Prvi dan pasje šole

*nastja* · 86966

*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #30 : 11 September 2005, 21:06:37
no tak ... pa ne bo treba nove kupit ... sem našla ono in mu je zdaj že prav tak da bo zdaj imal najlonsko, ko pa bomo šli v vrtni hram bomo kupli če povodec. tak fajni a ne ...  ;D



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #31 : 11 Marec 2006, 11:02:09
No, tale dan bi tudi lahko upoštevali kot prvi dan pasje šole .
Torej v sredo smo se moja mami, Kana in jaz odpravile proti letališču Prečna. Tam smo pač parkirali avto in čakali , da se bo mimo primajala kakšna živa duša. Hehe, in res.
Odpeljali smo se na vadbišče , spoznali smo Shivo in Oli , Shivo sicer samo v avtu. Ja, bilo je fino , V skupini nas je 7 ali 8, tokrat je bilo zaradi vremena le 4. Jaz s Kano, potem ena bordojska doga pa labradorec in mešanka. Malo smo se spoznali, igrali, učili sedi in malo vodili psa gor in dol, skratka zelo zanimivo in poučno.
Mimogrede sva v klubu za šolanje psov Novo mesto in tole je začetni tečaj - za psa spremljevalca....


Res krasno...



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #32 : 11 Marec 2006, 11:31:12
Ooo, kana! :) V Prečni ste! No, vas pridem kdaj pogledat (sem obljubila tudi Joži s Shivo in Oli)! Mimogrede - je bila bordojska doga samička ali samček? Pa še tole: ob kateri uri imate? Da vem kdaj priti. ;)

Sicer pa kar se tiče prvega dne pasje šole. Naš Tyson je nekajkrat obiskal šolo (potem smo kmalu odnehali, saj nismo mogli vsakič na uro) in prvič smo se večinoma vsi samo spoznavali in igrali, ter spoznali nekaj glavnih "pravil". Naslednjič smo pa začeli z učenjem.

Lp



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #33 : 11 Marec 2006, 11:44:55
Ooo, kana! :) V Prečni ste! No, vas pridem kdaj pogledat (sem obljubila tudi Joži s Shivo in Oli)! Mimogrede - je bila bordojska doga samička ali samček? Pa še tole: ob kateri uri imate? Da vem kdaj priti. ;)

Sicer pa kar se tiče prvega dne pasje šole. Naš Tyson je nekajkrat obiskal šolo (potem smo kmalu odnehali, saj nismo mogli vsakič na uro) in prvič smo se večinoma vsi samo spoznavali in igrali, ter spoznali nekaj glavnih "pravil". Naslednjič smo pa začeli z učenjem.

Lp
Ja, ja pridi :D:D:D Oli je taka mala lubica , pa Kane se malo boji hehe. Jah zdaj bo v sredo ob 17h ampak še ne vemo kakšne bodo vremenske razmere najbolje bo da mi po ZS pošlješ telefonsko in te v torek pokličem če bo , pa pridi ;)



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #34 : 11 Marec 2006, 11:46:02
Bordojec je samec :D



*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #35 : 11 Marec 2006, 13:05:33
Midva z Lonijem imama pa v torek prvi dan pasje šole ;D,kr je ta torek odpadl zarad snega :'( .V naši pasji šoli imajo psi lahko zatezne ovratnice,priporočljiv pa je tudi halti.
Ka še gre kdo v torek v kinološko društvo Celje z svojim kosmatincem?



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #36 : 11 Marec 2006, 14:00:43
Mene pa zanima, zakaj v teh pasjih šolah sploh dovoljujejo te zatezne ovratnice, ponekod so cel oobvezne >:(..Tam kjer sem z mojo prej hodila v malo šolo, je imela lahko tudi oprsnico. V tej šoli, kjer bova v OŠ hodili, pa želijo, da jih imamo na ravno teh zateznih :(, če jim pa halti omeniš, pa nočjo niti slišati o tem, drugače delajo vse na pozitivni motivaciji - z nagrajevanji in ogromno igranja. Jaz bom vztrajala, da bo na navadni ovratnici. So tudi nam ta teden zaradi snega odpadle pasje šolske urice. lp


_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #37 : 11 Marec 2006, 17:57:55
tudi v eni izmed pasjih šol v moji okolici zahtevajo zatezno ovratnico, to pa baje zaradi tega da ga lažje ustaviš ??? ,pa zato ta ti ne pobegne ??? - to je povedal vodja te pasje šole :-X



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #38 : 11 Marec 2006, 19:52:20
_lily_ kako je pa inštruktor mislil  s tem, da ti  pes ne pobegne, sej je v šoli vendar na vrvici ???


_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #39 : 11 Marec 2006, 20:57:08
da se ne sname iz ovratnice..to je mislil. jaz osebno niti podrazno ne bi peljala psa v tisto šolo :(


lp, tina



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #40 : 11 Marec 2006, 21:15:05
A to je misli, pa sej se tud iz ovratnice ne more sneti.


