Spet preprodajalci

dafna · 42986

Saša ALENC

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
  • Nelly pogrešam te :(
Odgovori #30 : 16 December 2006, 19:55:06
Saša zdravo -prav imaš -nihče ti ne more garantirat da bo zdaj zdrav kuža,veš tudi naša psička je kupljena pri podobnem paru kod boš ti zdaj kupila in ima naša Dafna non-stop zdr. težave ,pa vseeno ko zdaj spet kupujem še enga psa ga bom tudi kupila z rodovnikom in pri priznani vzrediteljici in močno upala da bo ta kuža bolj zdrav, ker bo tudi zame zelo drag in že celo leto šparam zanj da ga bom drugo pomlad dobila oz . kupila 8)

Zdravo!

Kje pa si kupila psička in kake zdr. težave ima?? JooJ :(toliko težav ...

Kakšnega psa pa boš sedaj kupila??

LP :-*

*SaSHeeQ*


Saša ALENC

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
  • Nelly pogrešam te :(
Odgovori #31 : 16 December 2006, 19:56:23
Saj sem napisala, da mislijo, da jih bo to prišlo ceneje. Na koncu pride veliko dražje. To ne pomani samo finančna ampak še huje. Res ti ne more nihče garantirati, da bo rodovniški kuža 100% zdrav. Je pa vseenomanj rizično, če poznaš njegove starše in prednike. Njihove bolezni in "hibe". Ne?

Da, se popolnoma strinjam.

Upam, res upam, da bom s bodočo psičko imela več sreče, a Nelly bo v mojem srcu za vedno! :(

*SaSHeeQ*


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #32 : 16 December 2006, 20:06:36
Vse nas je ta zgodba zelo pretresla, čeprav vsi vemo, da še zdaleč ni edina.  :(




lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #33 : 16 December 2006, 20:35:43
Saša...tudi jaz ti želim veliko sreče in zdravja s to psičko. Poročaj kako vam gre.  ;)


malena3

  • Gost
Odgovori #34 : 17 December 2006, 00:33:34
Saj sem napisala, da mislijo, da jih bo to prišlo ceneje. Na koncu pride veliko dražje. To ne pomani samo finančna ampak še huje. Res ti ne more nihče garantirati, da bo rodovniški kuža 100% zdrav. Je pa vseenomanj rizično, če poznaš njegove starše in prednike. Njihove bolezni in "hibe". Ne?

LORRY..da te malo popravim, ne gre samo za ceneje..gre tudi za pasmo, ki si jo zelis.
Npr, lahko bo pasme labradorka taka kot si jo zelis 500 Eurov, pa jo bos kupil za 500. Lahko pa bo 100Eurov, pa jo bos kupil za 100Eurov. Nekdo bo imel labradorko, ki pa ne bo ravno taka, kot si zelis, za 1000 Eurov, pa jo ne bos kupil.Seveda pa imas primere kot si napisala. Se cez merjo hodijo po zivali, da si lahko se privoscijo kišto pira. Žalostno.

Mene je izucilo. Predvsem, ker res drzi rek, da denar pokvari. In lahko pokvari se takega, da nebi vrjel.

SAŠA.... :-* za angelcka Nelly. Mi je zelo hudo, ker bi bila lahko tudi sama na slabšem, kot se je izteklo.
Noben ti ne more garantirati, kako bo naprej. Uživaj z novim sončkom, Nelly bo vedno ostala v srčku.

In še ena malo bolj pozitivna novica. Po novem naj bi bili zelo strogi predpisi glede vzrediteljev. Tako da tisti, ki mislijo delati na tak način še naprej, ne bodo prišli daleč.

Psička se lahko oddaja po 2 mesecu. Ampak zdravstveno pregledana in s papirji. To velja res za rodovniške, medtem ko nekateri vzreditelji še vedno plačujejo !črnim! veterinarjem, da opravijo lažni pregled. In tudi na tem področju naj bi se spremenilo.

