Šolanje 2 leti starega psa?

aussie · 17616

aussie

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Sunshine Coast, Australia
: 12 Januar 2007, 12:12:42
Nisem "domača" v tem, zato sprašujem tule:
Kako bi se obneslo šolanje 2 leti starega psa? Premišljujem, da bi skupaj z našim hudičkom v podobi Fredija  ;D poskusila s šolanjem... Bi šlo, ker kuža ni več mladič? Kaj mi priporočate?
Drugače je ubogljiv, ampak bi rada, da se še kaj nauči, še posebej tisto, za kar se dela gluhega.  ::)
Še to: katero šolo mi priporočate (sem iz Gorenjske: med Kranjem in Radovljico)?



Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #1 : 12 Januar 2007, 12:15:22
Pomoje bi se šolanje super obneslo - nikoli ni prepozno za začet z šolanjem psa!
Jaz ti priporočam da gresta kar na program A, pa če do izpita ne bosta pripravljena bosta šla pa na naslednji termin. Glede šole pa nebi vedela kaj priporočit ker nisem iz tistih krajev.

Full pohvalno da si se odločila za šolanje!!!

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 12 Januar 2007, 12:16:13
Preberi tole: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=894.0
Mislim, da se je večina sodelujeočih v tej temi v tem letu udeležila tečajev in jih zelo uspešno opravila ;) Za šolo pa Klub vodnikov reševalnih psov v Kranju (šolajo z klikerjem, pa ni nujno da te zanima reševanje ;)), ali pa KD Lesce - Bled.

Lp nina



aussie

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Sunshine Coast, Australia
Odgovori #3 : 12 Januar 2007, 12:57:48
O, madonca ste hitre!  :)
HVALA!  :-*



Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #4 : 12 Januar 2007, 13:02:53
Kdaj pa nameravata v šolo?
Po šoli pa se lahko pridružiš kakšnemu RO-ju, agilityju ali celo reševanju - kej takega kar bo psu všeč.

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5 : 12 Januar 2007, 13:04:03
Kdaj pa nameravata v šolo?
Po šoli pa se lahko pridružiš kakšnemu RO-ju, agilityju ali celo reševanju - kej takega kar bo psu všeč.

Mogoče še tole v Kranju imajo vpise skozi celo leto, niso samo "sezonski".

Lp nina



aussie

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Sunshine Coast, Australia
Odgovori #6 : 12 Januar 2007, 13:23:50
V šolo bi šla čimprej. Sem si ravnokar ogledala njihovo (Kranj) spletno stran in jih kmalu pokličem.
Ja, tudi jaz sem razmišljala o agilityju - sploh zato, ker je neusahljiv vir energije in fedr na kubik.  ::)



Lena

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 3
Odgovori #7 : 18 Januar 2007, 09:34:24
Leno sem začela šolat pri skoraj treh letih. Šolanje se je obneslo, seveda pa sem mogla v to vložit kar nekaj časa predvsem pa volje. Itak pa da niso zadosti samo tisti treningi dvakrat na teden, treba je delat vsak dan, magari po 15 minut.
Šolala sem na klasičen način in se je čisto fino obneslo. Pred tem sem poskusila sto in eno drugo varianto, pa ni šlo. Pač odvisno od pssa do psa.


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #8 : 18 Januar 2007, 09:41:23
Aussie, mislim, da se marca - če ti ni prepozno - začnejo tudi tečaji v KD Krim, sama imam zelo dobre izkušnje z njimi, tako, da če želiš jih pokliči in se pozanimaj kako in kaj.  :)
Moraš se pa prijaviti na izbrani tečaj kar nekaj časa prej, da sploh dobiš prosto mesto, ker imajo skupine po največ osem psov, da delo poteka bolj učinkovito, saj se lahko inštruktor posveti vsakemu posamezniku posebej... ;)

Tukaj imaš link, kjer boš našla vse informacije in tudi telefonske številke inštruktorjev... ;)
http://www.kd-krim.si/

Lp,
Tina



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #9 : 18 Januar 2007, 18:03:06
Moje izkušnje:
labradorec(na sliki) posvojen iz zavetišča pri dveh letih starosti. Ko sem ga imela na povodcu, sem bila "zastava". Razen verige, ni poznal nič. To je bilo konec decembra. Februarja sva šla v šolo, junija sva opravila izpit A s 96 točkami od 100 možnih. Sodnik ni mogel verjeti. Bil je absolutno najboljši učenec, odrasel, zrel in zelo resen. Zelo hitro si je vse zapomnil. Izpit sem opravila pred štirimi leti, še sedaj vse obvlada.