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #41 : 11 Marec 2006, 21:16:40
Hhehe... sej je še hujše to da se iz zatezne ovratnice pes lažje izmuzne :) Z nekaj prebrisanosti je takoj zunaj :D Ravno danes je enemu ki sva ga srečala enostavno ven skliznil :D

Lp, Črt



_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #42 : 11 Marec 2006, 21:39:17
Hhehe... sej je še hujše to da se iz zatezne ovratnice pes lažje izmuzne :) Z nekaj prebrisanosti je takoj zunaj :D Ravno danes je enemu ki sva ga srečala enostavno ven skliznil :D

Lp, Črt
hehe črt, ravno to besedo je uporabil tisti inštruktor. rekel je da morajo vsi psi imeti zatezno ovratnico zato da nebi ven sliznili ::) :-\


lp, tina



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #43 : 11 Marec 2006, 23:04:28
Moja dva imata pa oba zatezno ovratnico. Samo za to, da jo pes ima, jo je najprej potrebno znati uporabljati. Meni se pa najbolj smilijo tisti vodniki in tisti psi, ki so na navadnih ovratnicah, potem pa drug drugega šlepajo gor in dol po poligou.

Noben pripomoček pri šolanju ni sam po sebi slab, samo pravilno ga je treba znati uporabljati.


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #44 : 12 Marec 2006, 10:44:21
Hhehe... sej je še hujše to da se iz zatezne ovratnice pes lažje izmuzne :) Z nekaj prebrisanosti je takoj zunaj :D Ravno danes je enemu ki sva ga srečala enostavno ven skliznil :D

Lp, Črt

Kako?
Witty sem kupila navadno ovratnico in pazila da sem ji jo vedno zapela in odpela, pa je v dveh dneh pogruntala kaj mora naredit da se sname. ::) Medtem ko na zatezni se ni nikoli... Če ne bi imela tega problema, bi tudi jaz uporabljala navadno ovratnico.

lp

Los je car!


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #45 : 12 Marec 2006, 11:05:46
Urška to pa imaš tud prav. Samo potrebno jo je res znati pravilno uporabiti, no sej bo že inštruktor povedal o tem. O tej šoli sem same hvale slišala in tud o tem inštruktorju. Kakor ga imela že možnost spoznati, dela zelo lepo s psi in verjamem, da s to zatezno nas bo znal naučiti jo pravilno uporabljati. Samo pri moji je problem bolj v tem, da  ima bolj občutljiv vrat in že navadno ovratnico težko prenese (posledica kašlanje), z oprsnico je pa res težje delati, še posebno v šoli, samo halti se mi zdi še vseeno veliko boljši kot pa zatezna..lp


tristan

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
  • *Tristan+Izolda*
Odgovori #46 : 12 Marec 2006, 11:19:30
Ker vidim, da vas ima tukaj kar veliko izkušenj s pasjo šolo, bi prosila za nasvet. Imam nemško dogo, res je star šele 10 tednov a me zanima (za kasneje seveda) koliko mora biti star za v malo šolo in če ga sploh splača vpisati vanjo.
p.s.:bolj se zanimam za malo šolo, in ga ne bi vozila na tekmovanja (poligon in to..)

Pozdravček iz morja!


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #47 : 12 Marec 2006, 11:31:19
tristan..Najbolje da bi začela z tečajem vzgojo mladega psa (3 - 5 mesecev). Za malo šolo priporočajo, da bi bil star okoli 6. meseca.  Samo lahko tudi prej, odvisno od šole in kako delajo tam. Z mojo sem vzgojo mladega psa preskočila in šla takoj v malo šolo in to poleti ko je imela slabe 4 mesece (ker takrat ni tečajev otz so bolj redki).  S katerega konca SLO pa si?...lp


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #48 : 12 Marec 2006, 12:01:54
Nam so rekli, da je dobro, da gre kuža čimprej v malo šolo, najbolje takrat, ko opravi vsa cepljenja (razen stekline). Tudi jaz mislim, da nikoli ni prezgodaj.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


tristan

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
  • *Tristan+Izolda*
Odgovori #49 : 12 Marec 2006, 12:19:49
S katerega konca SLO pa si?...lp
...PRIMORSKA

Hvala za nasvete... Se bom pa še pozanimala v šoli. :) :) :)

Pozdravček iz morja!


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #50 : 12 Marec 2006, 12:35:06
tristan, je na tem portalu tud stran :http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=1038.0
 Na tej strani sem zasledila tudi pasje šole iz primorske. Jaz ti tud  svetujem, da greš s pesajnčkom čimprej v šolo...lp


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #51 : 12 Marec 2006, 16:34:43
Tristan, ta teden so bili vpisi v malo solo.
Poglej na http://users.volja.net/kdobala in poklici na tam navedene stevilke, pa ti bodo povedali, ce prides ze zdaj ali pocakas naslednjo rundo (bo verjetno cez 2 meseca).