Saša....kar pozanimaj se vse o vzreditelju. Tudi taki, ki so v Kinološki zvezi, delajo sramoto, dokler jih ne dobijo.




dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #35 : 17 December 2006, 10:26:05
Saša kupila sem ga pri starejšem paru iz Polzele ki sta tudi ljubiteljsko imela mlade -njihov naslov pa so mi dali v klubu pritlikavih pasem tako da je bilo vse kot mora bit,o njenih težavah pa samo na kradko -z žlezo,alergije,vnetja oči,ušes.Zdaj bom pa kupila Japonskega čina :)

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


Saša ALENC

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
  • Nelly pogrešam te :(
Odgovori #36 : 17 December 2006, 12:37:48
malena3!

Se popolnoma strinjam s tabo ...!!!

Glede predpisov? Da vse lepo in prav, kaj pa tisti ki delajo na črno ... poglej, jaz sem psičko oz. strša sta jo kupila v Ljubljani ... ampak še vedno nebi rada izpostavila imensko, zaradi postopka na sodišču! Kasneje, ko smo poizvedovali kdo sploh je ta lastnica, smo pri glavnih na kinološki zvezi zvedli, da imajo s to žensko OGROMNO TEŽAV! ampak ji ne morejo NIČ! Ker dela na črno ...

Jaz si ZELO ZELO želim drugo psičko, ker je v meni ogromna praznina, ampak po drugi strani pa spet ne... ker vemo da recimo yorki so zelo občutljivi. Malo preveč napačne hrane pojedo, pa je že veliko težav ... :(

Jaz samo upam, da bo ta lastnica KAZNOVANA in da nebo nikoli več v svoje roke dobila kakšnega psa!!! >:(

Glede Matoše pa sploh ne bom zgubljala besed, pred njegovo hišo tako smrdi ... ŽIVALI SE MI SMILIJO :'(

*SaSHeeQ*


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #37 : 17 December 2006, 13:01:37
Sem se ravno spomnila...res ni samo denar vprašljiv ampak tudi kakšno pasmo dobiš. Npr.zadnjič sta en par kupovala pri M. maltežana-mladička. Ker se nista pozanimala kako pes izgleda in ker se jima je očitno zelo mudilo sta dobila nekaj povsem drugega. Še M.-ova hči je rekla očetu, ko je par odšel, da to pa ja ni maltežan. M. ji je odvrnil, da saj itak ne vedo. Ne maram, da tako grdo ravna z živalmi po drugi strani pa mu lahko samo čestitam za iznajdljivost. Dokler se bodo ljudje odločali kupovati psa pri njemu se bo to nadaljevalo. Ko ne bo več strank, tudi preprodajalcev več ne bo.


malena3

  • Gost
Odgovori #38 : 17 December 2006, 13:40:57
Sem se ravno spomnila...res ni samo denar vprašljiv ampak tudi kakšno pasmo dobiš. Npr.zadnjič sta en par kupovala pri M. maltežana-mladička. Ker se nista pozanimala kako pes izgleda in ker se jima je očitno zelo mudilo sta dobila nekaj povsem drugega. Še M.-ova hči je rekla očetu, ko je par odšel, da to pa ja ni maltežan. M. ji je odvrnil, da saj itak ne vedo. Ne maram, da tako grdo ravna z živalmi po drugi strani pa mu lahko samo čestitam za iznajdljivost. Dokler se bodo ljudje odločali kupovati psa pri njemu se bo to nadaljevalo. Ko ne bo več strank, tudi preprodajalcev več ne bo.

LORRY.....čestitke.
Ne razumem ene stvari, glede Matoša že ptički čivkajo, a ljudje še vedno pri njem kupujejo.
Ravno zadnjič je ena zagovarjala svoj nakup z besedam: ljudje preveč komplicirajo:
In zakaj naj bi se potem on sekiral?

SAŠA....jaz ti želim veliko lepih dni s svojim novim sončkom.
Nelly je dobila vsaj malo ljubezni in topline....govori si to..če nebi prišla v tvoje roke, mogoče nebi tega dobila. :-*



tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #39 : 17 December 2006, 13:49:30
ker vemo da recimo yorki so zelo občutljivi. Malo preveč napačne hrane pojedo, pa je že veliko težav ... :(
Yorkiji so res čudoviti psi, ampak tako kot tudi vse druge male pasme, jih je na začetku res treba imeti na očeh. Kasneje ni več tak problem. Problem večine yorkijev v Sloveniji pa je ta, da se bolj pogosto kot redko zgodi, da ima pes kakšno dedno napako (če ne več). Midva z mojim sva že med njimi.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #40 : 17 December 2006, 17:12:24
Psa s kupom zdravstvenih težav lahko dobiš tudi iz čisto solidne rodovniške vzreje - se zgodi, posebej pri bolj občutljivih pasmah, ki imajo težave že praktično napisane v standard.
Se pa pod nobenim pogojem ne bi smelo zgoditi, da dobiš mladiča polnega glist, klopov ali bolh, z garjami ali pa okuženega s kugo ali parvovirozo. To so stvari, ki se jih da in se jih mora preprečiti.


