Igra

SunnyDay · 10236

SunnyDay

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
: 12 Januar 2007, 09:31:22
Psi načeloma veselo stečejo za žogico, ki jo vržeš in po možnosti tudi prinesejo, saj komaj čakajo, da jo boš ponovno vrgel, čeprav je pri tem potrebne tudi nekaj vaje. Kako pa psa pravzaprav navdušiti, da bo stekel za žogico (palico itd.), če mu ni preveč do tega? Upam, da je kdo že imel tako težavico in da je našel kakšno rešitev. Mojega navihanca žogica sicer načeloma 1-2x še nekaj zanima, pa teče za njo, a ni nujno, da jo tudi ujame (večkrat ga že po poti kaj zmoti), načeloma sicer jo, pa jo prime v gobec, spusti in odvohlja svojo pot. Kako ga navdušiti, kako ga naučiti, da jo prinese? Vem, da naj bi se to delalo na dolgem povodcu in vem, da bi ga morala "kot vem in znam" zvabiti k sebi in potem seveda ful pohvalit in zamenjat igračo za priboljšek. Toda kaj, ko ga zadeva zanima do trenutka, ko pride do nje (če sploh, ampak recimo, da pride), potem pa nič več :-[
Na splošno me tudi za samo igro vlečenja zanima, kako ga res navdušiti. Če sem recimo da pogruntala, katere igrače ga zanimajo in jih ulovi, potem za moje pojme prehitro neha vleči, se boriti zanjo ??? Igrača naj bi bila stalno napeta - če ne vleče on, moram jaz v drugo smer. Toda ponavadi če jaz ne vlečem, on odneha :( Imate kakšno idejo?


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #1 : 12 Januar 2007, 09:45:17
Mislim da smo nekje že debatirali o igri...poglej si malo druge teme...je blo že full tega napisano...če najdem ti prilepim link.

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


Melizia

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 08 Februar 2007, 15:25:19
Psi načeloma veselo stečejo za žogico, ki jo vržeš in po možnosti tudi prinesejo, saj komaj čakajo, da jo boš ponovno vrgel, čeprav je pri tem potrebne tudi nekaj vaje. Kako pa psa pravzaprav navdušiti, da bo stekel za žogico (palico itd.), če mu ni preveč do tega? Upam, da je kdo že imel tako težavico in da je našel kakšno rešitev. Mojega navihanca žogica sicer načeloma 1-2x še nekaj zanima, pa teče za njo, a ni nujno, da jo tudi ujame (večkrat ga že po poti kaj zmoti), načeloma sicer jo, pa jo prime v gobec, spusti in odvohlja svojo pot. Kako ga navdušiti, kako ga naučiti, da jo prinese? Vem, da naj bi se to delalo na dolgem povodcu in vem, da bi ga morala "kot vem in znam" zvabiti k sebi in potem seveda ful pohvalit in zamenjat igračo za priboljšek. Toda kaj, ko ga zadeva zanima do trenutka, ko pride do nje (če sploh, ampak recimo, da pride), potem pa nič več :-[
Na splošno me tudi za samo igro vlečenja zanima, kako ga res navdušiti. Če sem recimo da pogruntala, katere igrače ga zanimajo in jih ulovi, potem za moje pojme prehitro neha vleči, se boriti zanjo ??? Igrača naj bi bila stalno napeta - če ne vleče on, moram jaz v drugo smer. Toda ponavadi če jaz ne vlečem, on odneha :( Imate kakšno idejo?

Moj višavec je bil zelo podoben tvojemu navihancu  ;D  Ampak moj je mislil da ga moram loviti, da dobim žogo  ::)  Sem ga preprosto ignorirala in sem se nekam usedla in čakala. Tako se je zdaj navadil, da mora žogo prinesti. Se pa zgodi, da mi jo kdaj ne prinese. Ampak takrat mu ni do tega, da bi mu metala žogico...jo hoče samo gristi.
Tvoj problem je sicer malo drugačen, ampak vseeno. Predlagam, da ko hoče oditi ga ignoriraj, poberi žogico in nadaljuj pot. čez čas se bo hotel igrati. Ko ti jo prinesi ga zeloooooooooooo pohvali  :)

Drugače pa predlagam, da poiščeš še kakšno temo, kjer ti bodo bolj pomagali pri tvojem problemu.

LP, Melizia



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3 : 08 Februar 2007, 15:36:28
SunnyDay, moja psička je ista. Ko sva zunaj mogoče 2x steče za žogico in jo neha zanimati, ko se žogica ustavi.
To lahko probaš izboljšati tako, da si na sprehod vzameš 2 enaki žogici. Najprej vržeš eno, in ko kuža pride do nje, pridobiš njegovo pozornost in vržeš še drugo. Ta čas, ko on teče po drugo, greš ti do prve in stvar ponoviš. Pazi na to, da ne boš preveč pričakoval in predolgo vlekel z igro. Dovolj je par metov in konec z igro, takrat ko je kuža najbolj noter.
Drug način je, da prinašanje razviješ kot trikec. Če učiš s klikerjem najprej klikaš za to, da gre pes do žogice, potem za to, da jo prime, nato pa to počasi stopnjuješ do tega, da ti jo prinese.
Kako se ti bosta ta dva načina obnesla v praksi ti žal ne morem povedati. Pri nama sem probala prvi način in je parkrat bilo ful zanimivo, potem pa ne več. Zaenkrat se ne obremenjujem s tem, da mi ne nosi stvari, ampak se bolj igrava s kakšnimi cufami, da je bolj zanimivo.

Če ti angleščina ne dela problemov si lahko pogledaš tale link, kjer je fino opisano kako lahko psa navdušimo nad igračko. http://www.clickerdogs.com/createamotivatingtoy.htm

Tako kot večina od nas, boš moral igro s svojim kužkom zgraditi. Kaj več ti bo morda napisal kdo od bolj izkušenih, ker se sama šele učim pravilnega igranja s psom in sem približno na istem kot ti.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4 : 08 Februar 2007, 20:28:08
Če bi rad, da ti žogico prinese, potem nikakor ne smeš metati druge žogice dokler ti ne da prve v roke.(to lahko uporabiš za zamenjavo, če prve ne bi hotel spustiti).


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #5 : 09 Februar 2007, 13:17:33
E ja... Odvisno kaj se hoče naučit.
Če samo igranje je eno, če pa prinašanje pa drugo.

Dodati je pa treba, da vsem psom ni do vlečenja z lastnikom za igračko, enim je zanimivo samo, da nekdo igračko drži, pes pa te okrog vleče, enim samo vlečenje, ko jo pa sami spustimo, jih igračka ne zanima več, eni pa vlečejo kot zmešani, po možnosti še visdijo na njej in na koncu ko igračko dobijo še veselo stresajo z njo.

Določene stvari se da naučit, dodločene ne.
Najprej je treba dobro določit cilj in glede na to še pot. To vlečenje s psom, je pa dobro, da ti kdo pokaže. Pri psih ki niso preveč navdušeni ni tako lahko kot zgleda.
Moja se na začetku ni hotela, ko so mi pa v šoli pokazali kako je treba, že skoraj visi na njej in jo veselo stresa, ko jo dobi. Opažam da ji je to postala najljubša igra.

Prinašanje pa sem jaz učila popolnoma drugače. Od konca nazaj.
Moj problem je bil tak: za žogico je stekla, jo prijela in prinesla nazaj, ampak vedno spustila kak meter pred mano pri kaki ponovitvi je pa včasih stekla kar mimo.
Zato sem najprej naučila, da ponujen predmet drži v gobcu, pol sem predmet spustila iz roke, da ga je sama držala, pol sem ga položila na tla, da ga je sama prijela in nato predmet počasi metala vedno dlje. Hitro je pogruntala in se tega vedno drži.
Učila sem s pomočjo klikerja, komot pa lahko tudi brez, nagrajevanje pa mora vedno bit prisotno v fazi učenja. Napredujemo seveda, ko pes res ugotovi kaj hočemo od njega.
V bistvu je bil moj problem razširjen na to, da pes igračke niso preveč zanimale. Zanjo je bila hrana  tista ta fuuuuuuuuul dobra. zato sem jo tudi preko hrane navdušla nad igračkami. Sem naredila "most" in zadevi povezala.

