Labradorec [Labrador Retriever]

ursa · 1407234

ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
: 03 Avgust 2005, 09:10:40
ojla! :)

začnimo se pogovarjati o labradorcih! to temo sem odprla  zato ker imam doma mešanca med labradorcem (mama je z rodovnikom, oče pa je neznan)

še slikica: 


jaz imam za vas že pripravljeno nekaj vprašanj ;)

kolikokrat na teden  mu je treba česati dlako? ali je dlaka zahtevna? ali redno menjava dlako?

LP in hvala za odgovore!


ocenjeno - dobra tema

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1 : 03 Avgust 2005, 11:15:23
Nega labradorca ni tako zahtevna saj ima kratko dlako.V trgovini vprašaj za krtače,jih prodajajo posebaj za kratkodlake pse.Dlako pa menjava tako kot drugi psi,2× letno,spomladi in jeseni oz. ko se začenja zima in mraz.

LP,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


muna

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
  • mi smo lepi:)
Odgovori #2 : 29 Avgust 2005, 12:23:54
jst mam tut labradorko,ni čistokrvna.oče je čistokrvn z rodovnikom,mama mešanka z zlatim prinašalsem.zelo je prjazna,učljiva,...nsploh najnajnaj :)
lani polet je imela mladičke(osm)vse smo odal,enga smo dal k babici :D



muna

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
  • mi smo lepi:)
Odgovori #3 : 29 Avgust 2005, 12:34:02
dlako ne menja samo dvakrat na let ampak skoz med letom.ktačt ga je treba enkrat na teden.
trebe je pazt da se ne zredi k so k temu ful podvrženi.velik sprehodov da se ne zleni. :)



robidica

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 17 September 2005, 10:48:18
mene pa zanima če kdo pozna kakšne vzreditelje pasme labradorec v sloveniji.........????? ;D ;D ;D ;D ;D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5 : 17 September 2005, 10:59:30
Robidica v Sloveniji labradorce vzreja pasma Tylah (http://www.tylah.com/) in Olivland (http://www.wrs1.com/olivland/). Ter psarna Nely Goldy (http://www.goldy-sp.si/psarna.htm).

Boš imela svetlega ali črnega?

Lp nina



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #6 : 17 September 2005, 11:02:00
hm ... a niso labradorci tudi rjavi ... hmm ... al pa tudi ne ..  ;D v glavnem za črne in svetle sm ziher da so ... za rjave pa ne vem ...  ;D :D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #7 : 17 September 2005, 11:04:39
hm ... a niso labradorci tudi rjavi ... hmm ... al pa tudi ne ..  ;D v glavnem za črne in svetle sm ziher da so ... za rjave pa ne vem ...  ;D :D

Čokoladni so ja, ampak pri nas zaenkrat izredno redki. Mislim, da se z vzrejo čokoladnih ukvarja edino psarna Nely Goldy.

Lp nina



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #8 : 17 September 2005, 11:08:20
aha ... nekje v spodnji rečici majo rjavo psičko ... mislim da je rodovniška ...  ;D :D moja mami je zmeri pravla, če bom mela kakega psa bom mela labradorca, zdej pa ma novofundlandca pa je rekla, da ga ne bi zamenjala za nič na svetu ... hihi ;D :D



robidica

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 17 September 2005, 19:04:53
Robidica v Sloveniji labradorce vzreja pasma Tylah (http://www.tylah.com/) in Olivland (http://www.wrs1.com/olivland/). Ter psarna Nely Goldy (http://www.goldy-sp.si/psarna.htm).

Boš imela svetlega ali črnega?

