Težave s kremplji

herra · 45324

Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #60 : 06 Marec 2008, 18:39:25
hej

Samo za info.. Sva ravnokar od veta, diagnoza: noht si je "zacehnil" tako hudo, da mu je moral krempelj potegnit dol..  :'( No, sedaj moj bogi bolnik (koncno) spi.. Kajti ne vem ce je od vceraj zvecer do zdajle spal vsega skupaj 3 ure  :-\

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #61 : 06 Marec 2008, 19:41:51
Ja pri nas smo tudi nalomili krempelj... malo sem probala cuvat, kao da se bo samo zacelilo, pa razkuzevat, samo nekako ne gre nikamor na boljse, tko da gremo tudi mi jutri k vetu :-\

Si ga pa sam nic ne lize ne nic, sam ker si je vse ceveljcke dobesedno strgal s tacke, sem mu pustila zadnje par dni brez, pa ni blo uredu :-[

battito animale


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #62 : 06 Marec 2008, 22:40:09
Joj no, boge nesrece pasje..  :(

Mimogrede, koliko casa traja, da se rana kolikor toliko zaceli da lahko spet normalno hodi, in pa koliko casa traja preden zraste nov krempelj?

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #63 : 15 Marec 2008, 17:47:07
hej

Sedaj je ze 4 dni odkar mu je veterinar snel obvezo, ampak imava problem.. Doma ima gor malo gaze in en navaden zokenj, da pac ne lize, za ven pa dajeva gor ceveljcek. Rano previjeva 2-3x na dan, odvisno od tega, kolikokrat mu uspe zdivjat in mu potem iz rane ven tece. Recimo prejle cez opoldne sem opazila, da mu je celo spet krvavelo, ker je bil gospod dopoldne prevec zivahen.
Me pa zanima, s cim mu lahko "cistim" da se mu bo cimprej zaprlo? Ker ta konec "kremplja" je ze cisto lepo posusen, tam pri kozi, ko mu je pa krempelj izpulil mu pa ven tece.. Malo sem prebrala v tej in se eni temi da priporocate betadin ali plivasept (za slednjega mi je tudi veterinar rekel, ce ga imam)?
Ker tole res ne gre nikamor, in cedalje bolj tecen je s temi zokni in taco, ker si jih non stop hoce dol potegnit.. Ce bo se naprej takole razgrajal bom res mogla it nazaj do veta po ovratnik..  ::)

Hvala..

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #64 : 17 Marec 2008, 11:53:20
Nobenega nasveta?  :(

Pa se danes in jutri ne moreva do veta, ni prevoza, 2km (v eno smer) dalec ga pa peske nocem vlacit..  :-\

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #65 : 17 Marec 2008, 12:29:44
Maja, šele sedaj sem opazila tole temo..... ja jaz ti svetujem Betadin ali pa mogoče če raztopiš malo hipermangana v vodi in mu tačko kar notri pomočiš in nekaj časa držiš tako. Za kaj drugega pa ne vem.

Lp


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #66 : 17 Marec 2008, 16:33:04
Jaz sem moji tudi z betadinom mazala,pa nič povijala,da se je lepo celilo.Pa je bilo po parih dneh vse ok...



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #67 : 17 Marec 2008, 18:30:53
Hvala obema za odgovor!  ;)

Sem bila prejle v lekarni, ampak betadina niso imeli, tako da sem zaenkrat nabavila kar plivasept (katerega je sicer svetoval tudi veterinar), pa bomo videli. Ce ne bo nic boljse grem pa pojutrisnjem se po betadin.. Bom mu pa poiskusila pustiti odvito cez noc (mocno upam, da si ne bo zlizal), ampak bo treba reskirati, da se cimhitreje tole posusi.. Ker prejle ko smo prisli iz sprehoda je bila spet kri na obvezi, tako da..  ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #68 : 17 Marec 2008, 19:17:44
Ja,saj po moje bo tudi plivasept dober.Jaz sem moji pustila neobvezano,ampak se ni lizala.Sem jo imela na očesu,pa ni upala... :-[



