sluha...

Sib nisem upala dati pod zadeve ki so pretresle pasjo javnost,nimam pa nič proti če se da tja...

Ta Gorazd je čuden...kolikor jaz vem je pred nami vročinska doba ne pa ledena :o!

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #18 : 03 Januar 2007, 19:53:41
Kako to narediš v bloku? Jaz imam pozimi zaprte radiatorje in odprta okna, ker mi toliko segreva od sosedov.

Pri nas v bloku ponoči kurjavo izklapljajo oziroma jo dajo čisto na minimum. Temperatura vsem v stanovanju pade za vsaj 2°C.

Se strinjam, tukaj bi morala država veliko storiti, ampak mislim, da mesečna vozovnica ni dražja kot prevoz z avtom, ali se motim?

Cena vseh vozovnic je cenejša od prevoza z avtom. Problem je gužva. Ampak če bi dali v promet kak avtobus več, bi se tudi to lahko uredilo.


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #19 : 03 Januar 2007, 20:06:09
Hay,
mi smo lani posadili čez 60 cipres pri nas :P. Drugače smo pa tudi mi začeli šparati z kurjavo ::), ker je enostavno draga in ni potrebe, saj če nas zebe se pa oblečimo pa pokrijmo kaj pa drugega. Tole z avtom pa mojim staršem dopevedujem, da se večkrat peljejo z avtomobilom brez potrebe in naj se malo sprehodijo pa je vse narobe >:(.
To z mesom je pa res stvar posameznika ???. So bolj kmetije krive za onesnaževanje zraka >:(, kot pa samo meso.
Pa res je treba tudi manj uporabljati insekticidov in temu podobnih stvari.
lp,
Anja


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 04 Januar 2007, 12:06:02
Cena vseh vozovnic je cenejša od prevoza z avtom. Problem je gužva. Ampak če bi dali v promet kak avtobus več, bi se tudi to lahko uredilo.

Ni res. Če jaz iz Savskega naselja do Zgornjega Kašlja porabim v obe strani več kot 2 uri in 4 žetone za avtobus, je to bistveno dražje in veliko več časa porabim, kot če grem z avtomobilom (tudi čas je denar, sploh če je vezan na delo, ki ga opravljaš).


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #21 : 04 Januar 2007, 12:34:53
Cena vseh vozovnic je cenejša od prevoza z avtom. Problem je gužva. Ampak če bi dali v promet kak avtobus več, bi se tudi to lahko uredilo.

V mojem primeru smo 3 ljudje z razlicnimi urniki, zivimo 10 km ven iz mesta, javni prevoz pelje ene 2x na dan in je cena vozovnice okoli jurja :o ni druge, kot da ima vsak svoj avto :-\

Lahko pa posadim kaksno drevo vec, ker smo na vasi ;D

battito animale


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #22 : 04 Januar 2007, 16:06:17
Mimogred...je kdo od vas gledal film The day after tomorow?Se splača pogledat ker nas to vse skupaj dejansko lahko doleti :(...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #23 : 04 Januar 2007, 18:40:09
Mimogred...je kdo od vas gledal film The day after tomorow?Se splača pogledat ker nas to vse skupaj dejansko lahko doleti :(...

Ja jaz sem gledala. Kaj ni tam nastopila ledena doba, kakor vem imamo pa sedaj probleme s segrevanjem ozračja. Al sem pa malo zabrkljala  ::) Se ne spomnem več dobro ker je bil ta film že kar nekaj časa nazaj.



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #24 : 04 Januar 2007, 21:00:29
Ja res je nastopila ledena doba ampak zato,ker se je ozračje tako segrelo,da je na Antarktiki počila plošča in je prišlo do nevem česa.Zato so bili 1. tako močni nalivi...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #25 : 05 Januar 2007, 09:50:20
Cena vseh vozovnic je cenejša od prevoza z avtom. Problem je gužva. Ampak če bi dali v promet kak avtobus več, bi se tudi to lahko uredilo.