Sicer pa sem bila tam tudi jaz v mali soli in se dela brez prisile s pozitivno motivacijo :)

battito animale


tristan

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
  • *Tristan+Izolda*
Odgovori #52 : 12 Marec 2006, 17:26:02
Uuuu... Lilit hvala.  :) Sem si že izpisala številke, pa bom takoj jutri poklicala ;D... Si šla tudi ti v pasjo šolo s svojima pesjančkoma?

Pozdravček iz morja!


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #53 : 14 Marec 2006, 10:13:19
Ojla

Tudi po mojem mnenju more biti Kd Obala dobra šola, ker so tudi zelo aktivni pri reševanju, tam pa se drugače kot brez prisile sploh ne uči.

Lp, Črt



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #54 : 14 Marec 2006, 12:00:27
Medve z Ideo sva ze tudi imele zdaj za sabo 2. uro male sole. Pa je tako lepo, ker so sami trimesecni kuzki v soli (z izjemo enega nemskega ovcarja, ki je tar osem mesecev, vendar je ze zelo lepo vzgojen).

In moram rect, da me je Idea ze prvo uro presenetila, saj je vseeno nekaj pokazala, kljub prisotnosti drugih kuzkov.
Vceraj pa sva bili pohvaljeni, da imava dober kontakt  :P (sicer je to res nekaj, na cemur delam ze od prvega dneva od kar jo imam).
Moram reci da sem zadovoljna s solo v KD Velenje, sicer je res, da se doma veliko uciva (sicer na kliker) in delava vaje ze vnaprej, vendar je vseeno dobro, da te nekdo popravi, ce vidi, da si naredil kaksno napako. Pa se Idea, se bo navadila drugih psov in delati v njihovi druzbi.

Lepe ucne urice vam zelim! ;)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #55 : 14 Marec 2006, 13:23:38
Rosa, ali te uči Lili (predsednica društva)?



tristan

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
  • *Tristan+Izolda*
Odgovori #56 : 14 Marec 2006, 17:29:15
rosa, smem vprašati koliko je stara Idea?

Pozdravček iz morja!


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #57 : 14 Marec 2006, 17:38:18
rosa, smem vprašati koliko je stara Idea?

Na njeni strani piše: Datum rojstva: 9.12.2005  ;)



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #58 : 14 Marec 2006, 19:00:20
V soli nas vodi gospa Zorica Gutman (malo starejsa gospa) in moram reci, da sem zaenkrat zelo zadovoljna znjo. Zraven pa imamo se eno pripravnico Nino. Tako da je nadzora nad nasim delom sigurno dovolj. :P
Lili pa ne vem katere uci; male sole vem da ne.

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #59 : 14 Marec 2006, 19:57:18
No nekateri že veste nekateri še ne midva z Rondotom sva postala pridna šolarja KD-KRIMa. Za mano je že eno predavanje in sicer predavanje o šolanju z pozitivno motivacijo in pa danes sva imela prvič na vadbišču. v skupini nas je 8...Rondo, 2 rotta, NO, BC, en mešanček, mešanec med NO in BC in pa še ena psička ki je danes ni bilo. šolava se po pragramu A. in danes so pregledali ovratnice in povodce...ovratnica mora biti najlonska ali usnena najbolje taka, da se zapenja kot pas in pa povodec 120cm dolg..lahko tudi več ;). potem se je vsak sprehodil gor pa dol, da je inštruktor videl če kužati kaj vlečejo....to je rondo lepo hodil  (tako kot ponavadi) potem smo imeli pa pozornost.....to je bilo pa polom. rondo niti malo ni bil pozoren name in kar me najbolj pojezi je to, da ko doma ali pa doma na sprehodi mu pocmokam me takoj pogleda tam pa nič in se je fravkal tam okoli...danes razumem ker je nov teren in 7 novih psov.... ::).. dobili smo DN da vadimo pozornost in to bova pridno vadila, da bo doma to 100% da bo na vadbišču vsaj 30%. rondo je čist znerviran, ko je okoli toliko ostalih psov. no saj pravijo, da je prvič vedno nemogoče...upam, da bo naslednič bolje. v četrtk imam predavanje o klikerju in naslednji četrtek imamo še eno predavanje. drugače pa imamo 2 na teden v četrtkih in torkih. sem pa zelo zadovoljna z KD-KRIM in z svojim inštruktorjem in njegovo pomočnico. res je super samo še rondo se vnese in bo idealno.

Pasjo šolo bi res vsem priporočila, da greste že čimprej. nevem sicer, če so po drugih šolah tudi predavanja ampak vem, da so ta predavanja na KD-KRIM res fantastična. povejo ti popolnoma vse kako in kaj in jaz sem se zadnič 2 prijela za glavo kaj sem delala. tisti, ki se pa še odločate o izbiri šole vam priporočam kd-krim jaz sem zelo zadovoljna in zdaj še bolj upam, da se bo naš rondek izšolal in mi je žal, da nisem šla že prej. rondo sicer ni edini ki je malce starejši v skupini je še ena rottkica ki je prav tako stara okoli 6 let se mi zdi :).

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras