Weimaraner

eva · 229833

Smrčk

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
  • S smrčkom naprej! In novim zmagam naproti!
Odgovori #180 : 05 April 2010, 18:23:59
Ok, ... saj ne rečem, če bi bilo to "normalno" cviljenje, samo ko začne zategovat piščalko bi si pa najrajši čepke v ušesa dala  :D .   Mamica ni tko "fejms" kakor očka, ja  ;D .  Midva hodiva trenutno v osnovno šolanje. Na futrčka mi dela kot ulit brez njega je pa gobec non-stop na tleh. Ja, ja.. veliko dela naju še čaka  :) .

Tudi jaz ne morem nobene slike napopat  :( .

Hally.. iz kje pa sta vidva?



HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #181 : 05 April 2010, 18:58:05
Hally.. iz kje pa sta vidva?

Poznam te frekvence, ja..  :D Jaz sem večino stvari Hallerja naučila s hrano.. Ampak sem raje nehala s tem (vsaj po večini), ker mi potem ni hotel delat več
brez hrane, razen če sem se ful razkurila.. takrat pa vse gre..  :D

Midva sva iz Maribora..  ;D

Aja.. pa pozabila sem dodat, kako sem vesela, da bo tema o naših sivcih spet malo zaživela.. Mi je že bilo tečno, ko sem si pisala sama s sabo.. :D

LP, Tina



Smrčk

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
  • S smrčkom naprej! In novim zmagam naproti!
Odgovori #182 : 05 April 2010, 21:35:07
Vidim, da je ista pesem pri naju z Erotom - s hrano dela, brez hrane ne, razen če se razkurim...  :-\ , kar pa nočem na tak način počet. Pa tut s hrano je to en shitk, ker kakor si rekla, v nasprotnem primeru neha delat. Ampak točno pa ve, kaj hočem od njega. Trma mala  :) . V 99% ko greva ven ima navadno ovratnico, včasih pa mu dam tisto, ( nevemkakosežereče ) da ne vleče. In je priden kot mucek. Mislim, da mu bom nalimala en črn selotejp na gobčka, malo pod očmi, me zanima če bo tudi miren  :o . Ampak učne sposobnosti imajo pa neverjetne, (točno ve, kaj hočem od njega )  samo mogoče še nisem prišla do tega, kako ga motivirati, razen s hrano seveda. Vse se bo naučil, ampak POLEG mu je pa ogaben do konca  :D .

Prejle sem ugotovila, da ima klopa in sem ga seveda dala ven, je še migal. Ampula je zdržala slab mesec. Tako da pozor, klopi so že.



HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #183 : 06 April 2010, 07:13:58
Misliš zatezno ovratnico?  ;D

Pri Hallerju najbolj zaleže..  ;) Ko se razkurim pa gre v popolnem poleg kot mala miška, ne glede na ovratnico.. :P

Se že par mesecev sprašujem, kdaj bo prišel do tega, da bo ubogal brez večje potrate mojih živcev.. Se tu pa tam zgodi, ja..  ::)
Ne smem bit krivična do njega.  :D

Ja.. so zelo zelo inteligentni, ponavadi še bolj od nas.. in to s pridom izkoriščajo. Tudi Hallerju se poleg gnusi.. Sedi in prostor pa je že kar
konstanten  :o vsaj to..  ::)

Haller je tudi imel enega klopa in sicer čisto ob svojem premoženju.. tako da sem komaj opazila.. Nam je pa pri odstranjevanju žal ostala glava notri,
kar pa smo potem uspešno rešili s pomočjo pincete.  :-[

Kako pa je tvoj weim kaj z drugimi samčki.. se že kaj rangira?