Igrava se pa tudi tako kot je napisala zoe, z dvema žogicama, pri katerih pa nikoli ne zahtevam, da mi jo prinese v roko. To je hitra igra namenjena temu, da se pes zlaufa in sprosti.
Za učenje prinašanja pa je uporabna po moje pri tistih psih, ki so navdušeni nad igračkami in pa tudi malo posesivni, ki dirkajo gor in dol z žogico v gobcu in je nočejo prinest, ker vejo, da jim jo boste vzeli. Žogico zamenjaš za enako žogico in pes je seveda zelo zadovoljen hi hi.

Važno je, da učimo tako, da je najboljše za našega psa glede na njegov karakter.


http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


ursa94

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 09 Februar 2007, 13:43:27
ja, moj rexy pa se obnaša ravno obratno ;D   on bi se lahko ceele dneve igral...a toliko igranja naenkrat pa jaz ne zmorem :D :P
midva greva ponavadi na sprehode (no, ponavadi tečem za njim :P) in včasih celo on meni prinese palico tudi če je nisem vrgla - kar pomeni, da hoče da jo vržem...res je pravi navihanec ;D

kar se pa tvojega psa tiče...mogoče se mu trenutno samo ne ljubi:P  ampak ne obupaj!

če želiš imeti pravega in iskrenega prijatelja....si kupi psa


pimu

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 06 April 2009, 17:48:00
no midva tudi imava težavo..nevem res čudno se mi zdi kako mu vse postane dolgočasno, pa sva probala že z žogicami in vsem pa je nekaj časa še zanimivo potem pa kar ne več..potem pa vidim vse te pse, ko se dejansko obesijo na cufo naprimer in jih lastniki vlečejo in pesjani čisto uživajo..moj pa niti dovolj ne zagarbi, da bi ga lahko tako potegnila..samo občasno se to zgodi, ko ima res veliko energije, samo to itak potem mine..nevem sploh kaj naresti...zdej sva šla čisto od začetka in imava čisto kratke intervale, tako da ne podaljšujem preveč, samo ko pa nej bi potem to uporabila pri agility-ju, pa igrače sploh ne vidi...

Zoe ali je pri tebi kaj napredovalo, vidim da si imela tudi ti težave?

....Never Grow Up..


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #8 : 06 April 2009, 17:58:40

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


pimu

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 06 April 2009, 18:00:42
aha o res hvala:) pri mojem je vse ok, na hrano takoj use dela, trikce obožuje, poslušnost mu je zabava, samo igra pa...res tri pikce:)

....Never Grow Up..


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #10 : 07 April 2009, 17:08:55
Še članek Fanny Gott =>KLIK

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 20 Februar 2010, 06:34:33
Zanima me,ali obstaja možnost,da se pri določenih pasmah psov (stafford) z igro vlečenja spodbudi agresija? Ali ob pravilni in nadzorovani igri,kjer daš psu jasno vedeti,da je to le igra in kdaj je igre konec, za to ni bojazni?
Lp

...sledi svojim sanjam


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #12 : 20 Februar 2010, 11:31:36
Ni te bojazni. Pa krasno ga naučiš v mes spusti ;)
Energijo pa lepo pokuri.... Vsaj en mini delček  :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 20 Februar 2010, 12:01:39
Super :-D malo me je bilo strah,da nebi spodbujala kakšnih 'napačnih' stvari. Včeraj sem naredila 2 cufe iz flisa,pa je tamala ful navdušena...

...sledi svojim sanjam


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 06 Oktober 2014, 20:02:32
Je komu mogoče uspelo vzpostaviti osebno igro z odraslim psom?  :-\

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #15 : 06 Oktober 2014, 20:40:07
Ja, je. Točno na tej forumu. Odrasel pes, ki se ni znal igrati z ničemer, nekje na forumu je, pa ne najdem. Nisem sigurna katera inštruktorica je potem pomagala. Mislim, da alenka iz City dog ali pa inštruktorica Mateja iz Fajn pes....Pa Polona Bonač Let's Play. Ima kar fine ideje in pristope. 

