IPO Izpiti

Bugz · 83146

_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #60 : 06 Avgust 2013, 07:14:19
Jaz pa ne. Ker brez vsega ostalega do obrambe sploh ne morejo priti, ne glede na pasmo


Ce bi bilo vse idealno bi bilo tako... ampak dejstvo je, da ni. Se zmeraj se najde kak 'marker', ki markira za denar...



CASTRO

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 06 Avgust 2013, 08:01:24
Tyra če boš kdaj na Gorenjskem bi šla prou rada na  kakšno kavico s tabo  :) in vrjamem da bo najina debata zelo zanimiva v pozitivi mislm kr ženska pr 40. vrjem mi ma za sabo kr nekej izkušenj in znanja in to ni moj prvi ps saj z njimi živim že od majhnih nog je pa res da sm željo po ipo izpitih dobila šele zdaj ko imam to pasmo, pa vem da do sedaj še nism povedala kaj imam, moj spremljevalec je bandog star 2. leti.
Druge pasme si žal ne morm umislt kr živim v bloku in sem na žalost omejena z prostorom.
Ko pa smo kupovali psa si takrat nism niti najmanj misnla o nobenem IPO 1, 2,3 kr po mojem mnenju se pri starosti 2. mesecih ne morš odločt kaj boš z njim počel ko bo star 1, 5 let in tud takrat nism pomisnla da mamo u naši prelepi zafurani državici take omejitve,da nobedn sploh ne ve 100 % a je to res kje zabeleženo a je to sam "rekla kazala".Hotla sm narest vse tri ipo-te in hodt na tekmovanja kr mi je to res zakon nakar doživim še en šok, da se tekmovanja lahko udeleži samo rodovniški ps  ??? Kam gremo???
Nej samo omenm da v Ameriki policiji pomagajo zunanji psi in vodnike majo svoje (vodnik ni policaj) pri razno raznih akcijah ki pa niso vaje in se mi zdi to ful uredu tko da tud bandogi delajo za policijo, seveda pa je to spet samo Amerika
Lanabela če boš najin financ minister grem takoj v tujino delat IPO 1, 2, 3 (mal heca-brez zamere) pa vrjamem da bi se mi še kdo z veseljem prdružu

LP!               Barby&Castro


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #62 : 06 Avgust 2013, 08:11:21
Med čem pa je križan ta tvoj bandok?


_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #63 : 06 Avgust 2013, 08:19:49
Za kavo sem zmeraj ;). Tekem na nacionalni ravni se lahko udelezis z nepasemskim psom, probajta tekmovat po bbhju, da si pridobis izkusnje s tekmami, pravilnim vodenjem in podobno. Narest izpit je eno, tekmovat pa cisto nekaj drugega. Mogoce ti bo ta izkusnja dovolj, da bos potem dejansko videla ali te taka sportna kinologija veseli ali ne. Ponavadi je tako, da pri prvem psu s katerim nekaj delamo, izberemo najprej psa, ki nam je vsec,, sele potem sport. Pri vseh nadaljnih psih (ce imas ambicije po dolocenih kinoloskih dosezkih) pa ponavadi izberemo pasmo, ki ustreza dolocenemu sportu.



CASTRO

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 06 Avgust 2013, 08:52:50
Tyra točn tko je kot si napisala,moja naslednja pasma bo "roti" al pa "malino" upam samo to da bom takrat še živa in zdrava :) :) da bom lahko hodila na tekme in da bo moj naslednji pes to počel z veseljem ne pa agresijo(poznam primer z nemškim ovčarjem,ki zdaj napada vse okol sebe) :(
Se bova pa spomladi udeležila tečaja tačke pomagačke  :) :) :)
Weaver napiše se bandog je pa križan med pitom in corso.