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #10 : 18 Januar 2007, 18:30:46
Jaz tudi priporočam KVRP Kranj! Midve z Nubo delava tam in zame so enkratni!!! Pridi pogledat kakšen dan, če imaš čas-se mi zdi, da je najbolje da vidiš, če ti ustreza. Dobro je, ker so skupine manjše in se ti res lahko posvetijo. Lahko pa izbereš tudi individualno šolanje... Res je SUPER!!! :o

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


aussie

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Sunshine Coast, Australia
Odgovori #11 : 19 Januar 2007, 00:09:42
Juhej! Hvala za odgovore in nasvete!  :)
Ja, sem razmišljala o KVRP. Problem je v tem, ker ne vem, kako naj se odločim: ali naj ga šola moja mama ali jaz. Ker se predvidoma konec leta selim, to verjetno ni najbolj pametno, da se pes "navadi" na mene, potem pa ga bo itak imela mama. Se mi zdi, da je bolje, da je že od vsega začetka z njim ona.
Tudi kolegica je imela probleme, ko je svojega psa nekaj časa šolala ona, nekaj časa pa oče. Nje ne uboga prav nič, očeta pa.
Mnenja?
Hvala!



malena3

  • Gost
Odgovori #12 : 19 Januar 2007, 07:17:34
No aussie, glede šolanja sva midve že debatirali. (h komu ne :))
Kot ti je Nina svetovala, Kranj ali pa Lesce.
Jaz se tudi še odločam, pa ne zaradi kluba, ampak zaradi prevoza.

Glede na to, da se res seliš 1x do konca leta, bi bilo fajn, da hodi v šolo z njim nekdo, ki se bo potem tudi ukvarjal z njim.
Zakaj pa ga s seboj ne vzameš? Se bo igral s kengurujčki :P ;)

No, moj znanec je šolal psa (začela sta,ko je bil star 1 leto), potem pa se je zaradi menjave službe preselil...prej sta uspešno opravila malo šolo.
S seboj ga ni vzel, tako da so ga vozili drugi, ampak kar se je kuža naučil v mali šoli, je hotel pokazati njemu....
Mislim da je odvisno, koliko je navezan nate?



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #13 : 19 Januar 2007, 07:28:50
Midva s fantom sva hodila skupaj v pasjo šolo, vsako uro je bil z njim eden izmed naju, drugi pa je gledal. Izpit sem opravljala jaz.
Uboga malo bolj mene, ampak zaradi mojega značaja, ker je fant bolj mehek in mu popušča.



malena3

  • Gost
Odgovori #14 : 19 Januar 2007, 07:36:28
KARMEN...to je čisto res. Pesjanar kar kmalu pošteka, pri komu lahko zganja malo traparije.



aussie

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Sunshine Coast, Australia
Odgovori #15 : 19 Januar 2007, 08:43:00
Glede na to, da se res seliš 1x do konca leta, bi bilo fajn, da hodi v šolo z njim nekdo, ki se bo potem tudi ukvarjal z njim.
Zakaj pa ga s seboj ne vzameš? Se bo igral s kengurujčki :P ;)

Saj bi ga, pa ni samo moj moj, ampak "družinski".  ;D
Bom rajši dol imela celo farmo, ki bo samo moja.  :P ;D
Mogoče bi bilo pa res fajn, če greva kar obe z mamo. Pa še kakšno luštno slikico "hudička med delom" lahko spotoma naredim.  ::)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #16 : 19 Januar 2007, 09:57:33
Aussie kot je rekla Apollo pokliči v klub se zmeni če lahko prideš enkrat pogledat trening. Tam se potem tudi pogovori kaj in kako je z vodnikom psa... ali je bolj pametno da ga na poligonu vedno vodi ena in ista oseba, pa mama recimo hodi zraven in posluša inštruktorja "kako šolati in odpravljati napake"... ker ji sigurno ti ne boš vedno znala vsega povedat tako kot bi bilo treba, ker nam hitro kaj uide z glave ;) ali je bolje, da ga imata na poligonu vsaka malo itd.