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #69 : 17 Marec 2008, 19:45:18
Tole brez lizanja ocitno ne bo slo.. Zdajle je za par sekund "pobegnil" v mojo sobo, in ko sem prisla za njim si je hinavsko lizal taco. Ga prezenem nazaj v dnevno, pridem takoj za njim, in spet gobec na taci  ::) ::) Mislim, zvitorepec mali!  >:( Ocitno bo treba za ponoc dati kar en zelo sirok zoken gor, da bo dovolj dihalo in tako pustit.. Drugace ne bo mira.. Celo noc ga pa tudi ne morem imeti pod kontrolo  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #70 : 17 Marec 2008, 19:53:29
Haha,najboljše,da se posnameš kako mu na 10 minut rečeš Ne,fuj to!pa maš ponoči mir...
Revček pa bo kje še nočne more imel potem... ::)

Ja,po moje je ok,če mu daš kako veliko nogavico gor,kaj pa naj druga...Boljše to kot da si liže nonstop.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #71 : 19 Marec 2008, 09:54:59
Kako vam gre?

Pri nas je trajalo vsega skupaj okoli 2 tedna brez sprehodov, da se je zacelilo... Medtem mi je poleg ceveljckov unicil se 3 nogavice >:( Jaz sem najprej mazala z bepantenom plus, ampak se mi je zelo, da samo slabsa, tako da sem na koncu samo se razkuzevala, pa nic gazice dajala, samo nogavico, na koncu pa sploh nic vec.

battito animale


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #72 : 19 Marec 2008, 10:01:17
Tole brez lizanja ocitno ne bo slo.. Zdajle je za par sekund "pobegnil" v mojo sobo, in ko sem prisla za njim si je hinavsko lizal taco. Ga prezenem nazaj v dnevno, pridem takoj za njim, in spet gobec na taci  ::) ::) Mislim, zvitorepec mali!  >:( Ocitno bo treba za ponoc dati kar en zelo sirok zoken gor, da bo dovolj dihalo in tako pustit.. Drugace ne bo mira.. Celo noc ga pa tudi ne morem imeti pod kontrolo  :-[

In zakaj mu ne das gor ovratnika? Potem ga ni potrebno sekirat, tacka je lahko odvita in diha...
Psi se ga v vecini primerov cisto super navadijo.

Blumina



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #73 : 19 Marec 2008, 13:01:04
Kako vam gre?

Hja, s taco je vedno boljse (ampak mene bo ob zivce spravil), menda bo do konec tedna cisto uredu.. Samo se na enem koncu cisto pri kozi mu malenkost ven tece, drugace se je kar zacelilo. Je pa ze dva dni in noci brez cesarkoli gor, tako da tudi to pomoje malo pomaga.. Lize si ne, samo danes ravno po umivanju tace, ko sem sla v kopalnico za dve minuti si je zacel lizat, drugace ga imam pa skoz na oceh. Ponoci pa hvalabogu spi kot top in se ne ukvarja s taco.. 

Kako sta pa vidva? Sta sla potem zadnjic h vetu?

Blumina za ovratnik je vet rekel naj pocakam, da vidim ce res drugace ne bo slo. Zdaj se mi zdi pa ze brezveze ga it iskat, ko ga bo na koncu samo kaksne dva dni nosil.. Teh par dni bom pa ze zdrzala  :-\

Sem pa prebrala v temi pri borderjih, da so tele poskodbe kar pogoste  ::) Upam sicer, da je bilo tole za naju prvic in zadnjic, ker je res nerodna zadeva.. Sploh zato, ker je treba mirovat, psu pa to nikakor ne pase..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #74 : 26 Marec 2008, 10:58:59
Mogoce kdo ve, koliko casa je se pametno da nosi cevelj za ven? Dokler nov krempelj ne zacne rasti, ali je dovolj, da se "rana" posusi in zaceli? Me skrbi, da ga nebi prehitro spustila ven brez cevlja, in bi se mu nazaj vnelo vse  :-\

