Weimaraner

eva · 230237

Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #420 : 21 Maj 2012, 09:58:26
Uf, ne vem, upam da se je ustavil na 70  :o



efica

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • Kika's Point Weimaraners
Odgovori #421 : 22 Maj 2012, 14:37:41
S Kiko se zahvaljujeva za podporo :)

Še par fotk Kikiča...




Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #422 : 22 Maj 2012, 23:17:47
Pa se posnetek celotnega sojenja, z istega naslova kot fotke :)



Pa se malo mojega bebca, tukaj je imel skoooraj 11 mesecev.

... v lahnem drncu prvi dan (Very good)


in drugi dan (Good)






Fotke niso moje, avtorica v desnem spodnjem vogalu.



efica

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • Kika's Point Weimaraners
Odgovori #423 : 23 Maj 2012, 01:16:32
Ooooo, zakon video! Ful lep spomin na razstavo! Hvala za link :)

Gustav je lep in zgleda tudi, da se v ringu obnaša kot pravi profi 8) Pa všeč mi je njegova barva dlake!

Tudi Easy se razvija v lepotca! Koliko je pa visok Easy?



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #424 : 23 Maj 2012, 08:25:33
Gustav je res lep pubec  :-* Zakaj pa samo very good in good?  ???  :'(

Easy je še bolj pri tamalih, tam nekje 62,5 cm je trenutno. Se mi pa zdi, da je šele zdaj začel bolj rastit... ma itak ima še čas da se še mal potegne  :)

Včeraj smo praznovali 8 mesecev  :-* Slikce z pozo nimam, ker moram enega pohaklat da mi ga fotka  :) Je pa začel bit vedno bolj utrgan, uboga še vedno ful (trkam!!!), energije ima za izvoz.

Evo še par fotk od včeraj

Čaka, da vržem žogico  :D


En utrgan srečen weim  :-*


 :-*


In še s Taiem  :-*


efica, če bosta s Kikico kaj hodile okoli Celja pa sporoči, mi smo čisto blizu  ;)  8)

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #425 : 23 Maj 2012, 20:07:22
Nam je uspelo se malo postavit  ;D Sicer ni perfektno, je pa nekaj  8)

Suhljad prvič


Suhljad drugič

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #426 : 24 Maj 2012, 16:04:34
No, pa saj ni tako grozno suh se mi zdi  :)
Je pa zelo ceden  :-*

Very good prvi dan je dobil, ker je prevec raven spredaj, ima premalo razvito glavo, premalo mase in sodniku tudi gibanje ni bilo vsec.
Drugi dan je pa Good dobil ker je prevec lahko grajen, ima premalo mase in ker se mora se razviti. Opis je pa dober dobil :)
 
Lahko obe oceni prepisem ob priliki :)



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #427 : 24 Maj 2012, 19:10:59
No, pa saj ni tako grozno suh se mi zdi  :)
Je pa zelo ceden  :-*

Very good prvi dan je dobil, ker je prevec raven spredaj, ima premalo razvito glavo, premalo mase in sodniku tudi gibanje ni bilo vsec.
Drugi dan je pa Good dobil ker je prevec lahko grajen, ima premalo mase in ker se mora se razviti. Opis je pa dober dobil :)
 
Lahko obe oceni prepisem ob priliki :)

Preveč raven spredaj?! Kaj bi pol meni za Easyja rekli...  :-\

Mja, je kr suh...še nisem imela prilike na veterino it, da ga stehtam. Me zanima če je kaj gor dobil.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #428 : 10 Junij 2012, 20:16:20
Gustavcek je dopolnil enko vceraj. Namesto torte je imel dva dni naziranja z mesom, pozrl je cel kup svinjine in konjetine in bil seveda cisto blazen. In debel...

Celjustka je ze skoraj skoraj, cisto mickeno se manjka  :)

Danes smo bili na razstavi lovskih pasem in dobili se en Good  8) Zgleda da bomo lahko zaceli zbirati te zlobne rumene trakce. Kuzek je bil namerjen na 72 centimetrov, tako da smo sploh zmagovalni. Blah.



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #429 : 10 Junij 2012, 20:26:02
Vse najboljše Gustav  :-*  :-*  :-*

Smo veseli za čeljustko, da raste. Držimo vse možno da zraste še tisto kar ji manjka  8)

Uf, 72 cm? Pubec nehaj rastit!!!  :-\

Mi smo se pa zdaj malo potegnili v zrak, glede na moje merjenje smo pri 8,5 mescih cca 63 cm. Pa končno se je malo poredil, se, ga prejšnji teden tehtala in je cca 28kg. Se je pa zdaj od plavanja ful okrepil v prsni koš  :-*

Nova tehnika vstopa v vodo  :D


Moja najlepša bučka  :-*


Pa še enmal vaje za prihajajočo razstavo...

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #430 : 10 Junij 2012, 20:50:59
Ne vem kako natancno je visina izmerjena ker je bilo obakrat merjeno bolj na hitro in na travi ampak ja... Ogromen je. Sploh v primerjavi z ostalimi danskimi psi.

Easy je dober! Res mi je vsec  :-*



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #431 : 19 Junij 2012, 00:42:06
Z Gustavckom sva si nudila malo igrac   :)

Enega takega polkilogramskega

Vir

In enega takega kilogramskega

Vir

Jaz se pa tudi nisem mogla upreti in sem si kupila se eno piscal. Roza  :-[

Vir



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #432 : 19 Junij 2012, 07:54:33
Tale fazanček je ful dober, midva ga tudi imava  :) Je tamali čist nor ko mu ga pokažem, dobi une tavelike oči  :D

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #433 : 25 Junij 2012, 03:15:37
No, moj kuzek ima 72 centimetrov, mozno tudi kaksen milimeter cez. Jebemtiboga!  >:( Vceraj sva se ene pol ure merila in risala crtice na steno, prav vse so bile previsoko  :-\
 Edini iz legla se je izstrelil v take izven standardne visave. No, vsaj izmed teh stirih s katerimi sem v kontaktu. Celjustka tudi se ni tam kjer bi morala biti.

Ce nama znese izlet v Ljubljano avgusta bomo sli kolke in komolce slikat, pa ucke dat pogledat.
Ceprav nisem ziher ce ima sploh smisel.

In potem razmisljali kaj narediti naprej...  :-\



Gustavson kontrolira samokontrolo

in debatira z gostujocima dihurjema

katerih vecerjo mora potem v gobcu prenasat naokoli



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #434 : 25 Junij 2012, 08:43:30
Res škoda da je toliko šel v višave  :-\ Držimo pa pesti za čeljust, da se le malo premakne naprej.

Če pridete v Ljubljano, pa sporoči, se bi lahko kaj dobili.

Mi smo se tudi merli par dni nazaj, se je tamali malo potegnil, zdaj je 64,5 - 65 cm. Še malček pa bo čist super za moj okus  :)

Hehe, mi tudi delamo samokontrolo na tak način. Js mu še ponavadi na šapo dam, pol pa kr stran gleda, da nima prevelikih luštov  :D Je zadnjič treniral s pečeno perutničko...reveža je skoraj pobralo  :D

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #435 : 01 Julij 2012, 23:23:20
Danes sva sla z Gustavckom prvic krvno sled trenirat. Ker smo si sami polagali sled nisem cisto ziher ali je Gustav sledil mene ali kri, ampak mu je slo v vsakem primeru zelo fajn, skoraj brez napak je sel po treh sledeh in na zadnji je ze tako entuzijasticno vohal, da sem mu komaj sledila  :o
Ta mesec upam da nam bo ratalo malo vec prinasanja naredit in koncno spravit kuzka plavat zares :)



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #436 : 11 Julij 2012, 11:35:25
Priden Gustav!  :-*
Jaz tudi upam, da nam rata it na kakšno krvno sled, ampak najprej mi je JZP.

Smo bili pa na morju  :)
















Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #437 : 11 Julij 2012, 17:01:34
Odlicen Easy!  :o



helca

  • *
    • Prispevkov: 144
    • Točke: 0
Odgovori #438 : 11 Julij 2012, 18:52:19
Cel norc je!  :o



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #439 : 16 Julij 2012, 13:39:04
Imam za vas eno vprašanje. Kolegica se zelo zanima za to pasmo (ni prijavljena na forumih) in želim ji pomagati. Mi lahko svetujete dobre vzreditelje te pasme (lahko tudi tujina). Kaj svetujete, katere naj kontaktira. Z nakupom se ji vsekakor ne mudi. Hvala vam za pomoč in nasvete.

Obenem me pa zanima še, katerim boleznim so najbolj izpostavljeni, na kaj je treba še posebno biti pozoren, katere testi so za to pasmo predpisani, če so sploh.

Macika in ostali, krasne pasje mrcince imate doma. So mi zelo všeč :)

lp


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #440 : 16 Julij 2012, 18:37:31
Vzrediteljev je res veliko. Odvisno kaksni psi so ji vsec, kaj in koliko je pripravljena s psom delati in kako dalec je po mladica pripravljena iti.

Predpisani zdravstveni testi so razlicni od drzave do drzave. Prav tako delovni.
Kolki, komolci, nekateri delajo tudi pregled oci in scitnice.

Tu na forumu je efica, ki ima registrirano psarno :) 




aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #441 : 17 Julij 2012, 01:09:35
Boo, hvala za odgovor. Ji bom prenesla te informacije.


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #442 : 17 Julij 2012, 02:17:36
Eurobreeder je ok vir za zacetek, prav tako facebook, linki na straneh vzrediteljev... :)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #443 : 17 Julij 2012, 02:31:49
Hvala ti šeenkrat! :)


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #444 : 17 Julij 2012, 14:15:16
Bi še dodala, da je za oči treba bit pozoren, da ni kakšnih entopijev ali pa ektropijev, ker se radi pojavljajo. In pa alergije.

V Slo je še Sundevana's psarna, ki bo imela leglo weimov predvidoma naslenje leto, je tudi tu registrirana uporabnica HALLY.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #445 : 23 Julij 2012, 20:25:31
Easy je star že 10 mesecev  :-* Kam gre čas...

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Kelly 097

  • Gost
Odgovori #446 : 23 Julij 2012, 22:41:58
aj, madona kako je lep !

meni so bli ti psi vedno zelo lepi  ::)
Ja kako vam ga je pa uspelo postaviti v tako pozicijo? Ali imate že natrenirani na ukaz ( tudi za razstave pa to...)

Lp



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #447 : 23 Julij 2012, 23:39:02
Joj, Easy tok majcken izgleda proti mojemu mutantu :-[ Super je  :-* In cestitke za 10 :) Naj gre cim pocasneje :P

Jaz Gustava fizicno namontiram da stoji. Imam besedo, da ve da mora stati pri miru, potem pa jaz tace popravim da stoji prav. Da se pa seveda tudi prosto postavljat :)



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #448 : 24 Julij 2012, 10:07:02
Tule je muco gledal  :D Drugače pa imam tudi jaz ukaz za stanje, potem pa popravim kar je še potrebno.

Drugače smo pa namerili cca 64 cm mu sedaj in pa stehtali in ima moj pikec 30,5 kg  :-* Ena sama mišica ga je (pa rebrca vmes  :D).

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #449 : 24 Julij 2012, 11:29:13
Macika kako si ga to merila? Si ga postavila kot je na sliki zgoraj in potem meter in palčko in zmerila v najvišjem delu lopatic? Ker jaz namreč mojo vsakič drugače namerim in mi ni jasno.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!