LP, Tina



HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #184 : 06 April 2010, 07:39:46
Končno uspele fotke  :o HALLER DI GREYSBETH:



HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #185 : 06 April 2010, 07:43:42
Nekaj mu je bilo zelo smešno.. :D



HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #186 : 06 April 2010, 07:44:58
Malo resnega dela:  :P



HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #187 : 06 April 2010, 07:46:00
Še zadnja zaenkrat:  :D



Smrčk

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
  • S smrčkom naprej! In novim zmagam naproti!
Odgovori #188 : 06 April 2010, 08:08:25
Včeraj zvečer naredila en test  :) . Kako ostati poleg  :) . Hitra hoja...nekak mu je šteknilo in je hodil poleg s parimi močnimi potegi, ki sem jih morala narest je blo vse kul. No, ja, bomo videli če to res pomaga.  :) .
S samčki je pa tako, ... pri sosedih imamo enega samčka, sicer je star že kar krepko čez 10 let in sta se "igrala", no, bolj Ero, kot pa sosed Ron  ;D ( glede na njegova leta, je bil še kar agilen hehehe ) . Če je drug samec prijazen, potem je on tudi prijazen. Je pa kar velika večina samcev  s katerimi se srečam na sprehodu, malce "sovražno" napaljena do Erota, potem seveda on to začuti in postane živčen. Ponavadi lajajo nanj, v tem primeru greva lepo mimo ( seveda si spahnem ramo, ko ga povlečem in mu dopovem da ne sme ). Ni mi pa jasno, da ko drugi psi lajajo nanj, da jim lastniki oz. lastnice nič ne rečejo. Samo gledajo svojega  psa in kaj bo naredil.
Zadnjič smo imeli eno srečanje z dobermančkom. Mislim, da je bil nekje iste starosti, je prliletel izza vogala,neprivezan, do naju, ( imela sem ga na vrvici ). Še dobro, da sem sendvič jedla, da sem Erotu mal ponudla vmes, ( samo vonjave seveda, ker mu ne dajem za jest, ko jaz jem ) ko sta se ovohavala, da je  pozornost name usmeril.  Ampak če bi ga spustila, sem skoraj zihr, da bi se igrala oz. šla zdivjat s tem dobermanom. No, lastnik dobermana je ves prestrašen prišel potem do naju.  :) .
Nekako ni dominanten in  počaka reakcijo drugega psa. Njegova prva misel je igranje in divjanje z drugim psom. 

Gledam slikce in je isti tale naš raner. Ampak tale z nasmehom je pa nora  :o .



HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #189 : 06 April 2010, 09:50:36
Super.. pri hallerju pomaga, da mu dam vrvico kot razstavno in jo gor nataknem.. takrat ne more vlečt.  :P :D

Je pa res, da vedno manj to prakticiram in le še ostro rečem: Haller!.. pa deluje.  :o

Ja.. Hallerja je že par psov oklalo in ravno zverinskih niso imeli na povodcu.  >:(

Saj ne rečem - moj je večinoma spuščen na travnikih, hribih... ob cestah nikoli. Prvič: je dovolj nor, da gre k vsakemu psu, četudi preko ceste, drugič: ni varno.

Tudi moj ni dominanten.. star je 12 mesecev pa ob napadu psa pade na hrbet ali zbeži vstran. Moram pa priznati, da če kak mini pes začne renčat v njega ali pa ga hoče naskočit, se ful naježi.. napade sicer ne. Ima pa včasih ob igri ful zvočnih dodatkov in sem na začetku bila zmedena pa nisem vedela, kaj to pomeni..
Zdaj imam že bolj razčiščeno, kakšen zvok kaj pomeni..  ;D 8)

Je dobra tista z nasmehom, ne?  8) 8) 8)

Kaj na razstave hodita kaj?



Smrčk

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
  • S smrčkom naprej! In novim zmagam naproti!
Odgovori #190 : 06 April 2010, 10:26:45
Tudi jaz ga spustim na travnikih, čeprav so mi v šoli rekli da ne, ampak nekako se mora zlaufat no. Ga pa dam na vrvico, če vidim drugega psa. 
Vidm, da je tvoj  isto "nor" kot moj. Laufa k vsakem psu, ne glede na to, kje je. Pa naježi se tudi. Naježi se tudi, če zavoha svežo sled. Zadnjič sva srečala lisico, Ero je sicer ni videl, ker sem ga zamotila, vendar je potem vohal po tleh njeno sled in je bil ves naježen.

