BARF (Bones and raw food)

martina.o · 24172

martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
: 07 December 2006, 13:09:48
http://www.lerchenmuehle.de/index2.htm

pojdite ne link Ernaehrung... pa še čisto spodaj so linki... To je BARF hranjenje...

Žal je v nemščini, malo pobrskajte, mogoče je kje kaj v angleščini. Nisem iskala..

Zelo veliko se hrani na ta način..
Zdaj pa lonec in kuhat..
Jaz tako hranim 1/4 obroka, približno.. je pa ogromno dela..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 07 December 2006, 13:11:47
Zelo veliko se hrani na ta način..
Zdaj pa lonec in kuhat..
Jaz tako hranim 1/4 obroka, približno.. je pa ogromno dela..

Če je BARF (BONES AND RAW FOOD) nič ne kuhaš :P

lp nina



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #2 : 07 December 2006, 13:27:25
Ja, BARF (ugabno ime! pomeni bruhati/bruhanje po anglesko!) je 100% surova hrana. Slisala sem ze, je tudi v anglescini, lahko potem priskrbim link, zdaj sibam v Lj na trening, poznam ene, ki to delajo, pa so zelo zadovoljni.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 07 December 2006, 13:32:38
Zelenjava se lahko tudi "potensta" - duši, jaz vseeno malo prekuham vse skupaj..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4 : 07 December 2006, 13:33:21
Oh o BARF-u je tisoč in ena stran, malo pogooglajte (http://www.google.com/search?q=BARF&start=0&ie=utf-8&oe=utf-8&hl=sl) če koga zanima. Mnenja oa BARFu pa so pač deljena. Imaš strastne zagovornike, ki pravijo da je to najboljše kar psu lahko ponudiš in tiste, ki zagovarjajo brikete in imajo spet svoje razloge. Nekateri nočejo psom dajat surovega mesa recimo, pa potem malo prirejajo in dajejo kuhano meso pa surovo zelenjavo, drugi kombinirajo 2-3x tedensko BARF ostalo brikete, ... odvisno od vsakega posameznika.

Lp nina



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #5 : 07 December 2006, 13:39:56
V slo kolikor vem Barf hrane ne dela nihče in tudi dobi se je ne.


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #6 : 07 December 2006, 13:42:36
Nature Diet naj bi bla zelo blizu BARF hrani...

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #7 : 07 December 2006, 14:07:00
Barf moraš kar sam naredit..Kast mesr pomaga, pa vrt doma ali pri sosedu..
Seveda so mnenja deljena..
Jaz mislim, da malo kombinacije ne more škoditi..psi zelo radi to jejo
Pa tudi zaradi tekočine - nekateri psi premalo pijejo ( glede na to, da se hranijo z briketi ) pa jim ne moreš vsiliti vode..
lp

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #8 : 07 December 2006, 14:19:33
Saj vem, da lahko sam doma narediš, ampak v tujini se da to kupit tudi že narejeno v vrečkah zmrznjeno. Sama vprašanje, če bi vse sestavine zmešala, kar pes res potrebuje.
bom kopirala kar iz hrvaščine sestavine:
BARF (BonesAndRawFood je govedina – 1. iznutrice (unutrašnji organi, tripice (green tripe), 2. meso 3. i 4. kategorije (ono koje ne ide u prodaju za čovjeka), 3. kosti i hrskavice (mljevene), 4. povrće (crvena paprika, zelenilo), 5. dodaci (bijeli luk, pivski kvasac, biotin). Sve se daje potpuno sirovo, a drži se u škrinji, zaleđeno.

Na HR en to dela in prodaja, ampak je zelooo draga zadeva, v Avstriji pa se menda dobi v nekaterih pet shopih.

Kuža, ki je to jedel, se mu je prebava čez noč uredila (bruhanje in driska - sum na alergijo).


