Labradorec [Labrador Retriever]

ursa · 1414261

Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #3690 : 28 Avgust 2013, 15:08:41
Rekreativno lahko čisto vse naštete, s tem se da ukvarjat čisto resno, vendar rezultatov verjetno res ne bo vrhunskih



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3691 : 28 Avgust 2013, 15:10:33
Jaz osebno s psom, tezjim od 25 kg, ne bi delala agilityja niti rekreativno, vsaj ne na large visini ovir.

battito animale


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #3692 : 28 Avgust 2013, 15:23:30
Tudi flyball le za pse iz delavne linije.

Ali pa psi iz razstavne linije z lažjo konstitucijo...



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #3693 : 28 Avgust 2013, 17:39:00
Kaj obstajajo iz razstavnih linij tudi taki, ki so podobni labradorjem iz delovnih linij?


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #3694 : 28 Avgust 2013, 21:24:44
Podobni po čem?

V razstavni liniji imaš labije močnejše in šibkejše konstitucije.. zato pa je razpon kilaže zelo velik..poznam psice, ki imajo 25 kg in take, ki imajo tudi 35+ kg..



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #3695 : 28 Avgust 2013, 22:51:13
Moja ni delovnih linij pa se ves čas drži okoli 26 kg. Ima pa res težave s skakanjem large ovir, od poškodbe naprej tudi nizki large, ki se ga skače v A1. Ampak delno je to verjetno tudi zaradi konstitucije, ker je bolj kratkonoga. Z enako ali celo več kilami bi bila na daljših nogah verjetno bolj uspešna. Na višini large veteranov (A1 medium) pa prav uživa skakat in nima nobenih težav. 



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

Srle

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #3697 : 09 September 2013, 10:25:43
Pozdravljeni,

sem nov na forumu zato nisem siguren če sem izbral pravo temo.

Z ženo imava željo po labradorcu. Ker si ga oba tako želiva bi ji pripravil presenečenje in ga ob možnosti domov pripeljal( presenečenje).
Sedaj me pa zanima.

Nobeden od naju pa nima nobenih izkušenj kje kupiti malo kepico  oz katere psarne naj bi bilo dobre.
To bi bil najin prvi pes. Kolikor sem pa prebral je pa za zažetnike vredu.

Če sem zgrešil temo se opravičujem.

V naprej sem vam za odgovor zahvaljujem.

Lp



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #3698 : 10 September 2013, 08:42:03
Pozdravljen Srle, za začetek vam priporočam, da si preberete celotno temo, kjer boste izvedeli kar nekaj informacij.

Glede darila - se bo žena strinjala z obveznostjo za nadaljnih 15 let, s sprehanjem v vseh vremenskih razmerah, z vzgojo, s stroški, z vsakodnevnim čiščenjem dlak - labradorcem (vsaj mojem) noro izpadajo dlake, ki jih je praktično nemogoče očistiti, saj se zapičijo povsod (če boste imeli srečo, boste mogoče dobili takšnega, ki jo bo menjal le 2krat letno)?

Upam, da razmišljate, da bi labija imeli notri, ne nekje zunaj?

Labradorci so res super psi z zlatim srcem, vendar pa je potrebno tudi kar časa in intenzivnega dela. Slika, ki se prikazuje v medijih (da so to že po naravi vzgojeni in pridni psi) se je v praksi velikokrat izkazala za zelo napačno.

Pozdravček, M



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3699 : 10 September 2013, 09:00:22
In da ne omenim njihovega velikega veselja do vode in sem sodijo tudi blatne luže, pa neko splošno znanje da so prinašalci strastni drekožerji, pravi sesalci na 4 tacah.  :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Srle

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #3700 : 10 September 2013, 13:21:53
Pozdravljen Srle, za začetek vam priporočam, da si preberete celotno temo, kjer boste izvedeli kar nekaj informacij.