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #75 : 03 April 2008, 22:19:18
Mogoce kaksna ideja kje bi lahko dobila Biotin H? Veterinarka mi ga je priporocila za kremplje, ampak v nasi lekarni niti slisali niso se zanj.. Spet mi je ponujala ene zadeve (je imelo biotin v imenu, ampak nekaj daljsega), ki naj bi bilo za nohte.. Pa spet nekaj malega tabletov za ogromno ceno..  ::) ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #76 : 03 April 2008, 23:24:42
Ok, sem sla raziskovat v tej smeri, kaj je s tem biotinom.. In nasla tole:

Citiraj
Pomanjkanje biotina se odraža na dlaki, ki je pusta, brez leska in nadpovprečno izpada, koža pa je pusta in prhljajasta.

Torej, meni ni jasno.. Dlako ima tok krasno, svetleco, gosto, izpada mu pac normalno ves cas, do sedaj je imel samo enkrat lani poleti malo hujso menjavo - to vse nekako ne ustreza zgoraj napisanemu, razen zdaj pozimi se mu je spet pojavil prhljaj - kar je pa lahko samo posledica suhega zraka v stanovanju zaradi ogrevanja. Hrano ima tudi eno izmed boljsih, do izpred enega meseca nazaj je dobival redno cez brikete tudi olivno olje in kvas, ter enkrat tedensko rumenak z lupino. Ne vem, ali delam kaj narobe, ali je bila tole s kremplji pac smola, in ubistvu dodatnih vitaminov sploh ne potrebuje, ker jih dobi ze dovolj s prehrano...  :-\ ::)

Nimam pojma kaj naj.. Kaksen nasvet mogoce?

Nasla sem pa zoo spletne trgovine kjer prodajajo Biotin Forte, Dermatin in pa Dermanorm. Ampak spet, ce ze "potrebuje" katerega izmed teh, katerega??  ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


denis93

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Dogo Argentino/Argentinska Doga <3
Odgovori #77 : 01 Februar 2014, 16:31:12
Pozdravljeni,
zanima me, če kdo ve v kateri hrani so kaki vitamini za kremplje ( v hrani ne dodatki k prehrani), ker opažam da ima moj kuža nekako krhke kremplje in iz spodnje strani so kot, da bi bili zelo obrabljeni plus tega da jih grize in kakšnega kar malo odlomi..
Razmišljam, da mu manjkajo kakšni vitamini ali pa je mogoče krivo to da že več kot mesec nisva šla na sprehod ker si je spahnil pogačico in zato si tudi krempljev ni nič zbrusil (in niso predolgi ker jih striževa)... Danes ko sem ga peljal na potrebo in je zagledal en šopek trave ki je gledala ven iz snega, je planil nanjo kot na meso.. A so v travi kakšni vitamini ki so tudi za nohte ali je trava samo za prebavo ?

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself.”
― Josh Billings


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #78 : 01 Februar 2014, 17:35:23
Še najboljš bi bili VMP vitamini, zajemajo vse kar je potrebno, ker dvomim da obstaja kaka hrana posebej za kremplje  :) Ne vem kako ga hraniš, ampak pri nas se potreba po travi poveča ob pretežno mesni prehrani. Pri briketih jo je samo ko ga kaj muči, po par dneh surovega bi se pasel kot krava, pri kuhanem mu pa itak dam notri večje količine zelenjave in tako ni potrebe po travi. Načeloma pa žretje trave ni problematično v nekih normalnih merah, sam pazit je treba da ni mogoče s čim špricana.



denis93

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Dogo Argentino/Argentinska Doga <3
Odgovori #79 : 01 Februar 2014, 18:25:24
Jutri bom odšel do vet.  da vidim za kaj se gre in če potrebuje k prehrani še kakšen dodatek  ;)
Drugače pa se  mu prehrana sestavlja iz briketov (bosch premium trenutno) in enkrat na dan, ali surovo ali pa prekuhano/pečeno meso z zelenjavo ali kakšnim jajčkom (:

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself.”
― Josh Billings