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #41 : 17 December 2006, 17:19:31
Se pa pod nobenim pogojem ne bi smelo zgoditi, da dobiš mladiča polnega glist, klopov ali bolh, z garjami ali pa okuženega s kugo ali parvovirozo. To so stvari, ki se jih da in se jih mora preprečiti.

Absolutno!



dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #42 : 17 December 2006, 17:40:00
Se tudi jaz strinjam

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #43 : 17 December 2006, 17:50:54
Če se ne motim, so bile prav na to "vzrediteljico" jorkijev že neke pritožbe tudi na forumu (seveda spet bolni mladič) žal pa se ne spomnim kje. Je moralo biti kakšno prejšnje leglo, tako da očitno ne gre za nesrečen slučaj.


Saša ALENC

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
  • Nelly pogrešam te :(
Odgovori #44 : 17 December 2006, 19:10:48
Lanabela!

Da na sosednjem foromu, avtor tiste pa sem bila jaz ... no mogoče še kje drugje ... SRAMOTA! >:( >:( >:(

*SaSHeeQ*


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #45 : 17 December 2006, 19:23:08
Ne, mislila sem na starejši prispevek - razen če je bila to že tvoja druga psička od tam. Je moralo biti kakšno leto ali še več nazaj.


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #46 : 17 December 2006, 20:14:37
Ne, brala sem njen prispevek na sosednjem forumu z naslovom Nelly ni te več.
kje ???
točno prosim povej ne najdem ga . :-\ :-\

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #47 : 18 December 2006, 11:19:11
mojpes.net,v spomin-Nelly ni te več


pa to smo že napisali-na prejšni strani ;)

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


Saša ALENC

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
  • Nelly pogrešam te :(
Odgovori #48 : 18 December 2006, 16:41:13
Lanabela!

a res? zdaj sem komaj začela spremljati prispevke, forume itd, prej niti pomislila nisem, da obstajajo takšni ljudje, groza in strah >:( kmalu bo obravnava razpisana, in ko jaz to žensko vidim (je še ne poznam) ne wem kak naj odreagiram, kaj ji naj rečem, strah me je, da sem ji sposobna kaj naredit :'( Kak je lahko oddala takšnega psička? Bila je še zadnja v leglu ... ne razumem... potem pa še nas okrivi, da smo mi krivi :'(

*SaSHeeQ*


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #49 : 18 December 2006, 19:06:09
Saša!

Kaj pa se je zgodilo z ostalimi psički v leglu? So bili tudi bolni?



Saša ALENC

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
  • Nelly pogrešam te :(
Odgovori #50 : 18 December 2006, 19:48:52
tjasav!

Pasja kuga se prenaša po stopinjah, po zraku ... ni možno da samo nely je bila okužena ostali pa polnoma zdravi ...
Ko smo mi lastnici powdli kak je z nelly je ona kao ostale lastniek klicala, s tem da ne wem kak jih je lahko če nas ni niti vprašala s kje smo in kdo smo in niti nas ni vprašala za kontaktno št.

Če so bili, upam da so bili vsaj pri nekom ki je znal poskrbet za njih! :'(

*SaSHeeQ*


Saša ALENC

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
  • Nelly pogrešam te :(
Odgovori #51 : 18 December 2006, 19:52:21
malena3!!!

Zdaj berem malo še za nazaj ... "črni" veterinarji ... Vidiš tega tudi ne razumem. Moja nelly je imela potni list. Cepljena je bila teden dni preden smo jo dobili mi. KAKO VETERIRAN NI VIDEL DA JE PSIČKA OKUŽENA? ČE JI IMELA ŽE GNOJNE IZSEDKE IZ OČI, NOSKA ... :( jaz se še vedno spominjam, ko smo jo vozli k veterinarjem, ker nisem več vedela, kako ji naj pomagam :( ko je dobila inekcije v kožo pa je tak jokalaaaa :( pa cvilila :( v luft jo je metalo ....