Mal moram pogledat, kako dati slikce sem gor...  Ti rečem, isti je kot Ero  :D . Mi je zanimivo, ker še nisem srečala, oz. videla psa ( weimeranerja )  približno njegove starosti. Me prav zanima, kako bi se obnašala če bi se skupaj najšla  :) . Mislim, da bi šle midve z lahkoto na kofi vmes  ;D . Sem se pa vedno spraševala... a pes ve, da je drug pes iste pasme  :D  ;D .

Na razstave ne hodiva. Nekako nimava, no, lastnica nima te želje  :) .  Niti ne vem, kaj točno vse je treba, da greva na razstavo. Trenutno imava delo z osnovnim šolanjem :)  - poleg, sedi, prostor itd..  Potem bomo pa videli kako pa kaj. Vidva sta pa kar pridna na razstavah, kakor berem...   :) .  Mogoče bi tvoj kaj mojega naučil.  ;D  . Pa ti mene  ::) .





HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #191 : 06 April 2010, 10:38:08
Če je tvoj sivec podoben mojemu, mislim, da bi imel kar perspektivno kariero..  ;) :P

Za Hallerja že imam neke ponudbe za parjenje v prihodnosti, zato tudi delava lovske tečaje, da dobiva vzrejno.  :P
Pa tudi uživa pri delu.. še meni je postalo zanimivo..  :-[ :D

Enkrat bi se res lahko kaj dobili, ja.. Načeloma midva hodiva vsako nedeljo v Ljubljano, drugače pa sva iz Maribora.
Mogoče lahko prideta pogledat mariborsko razstavo pa vidita, kako kaj poteka..  ;)

LP



Smrčk

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
  • S smrčkom naprej! In novim zmagam naproti!
Odgovori #192 : 06 April 2010, 11:22:59
Lejga, lejga, postavneža..   ;D  ponudbe za parjenje.. lepo, lepo. Moram Erotu prišepnit, da ne bo kaj v "zelje skakal"  :P  :D     8)  .

Bili smo na tej zadnji razstavi v Ljubljani ki je bila, pa itak nism skoraj nič videla, ker sem imela toliko dela z Erotom, ki je seveda vse hotel ovohat, prevohat, pošnofat, polizat, pomarkirat  :D  .

Ja če greš v Ljubljano vsako nedeljo, potem seveda sva midva definitivno za to, da se mal "pošnofamo"  ;D . Bi se dobili na kakem travniku. Ampak v okolici Ljubljane ne poznam nič pametnega. Midva hodiva okolica Kranja, ponavadi pri Brniku, ali pa med Medvodami in Kranjem. Poznava teritorij, pregledno je in mešanica med travnikom in gozdom. Pa še gužve ni, no, ponavadi ni tam skoraj nikoli nobenega. Dokler me ne uboga tako kot mora, ne hodiva preveč v kraje z veliko ljudi in psi. Tam ga lahko spustim iz vrvice.

Verjetno greš po AC do Ljubljane. Pa če se vama da, da bi naredila iz Lj do Kr- izvoz Brnik ( iz AC se vidi ta sprehajalna pot ). Drugače pa se dobimo nekje v Lj, verjetno ti bolj poznaš  :) .



HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #193 : 06 April 2010, 11:25:16
Ojla!  ;D

Načeloma ni problema. To nedeljo bomo res zasedeni - se že dobimo z eno weimiko.. lahko pa se pridružita pa bomo imeli 3 weime na kupu.  :o

V nedeljo popoldne se dobimo pa se zmenimo za skupen kraj?

LP



Smrčk

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
  • S smrčkom naprej! In novim zmagam naproti!
Odgovori #194 : 06 April 2010, 11:51:27
No, superca.



Smrčk

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
  • S smrčkom naprej! In novim zmagam naproti!
Odgovori #195 : 06 April 2010, 12:30:31
Mu strižeš že kaj nohte? Midva sva bla enkrat že na striženju, januarja. Danes sem si pa kupila škarjice, tako da bo kar zanimivo še  :) .