Lp nina




mislim da bomo imeli svetlega.......... ;D ;D ;D ;D ;D



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #10 : 17 September 2005, 20:31:21
lepo lepo ... in kdaj ga boš kupla ... hihi ;D



robidica

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 18 September 2005, 12:49:35
ja verjetno še v tem letu........... ;D ;D ;D ;D ;D....glede pasem smo razmišljali predvsem med labradorcem, slovaškim čuvačem, zlatim prinašalcem in nemškim ovčarjem......... ;D ;D ;D ;D ;D.......vendar smo se zdajže skoraj odločili da bomo imeli labradorca..........no še razmišljamo..... ;D ;D ;D ;D ;D



Equus

  • čonča
  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 7
  • one animal to rule them all!
Odgovori #12 : 29 Oktober 2005, 19:20:17
ja verjetno še v tem letu........... ;D ;D ;D ;D ;D....glede pasem smo razmišljali predvsem med labradorcem, slovaškim čuvačem, zlatim prinašalcem in nemškim ovčarjem......... ;D ;D ;D ;D ;D.......vendar smo se zdajže skoraj odločili da bomo imeli labradorca..........no še razmišljamo..... ;D ;D ;D ;D ;D

Izberi pasmo glede na iskušnje! Če nimaš iskušenj bi ti za prvič priporočala labradorca. Splača pa se ti gledati v tujini ker v Slo. niso več tako kvalitetni labradorci kot so bili včasih ;)


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #13 : 29 Oktober 2005, 21:28:10
Zakaj pa ne...? ::)

Drugače imamo pa tudi pri nas doma rodovniškega svetlega labradorca Lorda... ;) :

http://tosca.moj-album.com/album/772496/

...ki je bo kmalu dopolnil devet let -  :P

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #14 : 29 Oktober 2005, 22:43:40
oooo ful lep labi res odličen.....malo je še takih....res super..odličen.. :-* :-* :-* :-* :-*

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #15 : 30 Oktober 2005, 09:11:04
Meni se pa zdi full košat, recimo tale slika: http://tosca.moj-album.com/album/772496/?os=784459

Vsi labiji, ki jih poznam imajo full kratko ščentinasto dlako.

Aja zakaj naj pogleda malo v tujini? Ker je kvaliteta labije v sloveniji v zasdnjem času porazna. Psi z hudimi alergijami, doisplazijo,agresivni predstavniki itd.

Poleg vsega labiji niso več to kar so bili. Postali so nabiti in nizki, meni osebno je bolj všeč delovna linija, "suhih" labijev.

Lp nina



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #16 : 30 Oktober 2005, 13:06:40
Hehe, Irenchy hvala... ;D Drugače je pa res včasih tak mehek in košat, ampak samo jeseni in pozimi...ponavadi je pa čisto normalen labi z malo bolj košato dlako... :D Danes mu bom šla izmeriti plečno višino, drugače je imel pa 43 kg in smo ga shujšali na 38 kg...če je pa tak debelajsek... :-X Ampak je meni osebno zelo lep in kaj pa vem no...moj "mali" miško. :-* ;D Drugače se pa strinjam, da je boljše kupiti kvalitetnega labradorca v tujini.

Citiraj
[Zakaj pa ne...?

...tole je letelo na tole:
Citiraj
Če nimaš iskušenj bi ti za prvič priporočala labradorca
, ker se mi zdi, da je tudi labradorec pasma, ki se ji moraš posvetiti z vsem umom in tudi ni pes, ki ga kupiš imaš in to je to...ga je potrebno tudi primerno izšolati, naučiti pravega vedenja... ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Equus

  • čonča
  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 7
  • one animal to rule them all!
Odgovori #17 : 30 Oktober 2005, 15:52:31
tole je letelo na tole:  , ker se mi zdi, da je tudi labradorec pasma, ki se ji moraš posvetiti z vsem umom in tudi ni pes, ki ga kupiš imaš in to je to...ga je potrebno tudi primerno izšolati, naučiti pravega vedenja... ;)

Vse to vem... Ampak je labradorec zelo učljiva pasma je zelo primerna za začetnike/tiste ki nimajo iskušenj s psi. Če pasmo primerjamo z ostalimi psi kot so npr. volčjaki ali doge, je za njih treba vložiti bistveno več dela, so močnejši in zato neprimerni za začetnike. ;)