JoKaM ... :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

*SaSHeeQ*


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #52 : 18 December 2006, 20:35:17
Pasja kuga se prenaša po stopinjah, po zraku ... ni možno da samo nely je bila okužena ostali pa polnoma zdravi ...

Zato pa s bi bilo dobro povezati z ostalimi, ki so kupili psa pri njej, ker kolikor jaz vem, pasja kuga ni ozdravljiva. Ampak to bi bilo v tem primeru zelo težko...
Razen, če bo ta '' vzrediteljica '' spodbijala obtožbe, da psička naj ne bi bila pri njej okužena, po mojem ti lahko preko sodišča zahtevaš, naj ti izda komu je prodala ostale mladiče. Vi boste namreč tudi težko dokazali, da psička ni bila v nobenem stiku s kakšnim okuženim psom, v času, ko je bila že pri vas.
Res svinjsko, ampak žalostno, da se na podlagi takšnih stvari, ki niso dokazljive, ne kaznuje mnogo krivih ljudi, ki potem nadaljujejo, kar so počeli...  :-\



Saša ALENC

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
  • Nelly pogrešam te :(
Odgovori #53 : 18 December 2006, 20:44:39
tjasav!

NIMAŠ PRAV!

Glede mojega primera je vse dokazljivo!!!! Jaz sem imela psičko komaj 2 dni in pol ... takrat mi je umrla v naročju. Bila je v stiku z enim kužkom, toda pasja kuga e bila v njej najman 10 dni!

Vs je na papirjih, od obdukcijskega lista, od veterinarskih pregedov, vse. Ne morem se povezat z nobenim ki je kupil pri njej psa, ker ona ni prijavljena v inološki zvezi, te pravice pa nimam da od nje to terjam. Izterjala bom pa na sodišču oz moji starši bodo (KI SE JIM ŠE ENKRAT ZAHVALJUJEM ZA POSPORO) da se s tem ne bo ukvarjala NIKOLI VEČ!

*SaSHeeQ*


Saša ALENC

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
  • Nelly pogrešam te :(
Odgovori #54 : 18 December 2006, 20:47:33
In da, pasja kuga je ozdravljiva! Tudi Nelly bi se VERJETNO dalo pomagati, če bi lastnica ukrepala že prej. Mnogo ljudi poznam, ki so psa rešili pa je mel kri med drisko (vrsta pasje kuge) pa so se borili za življenje psov in so uspeli. Tako od prijateljice Pitt tudi york še živi po njeni zaslugi, po injekcijah so ga hranli kot mi Nelly, a nam ni uspelo in zgodilo se je najhujše in to še 3 mesce je bilo včeraj, še danes zelo boli.

Ker je kljub temu da je bila z mano le 2 dni in pol bila moj največji sonček :'(

*SaSHeeQ*


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #55 : 18 December 2006, 20:51:04
Te 100 % podpiram.

Jaz sem imela psičko komaj 2 dni in pol ...
To sem spregledala.

Izterjala bom pa na sodišču oz moji starši bodo (KI SE JIM ŠE ENKRAT ZAHVALJUJEM ZA POSPORO) da se s tem ne bo ukvarjala NIKOLI VEČ!
Res upam, da vam bo to uspelo, ker boste s tem sigurno naredili uslugo mnogim, ki bi še kupili psa pri njej.

JoKaM ... :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(
Res ni besed, ki bi te lahko potolažile...kar si doživela, res ne privoščim nikomur...
Se bo pa zaradi tvoje zgodbe mnogo ljudi zamislilo, preden bodo kupovali psa in jim bo rodovnik mogoče pomenil malo več, kot samo papir...in si s tem mogoče prihranili vse to, kar si doživela ti.



malena3

  • Gost
Odgovori #56 : 18 December 2006, 22:44:21
Ja Saša, na žalost obstajajo tudi črni veterinarji.
Pač, zadišijo jim zelenci in nakracajo na list papirja, da izgleda vse lepo in prav.

Saša, obstaja opcija, da odpelješ s seboj veterinarja, ki mu zaupaš in pregleda psa na mestu.
Potem ima on pravico (ne glede na to, ali je vzreditelj v kinološki zvezi) podati prijavo v primeru, da posumi na najmanjšo napako.
Tega je meni žal, da nisem storila.
In ja, nekateri so zelo pokvarjeni.