Danes sem mu dala ovratnico nazaj na vrat ( tisto za treninge ), ker mu jo ponavadi jemljem dol čez noč. In ovratnica ne gre več dol  :o  :o  :o . Sem poskušala, pa se bojim, da mu bom uhlje "zlomila"  :( . Ne vem.. čudno. Včeraj je še šla dol, danes pa ne več.   ???  Ni mi jasno...  Če ne drugega, jo bomo preščipnili.

Kako ga pa umivaš? Jaz ga do sedaj še nisem skopala s kakšnim posebnim šamponom. Fajn ga obrišem z mokro krpo in to je to. Pa potem se sam mal skopa, če gre v kakšen potok ( čist seveda )  :) .

Mi je pa v zadnje sam skočil v morje, je malce zaplaval. To je bilo prvič zanj.  Videl je bojo mal naprej privezano v vodi in je hotel it ponjo  :D . Sicer se je prav na hitro obrnil in prišel nazaj na kopno - brez boje seveda  ;D , njegov izraz na obrazu pa je bil :   ???   ,   ker mu ni bilo jasno, kaj se dogaja.  Drugi poskus da bi ga spravla v globjo vodo ni uspel....  ;D  silila ga pa tudi nisem.





HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #196 : 06 April 2010, 13:08:00
Nohte mu že lep čas strižem.. oz. sem hodila k vetu, da je to naredil.  :D (si sama nisem upala)

V LJ na razstavi smo se pa dobili z vzrediteljico, ki mu jih je zelo natančno in na kratko postrigla (brez vsakega "ups-a"),
medtem ko mi pri vetu nikoli niso prav skrajšali.. in res nisem bila zadovoljna pa še poceni ni..  :-\

Sem mu jih par dni nazaj sama postrigla brez problema, saj ima fajn prozorno sive, tako da se živec ful dobro vidi.. Nimaš kaj zgrešit, čeprav vem,
da imajo eni weimi čist temno sive kremplje..  :D

S šamponom sem ga, ko je imel manjše težave z alergijo.. pa sem imela tistega medicinskega.. se mi je pa zdelo, da je bil premočan, ker je bil čisto mat potem
pa taka prazna dlaka je zgledala.. drugače ima zelo lep svetleč kožušček. :) :)
Zdaj sem nabavila enega, da ga skopam pred razstavo.. to vedno ne počnem, ampak zdaj, ko je povsod blato od dežja, ni druge..  :D

V vodo ga pa res ne silit.. moj je bil le en dan do zdaj na morju in je upal it notri, dokler je imel tla pod nogami, potem pa več ne.. Mislim, da če bi bili dlje tam,
bi definitivno splaval. ;D Če ga siliš, se lahko prestraši pa ga nikoli več not ne dobiš.. Haller mora splavat preko poletja že zaradi dela v vodi (lov). :)

Ravno se odločam, kam bi šli na morje, da bi pes lahko šel v vodo z mano brez problema.. Se velikokrat najdejo kakšni "biserčki", ki norijo, zakaj pustimo pse v vodo.. Ko pa njihovi otroci vse živo not opravijo.. pa noben ne sme komentirat..  >:( Ah, ja.. raje se ne jezim.. ker tako nima smisla..  ::) ::)

LP



Smrčk

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
  • S smrčkom naprej! In novim zmagam naproti!
Odgovori #197 : 06 April 2010, 14:30:50
Tako, nohti postriženi  :) . Sicer ne vem, a se mu ni dal z menoj ubadat in mi težit vmes, ampak desc se je ulegel na hrbet in malce zadremal vmes  :D   :D  :D  ( pred tem sem mu seveda morala reči parkrat "MIR"   ;D  ) .  Za prvo domače striženje je šlo vse po maslu  ;D . Je pa res, da mi je hotel škarjice odnest, ko sem jih iz vrečke dala in so ležale na kavču, tri ure, tako da jih je videl.

Vode se mislim da  ne boji. Ga tudi ne silim ne. Mu sicer rečem, ampak bo že sam, ker nočem zaj... celo stvar  ::)  . Vsaj kakor je imel sedaj izkušnje ( potok, morje, domača kopalniška pipa,   :D  ,  itd ) . Za morje tudi jaz že malo študiram kako pa kaj, vendar še nisem našla rešitve  :)

Glede na veliko podobnosti, ki jih imata... tvojemu tudi paše če ga čohaš po notranji strani stegen?  :D Katero hrano pa jesta, oz. je  ;D ? Midva sva na Eukanubi.




HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #198 : 06 April 2010, 14:57:24
Hehe... čestitam!  :o :D

Mojemu povsod paše.. samo da je..  :P 8)

Eukanubo?? Potem je fajn, da se še ni pobarval..  :D :D

Midva trenutno jeva Dog Club Elite Ocean Q3 (ribja hrana) in ima fantastično kožo in svetlečo dlako..
Ker pa mu je malenkost prelahka, vmes mešam še Nutrience Lamb&Rice.. pa ni imel nobenih problemov.  ;D



Smrčk

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
  • S smrčkom naprej! In novim zmagam naproti!
Odgovori #199 : 06 April 2010, 15:53:16
Pobarval??  ( sejzatoimampačrnobelofotko   :P  )  .  Hmnja.... glede na to, da imaš isto pasmo, skoraj iste starosti, bi mi znalo biti malce v pomoč, katero hrano bi mu dala.  Ker trenutno res "mal" prdi po njej  :D . Dlaka pa je.. hm.. normalna, nobenih problemov s kožo.  :)  Moram vidit tvojega lepotca, pa da kakšno rečeva glede hrane.  :).  In glede na to, da hodita na tekmovanja,  bi mi kakšen tvoj nasvet glede prehrane  prav prišel.  :) .

Pa ne me zdej strašit... a bo zeleno-rdeč ratal???   :o  :o  :o  :D



eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #200 : 06 April 2010, 16:19:06
Berem in berem in pač moram napisat.
Meni se zdi zatezna ovratnica in zategovanje čisto mem. Nastavljeneje kovinske ovratnice tako kot se ima razstavne povodce in zategovnje pa se mi preprosto kozla.Moja siva zver je požrešna in to zelo.Ampak vse delamo na hrano,raje poslušam njene visoke frekvence kot pa da ji dam gor to stvar.Na začetku smo tudi mi to uporabljali.Psica je izgubila voljo do dela,vso dlako okoli vrtau in še danes se zaradi te ovratnice boji vsakega povodca,ovratnice in tudi žvenketa od zategavke.
Brez vsakršnega problema delamo vaje poslušnosti.Zategneš enkrat,pes bo šokiran,zategneš drugič bo malo manj,ko pa ga večkrat pač nebo palilo.To govorim iz lastnih izkušenj.

Smrček imaš luštnega weima.Jaz navijam za weim piknik ampak nobeden ni zaintereseran.Tako da lahko se nas tudi nekaj malega naberemo in če ne drugega gremo na en dolg sprehod.


lp



HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #201 : 06 April 2010, 16:33:43
Draga Eva!

Veliko ljudi uporablja zatezno ovratnico, pa ravno tako danes živijo, so srečni, pa tudi ubogajo.  ;)
To nastavljanje ovratnice ni omejeno na kovinsko ovratnico.  ;)
Moj je tudi že dovolj star, da ni imel te ovratnice gor le parkrat in vem, kako uboga in kako je (ne)srečen.
To so spet nove pogruntavščine raznih inštruktorjev, ki so med drugim svetovali že veliko "pametnih" zamisli, rezultat so pa
nesocializirani prestrašeni psi- kar pa slej ko prej lahko vodi v agresijo.
Pa definitivno ni prestrašen, ko sliši žvenket.. celo pride in čaka, da mu jo nazaj gor dam. :)

PS: Moj ima zelo lepo dlako okrog vratu, še celo mehkejšo kot je imel prejšnji z navadno platneno ovratnico.  ;D ;D

Smrčk: Ne bo.. je pa res, da Eukanuba vsebuje veliko betakarotena, ki včasih obarva dlako.. Pri weimih (sta znanki imeli to hrano) so se
pojavile temnejše lise po hrbtu.. Seveda pa je hrana pač stvar posameznika.. če mu odgovarja, mu pusti. ;)
Čeprav "izpušni plini" bi naj tudi bili znak, da nekaj ni ok... Čeprav se še ni zgodilo, da moj weim ne bi prdel.  :D :D
Je pa res, da po nekaterih hranah očitno manj kot pri drugih.. :)



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #202 : 06 April 2010, 16:40:56
Draga Eva!