Glede darila - se bo žena strinjala z obveznostjo za nadaljnih 15 let, s sprehanjem v vseh vremenskih razmerah, z vzgojo, s stroški, z vsakodnevnim čiščenjem dlak - labradorcem (vsaj mojem) noro izpadajo dlake, ki jih je praktično nemogoče očistiti, saj se zapičijo povsod (če boste imeli srečo, boste mogoče dobili takšnega, ki jo bo menjal le 2krat letno)?

Upam, da razmišljate, da bi labija imeli notri, ne nekje zunaj?

Labradorci so res super psi z zlatim srcem, vendar pa je potrebno tudi kar časa in intenzivnega dela. Slika, ki se prikazuje v medijih (da so to že po naravi vzgojeni in pridni psi) se je v praksi velikokrat izkazala za zelo napačno.

Pozdravček, M

Oba si ga želiva in seveda  s tem tudi veva kaj prinaša za sabo. Če si nekaj iskreno želiš potem v tem tudi uživaš :), darilo bi pa bilo kot pika na i :)
Prebiral sem forum glede psarne in sem zasledil, da v imamo v Sloveniji samo dve psarni.
Sam pa sicer ne vem kake so te psarne v Sloveniji. Ali so vredu ? So vredni zaupanja ?
Nekateri so omenjali tudi ostale države. Ima kdo kako dobro izkušjo z kako tujo psarno ?? Bi nam zelo prav prišla kaka informacija.
Labija bi imeli notri, pa čeprav živimo v hiši. Enostavno smo toliko zaljubljeni v to pasmo da ga hočemo vedno ob sebi :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3701 : 10 September 2013, 13:32:13
V tej temi so omenjeni in dobri in slabi vzreditelji.
Kaj pa iščeta konkretno? Razstavna vs. delavna linija ali morda field trial? Kateri zdravstveni (tudi DNK) testi so vama pomembni? Imata v načrtu s psom kaj trenirat?

Pa ne pozabi, na dobro paritveno kombinacijo pri kvalitetnem vzreditelju (če veš kaj hočeš) lahko čakaš tudi kako leto ali še več.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Srle

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #3702 : 10 September 2013, 14:35:10
V tej temi so omenjeni in dobri in slabi vzreditelji.

Seveda me zanimajo samo dobri vzreditelji.

Berem pa naletim samo na dve psarni v SLO.
Do sedaj kar sem prebral nisem se nič zasledil glede teh psarn iz SLO.



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #3703 : 10 September 2013, 14:39:40
Priporočam, da še enrkat preberete temo, v Sloveniji sta več kot 2 psarni  ;), že v teh temah je omenjenih vsaj 6 slovenskih psarn (tylah, olivland, soulpatcher, velvetlines, nely goldy, veli vir...). Omenjene so tako dobre kot slabe...glede na to da je labi življenjski sopotnik za kar nekaj let, vam resnično priporočam temeljit razmislek in zbiranje informacij o psarni. Na forumu je kar nekaj lastnikov/vzrediteljev labradorcev, upam, da se oglasi še kdo...

Najprej pa je seveda potrebno vedeti, kaj boste s psom počeli, kakšne so vaše želje in pričakovanja.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #3704 : 11 September 2013, 13:18:15
ce boste imeli psa notri, je bolje vzeti od vzreditelja, ki ima leglo (in svoje pse) notri.


Aannaa

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #3705 : 21 November 2013, 22:06:50
Pozdravljeni,
zanima me ali ima kdo izkušnje z rakom vezivnega tkiva pri labradorcu in kako uspešno je zdravljenje?



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #3706 : 05 Januar 2014, 16:27:42
Kolegica se je name obrnila s prošnjo, če ji pomagam najti dobro leglo/vzreditelja labradorcev. In me našla tam kjer nimam pojma  :-[ osnove že grejo in obvezne teste sem prebrala v vzrejnem pravilniku za retriverje (kolki, komolci, priporočeni pregledi oči, PNZ), je še kakšna stvar, ki je zaželjena?