Pasja kuga je ozdravljiva v primeru, da znake odkrijemo še prvi dan izbruha bolezni. Še to je vprašanje, koliko je načet organizem.
Ta, pri kateri si kupila, ne dvomim, da ni dala leglo pregledati komu, ki rad služi na podel način.

Sem zelo vesela, da si dala postopek. Obveščaj nas kako bo potekalo.

Na žalost pri nas ni sistema, ki bi obravnaval posebej kazni za živali. In si zelo želim, da bi 1x bil.
Če bi imela sama možnost soditi, vem da tistemu, ki bi naredil packarijo, nebi nikoli v življenju več prišlo na misel, da steguje umazane prste tja, kjer se ne sme.



tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #57 : 19 December 2006, 07:40:03
Na žalost pri nas ni sistema, ki bi obravnaval posebej kazni za živali. In si zelo želim, da bi 1x bil.
In prav tudi zaradi tega ostaja preveč ljudi (premalo) nekazonovanih za svoja dejanja.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #58 : 19 December 2006, 12:43:50
Ponavadi ne gre za "črne" veterinarje, ampak mladiče cepijo kar vzreditelji sami. Gredo lepo čez mejo po cepivo, pocepijo (ali pa samo nalepijo nalepke v knjižice, cepivo pa prišparajo za svoje pse). Poleg tega se da najti skrajno zanikrne veterinarje, ki psa pred cepljenjem niti ne pogledajo ne. Pa take "družinske prijatelje", ki mogoče celo so veterinarji in imajo celo štampiljko, pa se z zdravljenjem živali ne ukvarjajo, naredijo prijatelju uslugo in pocepijo mladiče s cepivom, ki ga je prešvercal vzreditelj.

Zaskrbljujoče je, da se spet pojavlja pasja kuga, ki je bila že zelo redka, ko so ljudje cepljenja jemali malo bolj resno in niso šparali tam kjer ne bi smeli ali nasedali internetnim "študijam" o grozljivih posledicah cepljenja. Zadnaj leta se je v glavnem občasno pojavljala parvoviroza, ki je sicer nevarna, a če jo pes preboli je brez posledic. Pasja kuga je pa ena taka potuhnjena bolezen, ki lahko poteka skoraj neopazno, ima obdobja, ko je pes navidez zdrav, potem pa izbruhne v drugi obliki. Ponavadi hujši. Večina  psov, ki jih zdravijo sicer  ozdravi, vendar jih ima veliko posledice vse življenje.



Saša ALENC

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
  • Nelly pogrešam te :(
Odgovori #59 : 19 December 2006, 17:58:50
tjasav!

Je sistem. Preberi si zakon o živalih oz proti mučenju. To kar je storila ta lastnica je kaznivo dejanje, zato tudi vložen postopek na sodišču!

Kar se pa veterinarjev tiče, ne zaupam nikomur Razen dvema; Matotu in Pa gospodu Marku iz Slov. Nistrice, ki je bil z mojo psičko in mano zelo prijazen. Vse je storil, da je Nelly vsaj poskušal olajšati muke, poleg tega si je vzel tudi približno urco časa, da je pomiril mene, ki sem neutaložljivo jokala. Razložil mi je postopek bolezni, in mi odkrito powedal da ima psička le 30% možnosti za preživetje, ker je bolezen v zadnjem stadiju. Toda mi doma smo se vseeno trudili, da bi jo spravili na noge, bila je moje najlepše darilo.

Res je, da pasja kuga izbruhne in potihne tzoda znaki vseeno so bili. Imela je v času stadiju izcedek iz noči in soka, pa tudi drisko je imela (zato nam je tudi lastnica dala nekakšen bel prašek brez etikete, češ če bo imela drisko. S tem je točno nakazala, da nekaj ni vredu in da je ona to vedela, ali se vam ne zdi tak??? )

Tem ljudem jaz želim da preživijo iste bolečine, ki jih preživijo psi, nekateri zaradi teh bolečin tudi oddidejo med angelče, ker ti ljudje so zame zveri in še marsikaj hujšega >:(

SaŠa :'(

*SaSHeeQ*