LP!               Barby&Castro


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #65 : 06 Avgust 2013, 09:55:41
Citiraj
Ce bi bilo vse idealno bi bilo tako... ampak dejstvo je, da ni. Se zmeraj se najde kak 'marker', ki markira za denar...
Seveda. In s prepovedjo šolanja bodo tisti, ki želijo delat najemali te. ki so prviloma zanič in lahko dejansko naredijo nevarnega psa.

Citiraj
šok, da se tekmovanja lahko udeleži samo rodovniški ps  ??? Kam gremo???
To ne drži. Lahko sodelujejo tudi mešanci.
Me pa zanima, kakšen motiv ima nekdo da si nabavi za v blok mešanca a la bandog, ne da bi približno vedel, kaj bi s psom čez eno leto rad počel. Tudi, če prepovedi šolanja za nekatere pasme ne bi bilo, je dejstvo, da so na IPO tekmah uspešne samo nekatere pasme in da zadeva pač ni primerna prav za vsakega, ki se mu naprdne. Tvojega hobija ti ne bo plačeval noben financ minister. če imaš tako strašno željo po delu, začno s poslušnostjo, tekmuj v BBH kategoriji, potem pa lahko delaš in tekmuješ tudi v sledi....Mogoče te bo minilo, ko boš videla kakšno garanje je treniranje tekmovalnega psa, mogoče pa ne in boš pri svojem naslednjem psu unovčila pridobljene izkušnje. Z mešanci lahko mirno delaš tudi RO, nekaj se prebuja tudi klasični obidience....
Pa ne želi si preveč amerike....ponekod bandogi ne samo da se ne smejo šolati v obrambi, celo obstajati ne smejo.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #66 : 06 Avgust 2013, 10:42:40
zanimiva bandok kombinacija pit pa cane corso, sicer nekega posebnega smisla nea vidim, ampak okej, to sem pač jaz.


CASTRO

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 06 Avgust 2013, 11:27:49
Lanabela tolk kt sm jest prebrala in preštudirala to pasmo se teb tud sanja ne,kaj mam jest v svojem stanovanju je moja stvar,pa če kuj slona prulečem,če se lohk tko reče.Pa nimam mešanca ampak mam križanca če se že tolk zapenamo za besede,upam da veš v čem je razlika  :) .To da so uspešne samo nekatere pasme je kriva naša zakonodaja in to ravno zaradi tega kar mene še zdej zanima:katere pasme so po ZAKONU prepovedane in me ne zanima ketere pasme lahko to opravljajo in katero pasmo naj si še nabavim da bom to lahko delala!!!!
tisto o financ ministru je bil hec,pa vidm da ga ne razumeš :( glede tekmovanja se ne boj zame,sem kondicijsko in psihično zelo stabilna oseba in tud finančno se kar dobro držim  :)
Če mi hočeš pomagati pri mojem vprašanju prou,če ne mi ne soli pameti kaj naj delam ali katero pasmo bom mela v bloku.

Še 1x postavljam vprašanje:zanima me katere pasme imajo v Sloveniji prepoved izvajanja napada in obrambe???

LP!               Barby&Castro


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 06 Avgust 2013, 11:30:47
Castro imaš rodovnik?

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #69 : 06 Avgust 2013, 11:32:30
Ne more ga imet... bandog je krizanec



katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #70 : 06 Avgust 2013, 11:32:43
V FCI Navodilih za mednarodne izpite športnih šolanih psov piše:

Na izpitih in prireditvah lahko sodelujejo vsi psi ne glede na velikost, pasmo ali poreklo oz. rodovnik.
Vendar pa mora biti pes sposoben izpolniti zahteve Izpitnega pravilnika IPO.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 06 Avgust 2013, 11:45:25
Ne more ga imet... bandog je krizanec

Ja ampak križanec je potomec dveh rodovniških psov. Če imata oba starša vzrejno dovoljenje zakaj mladiči ne bi imeli rodovnika?

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


k94lif

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 06 Avgust 2013, 11:46:58
V Italiji pa brez rodovnika, ne moreš niti IPO predizpitov delat, kaj šele IPO, ti ostane samo BH.