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #9 : 07 December 2006, 16:45:06
http://rawfeddogs.net/Recipes

Sem našla celo tole::
veliko uspeha..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #10 : 07 December 2006, 16:47:48

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


PiSiZ

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 07 December 2006, 17:20:03
vidim da ste otvorili tu temu-pitala sam par ljudi da i znaju za barf i kako to kod vas ide, ali nisu bas imali puno iskustva s tim...
evo u hr jako puno ljudi koje znam daje tu hranu svojim psima i jako su zadovoljni, tako da mozete procitati iskustva na nasem forumu-ovdje je link http://www.ljubimci-forum.com/index.php?topic=27578.0
vjerojatno cete sve razumjeti...a mislim da se nesto pregovaralo da bi se barf sada uveo i u pet centre kao normalna hrana koju mozes kupiti...



Nemški_o

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 07 December 2006, 17:34:42
vidim da ste otvorili tu temu-pitala sam par ljudi da i znaju za barf i kako to kod vas ide, ali nisu bas imali puno iskustva s tim...
evo u hr jako puno ljudi koje znam daje tu hranu svojim psima i jako su zadovoljni, tako da mozete procitati iskustva na nasem forumu-ovdje je link http://www.ljubimci-forum.com/index.php?topic=27578.0
vjerojatno cete sve razumjeti...a mislim da se nesto pregovaralo da bi se barf sada uveo i u pet centre kao normalna hrana koju mozes kupiti...

LP

Ja mislim da če barf hrana u pet shopovima težko proč, jer je potrebno da je svježa. Znači trebali bi postojat hladioniki u trgovinama, gde bi se ta hrana mogla držat par dana. Možda je jednostavnije da se dogovoriš sa svojim mesarom, kako da je pripremi i da uzimaš kod njega svaki dan frišku dozu.
Podržavam barf hranu, ali ne svaki dan, znači mešovito sa briketima.



PiSiZ

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 07 December 2006, 17:45:39
da, trebali bi postojati zamrzivaci, ali znam da u nekim drzavama to prolazi bez problema...
ja osobno svojima nisam davala barf, ali mnogim psima sa alergijama, osjetljivim zelucem, problemima sa stolicom i slicno je jako pomoglo...moji su na hillsu i ja nemam dovoljno velik zamrzivac da unutra stane toliko barfa za njih, tako da za sada ostajemo na hillsu..ali nikad se ne zna  ;)
inace, znam da su rekli da ako pas jede barf da onda ne bi trebali mjesati brikete, ali nisam sigurna zasto  :-[

inace, ta hrana se moze drzati dugo, samo mora biti smrznuta svjeza..znam da se uzimaju paketi koji stoje po mjesec dana..20-30kg se uzme..tako da zapravo jedini problem u toj hrani je sto je malo komplicirano za drzati..ali sastav mislim da je skroz ok  ;)



MuBev

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 07 December 2006, 19:46:57
evo še en link
www.ukbarfclub.co.uk

večina, ki se s tem ukvarja si kupi še eno zmrzovalno skrinjo  :-\
tu sem prebrala tudi kako je s salmonelo,saj se mi je to zdelo najbolj vprašljivo

naša vzrediteljica v Angliji je pred kakšnim letom presedlala na BARF in je zelo zadovoljna
saj bi mi tudi, a kaj, ko je veliko bolj enostavno z briketi  :-[
 



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #15 : 07 December 2006, 20:05:03
Nekaj psov je zaradi take hrane tudi poginilo. Zato previdno in ne nasedjte vsaki modni muhi, ki se vsako leto enkrat pripelje po internetu naokrog. Kdor bi rad poskusil, naj si jo pripravi sam doma.


blueoctober

  • Gost
Odgovori #16 : 07 December 2006, 20:13:49
Barf ni samo surova hrana kot je kakovostno meso, zelenjava, sadje, zelišča... tu so še mnogi dodatki, ki pa jih žal ni mogoče vseh dobiti na območju EU. Poznam mnogo vzrediteljev, ki uspešno prakticirajo barf, vendar ko sem jim omenila kaj je dosegljivo na našem trgu, so mi to varianto žal odsvetovalil. Sicer pa, ali imamo vsi čas :P natančno meriti sestavine za polnovreden obrok, ki bi bil po hranilni vrednosti vsaj približno enak briketom z oznako holistic?
Vse, ki zanima barf, bi priporočila, da si priskrbite vsaj eno knjigo od dr. Billinghursta, ki velja za avtoriteto na tem področju, več informacij pa je tu:http://www.barfworld.com/
Še nekaj zanimivih povezav:
http://www.auntjeni.com/barf.htm
http://www.njboxers.com/faqs.htm

