Breja psica in kako ravnati z njo??

ssega1 · 63295

Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #30 : 03 December 2009, 14:07:11
Sosedova psica ima že od prve gonitve vsakič mladiče, stara je 7 let in ne zgleda kot, da bo kmalu umrla...
Pa to ti ne bi prijavila? Ne razumem kako lahko nekdo to gleda naredi pa nič  ::)  Nič čudnega, da se potem take stvari dogajajo.

S psico, ki je premlada za leglo imaš lahko ogromno težav. Sem imela eno v začasni oskrbi skupaj z mladiči in ni znala skrbeti za njih. Pri vsakem hranjenju jo je bilo treba fizično držati na tleh zraven mladičev, da jih je sploh nahranila, ker drugače jih ni, je bilo vse drugo bolj zanimivo. Z mladiči je bila zelo groba, obnašala se je, kot da so igračke, premetavala jih je sem in tja, pa tudi ko so bili malo večji je bila njena igra z njimi pregroba. Trije mladički so poginili v prvem tedu preden je cela družinica prišla k meni tako, da so ostali samo še trije. V glavnem psica MORA biti psihično dovolj zrela za leglo, jaz vem, da če bi že kdaj imela leglo psice ne bi parila pred dopolnjenim drugim letom starosti, nikakor pa ne pri prvi ali drugi gonitvi, psica je takrat še sama mladič  ::)



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #31 : 03 December 2009, 14:19:06
S psico, ki je premlada za leglo imaš lahko ogromno težav. Sem imela eno v začasni oskrbi skupaj z mladiči in ni znala skrbeti za njih. Pri vsakem hranjenju jo je bilo treba fizično držati na tleh zraven mladičev, da jih je sploh nahranila, ker drugače jih ni, je bilo vse drugo bolj zanimivo. Z mladiči je bila zelo groba, obnašala se je, kot da so igračke, premetavala jih je sem in tja, pa tudi ko so bili malo večji je bila njena igra z njimi pregroba. Trije mladički so poginili v prvem tedu preden je cela družinica prišla k meni tako, da so ostali samo še trije. V glavnem psica MORA biti psihično dovolj zrela za leglo, jaz vem, da če bi že kdaj imela leglo psice ne bi parila pred dopolnjenim drugim letom starosti, nikakor pa ne pri prvi ali drugi gonitvi, psica je takrat še sama mladič  ::)

No iz ene psice se ne da potegniti nekih zaključkov. Sosedova psica je bila stara skoraj 3 leta pri prvem leglu, pa ni želela niti videti mladičev in so jih sami spravili gor. Poznam pa primer, ko je psička pri manj kot 15 mesecih starosti lepo skrbela za mladiče, jih hranila, čistila...



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #32 : 03 December 2009, 14:41:14
No iz ene psice se ne da potegniti nekih zaključkov.
Sem napisala, da imaš LAHKO s tako psico ogromno težav. ::)  Kdo dela zaključke na podlagi ene psice? Sem povedala svojo izkušnjo, nikjer ne piše, da je pri vseh psicah tako. Lahko se pa zgodi, ker premlada psica psihično ni pripravljena imeti leglo.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #33 : 03 December 2009, 15:09:05
Z vsako psico, ki ima prvič mlade imaš lahko take težave. Odvisno od nagona in hormonov. Omenjena psica po vsej verjetnosti za mladiče ne bi prav nič bolje skrbela, tudi če bi bila par mesecev starejša. Pravzaprav imajo takih težav še več starejše psice, ki so že preveč "scrkljane".


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #34 : 03 December 2009, 15:09:19
Jaz pa sem napisal da LAHKO imaš take težave tudi s starejšo psico, torej ni rečeno, da je v tvojem primeru do tega prišlo zaradi starosti psice.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #35 : 03 December 2009, 15:23:35
Tudi mi smo parili pri starosti 3,5 leta, prvo leglo, progesteron testi, polno mladičev. Seveda pa ni šlo brez težav - ta prvi se je zataknil v kanalu oz psica ni imela sploh popadkov potem ko ji je   počila voda ta prvega mladička in smo šibali k vetu, kjer so naredili carski ker je bilo številčno leglo.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #36 : 03 December 2009, 15:26:18
Aja še to sem pozabila, jaz se pri psicah nebi igračkala z hormoni. Če ima psica v osnovi hormonalne težave, zaradi katerih ne more zanositi, potem pač to ni psica za vzrejo, po mojem mnenju. Ker lahko to seveda prenese na potomce, saj ne veš v kolikšni meri je to dedno. In mislim da je v interesu vsakega vzreditelj da ima čim bolj zdrave potomce, tudi če to pomeni da pač katera perspektivna psica nebo imela potomcev.