Possono partecipare alle prove cani di qualsiasi razza purché in buona salute.
I soggetti partecipanti alle prove debbono essere iscritti in un libro genealogico, italiano o straniero, riconosciuto dall’ENCI. Sono esclusi dalla partecipazione alla sezione “C” i soggetti monorchidi e criptorchidi (Art.11 lettere c) e) f) regolamento speciale prove di lavoro 1 gennaio 1978).




Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 06 Avgust 2013, 11:48:55
Ker če govorimo o Rodovniko po FCI mora bit pasemsko priznana FCI pasma. Drugče lahko govorimo o ''rodovnih knjigah'', ki jih vodi klub za dotično križano ''pasmo''. Sledljivost je ni pa to oni isti papir.  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 06 Avgust 2013, 11:52:16
Aha. Teh klubov pa pri nas tako ali tako nimamo ne?

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #75 : 06 Avgust 2013, 11:56:35
Ja ampak križanec je potomec dveh rodovniških psov. Če imata oba starša vzrejno dovoljenje zakaj mladiči ne bi imeli rodovnika?

Me zezaš?

Če parim rodovniško čivavo in rodobniškega kaj pa vem mopsa bom dobila rodovniškega psa???????



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 06 Avgust 2013, 12:01:12
Ne križanca kot je Labradoodle, Goldendoodla, Buggsa, Pomapooja, Boxadorja, Peekapooja itd Glede na ceno takšnih mladičev bi moral obstajat nek papir o starših?

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #77 : 06 Avgust 2013, 12:05:57
V bistvu ja, lahko imaš rodovnik, a ni priznan od nobene večje nednarodne organizacije. Ti rodovniki omogočajo sledljivost in bi omogočali tudi selektivno vzrejo (kar pri bandogih ne pride v poštev, ker se vzrejajo samo kot križanci svačega s pitbulom in ne kot pasma v nastajanju). bandog je pasma natančno toliko, kot je pasma kokapu, koakdudl in kar je še dizajnerskih križancev. 
Takemu psu bo v delovni knjižici pisalo mešanec.


_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #78 : 06 Avgust 2013, 12:10:20
Kolikor je meni znano tudi ti psi nimajo nimajo FCI rodovnika... predvsem je pa razlika ali gre za neko načrtno križanje psov z namenom pridobitve nove pasme ali pa za križanje dveh psov. Pri bandogih se lahko križa različne pasme in ne samo dve.



CASTRO

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 06 Avgust 2013, 13:10:44
Ponosna sm na svojga preljubega mešančka,če se že vstraja na tem,rodovnika ne more dobit,če pa že je kakšen dokument (kao rodovnik) se pa s tem papirjem samo spremlja krvna linija psov,ki jih križaš,ampak tega pri nam ni.
Bandog pa je križanec med samico stafford terier in samcem napolitanski mastif,je pa pol še ameriški bandog mastif to pa je moj in to ni mešanca svačega s pitbulom-bo treba mal prebrat literaturo,maš pa še Swinford Bandog,ki je križanec med pitbulom in angleškim mastifom... maš različne imena za različne kombinacije,sam je bl preprosto če rečeš samo bandog(zame).Se vam ne zdi da smo že mal zašli s to temo?

LP!               Barby&Castro


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #80 : 06 Avgust 2013, 13:24:55
če točno veš, kaj je swinford počel, si zmagala, saj to marsikoga fuuul zanima, pa ese je to žal porazgubilo, ko je tip nepričakovano umrl.

je pa križanec, če gre za načrtno parjenje. Črpav bi jaz tako dejal - po tem, kar sem prebral, imaš ti dve vrsti bandogge psov...eno je načrtna vzreja, drugo je pa, da se pač pari dva psa ustreznih pasem, nato to poimenuješ 'bandog' in prodaš kakšnemu naivnežu