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #18 : 30 Oktober 2005, 17:07:38
Isti tir... ;) Ja resnično je vse odvisno od socializacije, če je ta primerna, so vse pasme in vsi mešančki in vsi nerodovniški psi čudoviti spremljevalci skozi življenje... ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Equus

  • čonča
  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 7
  • one animal to rule them all!
Odgovori #19 : 16 November 2005, 16:21:42
ali ve kdo za kakšno kvalitetno leglo labradorcev iz tujine? :)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #20 : 17 November 2005, 20:47:47
Equus eno leglo se pričakuje na hrvaškem za novo leto. Mama je RITA-NIKA, oče pa EWINN MOUNTAIN RAIN.

Oba imata HD-A, oče ED-0 in oči ok. info na: .0917851049

Kako kvalitetno bo ti ne morem povedati, ker nisem doma v pasmi.

Če te zanima čokoladni potem tule nekdo prodaja samčka in samičko: http://www.balkancinology.com/dogs/viewtopic.php?t=3142

Če se ti češka ne zdi predaleč ::) potem se meni vsaj kar se kolkov tiče zdi Toleobetavno. Ampak kolki tudi niso vse. Ok testirane to tudi oči, kar je ok. Mama je sicer že malo stara (6let), ampak to je njeno zadnje leglo, mladički so na voljo za oddajo konec novembra.

Lp nina




ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #21 : 18 November 2005, 07:00:37



mislim da bomo imeli svetlega.......... ;D ;D ;D ;D ;D

meni so svetli ljubši od temnejših ampak so tudi temnejši luškani

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #22 : 18 November 2005, 09:51:06
jetrni so tanartabulši! ;D

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #23 : 19 November 2005, 16:48:02
Meni so pa črni najlepši ;D ;D ;D

Sem pač 'usekana' na črne pse ::) ;D

Lp, Marusa


Equus

  • čonča
  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 7
  • one animal to rule them all!
Odgovori #24 : 19 November 2005, 17:46:29
hvala ninci se bom kar pri ta prvi ponudbi pozanimala. pri tejle si pa spregledala da so bili rojeni (born) 06.10.2002 ;)


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #25 : 19 November 2005, 18:43:04
Joj, vsi omenjeni labiji so lepi....pa četudi so malo bolj starejše slike, no (2002)... :) Se mi pa nažalost zdi, da se Lord vse bolj stara... :-X

No, njegovo rodovniško ime je "Lord iz Gajk"
Prihaja pa iz Ptuja in sicer od rejca Jožeta --------- .... ???
Moram poiskati rodovnik... :D

No, danes je bil ponovno pred fotoaparatom...kot vidite ima že povešene učke, koliki ga matrajo---- :-\



pa lp, Tosy ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #26 : 19 November 2005, 18:59:53
luški :-*
koliko je pa star?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #27 : 19 November 2005, 19:53:32
 :) Rojen je hmm, 14.03.1997... ;) Jaz sem pa rojena 15.03... :D Same ribe... ;D

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #28 : 19 November 2005, 20:05:40
Moja najboljša prijateljica ima doma labradorko Kalo, staro 1 leto in pol. Z Zaro se zelo dobro razumeta, Kala je pridna in predvsem zelo požrešna ;D psička, ki se dobro razume z drugimi psi. Je pravi cuker :-* Še nekaj njenih slikic:
http://www.moj-album.com/slike/18656/32kiBr3T60kgJKFI.jpg
http://www.moj-album.com/slike/18656/fmB5R0mKv01cgGNn.jpg
http://www.moj-album.com/slike/18656/b9VW10Gy9m0xCnIW.jpg

Lp, Marusa


Equus

  • čonča
  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 7
  • one animal to rule them all!
Odgovori #29 : 19 November 2005, 21:13:02
glede na to da praviš da je požrešna ima kar dobro postavo ;)