Moje mnenje, ker sem zelo prosti hormonalnim zdravljenjem (tudi pri ljudeh, ampak kot rečeno, vsak ima svoje mnenje).


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #37 : 03 December 2009, 15:28:32
Omenjena psica po vsej verjetnosti za mladiče ne bi prav nič bolje skrbela, tudi če bi bila par mesecev starejša.
Dvomim  ::) Ampak nima veze, menda je jasno kdaj ima psica lahko po zakonu in po KZS pravilniku prvič leglo tako, da je debata o psicah premladih za leglo nesmiselna, saj je tisti, ki ima s psico prezgodaj leglo v prekršku in je to zrelo za prijavo. Enako velja za psice, ki imajo legla več gonitev zaporedoma.  :-X



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #38 : 03 December 2009, 16:21:24
Po zdravi pameti in po rezultatih je optimalno pariti 3. gonitev, pri večini psic. Pri zelo majhnih pa prej. Po zakonu je lahko tudi drugače. Zakone se piše, kakor se komu ravno naprdne in se spreminjajo hitreje kot pa se starajo psi.
Vprašanje je bilo, kaj groznega se zgodi psicam, ki se sparijo premlade. Načeloma se jim ne zgodi nič groznega, če je zanje dobro poskrbljeno in  če imajo potem odmor. Kar pa seveda ne pomeni, da je to priporočljivo početi.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #39 : 03 December 2009, 18:07:45
GoldenGirl,mogoče pa ne bi bilo slabo,če bi dali tej psici pregledati vrednosti hormonov.Sem ravno zadnjič brala eno dobro disertacijo o odpravljanju plodnostnih motenj pri različnih psicah.Pri enih ni bilo pomoči zaradi raznih tumorjev,pri drugih pa so z hormonskim zdravljenjem prišli do odprave težav.Velikokrat je za neplodnost pri psicah kriva tudi flora v vaginalnem traktu.Mogoče bi bilo dobro naresti bris in antibiogram.
LP Tjaša

Zakaj pa bi sploh človek hotel parit tako psico? Sploh glede na dejstvo, da idealnih psov ni in da to nebi bila edina napaka? Pol pa dobiš mladiče, ki zrasejo in ne morejo imeti mladičev pa spet malo hormončkod dodajaš... Pa saj niso bonbončki!

Psička od kolegice je imela kot 4 mesečni mladič piometro in to zaprto! Skoraj je poginila, ker nihče ni posumil na to možnost, razen ene veterinarke, ki je bila že 4. po vrsti!
Uradni razlog: DODAJANJE HORMONOV PRI PSICI!!!  >:(

Ne se hecat in če že vzrejate dajte s primenimi psi! Raje se sprijaznite s kako telesno pomanjkljivostjo, kot pa da streljate take budalaščine, da psicam dodajate hormone. To je motnja, ki sigurno ni prišla po zraku, ampak je drugačne narave.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #40 : 03 December 2009, 18:17:44
Se popolnoma strinjam z Andrejo. Hormonske težave in neplodnost so v veliki večini primerov dedne. Tudi na primer v leglih, kjer se skotijo samci z nespuščenimi modi, imajo dostikrat psice iz istega legla težave s plodnostjo, da ne govorimo o tem, da dajejo naprej samce z nespuščenimi modi.

Ni vsak pes za vzrejo, pa čeprav je eksterierno še tako zanimiv. Vedno je treba gledat tudi na zdravje in hormonsko stanje nedvomno paše zraven. Umetno uravnavanje hormonov dolgoročno ničesar ne reši.



McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #41 : 04 December 2009, 10:02:54
Hmmm....glede na napisano ne, da ste delali Progesteronske, ki so pokazali 11. dan za parjenje, psica pa ni pustila sta dve možnosti, ali s progesteronskimi nekaj ni štimalo, ali pa ste enostavno zamudili in je bila zato prazna.

Kar se tiče parjenja, za svojo pasmo, ki je majhna, je dejansko tako, da bi moralo bit prvo leglo čim prej, tam med starostjo 1,5-2 leti. Je pa res, da je treba psihično zrelost upoštevat. Prav iz teh razlogov imam doma psico, ki bo konec januarja stara že 3 leta in do sedaj še ni imela legla, ker še nisem prepričana v njeno 100% zrelost. Upam, da ne bo težav, me je pa kr malo strah.