Veliko ljudi uporablja zatezno ovratnico, pa ravno tako danes živijo, so srečni, pa tudi ubogajo.  ;)
To nastavljanje ovratnice ni omejeno na kovinsko ovratnico.  ;)
Moj je tudi že dovolj star, da ni imel te ovratnice gor le parkrat in vem, kako uboga in kako je (ne)srečen.
To so spet nove pogruntavščine raznih inštruktorjev, ki so med drugim svetovali že veliko "pametnih" zamisli, rezultat so pa
nesocializirani prestrašeni psi- kar pa slej ko prej lahko vodi v agresijo.
Pa definitivno ni prestrašen, ko sliši žvenket.. celo pride in čaka, da mu jo nazaj gor dam. :)



Neverjetno, koliko modrosti od nekoga, ki šola in razstavlja svojega prvega psa...  ::)



HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #203 : 06 April 2010, 16:45:34
Kalsang.. ni moj prvi pes.. poleg tega pa smo na forumu zato, da podajamo svoja mnenja,
ne vtikujemo se pa v tuja.  ;)

Pač je moj pes in vem, kako delam z njim in kako funkcionira.. Isto ne morem tvojih komentirat in pisat,
kako jih imet.. ker se me kot prvo ne tiče, kot drugo pa nimam pojma o pasmi.

Zato prosim, da se vzdržiš svojih dvoumnih pripomb.  :)

Hvala



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #204 : 06 April 2010, 17:14:27
Ni problema. Ti pa nam lahko mogoče prihraniš tvoje globokoumne misli o nesocializiranih plašnih psih in neuporabi kovinske ovratnice. ;)



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #205 : 06 April 2010, 17:24:11
Ni problema. Ti pa nam lahko mogoče prihraniš tvoje globokoumne misli o nesocializiranih plašnih psih in neuporabi kovinske ovratnice. ;)

Kalsang, ne vem, če ima sploh smisel karkoli razlagati nekomu, ki že vse ve (sploh o weimih).



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #206 : 06 April 2010, 17:36:32
Upanje vedno umre zadnje ;)



_nnn_

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #207 : 06 April 2010, 17:55:16
Ah, dajte no!
Brezveze se nekaj prepirate... res ne drži, da je vsak pes brez zatezne nesocializiran, ampak mislim, da Hally tega niti ni hotela povedati. Lahko rečete kaj hočete, ampak psa je na zatezni ovratnici lažje obvladati in ne strinjam se, da bo pes psihično uničen, če jo bo imel. Saj psa ne cufaš in ne zateguješ ves čas ::), ko pa potegne, mu je pač prej jasno, da ne sme. Zatezne ovratnice (če so pravilno uporabljene) niso slaba stvar.
To je kanček modrosti od enega laika, da bova dve preveč pametni :P.
Pa še nekaj... nakdo lahko ima pse celo življenje, pa ga ne briga standard, vzgoja,... in ne bo "dober" lastnik, še manj pa poznavalec pasme, tako, da so mi ti komentarji o prvem psu in podobno osebno čisto mimo, ker vsak mora enkrat začet. Še noben ni pameten prišel na ta svet, nekaterim niti starost ne pomaga... :P
Saj veste: "Vse kar vem je, da nič ne vem".
Lp



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #208 : 06 April 2010, 18:13:52
Fora je ravno v tem, da to ni pravilna uporaba zatezne ovratnice.  ::)
Če je kdo zato vžaljen pa ni moj problem.

In če pes uboga samo ko vidi hrano, tudi prej ni bil pravilno učen.

Sicer pa "kakoromuljubše", samo ne mi pol še na bodečke prešaltat, ki je itak isto samo da je tak način zabeležen kot mučenje živali...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


_nnn_

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #209 : 06 April 2010, 18:39:39
Kaj je zdaj nepravilna raba?

PS: Nočem izzivat, ampak iz postov tega res ne razberem?