jaa našla http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=11795.0

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 06 Oktober 2014, 20:56:03
Da se marsikaj narediti.  :) Moj se je sicer od vedno solidno igral, nikoli ni bilo da se prav ne bi znal in ga ne bi nič zanimalo (saj po pravici povedano je redko kateri pes, ki ga res čisto nič ne zanima - jih je pa mnogo, ki se ne igrajo po klasičnih sistemih). Ga pa igra sploh ni zanimala na sprehodih, kaj šele ob kaj več motnjah, v nepoznanih okoljih, sploh mu ni bila neka velika nagrada za katero bi se trudil... Zdaj pa sva res dosti naredila in se igra v skorajda vseh okoljih (v soboto sredi koprske razstave brez težav v gužvi med ljudmi in psi, zadnjič na sprehodu v nepoznanem okolju v družbi 8 nepoznanih psov ki so ga podirali in hodili okrog njega, sredi Tivolija itd., skratka skoraj povsod).  :-* Ogromno mi je pomagal od DVD Silvie Trkman ''Ready, steady, GO!'', sedaj pa hodiva tudi na online tečaj ''Getting back to basics: how to improve speed, motivation and drive in dog agility'' h Katarini Podlipnik in tudi kar lepo napredujeva pri prinašanju igre in hitrosti v agility.  :)

Povej kakšne konkretno težave imaš pa bomo vedeli bolje pomagati.  :) Če se pes sploh ne zna igrati in če ga ne zanima čisto nobena igrača in način igre, ti pa na koncu še vedno preostane da s shapingom igro naučiš kot trik.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 06 Oktober 2014, 21:17:19
Ne, kot osebna igra je mišljena igra s psom brez igrač ali pa česarkoli drugega. Sem naju vpisala v Relationship building through play (Denise Fenzi) pa mi je bilo iskreno povedano kar slabo ko sem videla kako naj bi to izgledalo. Temu nisem nikoli posvečala pozornost (oz. sem to obliko igre mogoče celo nevede zatrla) in posledično zdaj nimam pojma kaj naj počnem s psom brez igrač in hrane.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #18 : 07 Oktober 2014, 07:37:25
Wrestling  :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #19 : 07 Oktober 2014, 08:29:09
Hmmm. Jaz sem recimo Bino učila, da se vsede in počaka na "izvoli" in šele takrat začne jesti. No, sedaj je to pravilo na glavo obrnjeno, sem spodbujala žnaranje, teženje za hrano, grizljanje, tačkanje in skakanje po meni. Vzela njeno hrano v roko in čakala na akcijo...Pa je šlo. :)
Tako, da bi tudi pri tebi lahko šlo pravila obrnit na glavo-samo naj ti pomagajo tam v tečajo na kak način, dajo ideje ipd.

Jaz se z Bino igram podobno kot se ona igra s pasjimi prijatelji. Malo wrestling, nekaj pa lovim. In to priletim zadaj za njo ali pa od spredaj, s polnim šprintom in roke narazen in "zddddajjjj te pa boooommm" (z veselim tonom, ampak energičnim).

No, zelo rada pa mamo ščipa v rit :D In tudi mene, kadar se res razživi.

Sorodnikov ZP, je pa naaajraje grizljal roke in se z rokami igral, sosedov španjel mix tudi. igrače ga sploh ne zanimajo, samo roke. :P

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #20 : 07 Oktober 2014, 11:59:03
Ne vidim neke silne razlike med igro z igračo in igro brez nje. lahko se greš cufat in vlečt z igračo ali z roko (moje imajo zelo rade "vlečenje za zobe" - zahaklaš prst za zob, potem pa pes vleče in se gremo kdo je močnejši. Druga taka igra, ki se jo lahko uporabi tudi za nagrado je skakanje vame - kar se sicer ne sme, a če se izrecno dovoli je pa veselica. S psom se lahko igraš lovljenje, a imam raje, če lovi igračo, lahko se mu skrivaš ali pa mu skrivaš predmete (kar je bolj praktično, saj se psu po enem ali dveh poskusih brez pomočnika ne moreš več skriti). Vrestling je mogoče za nekatere ok, jaz ga ne maram, ker se psice čist preveč vživijo.
Moje mnenje je, da je za navezavo igra izredno pomembna, ja pa povsem vseeno ali se pri igri uporablja predmete ali ne. Hrano se pri igri uporablja predvsem kot nagrado (za pse, ki se sicer sami po sebi ne igrajo radi) ali pa kot zamenjava za predmet. Igre, kjer pes na tak ali drugačen način išče ali spravlja hrano iz predmetov so sicer dobre za preganjanje dolgega časa, za navezavo na vodnika pa ravno ne.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #21 : 08 Oktober 2014, 12:06:20
Meni se zdi igra z vodnikom brez igrače super za pse, ki tekmujejo ali pa bodo tekmovali v kakšnem pasjem športu - predvsem pri različnih oblikah poslušnosti, kjer je potrebna dolga koncentracija psa, igrače in hrana pa niso dovoljene.