Malena3 glede na to, da si hotela v tečaj čim prej je bil v tem zimskem času kakor vem edina opcija Kranj... torej predvidevam da čakaš da se začne v Lescah ?  ;)

Lp nina



malena3

  • Gost
Odgovori #17 : 19 Januar 2007, 11:08:23
Ne Nina...ne gre za to, da čakam Lesce.....gre se za prevoz..sama kupujem avto, ker še nimam lastnega in za vsako stvar enega žicam, da me bo pa kdo vozil ali v Lesce, ali v Kranj, ali na Jesenice, pa ne gre.
Če pa nebi bilo nič z avtom (kar upam da bo), pa je najbližja opcija Lesce in to peš. Je pa kar nekaj km, tako da ne vem.



malena3

  • Gost
Odgovori #18 : 19 Januar 2007, 11:15:59
Aussie..kdaj pa to nameravaš iti?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #19 : 19 Januar 2007, 11:29:20
Ne Nina...ne gre za to, da čakam Lesce.....gre se za prevoz..sama kupujem avto, ker še nimam lastnega in za vsako stvar enega žicam, da me bo pa kdo vozil ali v Lesce, ali v Kranj, ali na Jesenice, pa ne gre.
Če pa nebi bilo nič z avtom (kar upam da bo), pa je najbližja opcija Lesce in to peš. Je pa kar nekaj km, tako da ne vem.

Sorry nisem nič slabega mislila.Sem samo sklepala glede na to, da si iskala kje bi lahko začela čim prej, pa še nista začela, da si se odločila za Lesce ;)
Da je problem prevoz itd. pa mi je dobro znano ;) So tudi mene morali vsak teden 2x vozit v malo šolo ampak je šlo, vsi smo se malo prilagodili, uskladili urnike pa ni bilo problemov ;)

Lp nina



aussie

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Sunshine Coast, Australia
Odgovori #20 : 19 Januar 2007, 11:33:18
Aussie..kdaj pa to nameravaš iti?


Kam: na jug ali v šolo?  ;D ;D ;D
Glede šole pomoje kmalu: v kratkem jih pokličem in se zmenim, da pridem kakšen dan malo naokrog s Fredijem, da vidim, kako in kaj. In kako se bo Fredi počutil tam...   ::)



malena3

  • Gost
Odgovori #21 : 19 Januar 2007, 11:42:46
Pri nas pa na žalost ni te možnosti "prilagoditi se".
So pač take službe in nimaš kej.



malena3

  • Gost
Odgovori #22 : 19 Januar 2007, 11:44:23
Ja, ti bi šla zdej takoj na jug a ne. Sej ti ne zamerim. Bi se kar v tvoj kufer skrila. ;D

Aha....bova na vezi malo, pa se lahko malo skupej odpraviva. :)



malena3

  • Gost
Odgovori #23 : 19 Januar 2007, 11:52:09
A imajo kako tehnično težavo na spletni strani od KD Kranj?
Ker mi ne odpre nič. ???

Nina...lahko samo poveš v katerem koncu Kranja je to?
Oz. kaj je v bližini?



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #24 : 19 Januar 2007, 13:07:21
Če kdo od tvojih domačih bolje pozna kranj ... se vadbišče nahaja na bivšem strelišču v struževem. To je tik ob Savi v struževem, že izven naselja pravzaprav.
Če pogledaš temo o zadnjem pesjanarskem srečanju, boš našla tudi zemljevid kako priti do tja ;)

Lp, Črt



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #25 : 19 Januar 2007, 17:06:32
Malena3 ;D ker je tema o srečanju kar dolga... evo direkten link do sporočila z mapco Klik.

Mogoče bi bilo za vaju fino za začetek individualno šolanje, da utrdita vajin odnos "kdo je šef" pa še lažje bi uskladila ure šolanja ;)

Lp nina



beno

  • Gost
Odgovori #26 : 21 Februar 2007, 15:40:23
Aussie, jaz sem svojega psa dobila, ko mu je bilo kake 2 leti. Začela sva s šolo za azilante v KD Krim, potem sva šla na A izpit, zdaj imava tudi B-BH, delava agility in rally obedience. Vse se da.  ;D