Kaj se pa hormonov tiče, vsaka psica je lahko kdaj prazna, faktorjev, ki na to vplivajo je ogromno. Enostavno se zgodi. Tudi ženske pač vse ne morejo zanosit. Pa recimo da se zaradi neugodnosti ali naključja zgodi še drugič. Ampak psico, ki je pa trikrat prazna, kljub temu, da si naredil bolj kot ne vse, kar je treba, pa jaz osebno nebi več matrala z legli no. Mogoče da bi dala pregledat ali nima kakšne bakterije, kakšen bris naredit, mogoče osnovne preiskave, ampak s hormonskimi terapijami in podobno, pa se jaz tudi nebi igrala.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #42 : 04 December 2009, 10:51:20
Vsekakor se splača narediti natančen pregled in ugotoviti kaj je narobe. Lahko je  vzrok kakšna čisto banalna infekcija. Nekako tako kot pri mladičih: ni ravno priporočljivo za vsako ceno reševati slabo vitalnih mladičev. se pa splača vseeno pogledati, kaj dejansko je s takim mladičem narobe. Včasih se jih da rešiti in nimajo kasneje prav nobenih posledic.


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #43 : 04 December 2009, 12:14:25
Pa to ti ne bi prijavila? Ne razumem kako lahko nekdo to gleda naredi pa nič  ::)  Nič čudnega, da se potem take stvari dogajajo.

Prosim povej mi, kaj točno bi se spremenilo če bi jih prijavila in prosim še za kakšen konkreten primer, kjer se je kaj ukrepalo? Ko so v Kranjski gori imeli tiste boge hrte v nekih boksih sredi gozda vse v ranah je prišel inšpektor in ugotovil, da so dobro preskrbljeni, so na suhem in hrano ter vodo imajo!!! Tudi ta psica ima vse to, tako da dvomim, da bi kdo ukrepal...

Se opravičujem za smetenje teme.



McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #44 : 04 December 2009, 12:19:19
Saj ne prijaviš VURS-u, ampak vzrejni komisiji, če je psica rodovniška seveda. Če ne drugo lahko za psico določi daljše mirovanje. Je pa možno , da so predhodne paritve na posebno prošnjo tudi odobrene, enako velja za samce. Itak pa če pogledaš se od pasme do pasme ti pogoji razlikujejo. Za terierje recimo vem, da lahko samci v Nemčiji parijo že od 9. meseca naprej, pri nas pa šele z 12 ali 15 meseci, odvisno od pasme, tako da vse je relativno, če je tisti, ki dela, ve kaj dela. In tukaj jaz vidim edini dvom. Razlika med tistimi, ki vejo kaj delajo in tsitimi ki so šlampasti in neodgovorni in se jim non-stop dogajajo neki upsi je pa ogromna. In tistih, ki res vejo kaj delajo je zelo malo nažalost.



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #45 : 04 December 2009, 12:38:03
Ne ne gre za rodovniškega psa, ampak za mešanko, pa saj ni važno, jaz ne bom prijavljala, ker vem, da ne bo nobene spremembe. Lahko se je ljudem, ki živijo v mestu razburjat in vreščat da je treba prijavit, ko pa se preseliš na vas (tako kot sem se jaz), pa ti postane jasno, da pri vsaki hiši ždi en verigar in da situacije ne moreš spremenit.



McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #46 : 04 December 2009, 13:20:13
Ne ne gre za rodovniškega psa, ampak za mešanko, pa saj ni važno, jaz ne bom prijavljala, ker vem, da ne bo nobene spremembe. Lahko se je ljudem, ki živijo v mestu razburjat in vreščat da je treba prijavit, ko pa se preseliš na vas (tako kot sem se jaz), pa ti postane jasno, da pri vsaki hiši ždi en verigar in da situacije ne moreš spremenit.

Hja, vem kako je to, tudi jaz priseljena na vas, žalostno pač. In več kot ljudi osveščat ne moreš, velika večina si jih pa itak ne da nič dopovedat.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #47 : 04 December 2009, 13:42:02
 No vsekakor bi se bilo treba z lastnikom malo pogovoriti. Vsako gonitev psica mladičev ne sme imeti, ne glede na to, ali gre za rodovniško vzrejo ali ne. Poleg tega je zdaj toliko stara, da bi jo nujno moral nehat pariti, ker sicer bo zbolela. Ali pa jo bo pobralo pri kotitvi. Prav zagotovo  prej ali slej. Kar mu je treba jasno povedati, kakor tudi to, da se zakon spreminja in da je po zadnji različici v prekršku - celo če mladičev ne pobija in če se potrudi najti jim dobre lastnike - v kar pri tolikšnem številu dvomim. Ponavadi tak pogovor zaleže več kot prijava. Se da prepričat, brez skrbi, samo pravi čas in pravi način je treba najti.

