pes na letalu

majcek · 77956

Alica

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #90 : 21 Oktober 2011, 10:10:00
sem naredila tvojo domačo nalogo  ;D lahko potuješ pod naslednjimi pogoji

(vir: http://www.vurs.gov.si/si/za_prebivalce_in_pravne_osebe/mednarodne_zadeve/hisne_zivali/potovanje_s_hisnimi_zivalmi/)
V skladu z Uredbo (ES) št. 998/2003, ki ureja nekomercialne premike hišnih živali, lahko vsaka država članica kot je določeno v členu 5 dovoli nekomercialni premik živali (psi, mačke in beli dihurji) mlajših od 3. mesecev in necepljenih proti steklini na svoje ozemlje.

Osnovni pogoji za potovanje mlade živali, kot so določeni v členu 5 so sledeči:

žival mora biti označena z mikročipom ali z jasno čitljivim tetoviranim znamenjem; po 3. juliju 2011 je za pse, mačke in bele dihurje predpisan način označitve z mikročipom (dodatno pojasnilo Komisije).
žival mora spremljati evropski potni list za hišne živali, v katerem mora biti v rubriki XI. (drugo/others) izjava, da je bila žival na kraju rojstva brez stikov z divjimi živalmi, ki bi lahko bile izpostavljene okužbi z virusom stekline.
*Opomba: Velja tudi za Republiko Hrvaško.

Ker glede možnosti dovolitve nekomercialnega premika živali mlajših od 3. mesecev in necepljenih proti steklini odloči vsaka država članica EU posebej vam svetujemo, da se o tem pravočasno pozanimate v državi članici v katero potujete.

Več informacij o potovanju s hišnimi živalmi v druge države članice si lahko preberete na spletni strani Evropske Komisije (DG Sanco), kjer so tudi povezave na uradne spletne strani pristojnih organov držav članic EU:

http://ec.europa.eu/food/animal/liveanimals/pets/qanda_en.htm




botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #91 : 21 Oktober 2011, 11:43:04
Saj je blo že navedeno parkrat - pes mlajši od 3 mesecev iz EU lahko gre brez cepljenaj za steklino, v potni list oz na poseben dopis mora biti od veterinarja podpisano da pes ni bil v stiku z divjimi živalmi. Pika. Iz švedske sem pirpeljala psa, 2,5 meseca, z letalom, brez težav. Pri obeh psih , oba iz švedeske, živ bog enga dokumenta ni pogledal, pasjega.

Priporočam pa Adrijo Airways, če se da, letijo z brnika, ful so prijazni in fleksibilni, psa sem imela obakrat v naročju :) brez težav :)


Buster

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #92 : 21 Oktober 2011, 15:20:36
Domačo nalogo sem že naredila :), poklica tudi na VURS (čip, cepilno knjižico s potrdilom veterinarja, kužne bolezni niso obvezne - samo priporočajo (bo cepljen)). Bom poslala še mail na Francosko in Slovensko vet. upravo, da mi napišejo vse, če bodo kakšne težave na carini.  Ima pa vsaka letalska družba še svoja pravila. Sedaj iščem letalsko družbo, ki dovoli prevoz psa, starega 8 do 10 tednov brez cepljenja stekline, ne bi se rada vozila 14 ur z avtom.

Od Adrije čakam še odgovor, hvala:) 





botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #93 : 21 Oktober 2011, 16:39:24
Zanimivo, meni so takrat rekli da edino kar velja so zahteve države v katero se pes uvaža - se pravi kar zahteva VURS. Nikoli nihče ni omenil da bi imele letalske družbe kakšna svoja pravila, razen to ali dovolijo pse n letalu ali ne. kdo pa je to rekel da imajo letalske družbe svoja pravila oz zahteve?