Pri psarnah tudi "poznam" samo Lunca's, Tylah in Velvetsline. Je katera od njih izrazito dobra ali slaba? Kakšno drugo priporočilo mogoče? Pes bo družinski član (ampak so bolj športna družina), torej izrazito delovni karakterji (menda field trial) odpadejo, "pitani pujski aka sodčki" pa tudi.

Vem, da verjetno vse že nekje v temi piše, samo z iskalnikom ne najdem ne vem kaj podatkov, vsega brat pa nimam časa in lepo prosim za podatke.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3707 : 05 Januar 2014, 18:07:47
Kolegica se je name obrnila s prošnjo, če ji pomagam najti dobro leglo/vzreditelja labradorcev. In me našla tam kjer nimam pojma  :-[ osnove že grejo in obvezne teste sem prebrala v vzrejnem pravilniku za retriverje (kolki, komolci, priporočeni pregledi oči, PNZ), je še kakšna stvar, ki je zaželjena?

Pri psarnah tudi "poznam" samo Lunca's, Tylah in Velvetsline. Je katera od njih izrazito dobra ali slaba? Kakšno drugo priporočilo mogoče? Pes bo družinski član (ampak so bolj športna družina), torej izrazito delovni karakterji (menda field trial) odpadejo, "pitani pujski aka sodčki" pa tudi.

Vem, da verjetno vse že nekje v temi piše, samo z iskalnikom ne najdem ne vem kaj podatkov, vsega brat pa nimam časa in lepo prosim za podatke.

sasha bo imela leglo s svojo ...  ;)



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #3708 : 05 Januar 2014, 19:08:03
sasha bo imela leglo s svojo ...  ;)

Kuuuul sam sem odprla njeno stran in ni nič o leglu gor (pa če prav vem ima še eno psičko in predvidevam, da bo vzrejala z njo). Ima kdo njen kontakt?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3709 : 05 Januar 2014, 19:20:44
Imaš na ZS.  ;)



_ZOYA_

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • ♥Maltese Maly♥Schapendoes Gavin♥Mix Ajda♥
Odgovori #3710 : 19 Januar 2014, 13:45:22
A mi lahko pove kdo mnenje v teh http://www.oglasi.si/oglas_vse_za_dom/male_zivali/psi/kuzki/cokoladni-labrador-kvalitetni-stenci/492564 vzrediteljih. Pa kakšna linija je to razstavna ali delovna?

Shiny Angels Blue Star-Maly
Gavin Fibby Jingle Slomar Tuft-Gavin
Ajda-Ajda


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3711 : 19 Januar 2014, 13:49:03
Zgooglaj starše in boš vedela kakšna linija je. Meni so preveč masivni, da bi bli delavci. Lahko tudi vidiš ali je več razstavnih nazivov ali iz lovskih tekem, uvrstitve.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3712 : 19 Januar 2014, 13:55:51
Očitno gre za razstavno in ne delovno vzrejo, vendar nikjer ne piše, da kakšen razstavni ne more biti tudi dober delavec.


_ZOYA_

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • ♥Maltese Maly♥Schapendoes Gavin♥Mix Ajda♥
Odgovori #3713 : 19 Januar 2014, 14:23:49
Kaj pa psarna je vredu?

Shiny Angels Blue Star-Maly
Gavin Fibby Jingle Slomar Tuft-Gavin
Ajda-Ajda


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #3714 : 19 Januar 2014, 15:40:37
Piše, da oglas več ne obstaja.

Ko kupujete mladiča preverite, da imajo starši obvezne zdravstvene teste (pri nas so to slikani kolki, komolci, klinični pregled oči in genski test za PRA).
Je pa seveda vedno super, da vzreditelj ne naredi samo tistega, kar je minimalno potrebno za vzrejo, ampak naredi še kakšen pregled več - že po tem sklepaš a se gre vzreditelju samo za denar (v smislu briga me zdravje, minimalne pogoje imam narejene, da lahko parim, zdaj pa dajmo prodajat) ali mu je res mar za pse in za pasmo (vsaka paritvena kombinacija bo pazljivo izbrana - ne pa v smislu, grem k taprvemu sosedu, ker mi je že iz Lj v Mb it predaleč, narejene ima še genske teste za bolezni, ki so trenutno aktualne,...).

