pes na letalu

majcek · 77729

majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
: 24 December 2006, 19:30:44
mi se pripravljamo da bi šli na letalo in z letalom v črno goro.
jaz se bojim letal ampak to zdaj ni pomembno.
mene zanima če želiš imeti psa v kabini (se pravi da ga imaš kod sebe)je treba plačat??

koliko?
če je tema napisana prosim administratorja da jo zbriše ali preloži.

hvala za odgovore

lp, maja

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1 : 24 December 2006, 19:39:45
Psa pri sebi v kabini ne moreš imeti, je v boksu med prtljago. Kaj več pa drugi povedo..lp


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #2 : 24 December 2006, 20:30:27
Psa pri sebi v kabini ne moreš imeti, je v boksu med prtljago.

Ni res. Pri nekaterih letalskih družbah imaš lahko psa s sabo v kabini, če tehta skupaj s transporterjem 8 kg (toliko kot prtljaga, ki jo imaš lahko pri sebi na letalu). O tem se moraš pred letom pač pozanimati pri družbi, s katero letiš.

Drugače pa je že nekje bila taka tema.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #3 : 24 December 2006, 21:14:30
če letim z letalsko družbo ki to dovoli potem moram plačat kaj dodatno za psa??


je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #4 : 24 December 2006, 21:21:40
Pokliči, pa vprašaj.  ;)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #5 : 24 December 2006, 21:34:24
Kaj pa tista fora,da zdaj še plastenke vode ne smeš imeti pri sebi :-\?

Mene pa zanima kam dajo psa,če letiš iz Slovenije v Avstralijo?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #6 : 24 December 2006, 21:50:42
Odvisno kok velik pes je... Če ima več kot 8kg (z boxom) mora v prostor za prtljago.
Ko je moja sestra pripeljala odraslega haskija iz USA, pa so vmes menjali letala, je prosila pred vsakim vzletom, da preverijo če je pes na letalu. V frankurtu je celo prosila, če lahko pogleda, če je z njim vse ok, pa so dovolili, le nič odpiranja boxa in božanja, le pogledala je lahko.
Vse se da zmenit, so ponavadi zelo prijazni.



majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #7 : 24 December 2006, 21:59:29
moj maks je pekinezer in če se da zmenit ga lahko verjetno imam kod sebe v boksu (ima zdaj približno 4kg :))

a ga je nujno imeti v boksu ???

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #8 : 25 December 2006, 10:52:29
milim da ga je nujno imet v boksu ker drugače če ne bi bil v boksu bi se lahko stepel z drugimi psi ki niso v boksu



majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #9 : 25 December 2006, 10:57:22
aha hvala :)

škoda ker ga ne morem imeti kod sebe v naročju brez boksa :(

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


sailila

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 28 Februar 2007, 14:07:26
pozdravljeni!
vem,da je tema malo zastarela,vendar bom vprasala kar tukaj:ali mogoce kako je z "uvozom" psa iz amerike?namrec preko prijateljev iz floride sem spoznala vzrediteljico in sedaj z fatom premisljujema to opcijo...sicer sam potek prevoza psa z gospodarjem na letalu mi je znan,vendar ali ima kdo izkusnje z ameriskimi letalskimi agencijami?sicer mi je vzrediteljica razlozila da lahko pridemo mi po psa,lahko nam ga ona ali pa kaksen prijatelj(v tem primeru bi bili to nasi prijatelji iz floride)ali pa vzreditelj poslje sam psa brez spremstva( ???) ceprav sem bila malo skepticna glede tega predloga mi je vzrediteljica zagotovila da je to pri njih ze kar praksa saj naj bi kar nekaj njenih mladicev tako prislo v evropo k novim gospodarjim in naj bi cel let potekal ok,zraven pa se dodala da v taksnem primeru se seveda poisce "direkten" let... toraj ima kdo taksne ali podobne izkusnje in bi mi lahko pomagal?aja,vzrediteljico ne poznam osebno samo preko meilov in enkrat sma telefonirale drugace so mi jo pa priporocili prijatelji ki imajo dva psa od nje in naj bi bila res vredu.



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #11 : 28 Februar 2007, 14:20:37
Kaj pa tista fora,da zdaj še plastenke vode ne smeš imeti pri sebi :-\?

Mene pa zanima kam dajo psa,če letiš iz Slovenije v Avstralijo?

Glede na to da direktnega leta do Avstralije iz Slovenije ni ampak se ponavadi prestopa na določenih letališčih, poleg tega pa ponavadi letalo vmes do Avstralije naredi še en postanek v Maleziji, je najbrž iz Brnika do teh prestopnih letališč odvisno od prevoznika T.M.T., kolikor pa sem zasledila potem do Avstralije pa mora pes biti v cargo prostoru ne glede na velikost, ne bom pa trdila, za bolj natančne informacije je potem treba kontaktirati avio družbe s katerimi letiš ;)

Salila na žalost kolikor vem direktne leta iz USA v Slovenijo, glede leta iz USA v Slovenijo ti bo znala še najbolj povedati Cacy, kolikor sem jaz Cacy razumela ko sva se o tem pogovarjali naj bi bila cenejša varianta če greš po psa gor sam, kot da ti ga pošljejo! Ampak naj več o tem pove Cacy ;)


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #12 : 02 Maj 2007, 12:59:02
Kaj pa tista fora,da zdaj še plastenke vode ne smeš imeti pri sebi :-\?
Tole velja od novembra 06' dalje. Jaz sem morala ves futer in pijačo zmetat stran oz. požret kolikor sem lahko že na letališču, ker je zakon začel veljati z dnem ko sem se vračala v EU za kar sem izvedela šele tam. Dobro da sem imela eno pecivo zabasano med ostalimi stvarmi, da niso vedeli da gre za hrano in sem imela vsaj nekaj za med potjo.