pa še ena resnična o premladih psicah in njihovih leglih: takole slabih 20 let nazaj se je samojedka stara komaj slabih 5 mesecev sparila z domačim samcem, ker preprosto  nihče ni pričakoval, da se lahko tako zgodaj goni. zaradi tega so bili sicer vsi nesrečni, ampak so se potrudili, uredili papirologijo, plačali kot zamorci in imeli lepo rodovniško leglo. s psico in mladiči vse OK, a napake niso ponovili nikoli nikdar več.
Najstarejša psica, za katero vem, da je imela prvo leglo je bila prav tako samojedka, ki se je sparila  pri dobrih 11 letih, gonila se je brez zunanjih znakov in prej kot ponavadi, pa so lastniki spregledali.
Imeli so silno veliko srečo, da se je vse srečno končalo. Ponavadi se ne.


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #48 : 04 December 2009, 13:46:24
Prosim povej mi, kaj točno bi se spremenilo če bi jih prijavila in prosim še za kakšen konkreten primer, kjer se je kaj ukrepalo? Ko so v Kranjski gori imeli tiste boge hrte v nekih boksih sredi gozda vse v ranah je prišel inšpektor in ugotovil, da so dobro preskrbljeni, so na suhem in hrano ter vodo imajo!!! Tudi ta psica ima vse to, tako da dvomim, da bi kdo ukrepal...
Vsak izgovor je dober. Sicer pa če ne probaš ne veš, kajne? Mogoče bi bilo pa že opozorilo in obisk s strani inšpektorja dovolj, da bi se sosed zamislil, da mogoče pa res ni treba, da psica vsako gonitev koti. Ali pa vsaj stopiš do soseda in mu razložiš zakaj ni dobro, da ima psica tolikokrat mladiče, ter to podkrepiš z zakoni. Iz nič ni nič. Ja, imamo porazno inšpekcijo, ampak samo z vztrajnostjo in opozarjanjem na take primere se bo enkrat premaknilo naprej. Če se pa raje obrneš stran in iščeš izgovore pa tudi prav. Samo potem ne razumem kako lahko na forum napišeš "ah sej sosedova psica ima mladiče vsako gonitev pa je vse ok z njo"  ::)

11. člen
(parjenje psic in mačk)
(1) Psice in mačke je dovoljeno pariti tako, da obdobje med dvema zaporednima kotitvama pri isti samici ni krajše od 290 dni, v nasprotnem primeru se šteje, da gre za preobremenjevanje živali v skladu z zakonom, ki ureja zaščito živali. Krajše obdobje med kotitvama je dovoljeno le, če so imele samice le enega ali dva mladiča.


11. člen
Skrbnik hišnih živali mora z zagotovitvijo osamitve, kontracepcije, sterilizacije ali kastracije živali preprečiti rojstvo nezaželenih živali.


No pa ko smo se glih pogovarjali oi parjenju premladih psic:
(3) Za preobremenjevanje živali se šteje tudi, če psica ali mačka koti pred 14. mesecem starosti.

Sicer pa ne rabiš zakonov, že zdrava pamet ti pove, da ni dobro za žival, da se jo pari, ko je še sama mladič. Enako velja za parjenje vsako gonitev.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #49 : 04 December 2009, 14:16:34
Vsekakor. Primeri, ki sem jih omenila, so se zgodili po nesreči - življenje vedno najde pot, a ne, in takrat ko so se zgodili, lastniki niso kršili prav nobenega zakona.
Če se nekomu podobne "nesreče" ponavljajo, je pa druga pesem...
Ne zagovarjam prezgodnjega parjenja psic, še manj parjenje v poznih letih. Ampak na vprašanje, kaj se groznega zgodi prezgodaj parjeni psici pa moram kar lepo po pravici povedati, da ponavadi prav nič.


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #50 : 04 December 2009, 14:32:07
Joj kolko enega moraliziranja... To se mi zdi ko ljudje ko pride cirkus in zganjajo celo paniko okrog teh živali, pred nosom pa imajo 100x večje sr...je.

Šapa, če si že tako zelo moralna in upoštevaš do vejice zakon, ki ga navajaš pa prijavi 3/4 vzrediteljev, ki oddaja mladiče pred 9. tednom starosti, tej so tukaj pred nosom. Če se zapelješ nekaj kilometrov od svoje hiše, boš našla sigurno še kar nekaj primerov za prijavo.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #51 : 04 December 2009, 14:40:24
8 tednov po novem  ::)
Mar bi podaljšali verigo kot določili kaj takega...  :-X

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #52 : 04 December 2009, 14:41:33
Nič več. Tisto bedarijo so (na veliko žalost dušebrižnikov) popravili na bolj sprejemljivih 8 tednov.
Saj pravim, da se zakoni neverjetno hitro spreminjajo.