Buster

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #94 : 21 Oktober 2011, 17:07:30
Že na Vursu mi je to rekla. Npr.: Airfrance ima na spletni strani napisano, da mora biti pes star najmanj 10 tednov, da ga vzamejo na letalo, potem pa čisto spodaj, da brez vseh cepljen ne bo sprejet na letalo. Poslala sem mail na predstavništvo v Lj., da ne razumem tega, ker mladič pri 10-tih tednih še ne sme biti cepljen proti steklini. Sem dobila odgovor, da so preverili in brez stekline ne sme na letalo.



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #95 : 04 Marec 2012, 12:01:26
Ok, imam nov rekord-s 7 psi na letalo ;D

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #96 : 04 Marec 2012, 12:11:16
Upam, da so ti dali vsaj kaj kolicinskega popusta..  :D :D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #97 : 04 Marec 2012, 12:13:25
Ok, imam nov rekord-s 7 psi na letalo ;D

 :D :D Faca. Prihajaš v slo.?



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #98 : 04 Marec 2012, 12:14:43
Ma kaki kolicinski popust, forget it :) Sem prej pricakovala brco v rit, pa je slo skozi :P
Nina sem ze v Sloveniji, samo psi so ze potalani :)

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #99 : 14 Avgust 2012, 15:05:51
A kdo ve koliko racuna Adria Airways po psu, gre na kilazo ali psa?

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #100 : 14 Avgust 2012, 16:49:56



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #101 : 14 Avgust 2012, 18:11:40
Na psa, razen za cargo sta dve ceni glede na velikost transporterja. Aha, vidim, da je sasha prilepila link.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #102 : 15 Avgust 2012, 14:59:14
Odlicno, hvala!

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #103 : 17 Avgust 2012, 11:12:18
Ene Adria tete po telefonu hudo komplicirajo ce ima pes skupaj z boksom vec kot 45 kil. Meni je sele ta tretja telefonska teta registrirala psa na let, dve prej mi ga nista hoteli.



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #104 : 28 Avgust 2012, 21:54:28
Vzeto na znanje, koliko casa pa si pri njih cakala na potrditev? Ali v pravilniku kje navajajo to s kilazo?
Jaz naceloma ne kupim karte dokler mi ne potrdijo psov, ker ne maram presenecenj.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #105 : 29 Avgust 2012, 14:55:45
Sem ponovno gledala stran in piseta dve ceni za dve razlicni dimenziji boksev, ampak oboje do 45 kg. To je pa kar nekaj, vecina letalskih druzb teza sploh ne zanima, ampak samo mere boksa.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #106 : 30 Avgust 2012, 08:52:11
Desobediencia od kod letiš? Mogoče je kdo kdaj prejel psa iz Avstralije?


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #107 : 30 Avgust 2012, 10:02:31
Sem ponovno gledala stran in piseta dve ceni za dve razlicni dimenziji boksev, ampak oboje do 45 kg. To je pa kar nekaj, vecina letalskih druzb teza sploh ne zanima, ampak samo mere boksa.
Spodaj še piše: * Za kletko in žival težjo od 45 kg se, prosimo, posvetujte s prevoznikom.

Alma, jaz poznam vzrediteljico iz Madžarske, ki ima dva psa iz Avstralije. Če te zanima, ti dam kontakt.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #108 : 30 Avgust 2012, 10:48:56
Sammy, prosim.  :) Hvala!


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #109 : 30 Avgust 2012, 13:37:57
Letela naj bi iz Ljubljane, ce ne bo problemov s tole tezo.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #110 : 31 Avgust 2012, 22:14:16
Jaz sem danes z Adrio letela iz Ljubljane v Kopenhagen skupaj s psom, ki ima z boksom vred 50+ kil. Ni bilo problemov, samo najaviti se je treba v naprej in boks mora pasati v dovoljene dimenzije :)



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #111 : 06 September 2012, 12:58:54
Kaksne pa so mere tvojega boksa? Tudi pri meni gre za podobno tezo.
Pa se eno vprasanje, na LJ letaliscu kontrolirajo papirje psa ob izstopu, ali samo vstopu?