Lahko pa si hrano/pijačo kupiš v enem od Duty freejev na letališču (drago) in jo vzameš na letalo.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #13 : 02 Maj 2007, 14:04:28
novo vprašanje :-[
zdaj starši premišljujejo da bi šli v grčijo ::) :-\ kar pa ni sigurno.
ampak za vsak primer sprašujem.
a lahko med letom jaz hodim do maksa? ker on je malo več kot pa 5 kg in ne bo mogel biti pri meni :(

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #14 : 02 Maj 2007, 14:26:20
Mislim, da je meja 7kg tako da bo lahko pri tebi. Sam bo moral biti v boksu (pa ne zato, ker bi se drugace stepel z ostalimi psi ki niso v boksu 8))



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #15 : 02 Maj 2007, 14:27:01
Majček ne, ker bo pes v prostoru za prtljago, ta pa je ločen od potniške kabine.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #16 : 02 Maj 2007, 14:59:59
Mislim, da je meja 7kg tako da bo lahko pri tebi. Sam bo moral biti v boksu (pa ne zato, ker bi se drugace stepel z ostalimi psi ki niso v boksu 8))
Meja je 8 kg. Lahko greste pa s trajektom :)

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


maser

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 03 Junij 2007, 21:57:48
Vsem lep pozdrav. Imam eno težavo in vse prosim da mi pomagate . Želim si uvoziti mladička iz UK in me zanima če imate kakšne izkušnje s tem oz. kam se naj obrnem za informacije . Prevoz bi bil z letalom ! Hvala za odgovore.  ;)
                                                                                                                                        LP



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #18 : 03 Junij 2007, 22:05:06
Smem vprašati kakšne pasme? Namreč če gre za manjšega psa, je najlepša rešitev da greš ponj in potuje s teboj v kabini za potnike (že napisano v tej temi), če gre pa za večjega (ki bo ob transportu presegel 8kg) gre pa tako ali tako v prtljažni prostor in ga lahko vzreditelj da na letalo, ti ga pa prevzameš. Ostalo o uvozu psa iz tujine pa je KLIK TUKAJ. Sicer je pa večina že tako napisana.
lp
T.

8)


maser

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 03 Junij 2007, 22:27:43
Pasma bo STAFFORDSHIRE BULL TERIER upam da ga lahko pripeljam pred tremi meseci starosti !! Hvala za pomoč .



Nati

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 1
Odgovori #20 : 04 Junij 2007, 14:10:56

Živjo,

Jaz vam priporočam, da kontaktirate gospoda Helmuta iz Animalsfirst na Dunaju

Imajo veliko izkušenj s prevozom živali po vsem svetu. Mi smo dvakrat uporabili njihove storitve in bili zelo, zelo zadovoljni.

Za več informacij kliknite na:
www.animalsfirst.at

Lp,
Nati



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #21 : 15 Avgust 2007, 21:29:22
Kakšne imajo pa kaj cene?

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #22 : 23 April 2010, 13:02:38
A je važno, kak boks ima pes na letalu al je sam bistveno, da je dovolj velik?



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 23 April 2010, 13:09:53
mislim, da mora imeti IATA cerfitikat


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #24 : 23 April 2010, 17:09:35
Ni vseeno. Mora biti IATA-clipperji, Atlas proffesional, vario kennel...še kakšen bi se našel

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #25 : 24 April 2010, 00:23:40
Odvisno s katerem prevoznikom gres..Lufthanza je precej zaj.bana kar se tega tice, vsaj v Frankfurtu in ti brez problema ne pustijo psa na avion ce ve ni po reglcih, ceprav tam samo prestopa. Se je zgodlo frendu pred kratkim in  je zato obtical s psico na letaliscu do naslednjega dne.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


culto

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 02 Avgust 2010, 11:48:08
Konec septembra potujeva s Casperjem v ZDA, pa me zanima, kako je s pasjo hrano(briketi) na letalu. Menda ni doovljena. Ima kdo kakšne izkušnje? Res mi je zoprno takoj nekje v Atlanti iskati hrano, na katero je navajei in jo ima najraje. Letim najverjetneje z Lufthanso.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #27 : 02 Avgust 2010, 13:31:31
Ne, ni dovoljeno, žal. Tudi če je nova, zapikirana. Najdi si že prej eno trgovino tam, magari prek spleta, organizatorjev...da boš prišel hitro do vajinega futra.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 02 Avgust 2010, 14:28:10
Še vedno velja, da je max teža psa z boxom do 8kg, da lahko potuje v kabini? Nekje sem slišala, da dovolijo celo do 10 kg pa me zanima, če kdo kaj ve o tem...

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #29 : 03 Avgust 2010, 10:41:18
To je najbolš vprašat letalsko družbo, ker mislim da nimajo vsi enako. Pa naj ti pisno potrdijo da lahko imaš psa na letalu, da se ne bo še kdo s psom pojavil in bo potm problem.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!