Lp,

Klara



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #17 : 29 Julij 2007, 13:45:22
Sem med tistimi, ki ne dajejo surove hrane psom. Vse prej prekuham, če že dobi tako hrano. Razen mogoče kdaj kake zelenjave ali sadja. Meso pa obvezno :)

lp


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #18 : 29 Julij 2007, 15:51:35
Tudi jaz sem med tistimi ki ne daje surovega mesa in kosti psu..  predvsem zato ker se je moj pes niti dotakne ne  8)


lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


theknight

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 07 Februar 2011, 13:04:54
hello guys.....am new to this forum and I really like this whole thread, its really gud that if some is not going gud with diet and something like that then you must seek guidance from others....and same things I am seeing here.... really happy to see that and thanks .... hope to enjoy gud time here..... welcome me :P


andariell

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 1
Odgovori #20 : 07 Februar 2011, 13:41:22
Nature Diet naj bi bla zelo blizu BARF hrani...

Tudi ZiwiPeak.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 21 Avgust 2013, 12:23:14
Da ne odpiram nove teme, čeravno tole ni čisto za v tole temo  ;) Hranim pse že dolgo ne več niti BARF niti RAW niti Briketirano, nekje umes smo. Z razlogi seveda  :) Je pa že precej časa nazaj, ko sem psici zaradi prepričanja v ''čudežne učinke''  ::) stregla s temi striktnimi načini prehranjevanje tako, da nekaj podatkov mi je pa ušlo.  :)
Zato sprašujem ponovno po zelenjavnih kašah. Takrat sem psici sproti miksala kaše, da so bile vedno sveže. Danes pa imam starega psa, ki mu sicer njegova prehrana ustreza (mešano - briketi+surovo+kuhano) ampak neverjetno rad ima sadje in zelenjvo. Ker mu starost dela težave in kaprice  ::) bi mu rada čez osnovno prehrano dodajala še kaše. Sedaj dobiva razne jogurtke, pa skutice, pa jajčka, meseka, jabolčke... Vidim, da mu taki dodatki sploh sadno-zelenjavni teknejo in dobro denejo in na prebavo in na počutje.
Kaše, ker lahko v en obrok dodam več kot samo eno jabolko. Je mešano. No zdaj pa nastane problem  ::) Da pripravim zelenjavno kašo tako čisto mešano...traja in se paca. Vsak dan pač to ne gre, pa še iz neke normalne količine sadja in zelenjave nastane precej tega (več kot potrebuje v enem dnevu).
Koliko časa varno shranjevat v hladilniku? In koliko se izgubi korist take kaše, če jo zamrznem? Fermentacija pa to in učinki zamrzovanja/odtajanja? Prej res nikoli nisem zamrzovala, ker je šlo to sproti, danes pa pač ne gre več  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #22 : 23 Oktober 2014, 13:46:33
Lunette, a si prišla do kakih zaključkov? Kako dolgo se obdrži v hladilniku, kako vpliva na prebavo zamrznjena/odmrznjena, a pes isto rad je tako kašo..?



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 23 Oktober 2014, 15:09:38
Nisem  ;) Kar je dobil sproti je dobil sproti. Sploh, ker mu je bil top od top zelje. Pa jabolčki in korenček. Ker je konec koncev pri njemu šlo za starostno-dementne kaprice je bilo dobro čisto vse. Užival v vsakem grižljaju do konca.  :-*
Tako, da se še vedno držim pravila - kar imam pri roki in kar psu gre čez prebavo. Aja pa moji psi nikoli (ampak res nikoli) ne pokakako celih kosov. Vse se spašteta v formiran, lep kakec. Pa nima veze, a je to kos zelenjave, sadja ali celo žito (oh ja, 'koze' moje 'vse' ostanke po siliranju koruze posesajo ::)). Tako, da tudi s tega vidika nisem potem komplicirala z miksanjem. Itak je pa v roku tedna do deset dni pokonzumiral en kup različnih dodatkov.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.