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #112 : 06 September 2012, 18:19:58
104 x 73 x 75. Maximalne dovoljene mere so 125 x 80 x 80 ce se prav spomnim  ???
Meni so cekirali potni list od psa samo na check-inu.



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #113 : 19 September 2012, 16:00:20
Hvala, moja boksa paseta v te mere, sem pa vseeno pisala na Adrio in cakam odgovor.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #114 : 02 Maj 2013, 20:55:05
Kako pa je z živčnimi psi, ki se še ob kontroli lastnika komaj zdržijo ob drugih psih? Moj sicer ne laja na sprehodih, sem pa skoraj, da prepričan da bi brez moje prisotnosti lajal na letalo na druge pse, v najboljšem primeru vsaj cvilil.

Drugače sam boks mu ni problem - iz avta ga vlečemo na povodcu in se upira tako, da včasih celo zacvili, ko ga natisne oprsnica pod noge(premakne pa se vseeno ne :P - stres med potovanjem pa kaj še. haha. :) ) zdaj na potovanjih in pri babici celo spi v avtu, če v hišo ne sme in zjutraj po 10 urah brez wcja še vedno noče iz avta tako da BOKS res ni problem. Me pa skrbi, kako bi se obnašal, če bi imel boks ob še dveh drugih psih...

Skratka, imate izkušnje s tem?
Se da dobiti kakšne tablete, da bi cel polet prespal?

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #115 : 03 Maj 2013, 17:20:53
Ne vidim smisla v tem da se psa "drogira" pred letom in je celo nepriporocljivo, razen morda kake naravne zeliscne zadeve. Pes mora biti med letom pri polni zavesti. Vecina letalskih druzb to tudi zahteva.

Kar se tice pa spravljanja iz avta na silo, ves psa se da tudi naucit da gre prostovoljno iz avta.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #116 : 03 Maj 2013, 21:42:48
Ne vidim smisla v tem da se psa "drogira" pred letom in je celo nepriporocljivo, razen morda kake naravne zeliscne zadeve. Pes mora biti med letom pri polni zavesti. Vecina letalskih druzb to tudi zahteva.

Kar se tice pa spravljanja iz avta na silo, ves psa se da tudi naucit da gre prostovoljno iz avta.

Vem da se da naučiti, pa nocem, ker se bojim, da avto zanj ne bil več "high reinforcing", ker avto uporabljava kot JACKPOT. :P :P

Sicer pa, da se vrnem na temo. Kako je s tem, če pes laja ali cvili na letalu(v prostoru za prtljago)? So lahko kakšne sitnosti?

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #117 : 04 Maj 2013, 04:03:22
Ja ne, saj ga noben ne slisi ;D

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #118 : 30 Maj 2013, 19:47:26
A se komu sanja kako je z Avstralijo (karantena), ko gre samo za nekajurno prestopanje v Sidneyu na poti v drugo drzavo, plus tega pa se za pasmo ki je pri njih prepovedana? Znanka iz Avstralije mi je poslala mejl od karantene, vendar se nimam odgovora.

Za UK sem naprimer nasla tole (zdaj menda karantene ni vec ne?) Za Avstralijo na ne najdem nic specificnega za take primere, samo za uvoze.

https://www.gov.uk/pet-travel-quarantine

Namrec za Kitajsko je tako da ce pes naprimer leti na Kitajsko, pred tem pa ima eno prestopanje prav tako na Kitajskem v mestu kjer je karantena obvezna, gre avtomatsko v karanteno ker je pac vstopil v drzavo, ceprav bi od tam nadaljeval v mesto kjer karantene ni.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #119 : 31 Maj 2013, 08:43:21
Za UK sem naprimer nasla tole (zdaj menda karantene ni vec ne?)

Ne, karantene v UK ni več. O pogojih in prek katerih letališč/pristanišč lahko žival potuje v UK več tukaj:

http://www.defra.gov.uk/ahvla-en/imports-exports/pets/

Za Avstralijo pa pojma nimam.