Za moje pojme dober vzreditelj tudi ne bo paril svoje psice vsako leto xy let zapovrstjo, ampak ok, to je moje mnenje in jaz od nekoga, ki je imel več kot tri legla v razmaku treh let sigurno ne bi vzela mladiča.

Potem je razlika med dobrim in slabim vzrediteljem tudi v tem, kako socializira mladiče, ...



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #3715 : 19 Januar 2014, 17:55:04
Ko kupujete mladiča preverite, da imajo starši obvezne zdravstvene teste (pri nas so to slikani kolki, komolci, klinični pregled oči in genski test za PRA). Je pa seveda vedno super, da vzreditelj ne naredi samo tistega, kar je minimalno potrebno za vzrejo, ampak naredi še kakšen pregled več

Kaj pa je pri labijih še priporočljivo za naredit, poleg obveznega?



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #3716 : 19 Januar 2014, 18:35:34
Sigurno še vsaj EIC.

Pa če psica ni testirana na CNM in HNPK, da se vsaj izbere samca, ki je testiran in je clear na te stvari..



idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #3717 : 21 Januar 2014, 22:15:44
Baza plemenjakov Nemškega kluba prinašalcev:

http://www.drc.de/adr/listen/drueden.php?Rasse

in dve Logijevi fotki v seznamu labradorcev :) - tile dve (foto Vida Habjanič):




lp ž & l & h


ZaraO

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #3718 : 28 Januar 2014, 22:28:17
Pozdravljeni,

sem nova na forumu in imam eno (pomembno) vprašanje za vas že izkušene. Sem prebrala večino te teme a nisem zasledila odgovora na moje vprašanje. Načrtujem nakup drugega labradorca in pred nakupom se želim podrobneje seznaniti z dednimi boleznimi te pasme (berem razne članke po internetu, kako parit da ni bolnih potomcev itd). Imam že v mislih psarno kjer kupiti labradorca a vseeno sem na spletni strani slovenskega kluba retrieverjev opazila tudi psarno Corradini labradors iz Udin (Italija). A ima kdo izkušnje s to psarno? Kako je kaj tam z dednimi boleznimi? Namreč psarna ima kar veliko labradorcev in po ocenah za displazijo kolkov sem zasledila da nimajo vsi oceno A oz A/A (z razliko od drugih psarn). Nekateri imajo tudi nižje ocene. V pravilniku za vzrejo labradorcev sem pa videla, da se lahko pari samca/samico z oceno C pod pogojem da je partner A. Ali bodo vsi potomci zdravi s tako paritvijo?

Hvala že vnaprej za odgovor.
Lp :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3719 : 29 Januar 2014, 10:52:59
Displazija je precej kompleksna zadeva. Nekaj je res genetika, moraš pa vedeti, da tudi kadar je širše sorodstvo s kolčno in komolčno oznako A1 oz. 0 lahko vseeno pride do displazije (vedno moraš gledati še ostale sorodnike, nikoli samo staršev).
Mladiči in odraščajoči pes mora bit fit, suh, brez trebuha, nikakor debel, s čim več gibanja po primernih povržinah (dirjanje po hribu navzdol in veliko gibanja/zdrsov po drsečih površinah ne koristi). Kvalitetno hrano, s pravilnim razmerjem hranil (posebno kalcij,fosfor). So bile neke študije, da prehrane s preveč beljakovinami lahko vodi do displazije in pa nikar prehitro menjat na adult-vsaj do 11-12 meseca ne.

Ampak pri labradorju je so še druge bolezni, ki se jih z DNK analizami zaznava oz. preprečuje, zajezi obolevanje večjega števila psov. Saj je nedolgo nazaj bilo o EIC, PRA, miopatija, zdaj sem zasledila še Hereditary Nasal Parakeratosis, nisem pa sigurna kako velik problem je to.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!