Tukaj bi mogla povdarit za vse, ki imajo možnost vožnje z avtobusi, pa je ne uporabljajo :P. Sodelavka npr. zapravi za bencin in parkirnino 3x več, kot ji v službi plačajo za prevoz.
Saj se sedaj ljubljanski župan zavzema za to, da bi v predmestju LJ zgradili parkirišča. S tem bi lepo razbremenili promet v središču Ljubljane. Opcija avtobusa št. 6 (P + R) se mi zdi dobra ideja  ;).
Ko sem še živela pri starših na Igu, smo tudi pri nas imeli vsak svoj avto. Do centra LJ (glavna železniška postaja) sem imela 15km v eno stran (v času povečanega prometa mi je vzelo 45 min). Če ne bi imela zastonj parkirnega prostora in takrat takega delavnika, da niti ne vem, kdaj bom konc, bi se sigurno raje vozila z avtobusom. Cenovno bi me prišlo pol ceneje.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #26 : 01 Februar 2007, 19:10:55
Citiraj
Prvega februarja ugasnimo vse luči med 19.55 in 20.00 uro

Prvi del velike akcije proti klimatskim spremembam, ki jih ustvarjamo ljudje, se bo zgodil na dan 1. februarja 2007. Skupina okolju prijaznih aktivistov L'Alliance pour la Planete (www.lalliance.fr) poziva ljudi, da osvobodimo planet Zemljo vsaj za pet minut - naj Zemlja počiva!
V ta namen prosijo vse ljudi na Zemlji, da 1. februarja med 19.55 in 20.00 pogasnemo vse luči.

To ni namenjeno samo varčevanju energije, s tem namreč v svet dajemo sporočilo, ki bo privabilo politike in voditelje. Čas je zanje, da napravijo akcijo in se pričnejo izogibati preveliki potrošnji energije. V času teh 5 minut bomo pomagali planetu k počitku - 5 minut ni veliko in nas ne bo nič stalo. Pomembno pa je, da dajemo to izjavo pred javnimi volitvami.

Na dan 1. februarja bo v Parizu objavljen nov dokument ameriških strokovnjakov za klimo. Pri tem lahko pokažemo na nujnost svetovne klimatološke situacije. Če se vsakdo udeleži te akcije, bo imela učinek na medije, politiko, kar je pomembno tudi pred belgijskimi volitvami.

Posredujte to sporočilo prijateljem, družinam, lokalnim politikom, dajte v časopis, blog, posredujte vsem ljudem, ki jih poznate!

Včeraj smo si pogledali film The Future of food, ki smo ga dobili po e-pošti, v skadu z okoljskimi spremembami, toplo priporočamo, da si ga ogledate.

Vir:http://www.mojpes.com/forumbb/viewtopic.php?t=11742&postdays=0&postorder=asc&start=0


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #27 : 01 Februar 2007, 19:12:43
Moj učitelj za biologijo je rekel da bi rad videl kaj se bo zgodilo,ko bomo vsi naenkrat prižgali luči :D ::)....

Bomo pa mi ugasnili ja :).

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #28 : 01 Februar 2007, 19:20:26
mi tudi



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #29 : 23 Julij 2007, 18:09:52
Oj!
Malo butasto vprašanje ampak vseeno. Kje se kupi sadike za drevo?  :-[ Vem, da se sadike za cvetlice kupi  v cvetličarni ampak za drevo pa nevem. Imamo na babičinem vikendu na jančah IDEALNE razmere za kakšno drevo, ki nam bo delalo senčko pa še okolju bo pomagalo- 2 muhi na en mah  8) . Smo bili pa včeraj na vikendu pa smo šli iskat domač jabolčni sok in je tista gospa rekla, da ji je nekdo rekel, da je njemu vseeno- njega tako-tako več ne bo na tem svetu, ko se bo to zgodilo  >:( . Zato pa je tako! Bom naštela 2 naravni katastrofi:
                                                 - Vreme v Ljublja je prevroče
                                                 - V Zadru so bili kar štirje potresi
                                                 - Medtem, ko se mi cvremo kot ocvrt krompirček se Amerika ali Anglija utaplja
Naštela sem tri  :-[
Lp,Tjaša