BlackDevil, pomoje kar najbolj izkoristi tečaj, kjer sta prijavljena. Verjetno je namenjen tudi takim, ki do tečaja igre z vodnikom niso izvajali. Pa lahko nam sporočiš, če boš izvedela kaj zanimivega ali koristnega ;) ;D

Z mojo žal nimam dobro izgrajene tovrstne igre, ji je pa na izpitih všeč, da jo po vaji spodbudim da z vsemi štirimi skoči v zrak. Zelo ji je všeč tudi to, da jo čoham po zadnjem delu hrbta, medtem ko ima v gobcu igračo, ampak se še nisem spomnila tega (brez igrače) uporabiti na izpitu.
Skakanje se lepi vidi na 2:25, je pa tudi drugod: https://vimeo.com/96336335

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #22 : 08 Oktober 2014, 12:24:48
Na tem temelji Polona in verjetno tudi Katarina. Da v končni fazi pes z veseljem dela in sodeluje tudi, kadar ni igrače na vidiku. Polona je usmerjena v igro kot tako, s hrano, igračami , različne oblike, predmeti, vodnikovo telo, oblačila, trava, voda...Kar pali. Na koncu se (ne nujno) dodajo ovire za agility, RO, poslušnost. Da preneseš to zagretost v delo. Ali pa zgolj igro kot tako, ker bi jo rad razvil in s psom bolj povezal in še bolj užival.

Pri Katarini pa je res usmirjeno v igro-agility.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #23 : 08 Oktober 2014, 16:31:59



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 09 Oktober 2014, 11:29:22
Se pridružujem Niki - zelo lepo. Vama je potem naslednjič uspelo opraviti izpit? :)

Dvomim da bom izvedela kaj takega ker ostali že ne veste.  :P Sem že dobila kar nekaj koristnih napotkov glede razvijanja igre (drža telesa,  pravilno predstavljanje igrač, kaj ne početi itd.). Be the squirrel!  ;D

Osebna igra pa res lepo zgleda. Ena izmed tečajnic ima dobermanko, s katero imata zelo dobro razvito osebno igro. Lastnica gre na vse štiri, psica teče okoli nje, laja potem se ena drugi priklanjata - s tem da psica dejansko zrcali njene gibe. Ko lastnica naredi priklon v eno smer bo psica posnemala in prilagodila svojo pozicijo. :) Mi je prav žal da temu  nisem nikoli posvečala pozornosti.


Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #25 : 09 Oktober 2014, 13:45:52
Hvala :) Naslednjič je šlo ne-vem-kaj-vse narobe in je bila katastrofa, je pa zelo lepo delala to soboto, ko sva tudi opravili izpit.

V kateri level tečaja si se prijavila?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 14 Oktober 2014, 12:12:26
Čestitam!  :) Za prvič sem se prijavila v Silver, ampak se pa splača delati tudi Bronze ker imamo vsi res ogromno vprašanj pa tudi na Gold levelu je veliko lastnikov z različnimi težavami. Zdaj ko sem videla kako vse skupaj izgleda se bom zagotovo kdaj v prihodnosti vpisala na Gold level v kateremu izmed tečajev. Se mi kar nekaj njihovih tečajev zdi koristnih in zanimivih (konkretno me zanima Rally-FrEe in Nosework).

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #27 : 20 Oktober 2014, 15:48:38
Aha, super. Hvala za info. Sem že razmišljala o teh online tečajih pa se zaenkrat še nisem odločila za nobenega. Najraje bi itak kar vse, ampak ne bi zneslo ne finančno ne časovno :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"