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #81 : 06 Avgust 2013, 13:37:06
Ma ne vem. Kot bandog se prodaja križance svačega s pitbulom (ali stafordom): od neapeljskega mastifa, mastifa,  do argentinca, rotvajlerja, boerberdla, nemške doge, kanarske doge, bordojske doge, tose...ni da ni. seveda v kombinaciji večih pasem skozi par generacij.
Mogoče je bil na dobri poti Swinford in mogoče bi res uspel narediti pasmo. To, kar se počne danes pa ne vodi nikamor, vsak križa kar se mu zljubi in nihče ni dobil dolgoročno stabilne linije.
Škoda, ker tako kot je bil zamišljen bi bil to lahko res dober pes.


CASTRO

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #82 : 06 Avgust 2013, 13:59:49
res se pari vse mogoče,kar se lahko vidi tudi v kakšnem rodovniku, da sta mela oba starša isto mami ali očeta gledano par generacij nazaj.....itd.,in to delajo "vzreditelji" ki gledajo samo na zaslužek in na zunanjo lepoto psa,kaj pa njegovo zdravje-genetske bolezni,ta primer poznam iz časov ko sem bila še mlada  :)  :)  :) in to se potem prenaša iz roda v rod ??? >:( Na žalost je tko blo in tko bo naprej,in mi bogi revčki ne bomo mogl nč spremenit.Lanabela,vsaj v nečem imava isto mišlenje,sm vesela in upam da se kdaj srečava :)

LP!               Barby&Castro


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #83 : 06 Avgust 2013, 15:34:22
Citiraj
res se pari vse mogoče,kar se lahko vidi tudi v kakšnem rodovniku, da sta mela oba starša isto mami ali očeta gledano par generacij nazaj.
To je še najmanjši problem, če se ve na kaj se pari in zakaj se pari. kar pa vsaj za naše rejce bandogov močno dvomim, tisti, ki jih poznam pojma nimajo zakaj parijo tisto kar parijo, nimajo nobenega načrta, razen finančnega mogoče.


CASTRO

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #84 : 17 September 2013, 12:23:59
Danes sem govorila z g. Milošem Kovačem (predsednik KZŠ) in mi je povedou da NE obstaja nobena "črna lista" pasem,katere nebi smele delati napada in obramba.Predlagou mi je naj se obrnem še na FCI in še njih povprašam o tem problemu.Njihov odgovor,seveda če bo pozitivn,lahko uporabim kot dokazilo,da bo moj pes lahko delou napad obrambo  :P :o;D

LP!               Barby&Castro


JuventusSC

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 17 September 2013, 12:59:21
Ne obstaja, ker je to "nepisano pravilo" bišega predsenika KzŠ pri KZS ...


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #86 : 17 September 2013, 13:02:44
 >:D

Em zakaj točno že bi pa tako zelo želeli delat napad obrambo? Me zanima vidik zakaj je to takooooo zeloooo nujnooo?

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


CASTRO

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 17 September 2013, 13:03:12
Se pravi nobena pasma ni prepovedana!

LP!               Barby&Castro


CASTRO

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #88 : 17 September 2013, 13:15:15
Lunette,zato kr sm se tko odločla in kr mam preveč dnarja in prostga časa in nism nobenmu doužna to razlagat še posebn pa ne na forumu,kr te usi zabijejo do nafte še predn zveš kr te zanima.
Ko dobim dokumentacijo v roke vam sporočim kako sm opravla in da bojo tud drugi lahko prebral kr jih zanima že zelo dolgo časa, pa si ni nihče vzel čas da bi stvarem prišel do konca,najlažje je samo rečt,ja sm slišou da je prepovedan....  ???

LP!               Barby&Castro


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 17 September 2013, 13:30:29
Castro, hvala za odgovor. Želim vama veliko uspehov. Saj rodovnik potrebujeta samo za svetovna prvenstva. V ožjih krogih bosta pa s toliko volje vsekakor lahko pridelala vidne rezultate.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.