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #53 : 04 December 2009, 15:17:14
Joj kolko enega moraliziranja... To se mi zdi ko ljudje ko pride cirkus in zganjajo celo paniko okrog teh živali, pred nosom pa imajo 100x večje sr...je.
Če se zapelješ nekaj kilometrov od svoje hiše, boš našla sigurno še kar nekaj primerov za prijavo.
Svašta, zganjam cirkus zaradi teh živali - kakšna izjava, očitno tebi za te živali popolnoma dol visi. In ja ne boš verjel ampak smo že večkrat prijavili primere v okolici, nazadnje sta inšpekcija in policija zelo dobro rešili enega izmed njih. Glavni razlog, da mi pa kar slabo rata, ko nekdo izjavi, da sosedova psica vsako gonitev koti on pa to samo gleda, ne naredi pa nič, je pa prav moja posvojena psica katero so prav tako izkoriščali za razplod. Točno vem kakšne zdravstvene probleme je imela zaradi tega in točno vem kaj vse je potrebno, da tako psico spraviš nazaj v kolikor toliko solidno stanje. In ja, če bi kak sosed prijavil in zagnal paniko, ko je videl kaj delajo z njo mogoče ne bi prišla v TAKO STANJE.
Tako da lepo prosim ne ti meni naj ne zganjam panike in cirkusa, če bi ga še kdo drug poleg nekaj posameznikov, se take stvari ne bi dogajale. Dokler se pa taki, kot si ti obračajo stran in se delajo, kot da problema sploh ni ali pa celo zaničujejo ljudi, ki delajo na tem področju se pa vse skupaj ne bo nikamor premaknilo.  ::)



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #54 : 04 December 2009, 15:37:05
Omenjal sem cirkus (Moira Orfei) ne da ti zganjaš cirkus ;)



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #55 : 04 December 2009, 15:52:04
Se opravičujem za nesporazum. Vendar je tudi za cirkus edino prav, da se zganja panika, se prijavi pristojnim organom in se trudi, da bi se to prepovedalo. Menda ni treba razlagat, da levi, tigri, sloni, itd. niso na svetu zato, da delajo trikce in zabavajo množice  ::) Se da narediti odličen show tudi brez divjih živali. Ampak to je že druga tema.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #56 : 04 December 2009, 16:16:34
Se ne strinjam. Prijavljati bi se moralo kršitve, tiste, ki spoštujejo pravila pa bi bilo treba pustiti pri miru. Velja za vse, vključno za cirkuse. Mimogrede, ena čisto resna raziskava - šlo je sicer konkretno za pse, ampak ni bistvo - je pokazala, da cirkuški psi, ki so dobro vzdrževani in trenirani po primernih metodah med predstavami uživajo podobno kot agilitaški psi, stres pa je celo manjši. (mimogrede, ugotovili so tudi, da najhujše strese doživljajo hišni ljubljenčki, ki so večino dneva sami, še zlasti, če so zaprti tako, da nimajo stika z okolico)


papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 04 December 2009, 16:19:12
Se ne strinjam. Prijavljati bi se moralo kršitve, tiste, ki spoštujejo pravila pa bi bilo treba pustiti pri miru. Velja za vse, vključno za cirkuse. Mimogrede, ena čisto resna raziskava - šlo je sicer konkretno za pse, ampak ni bistvo - je pokazala, da cirkuški psi, ki so dobro vzdrževani in trenirani po primernih metodah med predstavami uživajo podobno kot agilitaški psi, stres pa je celo manjši. (mimogrede, ugotovili so tudi, da najhujše strese doživljajo hišni ljubljenčki, ki so večino dneva sami, še zlasti, če so zaprti tako, da nimajo stika z okolico)


tle semizdi da je pa lahko ze cist logicno ..sam za tiste cirkuske pse pa nism vedu.....za pse brez stika z okolico je pa sploh  >:(


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #58 : 04 December 2009, 16:23:32
Papillon, sej to je sigurno vsak boks v stanovanju. Ni se treba jezit. To je največkrat potreben stres. Bolje kot eksekucija z elektriko. Vsak normalen pes je ta stres zmožen prenesti. Ne rabijo nobene vatke.
Dejstva so pa dejstva.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #59 : 04 December 2009, 16:24:21
Ki so marsikdaj v nasprotju z našimi predstavami...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P