Pogodba

Bugz · 29055

frendica

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 10 April 2012, 14:51:19
Pozdravljeni!

Za začetek bi želela pozdraviti vse, ki sodelujete v tem forumu. Sem sicer novo pridružena članica.  :)

Potem bi pa želela nekaj vprašati sicer ne vem če spada v to temo foruma vendar vseeno.
In sicer, ko se odločiš, da boš svojega samčka paril, me zanima bolj zdravstveno ozadje. In sicer ali mora biti psica veterinarsko pregledana, da je zdrava, kar se tiče spolnih bolezni. Oziroma ali lahko to zahtevaš od lastnika psice ali ne. kako je to kaj urejeno? Kar se tiče ostalo telesna ocena vzrejni pregled pa že vem in je to urejeno.
Zadeva me zanima, pač, da si res sigurn da je vse OK.

Hvala za odgovor



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #31 : 10 April 2012, 15:13:30
V tujini nekateri parijo "umetno" ravno zaradi moznosti prenosa nalezljivih spolnih bolezni. Sploh ce se gre za samce, ki so bili ze veckrat uporabljeni.


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #32 : 11 April 2012, 09:46:19
Pozdravljeni!

Za začetek bi želela pozdraviti vse, ki sodelujete v tem forumu. Sem sicer novo pridružena članica.  :)

Potem bi pa želela nekaj vprašati sicer ne vem če spada v to temo foruma vendar vseeno.
In sicer, ko se odločiš, da boš svojega samčka paril, me zanima bolj zdravstveno ozadje. In sicer ali mora biti psica veterinarsko pregledana, da je zdrava, kar se tiče spolnih bolezni. Oziroma ali lahko to zahtevaš od lastnika psice ali ne. kako je to kaj urejeno? Kar se tiče ostalo telesna ocena vzrejni pregled pa že vem in je to urejeno.
Zadeva me zanima, pač, da si res sigurn da je vse OK.

Hvala za odgovor

formalno urejeno ni nič glede pregledanosti psov, kot lastnik samca pa mislim da lahko to mirne duše zahtevaš oziroma je stvar dogovora, bo pa verjetno veljalo tudi obratno, saj so ravno samci največkrat prenašalci bolezni.



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #33 : 02 Januar 2013, 13:14:56
pogodbe so nične... če niso od notarja.
 dobro... ampak na kakšni osnovi pa potem  tožiš??? npr. pri paritvah, kjer štepajo mladičke... na kakšni osnovi jih tožiš? ker imajo psa iz tvojega legla in ga posojajo za psice all over al pa psico in štepajo mladičke, k so tko luštkani??? saj nikjer ne piše, da se to ne sme delat. zakon o zaščiti pa pravi, da živali ne smeš povzročat bolečine, pa da mora met vodo in zatočišče. that's it.



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #34 : 02 Januar 2013, 15:30:18
In sicer ali mora biti psica veterinarsko pregledana, da je zdrava, kar se tiče spolnih bolezni. Oziroma ali lahko to zahtevaš od lastnika psice ali ne. kako je to kaj urejeno?
Ja, lahko zahtevas. In naj ti prinesejo crno na belem izvid iz laboratorija (ali za karkoli ze pac gre) z aktualnim datumom in podatki psice.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


GHT

  • Gost
Odgovori #35 : 21 Julij 2015, 21:12:39
Mene pa zanima sam postopek.

Skratka napišeš pogodbo katero natisneš v dveh izvodih za vsakega mladička. Nato v podpis kupcu.
Je pogodba nato veljavna ali je treba kaj prijavljati itd.

Sem nova v tem tako, da se opravičujem za 'glupo' vprašanje  :)



BlackSwan

  • Gost
Odgovori #36 : 21 Julij 2015, 22:15:39
Takšnih pogodb ni potrebno prijavljati nikamor. Overitev pri notarju je načeloma samo overitev podpisa in se predvsem uporablja pri prometu z nepremičninami oz. tam, kjer je notarski zapis zakonsko predpisan. Overitev je namenjena preverjanju istovetnosti, notar ne preverja vsebine oz. če stranki sploh lahko skleneta pogodbo, če je ne sestavi sam (torej če jo prineseš ti oz. tretji); vsebino preverja samo, če je v zakonu določeno, da mora za overitev preveriti izpolnjenost določenih pogojev.

Pravni pogoji za nastanek kupoprodajne pogodbe:
- izjava volj in soglasje strank o bistvenih sestavinah (veljavne so tudi ustne pogodbe, ampak je dokazovanje praktično nemogoče)
- poslovna sposobnost strank
- možnost pravnega posla
- dopustnost

Bistvene (obvezne) sestavine kupoprodajne pogodbe:
- prodajalec
- kupec
- predmet pogodbe (in količina)
- cena

Neveljavnost pogodb
1) NIČNA POGODBA:
- če nasprotuje Ustavi RS, predpisom ali morali
- če je predmet pogodbe nedopusten, nemogoč, nedoločen ali nedoločljiv
- če pogodba nima podlage ali če je podlaga nedopustna
- če ni sklenjena v predpisani obliki
- če ni sklenjena v dogovorjeni obliki (razen, če sta obe stranki kot pogoj za veljavnost določili posebno obliko)
- če jo je sklenila poslovno popolnoma nesposobna oseba
- če je pogodba oderuška
- poznamo tudi delno ničnost (nično je samo določilo pogodbe, razen če je takšno določilo pogodbeni pogoj ali nagib, zaradi katerega je bila pogodba sklenjena, ki pa mora biti odločilne narave)
- ...

2) IZPODBOJNA POGODBA:
- če jo je sklenila poslovno omejeno sposobna oseba
- napake volje (grožnja, zmota,...)
- če gre za izpodbojnost po zakonu
- če gre za čezmerno prikrajšanje,...
- ...